В безизходица съм ,помогнете

  • 5 517
  • 112
  •   1
Отговори
# 75
  • MI
  • Мнения: 11 868
Права си, всъщност мен най-много ме втрещи глупостта на мъжа ѝ. Но явно понякога е по-лесно да си затвориш очите, отколкото да приемеш че има голям проблем. И че си го проспал когато още си можел да реагираш...
Та да не си затваря широко очите и авторът, че може да стане късно -ако не за друго, със сигурност за психиката на децата им.

# 76
  • София
  • Мнения: 3 510
За съжаление в България думите психиатър, психолог, психотерапевт се приемат с погнуса, обида и се заклеймяват, някакво табу са. А всъщност много хора имат нужда от специализирана помощ, просто ги е страх да си го признаят, защото ще им лепнат етикет "луди", "ненормални" и прочие.
Също с пренебрежение се говори за следродилна депресия, а не една позната мама покрай мен не я е пропуснала. Включително и аз имах такъв период, но бързо се съвзех. Но имам трезво мислещ мъж, който знае как да реши проблемите и като се налага ми набива мисъл в главата.

Авторът си затваря очите и според мен приема тази тема точно по този начин. Мисли си, че ако жена му роди момиче всичко ще е цветя и рози. Ами не. Мъжете в семейството ще бъдат напълно игнорирани, все едно не съществуват. Жената ще се дообсеби с момичето, а то вече е фикс идея и обсебване.

Да, в някои държави може да се избере пол, но в Европа не е законно. Да, нормално е родителите да имат предпочитания за пол на детето. С мъжът ми имаме син, второто бих искала да е момиче, но и момче да е ще го обичам наравно с баткото и не бих си казвала "оф, това трябваше да е момиче, що е пак момче". Като е писано да съм мъжка майка ще съм и ще съм горда от това, ако е писано да съм майка на момче и момиче, е супер.

# 77
  • Мнения: 15 013
В тази конкретно тема съм 98% сигурна, че проблемът с пола на второто дете е следствие от поведението на мъжа. Това, ако не е пързалка.

П.п. неграмотността не е критерий сама по себе си никога, а в комбинация

# 78
  • Мнения: 3 251
Ако темата беше за мъж, който иска момче при две момичета? Със същото разочарование и неглижиране?
Дали щяхте да го наречете луд, болен?

# 79
  • Мнения: 1 457
Ако малкото дете е на ясла, а жената тръгне на работа, дали няма да се промени ситуацията? Иначе, това което описва автора е много сериозно. Жената има сериозен проблем, емоционален, трябва си специализирана помощ.

# 80
  • Мнения: 5 595
Ако темата беше за мъж, който иска момче при две момичета? Със същото разочарование и неглижиране?
Дали щяхте да го наречете луд, болен?

Да, щях, ако купува момчешки бебешки дрехи и реве в стаята си. Ако гинекологът му каже - момиче е, а той още на вратата реши, че лекарят е объркал и пак хукне за момчешки дрехи. Ако говори на голямото си момиче каква добра кака ще е за брат си, а игнорира наличието на второ дете.

# 81
  • INFJ
  • Мнения: 9 455
Много сте оригинални, няма що. Ако било мъж...
Да, идиоти, лигли и лоши хора съществуват, но те не реагират така. Това поведение е болно и има нужда от лекар.

# 82
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 457
От 1 година и половина не е престанала да мрънка как иска веднага нова бременност, зада има дъщеря ,аз не се чувствам готов... от 3 месеца отказва дори да видим полов живот
Не искате трето дете, съпругата не иска полов живот, ми въпросът е решен. Това че тя е в някаква депресия може може да опитате да оправите чрез елементарна промяна в собственото поведение, снабдете се с повече търпение, дайте малко повече романтика, сложете масата, нагответе ако можете, кажете й колко е свежа днес и как добре й стои прическата, правете комплименти, усмихвайте се колкото може повече, питайте я какво иска да гледа по телевизията вечер, гледайте луната, дръжте се за ръце и се прегръщайте. И се гледайте задълбочено в очи като млади влюбени. Помага.

# 83
  • INFJ
  • Мнения: 9 455
Депресията се лекува с терапия и медикаменти, а не с романтични вечери. Няма лошо да си оправят отношенията като двойка, но това трябва да върви за ръка с лечение. Или най-малкото, специалист да определи дали има нужда от такова.

# 84
  • Мнения: 3 505
Къде се прави такава адусгностикя и гаранция ли е,че ще имаме дъщеря ,толкова я обичам ,не искам да страда.
В България не е позволено да се избира пол на ембрионите, които се трансферират, иначе в почти всяка голяма ин витро клиниката предлагат диагностика.
Проблемът на жена ти не е, че няма момиченце, а че е обсебена от идеята да има такова. Хубаво са ти казали да потърсиш психиатър. Оправете това, пък после ще мислите за трето дете.

# 85
  • MI
  • Мнения: 11 868
Ех, тази прочута следродилна мъжка депресия, периодично някой пита за нея. Grin

# 86
  • Мнения: 31
Съветвам ви отидете на лекар ще ви помогне за мен страда от маниакална депресия или нещо от сорта.....за съжаление преди 3 години аз имах подобен проблем мислех,че като отхвърля проблема ,който ме притеснява ще се успокоя ,но уви единствено лекарствата ме върнаха към пълноценен и щастлив живот и да вметна пих ги около година ,когато престанах не са ми липсвали и не съм развила никаква зависимост към тях,защото знам,че доста хора биха го казали ,но да потърсете лекар ,защото брака ви ще замине на кино....

# 87
  • Мнения: 7 430
Авторът е по- зле от жена си. Семейство психично болни, нуждаещи се от спешна медицинска помощ. Не знам къде блее Закрила на детето.

# 88
  • Мнения: 21 621
По казуса на автора, той ми се вижда много простоват с тоя феминизъм(това не е някакъв сложен термин) и е доста неадекватен и нещо не обяснява добре, или направо лъже. Не ми звучи достоверно тая история.

Последна редакция: чт, 07 окт 2021, 01:38 от Не се сърди, човече

# 89
  • Мнения: 5 718
Авторе, тази тема няма да ти е полезна. Най-много да събереш хейт и подигравки. Писал си на Людмил Стефанов, само, че му дай поврче информация.
Вече са ти казли, че съпругата ти има нужда от лечение, потърсете психиатър, ще й изпише лекарства. Сериозността на проблема според мен изключва работа само с психолог. Колкото повече изчакваш, по-зле. Нещата няма да се решат от самосебе си. От кой град си? Може да те насочим към психиатър.

Общи условия

Активация на акаунт