ДЕКЕМВРИйски мами са щастливи - гушкат бебета красиви ! {тема 3/2020}

  • 7 193
  • 179
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 192
Здравейте =)
С Марти нещата са на бързи обороти - лично за мен съм си поръчала за Коледа антифони и мисля една фитнес гривна да си взема ей така да видя колко крачки правя на ден, че с количката са ми все около 8-10 хиляди, а той вкъщи не се спира. От няколко дни бута всичко що е на колела вкъщи. Из апартамента се местят столове, количката и тя лети из стаите - седнал ги премества, а тази вечер и кошарата дърпа и реве... много ни е забавно, нямам време дори да му приготвям храна (дърпа ме за крачолите и ревтуни на мама Годзилчето). Няма да споменавам, че само да ми види гърба и е при на котката храна и водата. Или събирам гранули (и вадя от устата му) или се опитва да наводни коридора с водата й...
За него съм уговорила леля му да му подари шейна, а бабите и дядото ще дадат парички и ми се иска да вземем кула или поне стълбичка за в кухнята. Вярвам, че ще му е интересно да се качва и да наблюдава какво се случва.
Paradigma а каква е тази микро тротинетка - стана ми интересно. За него тротинетка, а за мама ще трябват бегачески обувки Grinning
За РД много ми се иска да му направя торта или поне кексчета, които да може да похапне и той, затова сега се ровя из рецепти за бебешки торти, пък да видим =)
Forever_smile нищо не давам, но се чудя за витамините на wellbaby, че пък преди месец имахме съмнения за анемия и правихме кръвни изследвания, но уж няма.

Момичета, да ви питам дали имате някаква идея за ваксините - не само задължителните, а и такива които се слагат на 1г., но не безплатни. Бях чувала за някаква за 3 от видовете шарки, но само бегло ми мина покрай ушите - не смях да подслушвам много хората.

# 76
  • Мнения: 609
Фреолин, това е задължителната ваксина на 13 месеца за рубеола, морбили и паротит. А след 2 годишна възраст може да се постави ваксина срещу варицела, която струва 80 лв. и аз ще я сложа на детето при навършване на необходимата възраст. Друга ваксина, която за съжаление не е в имунизационния календар е тази за HPV вирус, но тя се слага чак след 8-9 годишна възраст и на момичета и на момчета.

# 77
  • Мнения: 3 029
Моето по-голямо дете изкара варицела на 10 месеца.

# 78
  • Мнения: 203
Днес Стела става на 11 месеца. Има вече 4 зъба , изправя се сама до маса, стол , шкаф. От около седмица обаче е в стачка с храненето. Рядко яде ( както би ми се искало) на обяд половин порция е чудо.
Реших да взимам детска кухня от другия месец. Хубавото е че е на дни , така че като не мога, или има нещо интересно от кухнята  да ми е в помощ.

С моя казус с цикъла.... евентуална дата на  зачеването 6.11, закъснение на цикъл 13 дни. Тест от днес отрицателен ( без дори и изпарителна черта). Заради катастрофата с автобуса не мога да стигна до болницата( пресича се главното платно)за да попитам дали правят чхг ( доста ни е ограничен града).
Наивно си мисля че не би трябвало да съм бременна. Нали ??? 🙄

# 79
  • Мнения: 2 161
Ани, няма тест, който на такова закъснение да не отчете. Друг е проблемът.
Напоследък доста дами във форума се оплакват от такива закъснения след прекаран ковид.

# 80
  • Мнения: 192
Фреолин, това е задължителната ваксина на 13 месеца за рубеола, морбили и паротит. А след 2 годишна възраст може да се постави ваксина срещу варицела, която струва 80 лв. и аз ще я сложа на детето при навършване на необходимата възраст. Друга ваксина, която за съжаление не е в имунизационния календар е тази за HPV вирус, но тя се слага чак след 8-9 годишна възраст и на момичета и на момчета.
Много благодаря - може би да съм дочула за тази, която се плаща, защото имам спомен за някаква сума около 80-90лв. или другият вариант е тази за 3-те шарки преди време да не е била в имунизационния календар и да се е плащала, за който иска.
Ани, а защо не тестваш още 1 път? Тестовете не са на 100% сигурни.

# 81
  • София
  • Мнения: 2 084
Момичета, разполагам с украса за рожден ден. Party Time
Още от октомврийките се предава между мамите и днес стигна и до мен.
Ще я използвам утре и от понеделник нататък мога да я изпращам.

Ако някой се интересува,
да ми пише ЛС. Memo

# 82
  • Мнения: 1 414
Момичета, Честит Рожден Ден на нашите мъничета!
Всеки на различен ден празнува, та това е поздрав за всички наши малки сладури!

Една година по-късно: как се справяте? В студеното време с какво ги забавлявате? Помощ имате ли /ясла, баби, гледачи/?

# 83
  • Мнения: 2 011
Сама си се оправям. Имаме баби, ама те работят, а пра баба му не може да се оправи с него, така че независимо че вкъщи има помощ, реално е с домакинството, а не с детето. Някой път ми идва в повече, че той е във фаза лепка и иска да ми е постоянно на краката или ръцете. Поне вече ходи и се отпуска все повече. В петък и събота ни чака рожден ден, комбиниран с прощапулник. Украсата е подготвена, тортата е поръчана, само трябва балони да надуя и да закача всичко в петък.
Излизаме по малко навън, когато не вали. Иначе вкъщи всичко е на пода(аз вдигам, той сваля, нищо не трябва да има никъде🤣🤣) и господина само размъква по нещо насам натам и се забавлява. Разглеждаме книжки, Учим думички. Първата съзнателна беше бау-бау. Сега е ред на ПА(лампа), папа🤨(панда) и различни звуци, които издават животните.
Днес бяхме на ортопед, каза че всичко е наред общо взето. Да коригирам сядането, ако сяда между петите, да ходи бос вкъщи(в нашия случай по чорапи с допълнителна стелка). Сега ни чака уролог. Мислех да го водя в частния кабинет на Момчилов, ама няма свързване с тоя човек, а направлението ще ни изтече ако го отложа за догодина, та ще го мисля къде и кога.

# 84
  • Мнения: 3 029
Ние празнувахме през ноември. Ето, минаха три седмици и откакто малката навърши годинка. С нея не ми е трудно. Не чувствам, че ми създава неудобства, но защото я сравнявам с баткото. Там са претенции, дивеене и не ходи на градина, заради ковида. Така си решихме.
Помощ имам от баби, но само за голямото дете. Малката е изцяло с мен. Пускам я вече да си обикаля в голямата ни дневна. Имам една голяма кошара за игра, но тя си иска извън нея. Рядко излизаме навън, но то почти всеки ден или има мъгла, или вали. Вчера си изкара един час навън. На мен ми е студено и се чудя накъде да обикалям, а тя си спи в чувалчето, сгушена на топло.

# 85
  • Мнения: 427
Аз си се оправям сама, мм най-много ми помага, защото работи от вкъщи. Вече съм в напреднала бременност (наближавам 7-мия месец, точно на рождения ден на малкия влизам в него), и доста ми тежи например да го мия, та съм благодарна, че мм е вкъщи и помага за тези неща. Иначе малкия като цяло е кротошан, е, има си дните, в които иска да е само гушнат, но той си е гушлив по принцип, просто го свиквам, че като се гушкаме, седим на дивана, а не мога да го разхождам.
За забавлението - Ицко се оказа много запален по всякакви пъзели, низанки, сортери, конструктори. Сам си ходи да се опитва да ги реди, за нула време се научи сам да ги прави, само се чудя какво ново да му измисля от този тип "интелигентни" играчки, наистина доста бързо усвоява неща, които се водят даже за по-големи дечица. Мисля да му взема лего, знам, че е за по-големи, но определено са му много интересни тези неща. Буквално 15-20 минути може да седи и да се опитва да построи кула от няколко кубчета, не се разсейва, не се ядосва, супер съсредоточен е.
Другото е, че си харесва Пиклер триъгълника и балансната дъска много, катери се по тях и така също се забавлява.
Ами как е при вашите дечица?
Също да попитам, има ли такива, които вече са минали на 1 дрямка? Как процедирахте, колко време ви отне да ги свикнете? Ние днес пробваме за първи път да видим как ще е...

Последна редакция: ср, 15 дек 2021, 15:46 от Жирафчето

# 86
  • Мнения: 3 597
Здравейте , момичета … чудя се къде е темата , а явно съм забравила да включа следенето преди да пиша .

И ние се справяме сами . Нямам помощ от бабите , освен в изключително редки случаи . Мм си беше вкъщи и помагаше , но вече работи и го няма до 18 ч. Баткото е на училище и тренировки след това и се прибира по същото време . Каката и тя … та ние с Кристиян сме си двамата . Доста ми е натоварващо това стоене вкъщи . По принцип имахме доста контакти и си ходихме на гости с приятелки , но постоянно всички са болни и избягваме . Липсва ми хубавото време .
Крис спи по 2 пъти , не може да изкара с една дрямка . Може би , защото става много рано сутрин и не може да издържи до обяд . Иначе от обяд до вечерта няма проблем . Предполагам , ако спи по веднъж , може и да спре да се буди по тъмно сутрин . Той също обича да играе с кули , спирала с топчета , кубчета … но при него всичко е за 2 минути . Минава върху тях като му омръзват и се чуди къде да се катери - масата , дивана , секцията , телевизора  . Всичко пипа , дърпа , инати се , пищи … определено е много палав и докато е буден не се задържа на едно място за повече от минути . Когато не е много студено го пускам да ходи на тревата в парка облечен като мече в дебелия космонавт и му е супер забавно 🙂
Лори , айде не остана 💙

# 87
  • Мнения: 2 161
Почти всеки ден благодаря, че майка си е вкъщи и ми помага. То тя върти домакинството... И винаги мога да ѝ оставя малката. А малката иска внимание като всяко дете. Понякога си играе сама, понякога иска гушкане. Съвсем нормално и не ми е в повече. А и аз съм домошарче и хич не ми се излиза. Особено в студеното. Та рредролагам, че за това се навих толкова скоро за второ. Още съм едва в 10-та седмица. С нетър ение чакам да разбера пола. Предната бременност чак в 22 седмица ми го казаха.
След 2 дни ще стане година от как родих. Ще сме си вкъщи. Ще украся с разни балони. Днес правих тренировка за блата за тортата.

# 88
  • София
  • Мнения: 2 084
Аз се справям абсолютно сама и с нещата вкъщи, и с малката.
Ясла твърдо не, искам да тръгне чак на задължителната градина, но не знам дали ще можем да си го позволим финансово. Ще видим...
От другата седмица ММ излиза в
почивка /фирмата им всяка година почива дълго по време на празниците/,  смятам да го включвам активно. Да си почина малко и аз.
Днес пак чух репликата 'ти можеш да си легнеш по всяко време през деня и да дремнеш', та се ядосах. Unamused

Иначе, ние сме навън всеки ден независимо какво е времето.
В краен случай, ако е много лошо и не става за количка, я слагам в раницата и така излизаме.
От месец вече се разхождаме сами по улиците и площадките. Живо дете няма. Все едно е -20 градуса...
Плуването също мисля да не го спираме зимата.

Още е на 2 дрямки.
Надявам се да е още дълго така. Някъде четох, че така е по-добре за нервната система и чак към 18 месечна възраст е препоръчително да се мине на една...

Малечка, приятно прекарване ! TadaBalloonBirthday
Да е жив и здрав Деян ! Blue Heart

Последна редакция: чт, 23 дек 2021, 15:02 от rave

# 89
  • Мнения: 203
За спането, положението е колкото може повече ....понякога се чудя дали не спи твърде много. Иначе е на две дневни спанета.
Рейв.....ти нищо не правиш по цял ден. Една позната ми писа .... пълно писание....и ако не може да ми отговори и защото е много заета с работата( нещо лошо) но го беше написала сякаш само тя работи. Както и да е.... някой ден може и тя да има деца.
В последно време съм заобиколена с жени които казват има време....а са на години( 40 +). Не ги съдя , но като гледам себе си би им било трудно. Но всеки да си гледа купичката и всеки си има глава... просто констатация.
Ние с малката се гледаме сами, таткото помага, основно с готвенето и виенето на съдове , или я пази за обратното. Имаме си организация и мога да кажа че се справяме.
Въпреки че живеем с баща му, който в случая е по скоро пречка , а не помощ. Особено след като аз не разговарям с него ( дълга история) . И заснета на това съм супер изнервена постоянно, и нсе се караме с ММ. Знам че не си заслужава,  има къде да отидем , но ММ не иска , а не може да ме разбере какво ми е на мен.....и така ден след ден.....понякога ми е много тежко и трудно. Смятам след празниците да се изнеса с детето,той ако иска.
Готвя се усилено за рождения ден на марката/ Коледа. Ще събираме родата ( плюс разведените  му родители , които не си говорят, а последния път си крещяха като се видяха) . За свекървата не ми се коментира...... скарана е с всички. Но се надявам че ще се получи все някакъв рожден ден. Аз ще направя всичко което зависи от мен .
Малката ще е с роклята с която аз съм била на моя първи рожден ден. Мама си я е запазила.  Смятам че е много мило.

Вече втори цикъл не ми идва. Отдавам го на нерви и кърмене. Ще го мисля и това в новата година.

Общи условия

Активация на акаунт