Банята - тема 39

  • 41 994
  • 747
  •   1
Отговори
# 540
  • Пловдив
  • Мнения: 2 914
Има ли стандарт или схема (търся, но не намирам) на каква височина трябва да се монтира вграден в стената смесител за мивка за баня? Мивката ще е тип купа върху шкаф. Височината при горен ръб мивка ще е 88 см.
Много схеми изгледах и не намерих стандарт,защото зависи от дължината на рамото на смесителя,както и от това дали струята пада право надолу или под ъгъл.
Нашите ги сложихме на 20см над плота.



Малко съм се престарала и съм взела по-дълго от необходимата дължина смесител(бяха S,M и L),но не е проблем.

# 541
  • sofia
  • Мнения: 2 259
Благодаря ти! 🌷
Точно такъв хром заглеждам - има два варианта на надстърчане: 200 мм или 250 мм, но ще питам в магазина за струята - ако е под ъгъл, ще взема по-късия. Центърът на мивката ще е на 250 мм от стената иначе.
Има ли стандарт или схема (търся, но не намирам) на каква височина трябва да се монтира вграден в стената смесител за мивка за баня? Мивката ще е тип купа върху шкаф. Височината при горен ръб мивка ще е 88 см.
Много схеми изгледах и не намерих стандарт,защото зависи от дължината на рамото на смесителя,както и от това дали струята пада право надолу или под ъгъл.
Нашите ги сложихме на 20см над плота.



Малко съм се престарала и съм взела по-дълго от необходимата дължина смесител(бяха S,M и L),но не е проблем.

# 542
  • Мнения: 758
Оооо, искаше ми се да ние готова банята.... на 1.02 влиза бригадата за довършителния ремонт. Уговорката ни с тях е, до тази дата да са доставени всички плочки, структури за вграждане и лентови сифони. Та всичко е избрано и поръчано, повечето неща са и доставено вече...

# 543
  • Мнения: 502
Здравейте! Издирвам такъв тип плочки, тип тухла, глазирани, морско синьо, зелено, с напукан ефект или без, но подобни. Ако някой е срещал в издирването на красоти, моля да подскаже! :heartsc:

# 544
  • Мнения: 3 945
Мисля, че съм виждала такива в Артгрес.

# 545
  • Мнения: 9 786
В Мултимодизайн - също.

# 546
  • sofia
  • Мнения: 2 259
Вижте и в Топгруп.

# 547
  • Мнения: 29
Аз съм пак тук с моите терзания за плочки за банята. Не знам защо не мога да отворя постът с вашите бани, в началото на темата. Наистина съм се изпразнила от към идеи. Върнах се назад в темите и ми попадна една много интересна тоалетна. Прикачвам снимка и ми се иска да питам дали има някой, който е с такива клинкерни плочки в смесено помещение - баня и тоалетна,  дали се почистват лесно?!
Наистина ми се иска да ни се получи една уютна и ненатрапчива баня с тоалетна. Имитация та на дърво ми харесва много, но дали няма да е в повече?!

# 548
  • Мнения: 6 292
В топгруп ги продават tonalite. Имат една “скрита” зала където са им направени мострените бани-зад едни огледални врати. Там са им каталозите на тия плочки

# 549
  • Мнения: 9 786
Секънд, Hands Plus1
Само не мога да схвана логиката да са в "скрита" зала, ама какво ли разбирам аз от бизнес и маркетинг. Flushed
В един сайт мернах цени на търсената колекция - над 100 лв. на квадрат ще бъдат.

# 550
  • Мнения: 758
Да, тайният етаж в Топгруп и за мен е странен. Като те заведат, да те накарат да се чувстваш специален ли, що ли...

Иначе такива тухлички има в Практикер на много сносна цена в сравнение с тези в Топгруп и Баня стил. Вероятно са по-ниско качество, но поне аз с моето непрофесионално око, не забелязах разлика. Разликата в цената е двойна.

# 551
  • Мнения: 9 786
А само на тази марка ли са на "тайния" етаж или има и други марки?

# 552
  • Мнения: 758
Там има много готови наредени бани с плочки, декорации, санитария. Ние се колебаехме между две плочки и имаше направени бани и с двете. Не знам, дали е било късмет или имат почти всичко, което предлагат, наредено там.

# 553
  • Мнения: 6 292
Има много плочки там, конкретно за тези споменах защото видях марката, а преди 2-3 години купувах от друга тяхна серия с напукан ефект и така научих за тайната стая😂

# 554
  • Мнения: 502
Супер сте, много Ви благодаря! В Топ груп намерих по-добра цена за сега

Общи условия

Активация на акаунт