За консервирането, или как да си приготвим зимнина. 9-та тема

  • 45 411
  • 772
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 15 028
И аз като Бубето, мия и прибирам суров, за да може съвсем малко да е термичната обработка.

# 196
  • Мнения: 5 997
Някой съхранявал ли е коприва, но не във фризер? Дали има друг вариант?
А лапад бланширам и във фризера или в буркани. Коприва в буркан не се получи, търся алтернатива.

# 197
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 684
Единствения друг начин, за който се сещам е да се изсуши.

# 198
  • Мнения: 2 820
Аз замразявам копривата измита и в пликчета във фризера. Имам и изсушена, но още не съм ползвала от нея.

# 199
  • Мнения: 9 108
една приятелка всяка година си суши и като тръгнат лятото с караваната по палатки, винаги има под ръка, ако нещо го закъсат с продуктите.

# 200
  • Pazardjik
  • Мнения: 201
Може ли рецепта за сироп от череши , но да не се чистят костилките , благодаря предварително !

# 201
  • Мнения: 950
Аз съм правила от вишни по тази рецепта ,но ги чистя,защото използвам плода.Ако не ги почистиш,ще трябва да ги хвърлиш или да си играеш да претриваш.

# 202
  • Русе
  • Мнения: 5 205
Скрит текст:
Може ли рецепта за сироп от череши , но да не се чистят костилките , благодаря предварително !

По тази рецепта може да си направите сироп от череши, но трябва да изчистите костилките.

# 203
  • Мнения: 4 210
Здравейте,знаете ли рецепти за консервиране на тиквички?

# 204
  • Русе
  • Мнения: 5 205
Скрит текст:
Здравейте,знаете ли рецепти за консервиране на тиквички?

https://ipeychev9.blogspot.com/2016/08/blog-post_7.html

# 205
  • Мнения: 4 687
Ако е за туршия 1:1 като кисели краставички, ако е за готвене (аз правя често крем- супи) - режа на кубчета и директно в камерата.

# 206
  • Мнения: 18 498
Аз ги суша, след това цяла зима добавям в готвено.

# 207
  • Мнения: 3 979
С дехидратор ли сушиш? После? В хладилник? Аз суша чери доматчета, но заради остатъчна влага, за да не се появи мухъл, поставям във фризер. А тиквичките? И те са много водни.

# 208
  • Мнения: 18 498
След това в пликове или буркани на стайна температура. Изсушени са до степен "да дрънчат". Така суша и домати, и камби, и съставките за вегетата, и праз в индустриални количества и т.н.
пп - в дехидрататор.

# 209
  • Мнения: 3 979
А сушеният праз става ли за готвене (сам по себе си, не като подправка - за овкусяване). Чушки и аз суша до "дрънчане" и от пресушаването добиват приятен привкус на препечено, който пускат при готвене.

Общи условия

Активация на акаунт