Модни консултации (Октомври, 2021) - 60

  • 54 523
  • 854
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 2 245
Нещо не е както трябва в палтото, но не знам кое. Според мен в раменете не е голямо.
Но тези снимки ме подсетиха да задам въпрос. Докъде трябва да стигат ръкавите на палтото? Миналата година купих едно, но според мен в раменете ми е широко и ръкавите са дълги. Пусках снимки тук, единодушно казахте, че си въобразявам и е добре, та го оставих. Но така и не го облякох, чувствам се като надянала кашон с него.
Дължината на ръкава трябва да е до китката като си сгънете ръката под прав ъгъл.

# 376
  • Мнения: 2 608
Това е единственото палто, което имам. Плюс още едно тип teddy bear.
Много харесвам палтата, които показвате , но на мен не ми топлят така, както ватираното яке.
Слагам го сигурно пет пъти годишно в по- топли дни, движа се много пеша и не искам да мръзна по път. Ако бях шофьор, сигурно щях да имам повече. Обаче който не ще да пази диети и да се поти във фитнеса, поне солиден километраж трябва да навърта.
На НМ е, има проценти вълна и е вталено.

Последна редакция: пт, 15 окт 2021, 09:17 от Mateah

# 377
  • Мнения: 1 380
Велурените боти са прекрасни!!! И в трите цвята. Хем ниски, хем елегантни. И за рокли срават, и за дънки.
За палтото и Frozzyy: то хубаво секси-бекси, ама като ходиш само по детски площадки, там няма пред кого да си. Не ми говорете - за себе си. Гледаш да ти е удобно и малкото да е щастливо. За себе си удобство търсиш в хози момент.
Да си споделя мъката в контекста: Гардеробът ми е пълен с бизнес дрехи за офиса, които сега в майчинство само поглеждам. Така и няма къде да обличам. Костюми, елегантни рокли, ефирни поли… Мама на бебе + пандемия = стоене вкъщи.
Та в този дух, напълно нормално е по-голяма на години жена да се облича по-секси. Минала е през етапа и сега е отново нейното време. Супер!
Палтата с колан - не е ли логично да са малко по-широки в кръста, за да стегне нещо този колан?!? Ако са силно вталени, за какво е и колана?
За носене на палта - винаги. Mateah, с дори по-тънки палта съм била по цяла зима без кола… Носи си го, прекрасно ти стои.

# 378
  • Мнения: 6
Здравейте, какъв цвят е по-добре да е зимното палто?
По-тъмен или по-светъл?
От години нося черни дрехи и се опитвам да избягам от тях.
Сега зимата нося черни обувки и черни или тъмно сини дънки, но за палто черно няма да избера.

В този ред на мисли, палто с кой от двата цвята бихте избрали? /тъмно сив меланж и светло сив меланж/
Просто не мога да избера цвят. Светлото ме притеснява, че ще се цапа и ще личи и ще се спукам от пране, а в най-мрачните дни ми се струва твърде светло, понеже не е мишо сиво точно, а сребърно сиво някак.


Последна редакция: пт, 15 окт 2021, 13:55 от rabbithh

# 379
  • София
  • Мнения: 6 726
Имам и черно палто и синьо палто. Обикновено зимата съм забелязала, че хората носят по-тъмни цветове докато лятото е обратното. И все пак аз тук бих избрала по-светлия цвят.

# 380
  • Мнения: X
Охх, как не обичам сиво...особено за връхни дрехи. Студен, безличен цвят, който само доутежнява голия зимен пейзаж. Ако трябва да избирам все пак - светлото.

Бих предложила кафяво, коняк? Топли цветове са, но се връзват идеално с черно и деним според мен.

# 381
  • Мнения: 6
Ох, точно така се чувствам към коняк и кафяво, както ти към сиво. Харесвам ги, но не върху себе си. Обожавам сиво!

# 382
  • Мнения: 7 172
Аз си купих миналата есен много хубаво зимно палто, вълна плюс нещо си, което толкова много топли, че го облякох само веднъж.

# 383
  • Мнения: 6
То не е чак толкова дебело и вълната му е само 35%, което и търсих, защото не мога да търпя 100% вълна. Много е мекичко и хубавко, но такава дилема падна с този цвят. Мъжа ми е за тъмното, майка за светлото, аз между двете се разкъсвам. Той твърди, че ще се цапа и като завали дужд ще стана като петниста хиена, а майка смята, че трябва да съм стилна и светличкото създава настроение, стига това тъмно.
Ех... чудене да не беше!

# 384
  • Мнения: 5 832
За светлото палто съм аз. Миналата година като търсех палто, бях категорична, че не желая в никакъв случай да е черно, или друг тъмен цвят. Даже бях харесала едно зелено, но се стиснах с парите, че палтата ги обличам два пъти годишно максимум. Накрая купих някакво, което се водеше пясъчен цвят.

# 385
  • Мнения: 546
Светъл цвят. И няма нужда да переш, разбира се. Носиш на химическо в края на сезона и прибираш.
Красив шал, ръкавици, чанта..и си супер!

Последна редакция: пт, 15 окт 2021, 20:18 от bubanka

# 386
  • Мнения: 24 467
Няма правило за нюанса според сезона. Зависи на теб кой повече ти допада, кой ти подхожда повече и как ще го съчетаеш.
Аз за зимата имам бели и светлобежови връхни дрехи и нищо не ме е спирало да си ги нося. Пера си всичко в пералнята, спазвам си инструкции за пране - ниска температура, ниски обороти, без сушилня.

# 387
  • Мнения: 6 131
Имам и от двете сиви тоналности. Светлото го пера по няколко пъти за сезон, общо взето на края на седмица носене. Цапа се ужасно бързо и най-вече видимо, което адски ме отвращава. Предпочитам за носене тъмното и това препоръчвам.

# 388
  • София
  • Мнения: 6 043
Аз нося светли палта и също пера често, че и тъмните покрай тях . Дори не си го представям това за в края на сезона.

# 389
  • Мнения: 546
Аз нося светли палта и също пера често, че и тъмните покрай тях . Дори не си го представям това за в края на сезона.

Но защо перете толкова често? Не менкате ли връхните дрехи? А и нали за това са връхни, отдолу сте с пуловери, блузи...то не е хубаво да се перат връхни дрехи толкова често, платът и формата им се разваля.

Общи условия

Активация на акаунт