Рак на белия дроб - тема 8

  • 32 233
  • 752
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 10 789
Калина, Hug
Защо не я приемат? Чудесно е това с антителатата, но при двустранна пневмония, е по-добре да я приемат.
В коя болница се случва това?

Майка определено живна след антителата, надявам се и при твоята така да стане! Heart

# 691
  • Мнения: 178
Калина, много неприятно. Но щом са преценили докторите, значи ще се справи. Все пак пневмонията се лекува и в домашни условия. Пролетта не приемаха хора в болниците ако сатурацията им е добре. А и зависи колко са засегнати дробовете. Пожелавам ви майка ти да мине бързо през това и да опазите татко ти. Всичко ще е наред щом сте взели мерки.
Дай подробности какво са казали лекарите, тя как се чувства, темп.има ли?
Това вливане на антитела, кръвна плазма ли е?

# 692
  • Мнения: 10 789
Не е кръвна плазма. Изкуствени антитела - моноклонални се казват.
https://dariknews.bg/novini/sviat/ema-preporycha-na-ek-da-razres … -covid-19-2290199

# 693
  • Мнения: 529
Честито Рождество!

Здраве и надежда на всички и още много Коледи и добро новини да посрещнем заедно!

Калина, дано се възстанови бързо майка ти!

Татко не е добре от две седмици. Много е отпаднал без някакви други симптоми, няма сили, по цял ден само прилягва. Температура няма. Притеснително изглежда, чакаме утре да отворят лаблраториите и отиваме да пуснем кръвна картина, утайка и crp. Мисля да пуснем и един IgM тест за всеки случай, не ми идва друго наум.

# 694
  • Мнения: 11
Тази година, успоредно с диагностичния/оперативния/терапевтичен процес около заболяването на съпруга ми, бях и с всички Вас, потопих се в историите Ви, почерпих теоретичен опит, от време на време за кратко и тайно и явно поплаквах, но никога не загубих оптимизъм! Огромно благодаря, че Ви има, желая на всички Здраве, защото повече от всичко друго и от всички сме разбрали значението му, отвъд тривиалните пожелания, нека лелеяното чудо докосне всички и така до всяка следваща Коледа❣🍀

# 695
  • Мнения: 531
Калина, Hug
Защо не я приемат? Чудесно е това с антителатата, но при двустранна пневмония, е по-добре да я приемат.
В коя болница се случва това?

Майка определено живна след антителата, надявам се и при твоята така да стане! Heart

Докато е чакала мама да и прелеят антителата, и е припаднала.
Сатурация 86...и са я приели в болница (за Токуда става дума)
Сложили са я на кислород. Качила се е сатурацията до 92...после са махнали кислорода и пак е паднала на 86...
Ужасно се тревожа.
За татко даже и не искам да мисля, че се е заразил....дай Боже да не е

# 696
  • Мнения: 10 789
Добре, че са я приели!
Майка също припадна по време на прегледа там. Кръвното й се сринало до 70/40. Може и при твоята да е станало така! При тази сатурация, ще трябва да е на кислород!
Токуда е добро място за лечение на Ковид според това, което са ми разказвали приятели, чиито близки бяха хоспитализирани там.
Стискам палци!

# 697
  • Мнения: 178
Калина как е майка ти?
Божури, а баща ти?
Тате се чувства много добре, но когато говоря с него по телефона ми се струва някак апатичен. Със сигурност много му се отразява спирането на цигарите. Той си беше страстен пушач и никотиновия глад го изнервя според мен. Отделно казва, че напоследък от време на време го заболява отзад в дясно, точно на белия дроб.
Не ми е нито до празници, нито до празнуване. Просто чакам да дойде време за консултацията с докторите и да знам, че имаме някакъв план.

# 698
  • Мнения: 531
Believe's
Сатурацията и варира между 75 и 90...ту включват ту изключват кислорода..Повърхностно дишане...
Това е.
Сега освен за нея се тревожа много за татко - дано не се е заразил ☹
И на мен нито ми е до празници, нито нищо....

# 699
  • Мнения: 10 789
Kalina, имай вяра, антителата наистина правят чудеса!
На майка й вляха в сряда, сега бяхме на контролен преглед и има значително подобрение в кръвната картина!
Нека баща ти си направи тест, за да сте спокойни.
И на мен не ми е до празници (вися в интернет, гледам ТВ и готвя за майка), но това са просто дни в календара. Важното е да са добре близките ни, пък ще празнуваме през януари!

# 700
  • Мнения: 529
Татко е все така, днес спа до късно, после отидохме до лабораторията, но имаше много хора и се отказахме. Надявам се утре пак да го убедя да отидем.

Калина_малина, дано не се е заразил баща ти.

# 701
  • Мнения: 10 789
Bojuri, виж дали някоя лаборатория предлага в момента домашно посещение.
Или се ориентирайте към някоя не толкова популярна (За Sinevo имам много добри отзиви откъм организация и разделяне на потоците.)
Hug

# 702
  • Мнения: 816
Божури,ваксиниран ли е?Може да не е свързано с Ковид или с основното заболяване...Тест можете и вкъщи да направите.На каква терапия беше,може и от лечението да е...

# 703
  • Мнения: 4 851
Божури, ако ти трябва лаборатория за домашно посещение в София - Геника (но само за ПСР) и Бодимед (за всичко). Сигурно 10 пъти са идвали до нас/наще в последната година.

Бодимед обикновено започват с “Много сме натоварени, първият свободен час е след Х седмици”. Измоли ги, обясни каква е ситуацията и ще те вместят по-бързо. Максимум 4 дни съм чакал, по-често идват за 1-2 дни. Мисля, че 30 лева беше домашното посещение.

Много сме доволни и от двете лаборатории. Идват в скафандри, не влизат отвъд входната врата, с маски са, всичко както си трябва. Препоръчвам. Simple Smile

# 704
  • Пловдив
  • Мнения: 2 103
Татко е все така, днес спа до късно, после отидохме до лабораторията, но имаше много хора и се отказахме. Надявам се утре пак да го убедя да отидем.

Калина_малина, дано не се е заразил баща ти.
Скоро правили ли сте ЯМР на ГМ?

Общи условия

Активация на акаунт