В безизходица съм ,помогнете

  • 5 519
  • 112
  •   2
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 729
Положението е много сериозно, да не слагам диагнози, но ми намирисва на шизофрения или нещо от спектъра. А това е много сериозно, както казаха по-горе вземете мерки преди да е станало късно.

# 91
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Тази жена с парцалите я изядохте. Някои раждат до момче, но никой нищо не им казва. Може винаги да е мечтаела да има момиче.

Авторе, предложи на жена ти да станете приемни родители на момиче. Ако и тогава не се кротне и специалистите не помогнат, не знам какво да направите.

# 92
  • Мнения: 39 520
То това остава. Да осиновят дете за да лекуват фобиите на болен човек. Жената за съжаление има нужда от помощ. И въобще темата е  много сериозна.

# 93
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Според мен случаи като тези са прояви на егоизъм и инфантилизъм. Второто се лекува, но първото - едва ли.
Ако тя е крайна и неотстъпчива в желанието си, всички замесени ще патят яко.

# 94
  • Мнения: 32 203
В по- нормални държави на такива хора отнемат децата.

# 95
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Според мен това е често срещана ситуация, но в обратния вариант - много хора искат да имат момчета. Когато не са доволни от пола на детето, го неглижират цял живот.
Според мен някои хора не бива да стават родители, но те нямат потенциала да го разберат, а няма кой да им забрани.

# 96
  • Мнения: 15 013
Имаше относително скоро 2-3 теми на разни загрижени съпрузи, че съпругите им не се държат адекватно. Общото мнение беше, че съпрузите не са ок. Тука ми се вижда същият случай. Просто е взета бележка какви детайли ще минат пред аудиторията.
Намерих тая тема https://www.bg-mamma.com/?topic=1271973

Последна редакция: чт, 07 окт 2021, 10:29 от -Narcissa-

# 97
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Ако тя не е с психически проблеми, а с кофти характер, не мисля, че специалистите ще я превъзпитат. Или ще й дойде акълът и ще си гледа децата, или ще ги пренебрегва и ще продължава да настоява за нейното си.
Не се знае колко пъти има намерение да ражда.

# 98
  • Мнения: 5 718
Тази жена с парцалите я изядохте. Някои раждат до момче, но никой нищо не им казва. Може винаги да е мечтаела да има момиче.

Авторе, предложи на жена ти да станете приемни родители на момиче. Ако и тогава не се кротне и специалистите не помогнат, не знам какво да направите.
Това е супер неадекватен съвет, предвид състоянието на жената. Тя е болна! Нито тя нито съпруга й имат ресурс (емоционален и не само) да се грижат за още деца!

Семействата които напъват да се ражда до момче рядко неглижират грижите за вече живородените момичета.

# 99
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Семействата, които напъват да се ражда до момче, рядко неглижират грижите за вече живородените момичета.

Според мен не се случва рядко. Ако тя силно иска нещо, никакви специалисти няма да й го избият от главата.

# 100
  • INFJ
  • Мнения: 9 455
Тежките случаи много силно искат да умрат и това им се струва като най-добрата идея и решение евър. Успяват да им го избият от главата с подходящо лечение.

# 101
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
На мен тя ми напомня за мъж, който много иска да има момче. Не го получава от една жена, напуска и продължава с друга, докато не получи, каквото иска. Разликата е, че мъжете не реват.
Това поведение пак показва бъгове в характера, но няма кой да ги спре.

# 102
  • INFJ
  • Мнения: 9 455
Такава мания и толкова силна фиксация върху нещо, говори за проблем. Винаги. И то е нещо, което реално не зависи от нея или него. Тя игнорира абсолютни факти - колкото и да се тръшка, крещи и реве, мъжът й не може да избере кои плувци да стигнат до яйцеклетката. Това не е характер, това е абсурд.

# 103
  • Sofia
  • Мнения: 647
Никой дотук не предположи, че жената е една завършена манипулаторка. Изгледала е няколко сериала, прочела 2-3теми тук, и си действа. Купувала момичешки дрешки, това 100% го е видяла в някой филм. Може просто да не и се тръгва на работа, малкото дете е на 2, явно е време. А как се държи през деня, само тя си знае. Вероятно са сами в къщи, детето не говори още, предполагам, голямото е на училище.  А съпругът, за да предизвика внимание вероятно пресилва фактите-крещяла била на децата, не ги обичала. Хайде сега си помислете, коя тук не е крещяла на децата, особено в края на деня. Това прави ли ни болни, за психиатър ли сме?

# 104
  • INFJ
  • Мнения: 9 455
Най-лесното е да предположиш, че някой просто манипулира. Не е толкова далеч от ума. Но също така, е и най-лишеното от поемане на отговорност предположение. По-трудно е да приемеш, че може наистина да има проблем, който ще отнеме усилия, грижи, постоянство, търпение и т.н. докато се реши.

Общи условия

Активация на акаунт