Да се ОПЛАЧЕМ, да го обсъдим, да намерим подкрепа ... през октомври

  • 83 789
  • 2 723
  •   1
Отговори
# 975
  • Мнения: 1 981
Помните ли как ви се оплаквах от сухи пържоли - подметки? Е, оплаках се и на свекърва ми и тя вика - дай ги да ти ги оправя. И ги оправила в гювеч, с моркови, гъби, лук и бял сос някакъв... божествени. И една кутийка панирани чушчици ми донесе...Та в мойта глава само чаши с вино се мотаят и въртят...

# 976
  • Мнения: 12 241
Аз направих една тава с пълнени чушки, но за утре. Днес ще дояждаме остатъците от вчера.

Уинд, аз пък не бих се съгласила след ремонт да ми опъват кабел. Преди ремонта се фиксира, пък и какви къртачи. С една тънка бургия ти пробиват, обикновено стената до входната врата и след това със скоби го фиксират.

# 977
  • Мнения: 2 170
Привет, общество! Допълзях до вкъщи след н'ам колко часа каторжен труд. ПиснАло ми е от све! То се е видяло, че принц нЕма да идва да ме спаси, но поне да  се самосезират отговорните органи и да ме пенсионират, бе!  Мухлясахме от шиб@ното временце, не спря да вали, ей!  А мазилките и замзките не се сушат и клепим ей така, без да правим нищо. Днес клетите майсторчета са ми счупили новата мивка, в новата тоалетна... Щели да купят нова за тяхна сметка, но нямало същия модел. Ми, няма, аз купих последната и само тя ми харесваше от целия наличен инвентар в магазина. А вече са разпробили плочките. Оффф, наистина не издържам да общувам с мухъли изживяващи се на пеницилин.
Само ви е ме радвате! И като една Биляна от едноименната песен идвам при вас "душата да си отмора" Simple Smile Heart
Чувствам се мега тъпа, ма толкова тъпа, че  няколко дни ви чета и не зная какво да напиша. Представяте ли си? Чак логореята е избягала от мен... Утре отново гърч в каторгата, надявам се в сряда вече да продишам нормално. А, да и главата ме боли ежедневно и вдигам кръвно ежедневно и искам да замина за Елада и да лекувам главобола си срещу Амбракийския залив... но!!! И МУ е един неосъществен пеницилин.
Оплаках се, сЯ вместо воТка, ще пия Арета и си лягам.

# 978
  • София
  • Мнения: 9 805
Карамелче, много кофти серия тази твоята и край няма. Дано по-скоро се свърши!

Аз пък се оплаквам, че откакто тъпият Ковид се появи по света и унас не смея едни поздрави да пратя по хората. Ей го сега изпратих редовен клиент, който обикновено идва все с жена си. Симпатични хора са и двамата, но с жена му си имам приказка, а с него строго служебно го караме когато тя не е тук. Та преди Ковид винаги й пращах поздрави по него, ако дойде в офиса без нея. Сега вече 3-4 пъти идва без нея и ми се струва един такъв умислен. Не смея да й пратя поздрави, защото в кратунката ми едни черни сценарии с Ковид се редят като вероятност за перманентната й липса напоследък, съчетана с неговото настроение.
Друг сценарий, който се ражда от мисловните ми напъни е евентуална раздяла, защото тя веднъж като беше без него ми каза, че ако работата му не беше свързана с чести отсъствия от вкъщи, вероятно  нямаше да го издържи и би го напуснала.
Е как така нещо хубавичко не ми хрумва за причина за липсата й! Rolling Eyes

# 979
  • Мнения: 11 009
Карамелче, прегръдки!

Панди, не знам възрастово дали пасва, ама да нямат бебе Simple Smile

Пфу, щях да се хваля одеве, че ми се размина готвенето днес, а то за оплакване стана. Такава греда с поръчана храна не сме имали. Много талант се иска, за да докараш азиатска храна безвкусна. Безвкусна ви казвам. Аз не обичам да готвя с много подправки, обаче тия ме бият отвсякъде... ужас.

# 980
  • Пловдив
  • Мнения: 41 020
Хай!
Пържих кюфтаци с дом.кайма да има синко за утре. Киното от РД се отложило, че нещо ремонт и се прибра сега. Добре, че спря да вали Simple Smile
Сипайх винце и сложих 10 яйца да варя.

# 981
  • София
  • Мнения: 9 805
Ули, имат голяма дъщеря, затова не ми хрумва за бебе, но пък кой знае.

Аз вчера от една китайска храна се потресох. Досега все съм случвала на вкусна китайска храна. Само сладко-киселото пиле не винаги го докарват като в любимото ми място, но и него чак гадно не го бях яла. До вчера. Всичко беше гадно, не просто безвкусно. Не беше развалена храната, но нямаше аромат, нито поне малко приятен вкус. Явно готвачът им е много кофти.

# 982
  • Мнения: 1 981
Какво да правя толкоз яйца бре хора... 4 кутии по 10 в нашия хладилник и още 4 кутии на село...знаех си, че са ни много кокошките, ама кой да ме чуе...

# 983
  • Мнения: 12 241
Не е китаец готвача, там е проблема.

Мързи, почвай крем карамел. 12 яйца с два литра мляко и 7+7 лъжици захар. Малко по малко ще свършат.

# 984
  • София
  • Мнения: 9 805
Мързелче, отваряме прозорците всички от вещерското сборище, а ти хвърляй аванта. Каквото остане здраво, ще го готвим. Laughing

Крем карамел ми хрумва най-напред. Тиква с крем карамел тоже. Баница. Сладкиши с повечко яйца в рецептата. Изчерпах се аз. Не пиша ясните бъркани и пържени яйца.
Варени яйца всеки ден на закуска по 1-2 броя на човек от семейството също ще "стопи" бройката.

# 985
  • Пловдив
  • Мнения: 41 020
И аз донесох яйца, доста и сланина, ама занесох на колежките и си останаха в офиса Simple Smile Забравани.

# 986
  • Мнения: 1 981
Сиа... понеже никога в живота си крем - карамел не съм правила, първо да кажа - не щъ да карамелизирам захар отделно. Второ, да питам - тия 12 яйца + 1 литър мляко + 14 супени лъжици захар се разбиват заедно, нали? и всичко това се шльопва в тава да се пече? мазнина слага ли му се някаква? а на колко градуса и колко време се пече?
 иначе варени, пържени бъркани на очи ни писнаха, щот отия кокошки секи ден по 5 цвъкат

# 987
  • Мнения: 12 241
Ох, ако ми липсва нещо от домашното производство, след като свекърите приключиха с животновъдството, то това е домашната сланинка.

Не, слушай сега за крем карамела. 7 лъжици захар карамелизираш в дълбока купа, аз ползвам една от алпака, три литрова. Разбиваш яйцата + захарта (7 лъжици) + 2 два литра прясно мляко, като го добавяш постепенно към сместа, на тънка струйка, разбивайки с миксера на максимална степен през цялото време. Добавяш две ванилии накрая и го наливаш върху карамелизираната захар и слагаш купата във фурната, на водна баня. Печеш на горен и долен реотан, 180°. Аз периодично слагам по няколко кубчета лед, за да не заври водата. Тогава крема става на шупли и не е гладък.

Последна редакция: пн, 11 окт 2021, 20:30 от 💙 Clo 💙

# 988
  • Мнения: 7 625
Хах, и моя хладилник е пълен с яйца. Имах 30, връчих на мама да направи крем карамел, намалихме бройката и в събота донесох още от село. Да са живи и здрави баба и дядо.
Аз в крайна сметка правих картофена крем супа и печен домашен суджук.
Карамелка, съчувствам ри искрено с този ремонт. Зарязвай всичко и всички' и тръгвай към Елада! Heart

# 989
  • Мнения: 14 851
Мързелче,раздавай на съседи,приятели,или пък продавай. Моя приятелка скоро ми каза,че продава и си купувам вече само от нея. 20 яйца за 5 кинта и си имам поне за 10-ина дена. Не ядем много ние. Подсети ме утре да ида да си купя пак.
Лещата ми е почти готова. Ще похапна и се опвам на топло под завивката. 😆
Жаки,пребори ли настинката?
Уми да пише как е детето?
Ммм кой друг...
Карамелче,чак мен ме хвана яд на тия майстори! 😠🤯

Общи условия

Активация на акаунт