С какво се отоплявате през зимата?

  • 13 530
  • 267
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 25
Газово котле, индивидуално.
Но: сложих много ребра, когато строихме и затова апартамента, южен, 120м2  се отоплява за 100 лв месечно, с температура на водата 42 градуса.

# 256
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 745
Нискотемпературна инсталация, браво.

Последна редакция: чт, 23 дек 2021, 13:00 от Васил Василев

# 257
  • Мнения: 25
Нискотемпературна инсталация, браво.
Леле ,  от 100 лв скочиха на 350 лева разходите за отоплението, при същите температури...
Какво става?  Как ще се топлят хората, особено по-възрастните?
Всъщност, как ще живеят, не как ще се топлят

# 258
  • Мнения: 2 046
Миналия месец сметката ни за газ беше 166 лв., сега е 315 лв.
Ел. енергия 65-75 лв.
За тристаен апартамент..

Но водата в инсталацията е 60 градуса, дали да не я намалим. Сега преброих в хола имаме 50 ребра, от които 22 на нисък расиатор. Хола е 41-42 кв. м.

Последна редакция: чт, 06 яну 2022, 21:03 от bubkab

# 259
  • София
  • Мнения: 6 726
Ако вдигаха и така заплатите нямаше да има проблем... Не знам как си представят хората да плащат такива сметки. Не всички взимат космически заплати.

# 260
  • Пловдив
  • Мнения: 2 920
Миналия месец сметката ни за газ беше 166 лв., сега е 315 лв.
Ел. енергия 65-75 лв.
За тристаен апартамент..

И това е преди новото 30% увеличение....
Съседката имаше 600лв газ  ,миналия месец за 200м2 нова къща с изолация.

# 261
  • Мнения: 12 087
Тези, които сте на газ, правите ли заявка за количество газ предварително?
Направи ми впечатление в работата ми (на локално парно на газ сме), че ноември-декември е много топло, а януари осезаемо се намалява парното. Веднъж ми обясниха, че есента трябва да изразходят заявената газ за доставка, независимо от времето и нуждата от отопление, защото иначе имало глоби и ще им излезе по-скъпо да не изразходят заявеното количество.

# 262
  • Мнения: 2 046
Във фирмата правим всяка година заявка за газ.
Вкъщи сме от 2006 на газ, не сме правили.

# 263
  • Мнения: 12 087
Във фирмата правим всяка година заявка за газ.
Вкъщи сме от 2006 на газ, не сме правили.
Т.е у дома не правите прогнозно потребление / заявка и не би следвало да има глоба за неизразходвано количество 🤔. В такъв случай плащате само потребеното. Вариант уредът да не е отчел вярно или да са надписали сметките?

# 264
  • Мнения: 1 307
На мен ми се струва, че са надписали сметките. Едва ли на всички потребители на газ ни отчитат грешно уредите. Ние ноември месец платихме 120 лв, за декември сметката е 210 лв. Други са получили сметки с по 200% увеличение и повече. Може и да греша, но ми се струва, че тези увеличения са далеч над това което беше обявено през миналата година.

# 265
  • Пловдив
  • Мнения: 2 920
Цената на метана е скочила 2 пъти ,спрямо  миналата година.
В друг форум,потребител се оплака,че декември месец са го отчели по-рано ,с цел част от консумацията за месеца да се прехвърли за Януари ,когато цената е +30%

# 266
  • Мнения: 3 737
Не правим заявка.
Плащаме толкова, колкото сме израходили.
230 ни е сметката за декември. Доволни сме.Поддържаме 22.5гр денонощно. Включени са 3 радиатора, лира и конвектор. Миналата година най-високата ни сметка беше 97лв, но след всичките увеличения на газта, сметката ни е нормална.
Нелепо е да се сравняват сметките за ноември и декември, при положение, че се предполага, че декември е по-студен и потреблението може да е различно и т.н. Плюс това имаше 30% увеличение за декември.
Януари пак има 30% увеличение.

# 267
  • Пловдив
  • Мнения: 1 859
Ако този декември имахме толкова изразходвано количество газ колкото сме имали предишият, то сметката ни би била около 520 лева.
През миналия месец, понеже си беше  топло бяхме на климатици, парното е работило 4-5 дни и топлата вода през целия месец. Фактурата ни за Декември е 130 лева за газ. Все още не е излязла фактурата за ток, но очаквам да е около 220-250 лева.

Общи условия

Активация на акаунт