Премахване на бенка - стандартна операция или с лазер?

  • 255 834
  • 750
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 965
Ммм не и не мисля че може да изчезне

# 646
  • Sofia
  • Мнения: 15 584
   Ясно, благодаря. Peace И аз се консултирах наскоро с добър кожен лекар, във връзка с една миниатюрна моя бенка на лицето – та, той ми каза, че няма как да не остане белег, по какъвто и начин да е премахната бенката. OK, приемам, че е така, но се чудя тогава как редица известни личности си премахват бенки и какви ли не други образувания, без да останат никакви белези. newsm78

# 647
  • Мнения: 965
Оставят белези просто слагат сценичен професионален грим Simple Smile

# 648
  • Мнения: 7 519
   Ясно, благодаря. Peace И аз се консултирах наскоро с добър кожен лекар, във връзка с една миниатюрна моя бенка на лицето – та, той ми каза, че няма как да не остане белег, по какъвто и начин да е премахната бенката. OK, приемам, че е така, но се чудя тогава как редица известни личности си премахват бенки и какви ли не други образувания, без да останат никакви белези. newsm78
Писала съм няколко пъти, че премахнах бенка на лицето и нямам никакъв белег! А
Мой познат си маха няколко бенки на лицето във Варна с лазер и той няма белези! Белег има когато е рязано със скалпел и шито! Ако ти е малка бенката се насочи към лазер.

# 649
  • Sofia
  • Мнения: 15 584
   kikamora, този лекар, при когото ходих на консултация наскоро, каза, че дори и с лазер да премахне бенката, пак ще има белег, гарантирано. А, между другото, става въпрос за д-р Ивайло Петров – пиша го, защото се натъкнах на десетки положителни мнения за него, както тук, във форума, така и извън него. Не знам и аз вече. newsm78 Моята бенка е наистина много, ама много малка, но понеже е на лицето, ако остане белег, дори и минимален, направо не знам как ще се гледам занапред. ooooh! И преди съм чела за хора, като теб, на които не им е останал никакъв белег, но е факт, че не мога да намеря дерматолог, който да ми гарантира това – всички вдигат рамена и казват, че няма шанс.

   Факт е също, че преди около 10 години си премахнах бенка на тялото именно с лазер и все още имам белег, макар и труднозабележим. Просто си личи къде е работено – кожата е значително по-бяла и леко набъбнала, не е фрапантно, но ако е на лицето, определено ще стои грозно.

   Ти твоите бенки ги беше премахнала при знахар, с мехлеми, правилно ли помня?

# 650
  • Мнения: 7 519
Възможно е да остане много леко по-светло петно, но ако бенката е малка то петното ще бъде много малко, така че лично мен това не ме притеснява. Познавам няколко човека, които са махали бенки на лицето при този "знахар" и с лазер и никой няма някакъв фрапантен и релефен белег.

# 651
  • Мнения: 10 622
TheBlackCat, извинявай (следя темата отдавна) - ама да ти имам суетнята...
Няма страница без твоя въпрос ..  ooooh!

# 652
  • Sofia
  • Мнения: 15 584
   kikamora, а би ли дала координати на този знахар? Ще го имам предвид като опция.

   duhi_puhi, темата е именно за въпроси. Като не ти допадат моите, бих те посъветвала или да ги прескачаш, или да се отпишеш от темата. Peace

# 653
  • Мнения: 965
   kikamora, а би ли дала координати на този знахар? Ще го имам предвид като опция.

   duhi_puhi, темата е именно за въпроси. Като не ти допадат моите, бих те посъветвала или да ги прескачаш, или да се отпишеш от темата. Peace

а аз ( съвсем добронамерено ) бих те посъветвала да не си "играеш с огъня" и да махаш бенки със мехлеми от знахари и лазари в студия за красота АКО ЩЕ МАХАШ БЕНКА ТО ТРЯБВА ДА СЕ ОБЪРНЕШ КУМ СПЕЦИАЛИСТ ДЕРМАТОЛОГ ! Моля те ! преди красотата по ценно е здравето и живота !

# 654
  • Sofia
  • Мнения: 15 584
   svetlinar, много лекари-дерматолози махат с лазер – този, при когото ходих, също. Иначе, разбира се, че никога не бих посетила студио за красота с тази цел. Peace Аз коментирам само квалифицирани дерматолози, явно не съм била разбрана правилно.

# 655
  • Мнения: 965
моята бенка на лицето беше като бутон ,за това я махнах ,иначе много сии я обичах и си ми бе чар  Laughing

# 656
  • Sofia
  • Мнения: 15 584
   Моята много ме дразни. Laughing А и ми се появи след един доста неприятен инцидент – само с него я свързвам, като я погледна.

# 657
  • Мнения: 7 519
Пускала съм му координатите преди. Разгледай темата и ще ги намериш. Знам че е притеснително да ходиш на "знахари", за това ти препоръчвам лазер. Аз също отидох при него с един тон притеснения, даже в момента искам да махна още няколко, но ме е страх.

# 658
  • Мнения: 196
На 23.06.17 ми махнаха две бенки оперативно.Странно ми е че доктора ми каза да не ги мажа с нищо освен с крем за белези.Вече съм без конци и да не слагам лепенки.Като си гледам добре ме е срязал,ама те и бенките си бяха големи.Преди три дни едната малко береше на място където завършваше шева и слагах ихтиол и йодасепт.Като отидох да ми сваля конците му обясних и той ми каза нищо да не мажа само крем за белези.Даже можело и на плаж да ходя  Rolling Eyes Това ми е доста странно.Само ги гледам и съм притеснена дано зарастнат нормално  baby_neutral

# 659
  • Мнения: 1 630
Здравейте, вчера докторът ми махна с лазер доста- соларни петна, 2-3 ситни бенчици и папиломи. Каза, че до 5 дена ще изчезнат следите от лазера. Махна всичко по корема, гърдите и шията. Не особено приятна процедура, но се търпи. Имам 3-4 големи памилома и себорийни брадавици, тях ще ги махаме на есен с упойка, както и всичко по ръцете и краката, защото са открити части. След 40 дена отивам да махам всичко по гърба. Докторът го притесни единствено един невус, който според него е диспластичен и е около 6 мм. За него каза, че ще го дермоскопира и ако е ОК ще го маха, ако му се види съмнителен, ще ме праща на хирург за махане със скалпел и биопсия. Малко ме притесни това. Да не кажа доста. Въпросният невус е с равни очертания, цвят и т.н., не кърви, не сълзи, не се лющи, не боли, не сърби, не е нараснал, само малко по време на бременността, но това е от разтягане на кожата. Ама пък пусти страх. Моля споделете, ако някой има опит с диспластичен невус и как го махна? Благодаря Disappointed Relieved

Общи условия

Активация на акаунт