Банята - тема 39

  • 41 873
  • 747
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 9 754
Не мисля, че се кърти всичко. Мисля, че са си модули, които просто се вграждат в стената. Просто са пригодени за 1 чучур и 1 ръчка. Ако се развали - свалят се чучура и дръжката и се поправя или сменя.
Ето примери с картинки
https://www.amazon.de/Grohe-Grohtherm-Smartcontrol-Brause-Duschs … ;sr=8-16&th=1

https://www.amazon.de/dp/B08GY4YDCL/ref=sspa_dk_detail_1?psc=1&a … nQ2xpY2s9dHJ1ZQ==

https://www.amazon.de/GRIFEMA-PORTO-G11503-Bad-Waschtischarmatur … 031_t3_B001T76E4E

# 706
  • Мнения: 40 752
Съгласна съм с горното, но да добавя, че то е вярно ако се купува от качествена фирма. Ако се купува китайско менте е възможно след няколко години да се разяде и пробие самото метално тяло (това жълтото на снимката горе), което е зазидано. Уж месинг, ама има много случаи на калпави китайски месинги, основно при сифони за канали.

# 707
  • Мнения: 758
Черна станция, какво имаш предвид? Има реплики на Грое ли? Чакай, че се кварвам във филми... Че душ системите на Грое ги взехме на учудващо добра промоция от Баня стил.... дали може да е реплика?

# 708
  • Мнения: 9 754
Аз да отговоря, че съм сложила примерни снимки, като илюстрация на механизма само. Аз не бих се притеснявала за Грое (вероятно и не само тази марка, но в България тя е най-търсена и преобладаваща).
Може би ЧС е имала предвид, че 2 от моите снимки са на неизвестни марки. Аз не рекламирам конкретния продукт, просто набързо потърсих пригледни снимки на механизма, като илюстрация.

Иначе досега в къщи не съм имала случай на пробита батерия, въпреки че не са Грое (български от рода на Видима, евтини). Да се прецакат уплътнения - да, но самият месинг - не.

# 709
  • Мнения: 40 752
Черна станция, какво имаш предвид? Има реплики на Грое ли? Чакай, че се кварвам във филми... Че душ системите на Грое ги взехме на учудващо добра промоция от Баня стил.... дали може да е реплика?

Имам предвид да си купиш Грое или Геберит или нещо от сорта, а не нещо, което изглежда същото, но струва наполовина.  Дали има реплики не знам, но от сериозен магазин няма опасност да ти продадат копие.

# 710
  • Мнения: 758
А, имате предвид, тотално друга марка да вземе човек... Да, аз не бих посмяла нито за вградените, нито за останалите батерии, сифони и т.н. Просто ядовете с банята са страшно неприятно нещо.

# 711
  • Sofia
  • Мнения: 2 357
Аз ли не успявам да разбера...?
От 4 ръба,единият е пилен,а другите не са и нямат лайсна и на външен вид всички са еднакви?Може ли някаква примерна схема как се полагат плочките,за да се постигне 2мм фуга,без пилене и лайсна?
И аз чакам с интерес тази техника и снимки, че ми предстоят бани Simple Smile

# 712
  • Португалия
  • Мнения: 3 905
снимки нямам, и не бих  постнала
техниката- опитах се да я  обясня
относно останалото...има достатъчно  всезнаещи капацитети в темата, аз съм от учещите се всеки ден

# 713
  • Мнения: 3 939
Благодаря ви! Душове съм взела на Грое, надявам се да нямам проблеми с тях. Остана ми само този смесител да измисля, като със сигурност няма да рискувам с някой съмнителен.

# 714
  • София
  • Мнения: 1 742
Ако е вграден смесителя е добре като се направи вик да се остави 24 под налягане да се види на снадките с месинга
дали няма течове .

# 715
  • Пловдив
  • Мнения: 2 914
Това си е направо задължително.Вдига се до определени барове и  след 24 ч.се гледа дали има спад на налягането.Може да има пропуск и при други фитинги или лепене на тръби.Предполагам,че при апартамент и наличието на само една баня,рискът да има проблем по тръбите не е голям,но при къща с повече тръби си трябва проверка преди затваряне на цялата инсталация.

# 716
  • Мнения: 40 752
Това с вдигането до определени барове не виждам как става, но се отварят крановете и каквото налягане дал Господ, такова.

# 717
  • Sofia
  • Мнения: 2 357
Прави се с подобен уред: https://www.amazon.de/-/en/dp/B093F6DFNW/

Съответно можеш да създадеш налягане по избор и да видиш дали има загуби.

Плюсът е, че можеш да сложиш такова налягане, което е на границата на очакваното (максималното), защото в момента на тестване с нормалното налягане - може да няма теч, но знаем, че има ситуации през времето на експлоатация, когато това налягане може да се повиши чувствително, дори и да е краткотрайно и пиково.

# 718
  • Пловдив
  • Мнения: 2 914
Сега,ако не кажа някоя глупост,но при нас го правиха с нещо,което аз си кръстих компресор.Свързаха топлата и студената вода,при което се образува затворен кръг.Напълниха с вода,напомпаха до определено налягане(въртят ми се 5-6 бара) и се остави за 24 часа.

# 719
  • Мнения: 3 881
Здравейте. Имам един такъв въпрос.
Според вас допустимо ли е бойлерът да е вътре в душовото пространство (което ще бъде с приблизителни размери 1,4 на 0,90)? Има ли начин да защитя бойлера от пръски вода или с цената на всичко да се опитаме да го преместим на другата стена?
Чисто технически вода не вярвам да е проблем да се премести, но тока?

Общи условия

Активация на акаунт