Падат есенни листа, а мамите от 'Искам бебе' очакваме нашите слънца ! /тема 34/

  • 33 404
  • 747
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 983
Winter, минавам под прашеца!!! Грабя с пълни шепи!!! 😘🥰😘

# 136
  • Мнения: 147
Не знам дали ми е подходящо питането за тук, но някоя бъдеща мама дали е използвала пакет за проследяване на бременността в някоя от частните клиники и дали може да сподели опит?
Още съм в голяма дилема, защото моята АГ не работи със ЗК, та за всеки преглед и изследвания, които заради тромбофилията са доста често си ръсвам значителни суми и се чудя дали с пакет няма да излезе една идея по-поносимо. (като ми е ясно, че ще се наложи и доплащане към него)

# 137
  • Мнения: 3 208
Аз се следя в Надежда, вече само там - без да плащам пакет.
Може да разгледаш пакетите, ама не виждам да влизат изследвания за коагулация. Прегледите ми ги плащат от ДЗО (нямам идея дали биха платили пакет), а изследванията си ги пускам където ми е удобно и ги нося да ми ги добавят в досието.
Държаха само кръвната група да е при тях, че го пращат за потвърждение в националният център.
Натоварване с глюкоза също правя при тях, че е доста по-удобно да се чака там, от колкото пред някоя лаборатория.
Но за коагулацията може да видиш пакетите на някоя лаборатория дали не ти върши работа, несвързано но да дам пример - аз веднъж годишно по принцип си пускам Цибалаб стандарт, който е 20 лева:
Скрит текст:
"CibaLab СТАНДАРТ" - тестове
    СУЕ ( ESR )
    СУЕ Westergreen
    ***** ПКК
    WBC ( Левкоцити - бр.)
    Ly% (лимфоцити)
    Mo% (моноцити)
    MID% (Mo+Eo+Ba)
    Eos% (еозинофили)
    Baso% (базофили)
    Neu% (неутрофили)
    Ly# (лимфоцити)
    Mo# (моноцити)
    MID# (Mo+Eo+Ba)
    Eos# (еозинофили)
    Baso# (базофили)
    Neu# (неутрофили)
    RBC ( Еритроцити - бр.)
    Hgb ( Хемоглобин )
    Hct ( Хематокрит )
    MCV (ср. обем на еритроцита)
    MCH (ср. Hgb съдърж. в еритр. )
    MCHC (ср. Hgb конц. в еритр.)
    RDW (вариация на ерит. р-ие)
    Plt ( Трoмбоцити )
    MPV (ср. обем на тромбоцита)
    Pct (Тромбокрит)
    PDW (ширина на тр р-ие) SD
    PDW (ширина на тр р-ие) CV
    ***** Биохимия
    Глюкоза ( Glucose )
    Общ белтък (Total protein)
    Албумин (Albumin)
    Креатинин (Creatinine)
    Урея ( Urea )
    Пикочна киселина (Uric acid)
    Холестерол - общ ( Total Cholesterol )
    Холестерол - HDL-Cholesterol
    Холест. - LDL-Cholesterol direct
    Холестерол - LDL-Cholesterol calc.
    Холестерол VLDL-Cholesterol
    Триглицериди (Triglyceride )
    АсАТ (GOT; AST)
    АлАТ (GPT; ALT)
    Гама ГТ ( GGT )

# 138
  • Мнения: 147
Mерси, Одри, на Надежда пакетът ми се вижда доста постен и няма смисъл, но този на Щерев има доста неща - обикновени прегледи, БХС, фетални, микробиологии, тонове в последствие, единствено срещам доста противоречиви мнения за клиниката и не знам на къде да поема, защото нямам фонд, а наистина ми се иска малко да олекотя бюджета.

# 139
  • Мнения: 1 442
На мен първото ми неуспешно инвитро е в Щерев и освен това също съм чела ужасни истории за проследяване така че помисли си - като цяло не мисля че Щерев е добър вариант каквото и да предлагат.......
Не мога да помогна със съвет за добър пакет, аз си ги плащам отделно - не мисля че някъде влиза коагулация, както е написала и Одри .....

# 140
  • Мнения: 147
Не съм се изразила правилно явно, наясно съм, че няма пакет, който да включи всичко, което ми е необходимо за изследване всеки месец, просто търся някакви компромисни варианти. Ще си плащам и ще си пускам всичко, което е необходимо, разбира се, но ако има по-щадящ семейния бюджет вариант, искам да го обмисля. Мерси все пак:)

# 141
  • Мнения: 902
Здравейте.
Аз бях на преглед. Общо взето док не каза нищо. Има сакче и е в матката. Толкова. Вика ме на 3 Ноември и каза, ако прокървя или имам болка да ходя. Това е от мен.

# 142
  • London
  • Мнения: 580
Литълче, коя седмица си ? При мен сърчице се видя чак в 6+6 Simple Smile

Аз утре започвам 33та седмица и в петък съм на преглед. Нямам търпение да видя момата колко е наддала. В 29та беше почти 1.600кг, та вървим малко по-едрички (и бузести) 😃

# 143
  • Мнения: 902
6+4 ми го изчислява по приложение. Не знам дали да се притеснявам..

# 144
  • London
  • Мнения: 580
Недей. По-лесно е да се каже, вярно е, но тялото ти не дава индикации за проблем. Никой не знае кога точно е станало чудото Simple Smile Стискаме палци скоро да видите сърчицето ❤

# 145
  • Мнения: 1 442
Според мен, апаратурата на доктора при който си била не е достатъчно добра. Иначе и при мен в 6г.с се видя и чу сърце даже 5 +4 или нещо такова, но при Сигридов...водеше се някаква ембронална морфология, просто не ми се чакаше при другите да ми казват че е рано... Stuck Out Tongue Winking Eye
Така де исках да кажа Литълче, не се притеснявай всичко ще е наред и другия път ще чуеш сърчице Heart

# 146
  • Мнения: 3 208
Литълче споко, то не е да си инвитро и да се знае точно кога е станало. Ако не можеш до 3ти да чакаш, мини на още един преглед на друго место.

# 147
  • Мнения: 902
Одри, в случая по-скоро се знае. Док следи О и се знаеше кога е и имаше само един единствен опит. Иначе колко пък да е лоша апаратурата на репро в Надежда…. Малко се отчаях

# 148
  • Мнения: 1 042
Не съм писала отдавна аз, на всички присъединили се - честито, а на всички родили - честити ви слънца, майчета!
Литъл, не се коси. И най-вече - не гледай приложението. Аз така по приложение бях 6+4, но в действителност по ехограф бях 5+4. Изчаках една седмица и се чу сърчице. Общо взето давай го повече дзен, всичко ще се нареди и едно гуш от мен.

# 149
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
Little.madness , стискам палци притеснението ти да е напразно. И аз, когато отидох на преглед в 6г.с. +3/4 дни АГ беше лаконична - има сакче, ето снимка, ще се видим след 2 седмици, дори отказа да ми вземе направлението, да сме изчакали. Той сега е сгушен в мен, сучи и спи.

Общи условия

Активация на акаунт