С какво се отоплявате през зимата?

  • 14 062
  • 267
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 2 511
В никакъв случай не бих нарекла което и да е отоплително тяло на Адакс крушка.

# 211
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 754
Под крушка, имам предвит, че грее отгоре. Топли, спор няма, но конвекторите са по-предпочитани, а отопляват по-комфортно.

# 212
  • Мнения: 470
Не видях да сте коментирали варианта за отопление с инфрачервени панели - някой има ли мнение? При мен за първи сезон съм на този вариант и нещо не съм доволна... Очаквах доста повече топлина, а и първата сметка при не много студен месец ми е колкото най-голямата от миналата зима, когато се отоплявах с радиатор Адакс. Направо не ми се мисли какъв студ ще бъде, когато температурите навън паднат до и под нулата.

# 213
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 754
А каква мощност сте взела. А имам такова в работилницата и съм доволен. То загрябва мен, и всичко срещу което  е насочено.

# 214
  • Мнения: 470
Мощността е съобразена с помещенията според препоръките на продавача. Но щом има доволни, явно проблема е в моя телевизор Satisfied

# 215
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 754
Аз му помагам с климатик, но е много приятно греенето. Ама имам чувството че вашите са слаби.

# 216
  • Мнения: 2 920
Банята отопляваме с вентилаторна печка , пускам я 5 минути преди да вляза и си работи по време на къпане. Според мен е по ефективна от конвекторите, защото затопля по бързо.

# 217
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 754
Духалката е за временна работа. Конвектора за постоянна.  Иначе и аз съм имал подобна. Топли хубаво, но шуми.

# 218
  • Мнения: 2 920
Е колко да шуми, нашият апартамент е доста топъл и не е необходимо да има постоянно отопление в банята. За къща сигурно е необходимо по голяма мощност и повече работа на отоплителният уред.

# 219
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 754
Еми моята шумеше. Беше на DeLongi
 След това си взех на Теси, пак си шуми. Вече нямам нищо, защото поради преустройство се затопля и тя от друго отопление (климатиците). В тоалетната имам конвектор 300 вата. Духалка ако сложа там ще е неприятно в малко пространство. А конвектора се ползва от дъжд на вятър.

# 220
  • Мнения: 2 920
Възприятието за шум е много индивидуално! Ето Фрейда се оплаква от шумно и не топлещо Fuji, но имаме няколко приятелски семейства, които са с този модел и са много доволни. Вярно по шумни са от нашите Daikin, но си топлят без проблем.

# 221
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 754
Натт, нали знаеш че има много модели фуджита? Не ги сравнявай на сляпо с Даикин и то подов. Нищо общо нямат. А и цените с твоите не са еднакви.

Последна редакция: сб, 20 ное 2021, 08:36 от Васил Василев

# 222
  • Мнения: 2 053
Първо искам да се извиня на по-горния потребител за газовия котел. Не съм копирал правилно модела и съм гледал друг еднокунтурен. Този е двуконтурен.
Пък и вие го бяхте...


Благодаря. В такъв случай ще им се доверя. Поисках оферта за viessmann модел и ми предложиха следното - Газов котел Viessmann Vitodens 100-W B1KF25-M, 23/32 kW, двуконтурен, за общ комин. Сравних ги с Immergass модела и минималната мощност на Viessmann е 5+ kW, а на Immergas е 2.8 kW. Това трябва ли да ме притеснява ако избера viessmann? Други вариант е да се насоча към Бош, който имат минимална мощност 3 kW.
Имам котел от Имергаз, монтиран 2006 г. Eolo Maier 24 kw. Котела е проточен, мисля едноконтурен, отоплявам хол 42 кв. м. , спалня 17 кв., две бани, коридор и дрешник. За тези 15 години е имал ремонт веднъж. Винаги има топла вода, зимата топли добре. Имаме и климатици за охлаждане - Фуджицу и една стара 15 г. Мидея в хола (който учудващо все още е ок). За всеки случай сме купили и конвектори Адакс, свободно стоящи, които включваме вечер през преходните сезони - установихме, че тогава ни излиза два пъти по-евтино, от това да отопляваме с газ всичко.

# 223
  • Пловдив
  • Мнения: 2 923
Имам въпрос относно отопление за баня с Адакс конвектор.Малко трудно изчислявам топлозагубите на баня без вентилатор ,която се проветрява от прозорец.Просто и да сметна коефициентите стена по стена, каквото и да заложа за загуби от вентилация,няма да е реално,защото не се вентилира  на принципа на друго жилищно помещение.В къща е и е изключително студена. Квадратурата  е 6м2 ,с височина 250см,  или кубатурата е 15 м3.Имам големи съмнения,че Адакс 600w ще успее да я затопли на някаква комфортна температура от поне 21°.

# 224
  • Мнения: 3 822
На майка ми купихме такъв, банята е 3-4 квадрара сигурно. Просто трябва да се включи малко по-рано разбрах.
Имайте предвид, че кабелът е много къс.

Иначе ние имаме Адакс в сеаите като алтернативно отопление и сме много доволни. Топло както парно, няма нужда да стоиш до него Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт