Захранване със сок с лъжичка???

  • 3 322
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 1 204
Личи си, че отричаш "всичко българско  и родно", тъй като не си наясно как се пише на кирилица буквата з, а навсякъде слагаш zНищо лично, само констатирам bowuu
mle4ko, много тъпо се заяждаш. Naughty
а ако основанието ти да си давала на твоите деца сокчета, е че си върл патриот, а мислиш, че захранването със сокчета е "българско и родно" произведение на нАучната мисъл, ще те разочаровам - не е. Laughing прецакала си се.  hahaha
ако имаше желание да прочетеш малко, а не само да циклиш и да се заяждаш както по-горе, може би щеше да знаеш.

аз, много тъпо се намесваш! Ама адски тъпо, че чак почваш да се излагаш! Прочети правилно постинга ми, а не го пускай като цитат без да си го прочела! bowuu

# 31
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Моето бебе е на 1 месец и нашата лична лекарка също ни кара да пием сокчета от ябълки и моркови, но аз съм категорична че поне до 6 м няма да почвам със захранването. Сега има толкова много литература и материали по въпроса за храненето на бебетата, че повече разчитам на тях и на мнението на майките във форумите отколкото на педиатърката.
Peace

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
За кърменето - желая максимално дълго да си кърмя бебчето, но точно в Библиотеката прочетох, че ако на бебето не се дават сокчета може да развие желязодефицитна анемия, тъй като кърмата е бедна на желязо.

Моля те, дай линк към това, което си прочела...

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
А вие от къде знаете, че соковете се дават след 1 год. възраст? Сокове трябва да се дават между храненията след 1-ия месец в съотношение 1х10, като количеството постепенно нараства до 100 мл. за по-големите бебоци. Не виждам смисъл да се отрича всичко, което е БГ и е изпитано.

Знаем, от опит... А това, че соковете трябва да се дават след първия месец е ПЪЛНА глупост... АЗ ти е привела достатъчно доказателства... В един от моите постинги по-горе също съм ги посочил... Няма отричане на нищо българско...



не е аргументирано слагането под общ знаменател на всички БГ педиатри и сляпо придържане към западните методи на отглеждане на децата.

Къде си расла бе, момиче...? Преди двеста години прапрапрабаба ти по българските земи какво е давала на двумесечното си бебе... А преди още 1000 години... Какво е имало на запад, че да сме се придържали към западните методи... Нищо западно, отвори си очите... Това е забравеното и най-добро старо и истинско хранене на бебета...
А ще слагаме българските педиатри под един знаменател, защото всичките са обучавани да захранват по схемата, пропагандирана през 70-те години на миналия век... Защо е била пропагандирана - можеш да прочетеш по-горе... Защо се е наложило - също можеш да прочетеш по-горе... Ама едва ли ще го направиш... Виждам, че само мрънкаш и нищо повече...




Личи си, че отричаш "всичко българско  и родно", тъй като не си наясно как се пише на кирилица буквата з, а навсякъде слагаш zНищо лично, само констатирам bowuu

Ако това не е лично нападане и заяждане, здраве му кажи... Ако не си НАЯСНО, ще ти обясня... Surfline се намира в Нюрнберг, Германия и не може да ползва истински кирилизатор... Ползва онлайн такъв... И понеже те са несъвършени... Изписването на буквата З е заменена от латинската Z... Което не е грешка на Surfline, а на кирилизатора й...
Пък и най-малкото ти можеш да говориш кой как пише... Никаква пунктуация, никакви определителни членове, пълна граматична объркваница... Хайде да не се заяждаме, че ще...




аз, много тъпо се намесваш! Ама адски тъпо, че чак почваш да се излагаш! Прочети правилно постинга ми, а не го пускай като цитат без да си го прочела! bowuu

Можеш да си пропагандираш вижданията, по който си искаш начин, където си искаш... Тук обаче идеите ти май нямат място...

Последна редакция: пн, 30 окт 2006, 21:57 от Ekcnpec

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 1 204
Хиляди благодарности към Мистър БГ мама! С никой не искам да се заяждам, още повече с теб. Просто ме дразни това, че отричат всичко БГ. Това с гоненето, куклите и парцалките нещо не ти отива да го казваш. Ако имаш нещо лично да ми кажеш ми пиши на лични. Иначе съм добронамерена към всички, но някой ме предизвикват и после казват, че се заяждам. Няма такова нещо. С поздрав към всички  bouquet

# 35
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 851
Много ще ви замоля да се придържате към добрия тон!
Форумите са отворено място за всички и всеки е свободен да сподели мнението си, без да бъде гонен от там или по някакъв друг начин напъден.
Не ме карайте да въртя метла, големи хора сте, съобразявайте се какво пишете!

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Мир, всички се обичаме... Peace

# 37
  • Мнения: 1 097
 newsm62 newsm62 newsm62
Начетох се, насмях се.. браУ!

По въпроса - сок не е препоръчително да се дава на малко бебе, много е агресивен към коремчето. Най-рано след 4-тия месец, но ако се случи по-рано не убива!  Crazy Почти целия форум сме гледани така, включително аз, че съм на 22!
Ако решиш, и когато решиш - почва се ДЕН 1 - 1 лъжичка, ДЕН 2 - 2 лъжички и така...всеки нов ден се прибавя по още една лъжичка. Дава се разреден с вода в началото, особено ябълковия! Неслучайно го има (или ябълка, ако не сока и) във всички диети за отслабване  Wink

Виждам ,че четеш в Библиотеката - от там намери кои плодове са много агресивни и водят до силно разстройство! Гроздето, обърни му специално внимание! Да не си обезводниш детето от разстройство, мен винаги ме е било страх от това  Confused И да не си изкендза чревцата.... брррр... Внимавай много с тия сокове.
Успех, каквото и да решиш  Hug

# 38
  • София
  • Мнения: 1 252
А другият проблем е, че свекървата се има за много опитна и все дава акъл и само ме пита дали съм давала вода на бебчето,а  аз като виждам, че то след като е пило вода се гърчи и е неспокойно я спрях. Само два пъти опитах и повече не мисля и да има.
Понеже тя не е могла да кърми и няма никакъв опит се води по захранването на другото бебе в къщата (на дъщеря й), което е на 6 месеца, а е кърмено само 20 дни с течение на обстоятелствата. От тогава е на адаптирано мляко и от там знам,ч е от 2 месец започнаха със сокчетата, а от 4 месец с пюретата, които бебето не иска и да яде.
Как сега да й обясня, че няма да давам сок на толкова малко бебе, пък и на Педиатърката???
Тъй като свекърва ми е болна тема, а и свекърът ми е лекар ще ти кажа как аз постъпих. Разпечатах няколко статии от форума, който бях приготвила за педиатърката, но тя се оказа фен на късното захранване. И за да не останат неизползвани разпечатките ги подарих на свекъра ми, който държеше  да давам сок на 40-я ден и пюрета по  така  защитаваната от Млечко БГ-схема. Човекът е учил медицина преди 40 години и тогава така са го учили, но като прочете материалите  ме посъветва да си слушам педиатъра - каквото ме посъветва това да правя. Каза, че всичко изписано за соковете в разпечатките било вярно и каза, че според него мога да дам сок не по-рано от 1г.
Относно желязодефицитната анемия и мен ме плашеха, че синът ми ще я развие, защото се роди доста едър, но изследванията на кръвта на 6м показаха хемоглубин 126 и коментарите спряха.

Кажи на педиатърката си, че смяташ да захранваш късно и не мислиш сега да даваш сокчета и пюрета (ако го искаш, де) според препоръките на СЗО.

Най-големият проблем с роднините беше като разбраха, че не давам вода на бебето и то в най-големите жеги. Опитаха със съвети, опитаха (и то майка ми) зад гърба ми да дават вода и тогава им повиших тон. Дадох им да разберат, че детето ще се гледа както аз реша и че от тях мога да приема само съвет, но ако упорстват просто ще им разредя срещите с детето или по-лошо ще го гледат, но на снимка. Тъй като не живея с тях(то как ли бих ги изтърпяла)  ми е много лесно да поставям условия smile3508 .

# 39
Не искам да се заяждам,а просто ми е интересно да разбера,защото не съм запозната с темата дали сте чели материали които са против късното захранване.Знам че има и такива и не са от БГ специалисти.
Майка съм на две деца и съм ги захранила рано и не съм имала проблеми.И двете са харесвали много сокчетата,а по късно и плодовите пюрета.

# 40
  • Мнения: 3 521
Не искам да се заяждам,а просто ми е интересно да разбера,защото не съм запозната с темата дали сте чели материали които са против късното захранване.Знам че има и такива и не са от БГ специалисти.

Не, не съм срещала и ще ми е интересно да прочета...ако намериш пусни ми линк на бележка, моля. Hug
Момичета и татко Ескспрес, форума е дискусионен, така че да не го обръщаме на zаяждане на дребно. Все пак сме тук zа да си помагаме и иzясняваме нещата, нали? Peace
Само споменавам, че на ВСИЧКИ пЮрета и сокове, които се продават в България пише, че са "След 4тия месец"...Защо? Продават пЮрета "Ягоди, малини и ябълки" и "Шоколад zа лека нощ"(на Хипп и Нестле_Алете), които са zа над 4 месеца...т.е. нещо беzобидно като ябълковия или морковения сок и пЮретата с шоколад и ягоди ги дават zа след една и съща въzраст newsm78...т.е.(отново) проиzводителите нямат интерес да не си предлагат продукцията от въzможно най_ранна въzраст на детето, но все пак и на двете неща се мъдри един надпис "След(или От) 4тия месец"...Що тъй? newsm78  bouquet

mle4ko...това специално към теб_не отричам всичко българско и родно, а всичко НЕПРАВИЛНО...Не е правилно едно дете да седи с Памперс до 5 годишна въzраст, не е правилно да виси по цял ден пред компЮтъра и да zоби Чипс, не е правилно да се експериментира със zдравето му, zащото така пише в учебник, иzдаден преди 16 години и написан_Бог zнае кога, а от тогава на сетне нещата леееко са се пораzвили в друга посока...бтв. zахранването (сок, плодово пЮре, zеленчук, zърнена каша) в късна въzраст е и много популярно в бившия Съветски съЮz, а това как ще го коментираш? Пусни един Гугъл(google) с тема "бебе сок кариес" или "бебе сок алергия" или "бебе сок стомашни раzтройства" на какъвто еzик четеш и виж колко неща има иzписани по въпроса.

# 41
  • Мнения: 526
Добре, в такъв случай как би изглеждало едно късно захранване? С кое по-напред ще свиква бебто - дали със сок, дали с пюре. Няма ли да му се съберат много неща наведнъж???

А ако е по-рано няма ли да има повече време за адаптация?
 
В крайна сметка вероятно ще се спра на компромисен вариант.

# 42
  • Мнения: 422
Против даването на сок съм в тази възраст, инфо достатъчно има по-въпроса.
С късното захранване нищо няма да се събере на куп, защото се въвеждат нещата едно по едно.Стомахчето на бебето изобщо не може да усвои храна различна от кърма или АМ преди 4тия месец.Най-вероятно колики само ще се докарат............да не говорим пък за алергии. Peace

# 43
  • Мнения: 2 936
аз съм захранила рано,с лъжичка.всичко си е до твоя преценка Desssy  Peace
Алекс до 30-ят ден имаше ужасни колики,но месец след това след като и дадох сок,те не се появиха отново,така че това е индивидуално за детето...
може кърмата да е полезна,но за тези които я нямат?как така са определени тези 5% за жените които имат основание че не могат да кърмат?...(защото ние в семейството имахме доста разногласия по този въпрос,и караници от страна на свекърва ми,че не съм правила нищо за да кърмя  #Crazy ....не искам да се впускам в обяснения,както и да е)
и пак за захранването-не съм слушала педиатри,просто аз така прецених за моето дете...и то е отгледано с АМ,пюрета и готови сокове и все още не е боледувала! Hug

# 44
  • Мнения: 3 161
desssi, Много ме загложди любопитството къде във Библиотеката на форума си чела, че трябва да се дават сокчета, за да се избегне желязодефицитна анемия? Моля те, дай цитат и линк.

Помисли дали снаха ти, която е отбила на 20-я ден, е достоверен източник на информация за кърменето и захранването. Или пък свекърва ти, която преди 20-30 години е умувала как да захранва и е правила, каквото й е казала нейната свекърва, или пък педиатърът, според тогавашните си разбирания (повлияни, между другото, от съветската школа - нищо българско тук няма).

И помисли дали пък не си струва да почетеш малко съвременна информация по въпроса - все пак сега има безкрайно много информация, а ти носиш отговорност за здравето на твоето дете, както и ще теглиш от всички последствия, които може да имат евентуалните ти грешки. Алергии, стомашни проблеми, болести - соковете участват в тази схема, за съжаление. Може би не при всички бебета; със сигурност не при всички се проявяват веднага. Но не ми минава доводът "и ние сме захранени така и нищо ни няма". А как знаете коя от болестите, които влачите, от какво е резултат и как сте сигурни, че не е именно от сокчето, дадено ви на 40 дена?

Общи условия

Активация на акаунт