За бебета и деца от 0+ месеца - Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 97

  • 16 873
  • 723
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 898
Казват, че който открие лек за хремата ще му дадат Нобелова  награда. От моя опит знам че хремата с лекарства или без минава за около 2 седмици.

# 61
  • Мнения: 2 091
Казват, че който открие лек за хремата ще му дадат Нобелова  награда. От моя опит знам че хремата с лекарства или без минава за около 2 седмици.

И аз така съм чувала, но при нас тази Мораксела и забавено адекватно лечение се оказаха кошмарни. Още се моля и надявам на действие от АБ 🙏

# 62
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 788
Момичета имам въпрос относно по-зимните дрешки тип космонавт/ескимос... Кой вариант според вас е по-практичен за майката или удобен за бебето?


От типа с цели крачоли или тези с възможност да се обуе нещо отделно долу на крачетата?
Аз много сякаш не ги харесвам по принцип като тип дреха, но мисля да взема поне един да имаме. Че не знам сега за зимните разходки на моята бебка на 8++ кое ли ще и допада повече? Отделно яке+панталон+меки топли буйки или направо да я “мятам” в цял костюм? При втория случай с какво е удачно да бъде облечено бебето отдолу? Чувалчето на количката ни не е супер дебело, но я закрива доста и пази добре...

# 63
  • Мнения: 372
Добро утро. ( надявам се вашето да е по-добро от моето)
Как мога да предпазя бебче на 6м, което не кърмя, ако съм болна/ се разболявам.
Два дни имам леко непостоянно гадене, което отдавах на кофти храна, но днес ескалира с повръщане за добро утро като станах преди малко. Още чакам да видя как ще се развие и ми е доста притеснено , чувала съм че повечето бебчета с повръщане отиват на системи в болницата като са толкова малки. :/
Вече съм в другата стая, като се събудим и започне деня се чудя дали ще има ефект да стоя с маска, разбира се колкото мога ще стоя надалеч, но няма кой да я гледа чак целия ден.

# 64
  • София
  • Мнения: 648
Еееех,как ни натръшка 🥴 Освен с маска около нея и добра хигиена,която ти така и така е ясно,че с бебето си подържаш. Ентерол/прави антисептика на стомаха/,Хидратин алфа /възстановяваш солите,които губиш/ и Деган/за да спре повръщането/ за теб,за бебка освен превантивно да включиш пробиотик какъвто имаш. Аз Ентерола си го продължавам още. Много упорито това гадене този път 🤢 Бързо оздравяване!

# 65
  • Мнения: 372
Благодаря!

# 66
  • Мнения: 61
Здравейте ,мами ! Моя пъшко е на 2 месеца и 1 ден ! С колики е от родилното ! Не е кърмен /по кофти причини/ Изчетох всичко за тези колики ,но си мисля дали няма нещо по актуално ,темите които намирам са стари . Да кажа използвали сме абоколикен,сабсимплек,лефакс от германия,инфакол от гърция,колийф,биогая,санколик и чая на хип ,който всъщост изобщо не иска да го пие! Имаме бухалчето Оли/бял шум/ ,торбичка с костилки от череши и сешоар ! Купих и кенгуру и шезлонг . От млеката бяхме изписани от болницата с нан оптипро ,сменихме на нан конфортис заради запек ,после имахме разсториство и ни смениха с нан без лактоза ,пак направихме запек и от 2 дена сме с лакатана био . Има ли според вас нещо ,което не сме направили да помогнем на бебо или нещо ,което е ново и не сме купили ?

# 67
  • Германия
  • Мнения: 865
За два месеца сте изпробвали цяла аптека. Честата смяна на млеката, също води до дискомфорт. Изобщо не и препоръчително. Спрете се на едно мляко. Изберете едни капки, от които сте най-доволни до момента. Гушкайте, носете, ако трябва спете заедно. Не се сещам за друго.

# 68
  • Мнения: 4 041
Момичета имам въпрос относно по-зимните дрешки тип космонавт/ескимос... Кой вариант според вас е по-практичен за майката или удобен за бебето?


От типа с цели крачоли или тези с възможност да се обуе нещо отделно долу на крачетата?
Аз много сякаш не ги харесвам по принцип като тип дреха, но мисля да взема поне един да имаме. Че не знам сега за зимните разходки на моята бебка на 8++ кое ли ще и допада повече? Отделно яке+панталон+меки топли буйки или направо да я “мятам” в цял костюм? При втория случай с какво е удачно да бъде облечено бебето отдолу? Чувалчето на количката ни не е супер дебело, но я закрива доста и пази добре...

Категорично съм за ескимосите, на които не им се маха нищо. Ако не е минусова температура, както си е вкъщи, боди и паталон, си го слагах в космонавчето. При минусови температури му слагах дебели дрехи и го завивах и с одеало. Плюс чувалчето за количка, за да го пази от вятъра.

Последна редакция: нд, 10 окт 2021, 22:20 от Little heart

# 69
  • Мнения: 61
За два месеца сте изпробвали цяла аптека. Честата смяна на млеката, също води до дискомфорт. Изобщо не и препоръчително. Спрете се на едно мляко. Изберете едни капки, от които сте най-доволни до момента. Гушкайте, носете, ако трябва спете заедно. Не се сещам за друго.
Ами всичко бих направила за да му помогна ! Направо ми се къса сърцето като го гледам как се мъчи и го боли. Млеката и капките винаги консултирам с лекар !

# 70
  • Мнения: 594
Значи смени лекаря!
Това е малко бебе с изобщо неразвит стомах и както са ти казали по-горе изобщо не е окей за него.
А ти щом го кърмиш какво ядеш? Поне бобови култури, зеле избягваш ли?
За два месеца сте изпробвали цяла аптека. Честата смяна на млеката, също води до дискомфорт. Изобщо не и препоръчително. Спрете се на едно мляко. Изберете едни капки, от които сте най-доволни до момента. Гушкайте, носете, ако трябва спете заедно. Не се сещам за друго.
Ами всичко бих направила за да му помогна ! Направо ми се къса сърцето като го гледам как се мъчи и го боли. Млеката и капките винаги консултирам с лекар !

# 71
  • Мнения: 7 898
И ние бяхме със силни колики и сменихме не знам колко млека. На края минахме на хипоалергично мляко и всичко се оправи буквално за 24 маса. Проблема обаче е, че хипоалергичните млека миришат гадно и не всяко дете ги пие.


За космонавтите, категорично съм за дебел чувал за количка.
Няма по удобно нещо. Космонавтите са ок, но се обличат по- трудно, докато чувала е пп- широк и детето се чувства комфортно в него.

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
Tytti, не кърми жената.

Според мен основния проблем е от смяната на млеката, това е супер шок за бебешкото стомахче.

# 73
  • Мнения: 538
И при моя син коликите бяха доста силни. Ползвахме Абоколикен и след това Ко Лактаза. И от двете съм доволна.
И с дъщеря ми ползвах космонавт. Бяха ми подарили ботушки и ги слагах. Сега със сина ми ми дадоха космонавт с крачета и мисля, че е по-удобно така. В големите студове освен чувала на количката я завивах и с одеяло. Сега процедирам по същия начин.

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
Един-единствен път съм слагала космонавт, като беше на 4 месеца и се качихме на Върховръх да се порадваме на снега. Вече е на година и не мисля да взимам. Количката почти не я ползваме, до яслата го карам с колата. И да падне сняг може да си поиграе малко на двора, облечен във ватирано долнище и отгоре гащеризона за дъжд.

Общи условия

Активация на акаунт