Първокласници 2021/2022 - ТЕМА 2

  • 26 915
  • 726
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 475
Математиката в училищния курс в бг и зад. от модули тип Европейско кенгуро са коренно различни. В състезателните задачи се залага на логиката и логическото мислене, а в училищния курс на базовото пресмятане. За да се явявават успешно на подобни състезания трябва да практикуват решаване на подобни задачи. Моята дъщеря започна училище без да може да чете. Тази година усилията ни са насочени към успешно овладяване на четене и писане. Идеята ми е да се научи да чете с разбиране, да чете и разбира сама условията на задачите на последващ етап.

# 676
  • Мнения: 11 479
При нас госпожата насочи няколко от децата в класа да участват в Европейското кенгуру - явно тези от тях, които по нейно мнение показват афинитет към математиката. Според мен също не е от най-трудните състезания. Има логически задачи, но има и такива с чиста аритметика. Принтирах от състезанията от минали години, на първия опит синът ми се справи с резултат 75%, днес уж решил цялото състезание без грешка, но се съмнявам, че просто е надникнал в листа с отговорите Grinning Ще видим на реалното състезание. Всъщност има години, в които задачите са чувствително по-лесни спрямо други.
Днес му взех нови книжки от библиотеката, вълнувам се наравно с него Grinning
За баланс - редовно получавам оплаквания от буйното му поведение в клас и междучасия - шумен е, енергичен, обича да спори, веднъж беше блъснал съученик. Непрекъснато говорим с него, наказваме се. Има промяна в положителна посока, но е твърде бавна.

# 677
  • Пловдив
  • Мнения: 14 536
Аз да се оплача: на моя мъж му казах изрично да подаде заявление за участие в кенгуруто - излязло му е през другото ухо. Като било важно, да съм подадяла аз. Rolling Eyes  До днес ли беше срокът?

Последна редакция: сб, 05 мар 2022, 07:52 от Магдена

# 678
  • София
  • Мнения: 4 563
Магдена, нашата класна искаше заявленията до 2.03, включително.
Моята пък се нави да ходи. Даже тя ме подсети да попълня 'бележките за госпожата'. Големите не съм ги пращала толкова рано. Леко излишно ми идва. Но сега това малкото като иска, да ходи.

# 679
  • Пловдив
  • Мнения: 14 536
Моята я питах и беше казала, че иска, затова. Иначе не е нещо много важно, особено в първи клас.

# 680
  • Мнения: 12 202
Чисто психологически има значение според мен. Да, самото състезание може да няма значение/ отношение към училището и класиране, но децата свикват да се явяват на изпити и състезания, да премерят възможностите си.

# 681
  • Мнения: 2 540
Кенгуруто е на 17ти март, а Математика без граници е в края на месеца, моята щерка иска да се явява, но това значи подготовка, не знам дали няма да й дойде в повече...

# 682
  • Мнения: 12 202
Тази математика без граници само за София ли е? Не съм чувала при каката за това състезание.

# 683
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Знаете ли дали се вписва оценка в свидтелството за първи клас? Напоследък моят син има доста петици и се притеснявам да не му остави 5 за годината Sad Уж не биваше да се притесняваме за оценки в първи клас, но вече има доста в дневника и си имат цифра.

# 684
  • Мнения: 356
Знаете ли дали се вписва оценка в свидтелството за първи клас? Напоследък моят син има доста петици и се притеснявам да не му остави 5 за годината Sad Уж не биваше да се притесняваме за оценки в първи клас, но вече има доста в дневника и си имат цифра.
В свидетелството за завършен първи клас се вписват годишните оценки и общ годишен успех. Мисля, че тези свидетелства за 1, 2 и 3 клас не важат за никъде, а просто са една хартийка, на която децата да се радват. Просто една допълнителна работа за учителите, които са "наказани" да го правят това.

# 685
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Знаете ли дали се вписва оценка в свидтелството за първи клас? Напоследък моят син има доста петици и се притеснявам да не му остави 5 за годината Sad Уж не биваше да се притесняваме за оценки в първи клас, но вече има доста в дневника и си имат цифра.
В свидетелството за завършен първи клас се вписват годишните оценки и общ годишен успех. Мисля, че тези свидетелства за 1, 2 и 3 клас не важат за никъде, а просто са една хартийка, на която децата да се радват. Просто една допълнителна работа за учителите, които са "наказани" да го правят това.
Е нали уж няма цифрови оценки от първи до четвърти клас? Каква е логиката цяла година да няма оценки и накрая да има?
Ще търся официална информаци. Ще се смаже самочувствието на детето да е от малкото петици Sad

# 686
  • Мнения: 356
Оценките са с качествен показател. Изписват се ОТЛИЧЕН, МН. ДОБЪР и т.н. Такива ще бъдат и в удостоверението.

# 687
  • Варна
  • Мнения: 1 948
Аз цифрови оценки не съм виждала. Госпожата бие печати. Сърчице за много добър и звездичка за отличен. В classroom по същия начин ги нанася. Говоря му, че оценките нямат значение, важното е да подхожда с отговорност към поставените задачи и да не бърза, защото се оказва голям проблем при него.

# 688
  • Мнения: 21 455
Е нали уж няма цифрови оценки от първи до четвърти клас? Каква е логиката цяла година да няма оценки и накрая да има?
Ще търся официална информаци. Ще се смаже самочувствието на детето да е от малкото петици Sad
Това, че оценките не се вписват с количествен показател, а с качествен показател, не означава, че няма такива.
Ето  официална информация.
(5) За резултатите от обучението:
1. в І клас по всички учебни предмети се формира обща годишна оценка с качествен показател;
2. във II и в III клас по всеки учебен предмет се формира годишна оценка с качествен показател;

Дали ще пише много добър 5 или само много добър, няма особена разлика за самочувствието.

# 689
  • София
  • Мнения: 925
Благодаря, Дидева! Радвам се, че си тук! 😘 Момичета, за който не познава Дидева (да е жива и здрава❤)- тя ще е нашата опора за всякакви нормативни (и математически) казуси до завършване на гимназиален етап! Който има кака в 11-ти клас, знае Wink

Общи условия

Активация на акаунт