Имате ли интересни спомени от "първата ви среща"?

  • 13 080
  • 221
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 5 820

     Въпросът за сметката: Имах един бивш приятел чужденец. Той казваше, че когато една жена иска да бъде дама, да се държи като такава. Една дама позволява на един мъж, ако е кавалер, да плати сметката. Един кавалер трябва да се отнесе към жената като с дама.
Според зависи, малко ми е старомодно на днешноото поколение. В смисъл, кавалер е нещо неизвестно, си мисля, мацките трябва да го търсят в тълковните речници. Никога не съм позволявал жена да ми плати сметката, ама никога. Но... на първа среща в зрели години съм се съгласявал с предложението на дамата да си поделим сметката. Въпреки, че съм пожелавал да я платя винаги.
Но явно вече е различно. Като гледам, пишлеметата са се навъдили изключително много. Така ги е възпитала мамка им!

    За съжаление, кавалери почти не се срещат. Сигурна съм, че все още някъде там има кавалери. Но наистина всичко зависи от възпитанието на родителите как възпитават едно момче или момиче да се държи в обществото

# 151
  • Мнения: 4 515
При мен пък точно човекът, който се напъваше всичко да плаща по срещите, накрая ми разби жестоко сърцето, така че и щедростта по първите срещи сама по себе си нищо не означава.
Скрит текст:
Уж много химия при чатене, уж сродни души.. Мдаа, накрая излезе, че ужасните натрапчиви жени много искат, а той от доброта "уважава" по веднъж-два пъти и кара нататък. И сега като го срещам по разни партира е все с различна....
Та, много ме стоплиха разни платени кафета, вечери и кино...
Радвайте се, че навреме сте се отървали.
По-важно е какви намерения има нататък и като станат нещата сериозни какво иска и може да предложи.
И на мен един такъв, който винаги плащаше, не само на първите срещи, ми разби жестоко сърцето.
Какви намерения има нататък и какво може да предложи са едни от най-важните неща за любовната връзка между двама. За това от рано се следи и говори за тези неща. За какво ми е такъв, с който се обичаме, който се грижи за мен, кара ме да се усмихвам и т.н., но имаме различни възгледи и очаквания от живота. Ако не гледаме в една посока, по-добре всеки по пътя си. Човек трябва да гледа да се съхрани емоционално и психически.

# 152
  • Мнения: 859
Мен ме потресе по-горният коментар с откротото обсъждане външността на авторката му от "кавалерите", с които се  е срещала...

Ако не преувеличава, си е за голямо възмущение. Пред такава простащина всякакви неплатени кафета и вечери бледнеят. Хайде, на първите срещи още сме си никакви, та не е длъжен мъжът, може да не се е подготвил, да няма, много са причините. Но какви са тези простотии да те обсъжда така??? Ти перфектен ли си и критерий ли си за нещо? "В друг цвят нямаше ли.."

Дамата си е отделила от времето да се види с него, а той вместо да благодари, ще я коментира как изглежда. На сегашния ми акъл ставам и си заминавам, а мои по-темпераментни познати може и голям цирк да направят - такъв, че после с години ще заобикаля почтително жените. 

Същото мисля и за връзването на тенекия...

# 153
  • INFJ
  • Мнения: 9 362
С последният ми опит от няколко срещи, а и поради други причини, на моменти чак се надявам да ми вържат тенекия. Grinning

Това за външният вид наистина е много грубо. То не се ли вижда още снимките дали харесваш някой на външен вид или не? Идиоти.

# 154
  • Мнения: 15 356
Има кавалери,ще срещнеш .
Джентълменското според мен поведение е това - мъжът отива до тоалетната, на отиване дискретно моли сервитьора да приготви сметката на бара, на връщане плаща и така избягва всякакви пазарлъци и панаири с вадене на цайси и калкулатори, излагацията с оставяне на никакъв или прекалено голям бакшиш в стил виж къв съм велик.
Оставянето на бакшиш с тази цел е често срещано.И друго съм виждала-същият този башкиш се прибира от дамата когато господина обърне гръб.Дамм,жалка работа .

# 155
  • Мнения: 315
Джентълменското според мен поведение е това - мъжът отива до тоалетната, на отиване дискретно моли сервитьора да приготви сметката на бара, на връщане плаща и така избягва всякакви пазарлъци и панаири с вадене на цайси и калкулатори, излагацията с оставяне на никакъв или прекалено голям бакшиш в стил виж къв съм велик.

ММ го направи на предпърва среща (бяхме първо приятели и после станахме гаджета). Толкова се бях захласнала по него, че въобще не  се сетих за сметката. Усетих се, че не съм дала пари, чак като се прибрах в студентското общежитие. Месеци след това не стъпих в заведението от срам, че не съм си платила. След време му разказах за терзанията ми по тая сметка и умря да се смее Grinning

# 156
  • Мнения: 14 635
Щяхме да се виждаме днес, но поради един случай се отложи за другата седмица. Много ме е срам, дано не припадна като го видя😁
Я,по-спокойно!Няма от какво да се срамуваш.Дори и да имаш пеперуди в стомаха,стегни се.Виж свестен ли е човека,заслужава ли си да продължите.
Пиши после,че и ние тук чакаме вече един месец първата среща.

# 157
  • Мнения: 123
Ами, срещнахме се на открито място заради зеления сертификат.
Ядосвам се на себе си, бях купила парфюм, пръсках го всеки ден, но точно преди срещата от притеснение забравих да се "ароматизирам", а бях го купила точно за това.😁😠

# 158
  • INFJ
  • Мнения: 9 362
Ами, срещнахме се на открито място заради зеления сертификат.
Ядосвам се на себе си, бях купила парфюм, пръсках го всеки ден, но точно преди срещата от притеснение забравих да се "ароматизирам", а бях го купила точно за това.😁😠
Хаха, едва ли някой тук го интересува дали си била парфюмирана.
Разкажи за него, как се държа, харесваш ли го, той харесва ли те, за какво говорихте, ще се виждате ли пак?... Важните неща!

# 159
  • Мнения: 1 033
Айде, давай с подробностите, че ще се пръснем от любопитство вече😃

# 160
  • Мнения: 11 568
И аз тръпна за подробности.
За втора среща уговорихте ли се?

# 161
  • Мнения: 123
Уговорихме се пак за другата седмица. Той се оказа по-срамежлив от мен и повечето аз се опитвах да го заговоря, смееше се постоянно от срам, но не знам, трябва да прекарвам повече време с него, за да разбера дали искам да продължа. Иначе си го харесах, държеше се добре, говори си добре, но може би, защото дълго време не се е срещнал с някоя беше толкова притеснителен.

# 162
  • Мнения: 11 568
Добре звучиш, браво.
Желая да се случат нещата.
Много готино, в тъпата ситуация, в която се намираме в момента, да има такива трепети.Simple Smile
Стискам палци!!!

# 163
  • Мнения: 123
Добре звучиш, браво.
Желая да се случат нещата.
Много готино, в тъпата ситуация, в която се намираме в момента, да има такива трепети.Simple Smile
Стискам палци!!!
Благодаря много 😊😊, оф то заради този вирус се отложиха много неща за съжаление😔
16 години да учиш и накрая да ти кажат няма церемония, няма тоги.
Здраве да е.

# 164
  • Мнения: 14 635
На открито,ок.Черпихте ли се нещо,кой,кого?

Общи условия

Активация на акаунт