🐑 ''Фермата 7: Време за пробуждане'' - тема 6 (11.10 - 17.10) 🐄

  • 38 882
  • 1 060
  •   1
Отговори
# 1 020
  • Мнения: 8 578
Цоньо, ако имаше малко повече хъс и техника, щеше да вземе и последната битка и онази с прашката. Определено цялостното му представяне беше добро предвид възрастта и възможностите му.
Без да си дава много зор си взе цели 3 битки, което ми говори, че Коцето няма шанс дори срещу един Георги или Стефан, пък какво остава за Пламен, Любо, Кирил и т.н. Оттук насетне е въпрос на време да отпадне. Не го виждам на финал.

# 1 021
  • У Диспансера ...♥♥♥
  • Мнения: 36 504
Ама той Стефан е един от най-силните там, те повечето няма да имат шанс с него, какво остава за Коцето. Следващия мъжки дуел и Коцето е аут.

# 1 022
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Двамата опосуми са си избрали продукция, която им позволява да се забавляват на воля на чужд гръб. Абсолютно просташко поведение от тяхна страна. И да, те показаха пристрастност към Костадин.
Позволиха подвиквания от страна на Ивайло - "Спокойно Коце, имаш много време.", което подсказва на дуелиста, как се представил противникът му. Всички гледаха сеира на най-слабите във фермата и си правиха гаргара.

Според мен Костадин има ментални проблеми. Първо бабата, ако това беше неговата баба, ми се видя много странна. Ако е българка, защо използва португалски, за да се обърне към него, а той се сви като малко кутре. Така показва превъзходство ли, указва натиск върху Костадин ли, иска да му предаде нещо ли...не стана ясно, защото не  беше обяснено от Коцето.
Според мен той си е имал проблеми заради външния вид и женственото си държане, което е обяснимо, защото най-вероятно той си е хомосексуалист под прикритие. Сигурно е бил подложен на тормоз и/или насилие.
В битките ми прилича на Ам-Гъл, който преследва своето безценно. Явно му е жизнено важно да се реабилитира пред някой.

# 1 023
  • Мнения: X
Скрит текст:

Чавдар твърди, че се е отказал от големия град, от престижна професия в офис и се е върнал там, от където е, да прави хляб, щото нали... така е близо до земята и традициите. Дрън-дрън! На мен ми се струва, че не се е върнал от огромно желание да е хлебар... Просто не е успял да вирее тук (в София) и в тези среди. С тези възгледи и с тоя сприхав, агресивен нрав, който явно трудно или изобщо не е могъл да овладее, това е била единствената перспектива, иначе е можел и проблеми да си има. Така ми се струва на мен. Тия представи за живота - жената боса и бременна до печката, а като се прибере чорбаджията, му мие първо краката и после му слугува на трапезата, стоейки права зад гърба му, малко с два века е закъснял да ги прилага. Не се е родил в подходящото време да прилага семеен деспотизъм и да сее морал. Дядо ми е бил като него... Баба толкова ми е разказвала, та все едно ми е в къщата тоя.
 
Всичко е много субективно,и аз живея 22г в Сф но работя в посока да живеем на село след известно време.И не защото не мога да вирея аз или семейството ми в столицата просто и се наситих и имам възможноста късмет шанс да е ако ще да е ,да живея по друг начин да гледам градина къща поляни животни чист въздух спокойствие и още....Та никой не може да каже а само да предполага.По темата тоя мишок ми е много противен хем реве хем се смее много гнусно държание.Бате Цоньо той милия няма заряд за борба пуснал се е по течението,няма хъс ,модерното му е чуждо.
Казах това, съотнесено към нрава на Чавдар и конкретно за него, а не за всеки, решил да си тръгне от големия град и да се върне да живее на село или от където е. Как пък не се разбира какво искам да кажа, та сега ще получавам обяснение, че да живееш на село е прекрасно?! Аз живея в София откакто съм се родила и прекрасно знам колко е ужасно тук, и колко е хубаво някъде на спокойствие. Особено във времената, които са напоследък...

Последна редакция: нд, 17 окт 2021, 13:02 от Анонимен

# 1 024
  • Мнения: 14 078
Костадин ми е неприятен, да не кажа противен. Абсолютен инфантил, заседнал някъде в пубертета си. Затова и Цоньо му се вижда "чичо". От едно промо, което никога не е това, което е и скочихте срещу думите на Чавдар. Съгласна съм с изречението му: "а и не бива да сме равни". Само бих добавила - във всичко, но предполагам, че това има предвид.

# 1 025
  • Мнения: 1 861
Иначе искам да спомена и Живка, която ми се издигна - съвсем коректно и бих казал адекватно подкрепя Цонката, за разлика от всички останали. Гледаше да му помогне, където може.

# 1 026
  • Мнения: X
Сега се сетих снощи как ревна Коцето. Беше много позьорско и абсурдно. Уж реве, че Цоньо си отива, а преди това се беше заканил, че ще го отстрани. Това е висша форма на наглост и лицемерие.

Не успях тези дни да коментирам Цвети и Виктор. Ужасно мудни и скучни са ми отношенията им. Държат се точно като в пубертета. Виктор се прави на мъдър и зрял, но е точно обратното - все още е много неопитен и неориентиран. Тепърва има да трупа житейски опит и да възмъжава. Цвети също ми изглежда много незряла. Противоречи си и изглежда, че самата тя все още не е наясно какво иска. Първо се правеше на интересна, че любов не й трябва, след което изведнъж искала да обича силно. Сега хем трябвало да държи дистанция с Виктор, хем само му се натиска.

# 1 027
  • Мнения: 2 579
И на мен ми прилича на Ам Гъл Коцето. Има някаква двойнственост в него.
Чудя се защо не преведоха думите на "бабата"/ лелята или която там беше говорещата на португалски жена.
И да, малко ми е смешно като вкарват разни англицизми в речта си превъзнесените родолюбци.
Живка прави много точни и образни сравнения. Личи си, че не е проста жена.
Всъщност сред жените тази година изявени простачки като Мара и Христина няма.

# 1 028
  • Мнения: 2 542
А на мен всичко, което ни показват с Цвети и Виктор ми е толкова измислено, изкуствено и зле режисирано, че ми става досадно... Имам усещането, че постоянно въртят едни и същи кадри с тях.
От хиликоптер си личи колко различни вселени са. Не, че е невъзможно да се случи нещо между тях, но то ще е в резултат на изолацията.
Коцето снощи с рева за чичо Цоньо можеше да смени репертоара малко.
Едно и също театро. Дано му е последно.

# 1 029
  • Мнения: X
Чудя се защо не преведоха думите на "бабата"/ лелята или която там беше говорещата на португалски жена.
Имаше субтитри.

Коце реве за себе си! За това, че оцеля и от пренапрежение. На последната игра се беше пошашавил. Не реве за никой, който си е отишъл.

# 1 030
  • Мнения: 8 523
Коце обича да се рови в живота на другите,но за себе си не говори нищо!

Последна редакция: нд, 17 окт 2021, 14:21 от MG18

# 1 031
  • Мнения: 2 865
Не можах да гледам снощи и като чета сега,  май и на запис не ми се гледа. Цоньо разстрои ли се?

# 1 032
  • Мнения: 630
Не можах да гледам снощи и като чета сега,  май и на запис не ми се гледа. Цоньо разстрои ли се?

Коцето беше по-“разстроен” от него.

# 1 033
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Аз пък съм доволна. Не симпатизирам на Цоньо изобщо. Поне ще успяват да спят без мощното му хъркане.

# 1 034
  • Мнения: 141
Сълзите и рева на Коцката бяха толкова истински, колкото и за Боби. Пълен циркаджия.

Според мен също думите на Чавдар са извадени от контекста. От мухата направихме слон. Той каза 1 изречение, свързано с неравнопоставеността между жени и мъже, ние го набедихме едва ли не за женомразец, изостанал в 19 век човек с патриархални разбирания. (Тук не конкретизирам никой.) Ами, не мисля, че е точно така. Чавдар не ми е любимец, но според мен прибързано го "нападнахме". Утре ще чуем и ще разберем какво точно е искал да каже.

Общи условия

Активация на акаунт