Искам бебе, но изпитвам страх!

  • 1 813
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 94
Интересно за какво да ти помогнат потребителите тук?
Билки или лек?
ЗА КАКВО?
На теб никой не може да ти помогне.
Ти си една ЛИГЛА!!!!

Много рядко коментирам чужди теми, но твоята ме изкара извън кожата ми.
Сигурно си една принцеса на мама и на тати, свикнала като извие устичка всички да и се кланят, да и е комфортно, да няма притеснения в този живот.
Аз не знам твоя партньор знае ли ти какво си направила и като как е още твой партньор.

И си позволявам да пиша това, което пиша, защото моята история прилича на тази на Tommy_2001. Имам 4 инсеминации, 3 инвитрота, над 300 инжекции, аборт (за съжаление мисед аборт, не по желание), 4 пълни упойки.
За наша радост последния ни инвитро опит е успешен и имаме бебе на 3 месеца.
Лежах през цялата бременност, беше ми зле, влизах в болница, излизах.

Такава безотговорност като твоята е чутовна.
Ти задавала ли си си въпроса защо точно искаш бебе?
Имането на бебе не е само прах от еднорози. И ще трябва да кажеш "Чао" на какъвто там е твоя бурен живот.

Пиша и треперя от гняв!

# 16
  • Мнения: 1 846
Това не може да е истинска тема......едно повръщане те води д аправиш аборт.....а като стигнеш до раждане какво правим? КОй ще го ражда...

# 17
  • София
  • Мнения: 12 006
Все си мислех, че няма какво да ме учуди в тоя форум, но ето тази тема е доказателство, че има и че все някой може да зарие доста под дъно. Вече са го казали - лиготии. За едно повръщане да направиш аборт по желание - не ти трябва бебе, продължавай с "бурния си живот". Не знам приятелят ти наясно ли е и как е реагирал, но поведението ти е отвратително. Вземи си йорки! Ще ти призлява само като направи беля, но после не го изхвърляй на улицата, а го пусни за осиновяване - да, не вярвам, че и него ще задържиш, в момента в който леко ти се наруши личния комфорт. Щом за едно повръщане си абортирала по желание, не знам как очакваш да изкараш по-напреднала бременност, а за самото раждане да не говорим. Бременността не е само голямо сладко коремче, което да потъркват за късмет, а коктейл от неразположения, стрии, разширени вени, хемороиди и какво ли не. Ама то и бебето не е само салдко бебоче, с което да се фукаш в парка и да качваш селфира в инстаграм и тикток. Дано темата да е пързалка...повръщала била - на мен ми се повръща в момента. Tired Face

# 18
  • Мнения: 2 352
Лигла е меко казано. Много безотговорна постъпка. Толкова лекомислено, за нещо толкова важно. Има много жени с тежка бременност и трудно забременяване.
Първата ми бременност беше лека, но съпроводена с други заболявания. Ужасен зъбобол, ходене по пишман стоматолози, които вместо да ми помогнат направиха нещата по- зле. Вода не можех да пия от болка, устата си не можех да затворя. Ама преживях. Кошмарно раждане, завършило със секцио.
Втора бременност изкарах 2 седмици на легло, заради кървене, с малко дете на 1г и 7м. За жалост приключи с аборт, не пожелание!
Трета бременност започна добре, но после се започна с повръщането. Повръщах на моменти кръв, за миг не съм си и помислила за аборт. Мислих си само как искам да лежа и да не правя нищо, ама имам дете за което да се грижа. Така че ставам сутрин и се започва, въпреки повръщането. Вече съм в 20г.с, повръщането не е спряло, ама Деган доста помогна. Отделно съм изкарала вече 3 вируса, единия чревен, който едва не ме вкара в болницата.
Дори и да не повръщаш с друга бременност ще имаш друг дискомфорт. Най- малкото болки в гърба и кръста като натежи плода.
Ти НЕ си готова да бъдеш майка. Няма да можеш да се грижиш адекватно за едно бебе, което изисква денонощна грижа. Няма да издържиш на недоспиването, реването и всичко останало. Тогава какво ще правиш? Ще го тръснеш на някоя баба, която вече и е минало времето за гледане на деца?

# 19
  • Мнения: 919
От края на 4 г.с. почнах да повръщам до...до самото раждане! И аз бях 11 дена в болница, заради силно повръщане и дехидратация, явно си лабилна психически 🤷🏻‍♀️

# 20
  • Мнения: 5 273
Авторката я няма, добре ни е на детската площадка и по-конкретно на пързалаката, юхууууу

# 21
  • София
  • Мнения: 13 075
С втората бременност повръщах от самото начало до по време на раждането. И бях с тодлър тогава, освен бременна. Това не ме спря в момента да чакам за донорска яйцеклетка с цел 5-то дете.
Между другото, имам репродуктивни проблеми. И повръщането не е такъв.
Поне интелигентна да беше пързалката, щях да разбера.

# 22
  • Мнения: 6 764
На този етап бебе не ти трябва, ако мислиш, че бременността е тежка, чакай да се роди бебето. Като плаче постоянно нямаш време да спиш, ядеш, да се изкъпеш като хората, ще го оставиш в дом ли?
Първо намери психологическа помощ, едва след това мисли за бременност и бебе. Казвам ти го като човек с две бременности и двете съпътствани от повръщане (не в такива мащаби, но ежедневно) и гадене денонощно до раждането. Знам как се отразява това психически. Знам какво е да усещаш брутално всяка една миризма. Вероятно не си попаднала и на адекватен лекар, как така ще приемаш такова количество Деган, че и ампули?! Деганът се приема в краен случай, много внимателно, а от хора с лабилна психика - не. Четат се листовки, дозировки, не може да се пие безкронтролно такъв медикамент.
Не можеш да бягаш от болница и да търчиш да правиш аборт, къде в цялата картина е бащата на това бебе?! Той имаше ли думата в цялата тази ситуация? Потърси помощ, най-лошото, което можеш да направиш е да се мъчиш да забременееш пак, все още нито физически, нито психически стабилна.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 3 023
Заключвам темата.

Общи условия

Активация на акаунт