С какво се отоплявате през зимата?

  • 14 086
  • 267
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 74
Първо искам да се извиня на по-горния потребител за газовия котел. Не съм копирал правилно модела и съм гледал друг еднокунтурен. Този е двуконтурен.
Пък и вие го бяхте написал, ама като виждам от грешно копирания линк друго 😔. Както и да е. Като мощност е добре.

Много правилно е избран понеже играе роля и на проточен бойлер. Ако искате второ мнение, мога да ви насоча към специалисти във вашата област.


Благодаря. В такъв случай ще им се доверя. Поисках оферта за viessmann модел и ми предложиха следното - Газов котел Viessmann Vitodens 100-W B1KF25-M, 23/32 kW, двуконтурен, за общ комин. Сравних ги с Immergass модела и минималната мощност на Viessmann е 5+ kW, а на Immergas е 2.8 kW. Това трябва ли да ме притеснява ако избера viessmann? Други вариант е да се насоча към Бош, който имат минимална мощност 3 kW.

# 196
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 763
Ами от изброените, по-добре първия който са ви предложите. По-гъвкав е.

# 197
  • Мнения: 2 514
В София сме на ТЕЦ. На вилата ползваме една скандинавска марка конвектори и сме супер доволни. Икономични са и абсолютно обезопасени.

# 198
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 763
Няма икономични конвектори. Всички харчат толкова колкото отдават. Нагревателя има КПД 100%.

# 199
  • Мнения: 1 416
И ние пак се изправихме пред въпроса с какво да се топлим. Миналата зима си купихме климатик , имаме и един конвектор. С тях отопляваме две стаи и един коридор общо 45м2 и не мога да се стопля. Казах си никога повече климатик, но пък с тях е най-евтино. Също си мисля, че не направихме добър избор, взехме Фуджицу за 1300лв. 12ка. Много ми е шумен. Та въпроса ми е как да го измисля, искам да много тих. Жилището е три стаи+кухня. Общо взето третата стая и кухнята остават неотоплени, а искам да отопля целия апартамент, вратите ни стоят отворени. Колко климатика са подходящи за това жилище 80м2 и къде да ги сложа? Разположението е следното- две спални една срещу друга, хол срещу кухня, между тях коридор. Апартамента е панелен, на първи етаж, с нова дограма и изолация.

# 200
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 763
Ами първо фуджи никога не топлят добре под 25⁰

Второ бюджетната им серия 12ка е до 24 кв. Той първо идва слаб, не чакайте да ви стопли. Общо ви трябват 4 климатика.

Това Фуджи да не е LMCA?

# 201
  • Мнения: 1 416
Ами първо фуджи никога не топлят добре под 25⁰

Второ бюджетната им серия 12ка е до 24 кв. Той първо идва слаб, не чакайте да ви стопли. Общо ви трябват 4 климатика.

Това Фуджицо се оказа голям провал, много съжалявам. Какво означава, че трябва да го настроя на 26+ градуса ли? И какви климатици ще препоръчаш като марка и големина, само да са тихи, защото ще откача. Цена 1500-2000лв.

Климатика ни е ASHG12KM

# 202
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 763
Значи и аз имам Фуджи. Вас кой шум ви дразни. Този на вентилатора, един като буботене или като размразява. За климатици, ще ви пиша на лично или в другата тема.

# 203
  • Мнения: 2 514
Ами първо фуджи никога не топлят добре под 25⁰

Второ бюджетната им серия 12ка е до 24 кв. Той първо идва слаб, не чакайте да ви стопли. Общо ви трябват 4 климатика.

Това Фуджицо се оказа голям провал, много съжалявам. Какво означава, че трябва да го настроя на 26+ градуса ли? И какви климатици ще препоръчаш като марка и големина, само да са тихи, защото ще откача. Цена 1500-2000лв.

Не знам за цената, ама иначе за препоръката аз лично препоръчвам Мицубиши.

# 204
  • Мнения: 1 416
Значи и аз имам Фуджи. Вас кой шум ви дразни. Този на вентилатора, един като буботене или като размразява. За климатици, ще ви пиша на лично или в другата тема.

Дразни ме  шума на духането, натрапва ми се.

# 205
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 763
То да няма едно магаре с име Марко? Simple Smile

Има Mitsubishi Heavy и Mitsubishi Electric.
И двете марки имат модели с издънки.


Хубавите марки са
Panasonic/National
LG (някои модели)
Mitsubishi- и двата бранда
Daikin (някои модели)
Fujitsu
Corona
Sharp (но японски)
Други.

# 206
  • Sofia
  • Мнения: 4 102
Интересно - сложихме такъв климатик - същия модел на майка ми - отоплява стая с кухненски бокс в къща и няма проблеми засега. Пуска го на 25 градуса. Какво означава, че не топли под 26? На 26 ли се настройва? При майка ми е вечер на 18-19 градуса и казва, че е добре т.е вечер навън е към 4-5 градуса максимум.

# 207
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 763
Не, точно обратното. Когато са настроени под 25 градуса, повечето фуджита духат хладно.

# 208
  • Мнения: 21 298
Предложете нещо за много студена баня , мислех си за това :
https://vimax.bg/reflektorno-tyalo-za-banya-adax-vr510b.html

# 209
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 763
Тея крушка нищо не вършат, грея отгоре.
 https://vimax.bg/otopliteli-za-banq/konvektor-adax-eco-06-ket.html

Последна редакция: пт, 19 ное 2021, 16:08 от Васил Василев

Общи условия

Активация на акаунт