В безизходица съм ,помогнете

  • 5 510
  • 112
  •   1
Отговори
# 15
  • MI
  • Мнения: 11 803
А ако обещаеш да пробвате след като посетите психолог колкото пъти той прецени?

Трябва да намериш начин да я заведеш, защото наистина това състояние може да е опасно и за нея, и за децата. Та проявявай разбиране, хитрувай, каквото трябва, но я убеди да потърсите помощ. И наистина ѝ обясни, че лудите не ходят точно на психолог.

# 16
  • Мнения: 5 481
Жената е за психиатър, не психолог. Купува бебешки дрешки за момичета, мен това ме втрещи най-много и ме наведе на мисълта за психическо заболяване.

# 17
  • Мнения: 17
Не знам всичко почна от бременността с малкия,убедена беше че е момиченце (нямах против) в 6 месец казаха момче на 99%,та тогава ревяа в кабинета,навън но го отрече ,че не е видял добре и бебето е момиченце,пипна се купуване на дрехи,розови шишета,даже в родилното преди да роди беше убедена че е момиче. Като роди се държеше странно ,не полагаше някакви усилия,аз гледах детето вечер майка ми също денем . Тя се включваше рядко в гледането на бебето. Другото странно е че обръща внимание само на големия син- "момчето на мама" " на мама миличкия" "ще бъдеш много добър батко на сетсра си" детето малкото не знае още какво се случва,но се разстройва когато му вика.

# 18
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
И ако третото е пак момче,?
Ще го убиете ли? Ще ражда деца и ще ги захвърля до момиче...
Жена ти има проблем. Сериозно. Заведи я на психиатър, че не се знае до къде ще ескалира спрямо двете ви дечица. Пази Боже!

# 19
  • Мнения: 39 315
Човек, жена ти е болна.

# 20
  • Мнения: 29 344
Това е изключитено обезпокоително. Задължително консултация с психиатър. Първоначално ти се свържи с такъв и обсъдете случая. Ще ти даде насоки как и кога да я заведеш. Не отлагай, защото, предполагам, ще се задълбочи.

# 21
  • Мнения: 738
Успокой я, че щом толкова иска момиче, ще си има, но след време. Ще си има внучка.
Като станат големи мъже ще се надува с тях. Усещането е прекрасно.
Но, определено е ужасно да се държи лошо с момчетата. И как ще ражда отново като е толкова нестабилна?!

# 22
  • София
  • Мнения: 7 990
Очевидно е, че жената не е в стабилно емоционално състояние. За психиатър е - да се проверят хормони, витамини, други изследвания, ако са необходими и евентуално лекарства да се изпишат и т.н. На този етап изобщо не бих обърнала внимание на искането за трето дете, защото само ще влоши ситуацията, независимо от пола.

# 23
  • INFJ
  • Мнения: 9 359
Не звучат добре нещата, доста е нестабилна. Започвай да действаш по въпроса с психиатъра, тези неща обикновено не изчезват просто ей така, та не може да се разчита, че всичко ще се оправи с разговори.

# 24
  • MI
  • Мнения: 11 803
Автор е, не исках да те плаша, затова не бях напълно директна досега. Има случаи на убийство- самоубийство дори в резултат на нелекувана депресия, и то не един. Та стягай се и лъжи мажи, но я заведи на лекар!
П.с. тук препоръчват в тези случаи да се консултирате с акушер-гинеколог или личен лекар, защото те могат да насочат към нужнитЕ специалисти. Освен лекарства, които евентуално би предписал психиатър, обикновено е необходима консултация с психолог или психотерапевт. А не само да я наблъскат с АД, без вероятно дори да изследват хормони например или от къде тръгва проблемът.

# 25
  • Мнения: 46 518
Ако всичко това е вярно, жена ти е за специалист.
Намесването на феминизма обаче, без никаква връзка с вашия проблем, ме кара да се съмнявам Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 017
Авторе, може първо да идеш сам на специалист психиатър и да му разкажеш тези неща. Той ще може да те опъти за някакви стъпки и как да убедиш жена си за професионална помощ. Психологичните заболявания не са нещо срамно. Може да е изпаднала в депресия след научаването, че и второто дете е момче, но това състояние трябва да се лекува. Нейните близки какво мислят по въпроса - майка й, сестра ако има?
 Иначе, чество казано, аз не бих оставяла тази жена сама с децата, особено с малкото.

# 27
  • Мнения: 14 847
мисля си че съпругата ми сграда от феминизъм или
Хита на сезона Joy
А домакинството с трима мъже кой го върти , за преателка питам?

# 28
  • Мнения: 2 495
Ти прочети какво е феминизъм.
Да не се правя на психиатър, че съм далеч от материята, но жената има сериозен проблем, а манията й по момиченца е някакво външно проявление. Освен това, е неадекватна по отношение на децата ви. И, да, може да се стигне до опасен инцидент. Подкрепям идеята да направиш ти сам консултация с психиатър, за да ти даде някакви насоки. Не можеш ли да потърсиш съдействие от нейните близки? Може някой да има влияние над нея. Нови бебета в никакъв случай. Първо, че няма как да изстреляш момиченце със сигурност и второ, че не се знае на къде ще завие ситуацията.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 414
Абсолютно подкрепям мненията за специалист. Такива състояния са изключително тревожни и не се знае кога и как ще избие. Жена ти е тиктакаща бомба.
Никой не може да избира пола на бебето като го прави. Божа работа е. Обаче явно нейната мания ескалира. Най-тревожното е, че малкото детенце може да го отнесе накрая, защото майка му има психически проблем.
Трето дете абсурд. Жената не е стабилна, а ако се окаже момче дори не се знае до каква реакция може да доведе това (дори с фатален край).

Общи условия

Активация на акаунт