В безизходица съм ,помогнете

  • 5 776
  • 112
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 001
Авторе, жена ти има силна, болезнена фиксация за момиче, която се отразява пагубно на двете ви деца, и на вас като семейство. Неглижира малкото дете, фаворизира голямото. ...
Много уместен е съветът, вие самият да отидете при специалист, който да ви насочи как да действате във Вашата ситуация. Нещата са сериозни, и идеята да мислите за трето дете е меко казано лоша!
п.п. Думата феминизъм мисля, че е използвана погрешно

# 31
  • MI
  • Мнения: 11 868
Още една идея - говори с личния лекар като начало какви изследвания са нужни - хормони, витамини и т.н. Защото част от причините може да са съвсем физиологични. И после лъжи нещо, че трябва първо да направи изследвания защото си притеснен, пък после да говорите за трето. След това вече и за психолог/психиатър. Стъпка по стъпка.

# 32
  • Мнения: 17
Аз мисля,че е свързано с факта ,че майка й я. е отхвърлиля и е избягала да живее с братчето й,когато е била малка,може да има общо ,просто да иска да поправи грешката на майка си която има своя дъщеря . Аз така си го обяснявам .

# 33
  • София
  • Мнения: 29 166
Тъпа пързалка.

# 34
  • Мнения: 17
Не е пързалка изобщо

# 35
  • MI
  • Мнения: 11 868
И да беше пързалка, не е като да няма такива случаи. Доста са от черната хроника. Само че се избягва да се говори за следродилната депресия, дори в този форум, за майки, съм чела да се определя като лигавене. Rolling Eyes

# 36
  • София
  • Мнения: 12 006
Поредната презадоволена лигла, която при наличието на мъж, който е загрижен за нея и 2 здрави прави деца, тя ревнала, че не били момичета, а второто чак го мрази, понеже е решила, че ще е момиче, а то момче. Хората се чудят как едно дете да направят с помощта на специалисти, някои дори мъж не могат да си намерят, тука някаква седнала да капризничи за пол, а с наличните се държи ужасно. Питай я ако роди още 6 деца и всички са момчета? Интересно и как любовника (който щяла да си намери) ще й направи момиче, ами ако е момче? Работи ли тази жена, на колко г. е?

# 37
  • INFJ
  • Мнения: 9 747
Установяването на причините е работа на психиатъра и психолога. Ще е добре да посещава и двамата. Много е вероятно проблема да е свързан с убеждения, създадени още в детството й, но това трябва да се анализира от някой, който ще предложи и нужната подкрепа + практиките, които ще помогнат за преживяване на травмата.

# 38
  • Мнения: 5 676
Защо да е пързалка, има много такива ситуации и в повечето случаи се замитат под килима, докато не ги прочетем в новините, когато ескалират. Масово се неглижира психическото здраве.

# 39
  • Мнения: 2 658
С ин витро и предимплантационна диагностика може да се избере пола. Но е скъпи и във вашия случай мисля ненужно. Защото дори да роди момиче, ще вземе да пренебрегва другите си деца пред момичето.  Т.е. проблемът ще се задълбочи. Според мен наистина трябва намеса на специалист. Или да вземе да работи нещо тази жена, че да не и остава време по цял ден да мисли глупости

# 40
  • Мнения: 17
Къде се прави такава адусгностикя и гаранция ли е,че ще имаме дъщеря ,толкова я обичам ,не искам да страда.

# 41
  • MI
  • Мнения: 11 868
Хайде и тук, презадоволена лигла била. Rolling Eyes Жената има сериозен проблем, болна е! Всъщност точно репродуктивни проблеми, липса на помощ и други подобни, далеч от лигавенето, се считат за предпоставка за депресия.
Авторе, ти добре ли си?! Имаш ли идея какъв ад е минаването по този път?! Жена ти с тази психика не би издържала със сигурност. Да не говорим и от етична гл.т. колко е нередно. Трябва да работи със специалист по проблемите си, не да ги задълбочава така!

# 42
  • Мнения: 30 162
Къде се прави такава адусгностикя и гаранция ли е,че ще имаме дъщеря ,толкова я обичам ,не искам да страда.

Пренебрегваш очевидното - жена ти има проблем, при това голям, нуждае се от лечение.
Ти си се затръшкал как да изберете пола на бебето!!!

Другите деца, какво? Кучета ги яли! ...особено малкото!

# 43
  • INFJ
  • Мнения: 9 747
Стига с тия идеи, за мен това е неадекватно решение, имайки предвид ситуацията.
Избирането на пола е незаконно, първо, и второ жената е тотал щета в момента, една бременност с всичките й хормонални промени, може да избие в много страшни посоки.

# 44
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 021
Да вземеш да помислиш малко и за децата си, а?

Общи условия

Активация на акаунт