Първокласници 2021/2022 - ТЕМА 2

  • 26 881
  • 726
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 602
А събота и неделя дава понякога диктовка или препис. В повечето случаи да се четат текстовете от буквара. Аз давам допълнително да преписва, ако успея де. Да свиква, че ще им домашни. Иначе като станат в 5 клас им идва в повече.

# 721
  • София
  • Мнения: 213
Досега в нашия клас не са давали домашни за уикенда, това което имат в петък им е последно. Няма никаква информация за празник на буквите, но те имат още няколко страници от буквара. Дано да има нещо, ще си е вълнение за децата.

Моето дете искаше да се запише за Европейско кенгуру. При нас класната раздаде заявления на всички и който иска да се запише, но предупреди, че задачите са трудни и участие заради самото участие може да има обратен ефект и да демотивира децата. Уикенда седнахме да решим един тест от предни години, но той няма търпение сам да реши всичко и на 15тата мин казва, че се е уморил. Бърза да решава и ако условието е по-дълго не отделя време да вникне в задачата, но каквото такова, не го натискам и не искам да чувства напрежение. 

Само на мен ли ми се струва или тази учебна година излетя?

# 722
  • Мнения: 886
Уууу, как ме е яд , че го записах на това състезание.

За празника на буквите моят има 3 стихотворения, така се вълнувам още от сега. На празника има да плача..... Grinning

Домашни и при нас не дават за уикенда. Но аз държа да решава малко задачи и да правим диктовка / от 6-7 изречения/ или да препише малък текст. Не го тормозя, ако не иска, не го прави.

# 723
  • Мнения: 2 516
При нас винаги дават по една диктовка поне, за домашно за през уикенда. Ама вече посвикна и не прави много грешки, понякога без грешка, пу пу, бях се отчаяла, просто си иска упражняване.
Снощи решава малко задачи за кенгуру и бързо се умори, но не мисля, че ще подейства демотивиращо , ако не спечели медал/награда, по-скоро ще я мотивира да решава, защото с решаване стават нещата, задачите са подобни. Просто няма време - от училище, на танци, прибира се в 19, докато вечеря, малко игри на телефона и отишла вечерта. Уикенда имахме повод и не бяхме в града, ама каквото такова.

# 724
  • Мнения: 743
На нас ни дават редовно домашни. Не са много. По една страница задачи по математика и 1-2 стр. по български  които включват четене и писане на  думи и изречения.

# 725
  • Мнения: 475
При нас също дават малка домашна от рода на звукови модели, четене на малък текст с разбиране (има по 2-3 въпроса с отговор).
В къщи задължително правим диктовка по моя инициатива. Също така чете малък откъс от книжка по неин избор.
Общо взето заниманието отнема общо час.

# 726
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Моля заповядайте в новата тема:  НОВА ТЕМА 3

Общи условия

Активация на акаунт