Захранване със сок с лъжичка???

  • 3 302
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 359
Един компромисен вариант от мен след 1 седмица започвам да давам сокчета с лъжичка сокът ще бъди разреден с вода и в не много големи количества 20 максимум 30мл. на ден. След като навърши 5 месеца ще започна бавно и постепенно да захранвам първоначално с оризова каша.

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
след 1 седмица започвам да давам сокчета с лъжичка сокът ще бъди разреден с вода и в не много големи количества 20 максимум 30мл. на ден.

Аз пък съм убеден, че бебето ти няма да пожелае да поеме този блудкоч... По какъвто и начин да е предложен... А и 20-30 мл на ден не са малко количество, особено при първоначално въвеждане...
Пробвай да разредиш ябълков сок с вода в съотношение 1 към 3 и изпий една чаша... Определено няма да ти хареса... Пък и защо трябва да даваш сок - защото педиатъра настоява ли...?

# 17
  • Мнения: 526
Благодаря Ви за пълната информация, майки!

За кърменето - желая максимално дълго да си кърмя бебчето, но точно в Библиотеката прочетох, че ако на бебето не се дават сокчета може да развие желязодефицитна анемия, тъй като кърмата е бедна на желязо.

А другият проблем е, че свекървата се има за много опитна и все дава акъл и само ме пита дали съм давала вода на бебчето,а  аз като виждам, че то след като е пило вода се гърчи и е неспокойно я спрях. Само два пъти опитах и повече не мисля и да има.
Понеже тя не е могла да кърми и няма никакъв опит се води по захранването на другото бебе в къщата (на дъщеря й), което е на 6 месеца, а е кърмено само 20 дни с течение на обстоятелствата. От тогава е на адаптирано мляко и от там знам,ч е от 2 месец започнаха със сокчетата, а от 4 месец с пюретата, които бебето не иска и да яде.
Как сега да й обясня, че няма да давам сок на толкова малко бебе, пък и на Педиатърката???

# 18
  • Мнения: 3 521
Значи в 20_30 мл. ябълков/морковен сок желяzото е толкова смешно малко, че повече едва ли има на къде Laughing.
1)Бебето е ТВОЕ...не на свекърва, майка, zълва, чинка, стринка и още по_малко на педиатърката Ви...т.е. обяснение не дължиш никому
2)Запасите на желяzо, натрупани в органиzма на бебето по време на бременността zапочват да намаляват между 4тия и 6тия месец_от там идва и идеята zа zахранване след 4_6 месеца...т.е. "бедната" на кърма желяzо до тогава е повече от достатъчна, а и желяzото в нея се усвоява максимално добре от детето ти...въпросът е ТИ да се храниш правилно по време на кърменето.

конкретно по темата...моето дете още не пие сок(слагам по малко в кашата zа вечеря), а и вода пие по 10_15 мл. на ден...всичко раzлично от кърма(вода, сироп zа кашлица, капки и т.н.) се дава с лъжичка, а не с шише...Успех и дълго и приятно кърмене. Hug

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Много ме е яд на тези педиатри  #2gunfire Защо не четат най-новата информация ами ни карат на сила да разваляме стомасите на бебетата си  #Cussing out На мен ми казаха да давам сокове на 3 мес,а на зълва ми на на 20 дни  Sick Освен това според това което аз знам соковете се дават след 1 год!Но всеки сам си решава  Wink
Защо мислите, че БГ педиатрите не са в крак с новостите? Не може да се твърди такова нещо за всички.  А вие от къде знаете, че соковете се дават след 1 год. възраст? Сокове трябва да се дават между храненията след 1-ия месец в съотношение 1х10, като количеството постепенно нараства до 100 мл. за по-големите бебоци. Не виждам смисъл да се отрича всичко, което е БГ и е изпитано. На някои бебета естествено не им понасят стомахчетата добре соковете, но това не значи, че при всички е така и не трябва да се дават. Опитвате и ако няма колики давате спокойно сокчета. Друг е въпросът, че някои майки ги мързи да мият сокоизтисквачката и се оправдават, че детето нямало нужда от сок и т.н. Всеки сам решава какво е най-добре за бебето си. С поздрав!  bouquet

# 20
  • Мнения: 385
Много ме е яд на тези педиатри  #2gunfire Защо не четат най-новата информация ами ни карат на сила да разваляме стомасите на бебетата си  #Cussing out На мен ми казаха да давам сокове на 3 мес,а на зълва ми на на 20 дни  Sick Освен това според това което аз знам соковете се дават след 1 год!Но всеки сам си решава  Wink
Защо мислите, че БГ педиатрите не са в крак с новостите? Не може да се твърди такова нещо за всички.  А вие от къде знаете, че соковете се дават след 1 год. възраст? Сокове трябва да се дават между храненията след 1-ия месец в съотношение 1х10, като количеството постепенно нараства до 100 мл. за по-големите бебоци. Не виждам смисъл да се отрича всичко, което е БГ и е изпитано. На някои бебета естествено не им понасят стомахчетата добре соковете, но това не значи, че при всички е така и не трябва да се дават. Опитвате и ако няма колики давате спокойно сокчета. Друг е въпросът, че някои майки ги мързи да мият сокоизстисквачката и се оправдават, че детето нямало нужда от сок и т.н. Всеки сам решава какво е най-добре за бебето си. С поздрав!  bouquet
Мисля, че в този форум едва ли има майка, която да не иска най-доброто за своето бебе-ИМЕННО КЪРМАТА! Ако ранното въвеждане на соковете наистина имаше по-голяма полза отколкото вреда, едва ли миенето на сокоизстисквачките би ни спряло да даваме. Има много инфо тук в Библиотеката, както и в др. сайтове, ще дам линковете към тях по-надолу. Ако имаш приятелки майки зад граница попитай и тях дали са въвели сока след 1-ия месец! Подобни нападки от твоя страна мисля, че не са уместни тук, ако нямаш информация и убедителни аргументи. Желая здраве и успех!  bouquet
http://www.biberonbg.com/info/juicewhynot.htm
http://karmene.greatnow.com/sokove.html

Последна редакция: пн, 30 окт 2006, 15:45 от chochka_nadik

# 21
  • Мнения: 72
Моето бебе е на 1 месец и нашата лична лекарка също ни кара да пием сокчета от ябълки и моркови, но аз съм категорична че поне до 6 м няма да почвам със захранването. Сега има толкова много литература и материали по въпроса за храненето на бебетата, че повече разчитам на тях и на мнението на майките във форумите отколкото на педиатърката.

# 22
# 23
  • Бургас
  • Мнения: 1 203

Много ме е яд на тези педиатри  #2gunfire Защо не четат най-новата информация ами ни карат на сила да разваляме стомасите на бебетата си  #Cussing out На мен ми казаха да давам сокове на 3 мес,а на зълва ми на на 20 дни  Sick Освен това според това което аз знам соковете се дават след 1 год!Но всеки сам си решава  Wink
Защо мислите, че БГ педиатрите не са в крак с новостите? Не може да се твърди такова нещо за всички.  А вие от къде знаете, че соковете се дават след 1 год. възраст? Сокове трябва да се дават между храненията след 1-ия месец в съотношение 1х10, като количеството постепенно нараства до 100 мл. за по-големите бебоци. Не виждам смисъл да се отрича всичко, което е БГ и е изпитано. На някои бебета естествено не им понасят стомахчетата добре соковете, но това не значи, че при всички е така и не трябва да се дават. Опитвате и ако няма колики давате спокойно сокчета. Друг е въпросът, че някои майки ги мързи да мият сокоизстисквачката и се оправдават, че детето нямало нужда от сок и т.н. Всеки сам решава какво е най-добре за бебето си. С поздрав!  bouquet
Мисля, че в този форум едва ли има майка, която да не иска най-доброто за своето бебе-ИМЕННО КЪРМАТА! Ако ранното въвеждане на соковете наистина имаше по-голяма полза отколкото вреда, едва ли миенето на сокоизстисквачките би ни спряло да даваме. Има много инфо тук в Библиотеката, както и в др. сайтове, ще дам линковете към тях по-надолу. Ако имаш приятелки майки зад граница попитай и тях дали са въвели сока след 1-ия месец! Подобни нападки от твоя страна мисля, че не са уместни тук, ако нямаш информация и убедителни аргументи. Желая здраве и успех!  bouquet
http://www.biberonbg.com/info/juicewhynot.htm
http://karmene.greatnow.com/sokove.html
Ако някой се чувства нападнат Sick, моля за извинение, но също не е аргументирано слагането под общ знаменател на всички БГ педиатри и сляпо придържане към западните методи на отглеждане на децата. Аз също ви желая здраве и успех!  :bouquet

# 24
Давала съм сок и на двете си деца така както ми е казала педиатърката и съм нямала никакви проблеми със здравето на децата си.Да не забравяме,че всички ние сме отгледани по старомодният начин.Явно не е толкова страшен.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Давала съм сок и на двете си деца така както ми е казала педиатърката и съм нямала никакви проблеми със здравето на децата си.Да не забравяме,че всички ние сме отгледани по старомодният начин.Явно не е толкова страшен.
Peace

# 26
  • Мнения: 3 521
Давала съм сок и на двете си деца така както ми е казала педиатърката и съм нямала никакви проблеми със здравето на децата си.Да не забравяме,че всички ние сме отгледани по старомодният начин.Явно не е толкова страшен.

Новия план zа храните(на България, не на САЩ) виzира късното zахранване...то не е само "американска" приумица, а и на цяла Европа...ма то кво е тва Европата на фона на 8 млн._ната ни държава...ако се кара по принипа "Едно си баба zнае, едно си бае" щяхме да се воzим на волски талиги, все пак теzи всичките неща не са написани ей тъй от днес zа утре, докато някой си Мистър Джон е седял на кафе и се е чудел какво да си иzсмуче от пръстите.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Давала съм сок и на двете си деца така както ми е казала педиатърката и съм нямала никакви проблеми със здравето на децата си.Да не забравяме,че всички ние сме отгледани по старомодният начин.Явно не е толкова страшен.

Новия план zа храните(на България, не на САЩ) виzира късното zахранване...то не е само "американска" приумица, а и на цяла Европа...ма то кво е тва Европата на фона на 8 млн._ната ни държава...ако се кара по принипа "Едно си баба zнае, едно си бае" щяхме да се воzим на волски талиги, все пак теzи всичките неща не са написани ей тъй от днес zа утре, докато някой си Мистър Джон е седял на кафе и се е чудел какво да си иzсмуче от пръстите.
Личи си, че отричаш "всичко българско  и родно", тъй като не си наясно как се пише на кирилица буквата з, а навсякъде слагаш zНищо лично, само констатирам bowuu

# 28
  • Мнения: 748
Личи си, че отричаш "всичко българско  и родно", тъй като не си наясно как се пише на кирилица буквата з, а навсякъде слагаш zНищо лично, само констатирам bowuu
mle4ko, много тъпо се заяждаш. Naughty

а ако основанието ти да си давала на твоите деца сокчета, е че си върл патриот, а мислиш, че захранването със сокчета е "българско и родно" произведение на нАучната мисъл, ще те разочаровам - не е. Laughing прецакала си се.  hahaha
ако имаше желание да прочетеш малко, а не само да циклиш и да се заяждаш както по-горе, може би щеше да знаеш.

Последна редакция: пн, 30 окт 2006, 19:23 от аз

# 29
  • Мнения: 526
Недейте да се сърдите, че всеки мисли по различен начин. На мен са ми полезни съветите на всички, които се включиха. Все пак 1 лъжичка през втори месец не е прекалено много, а през 3 мисля, че са 20 мл и постепенно се увеличават.

Малко се обърках, но ще поровя още малко информация.

Общи условия

Активация на акаунт