Искам бебе, но изпитвам страх!

  • 1 810
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте,аз съм на 25 години и преди 4 месеца направих аборт...

Доста жалко, нали...

Желано бебе, двете черти донесоха голяма радост в живота на мен и партньорът ми, но уви за кратко Sad
Разбрах, че съм бременна в 5 седмица - щастие до седмото небе, планове и мечти...
Когато влезнах в 7 седмица, влезнах в  АДА, кошмарите започнаха - едно тежко повръщане през цялото денонощие...
Аз, супер активната, която нямаше умора от нищо се превърнах в парцал за големи помещения...
Отидох на генеколог, видяха два плодни сака, но радостта приключи, когато ми съобщиха, че единят е на 95% сигурно, че ще изчезне... да нямам притеснения, че ми се гади от това... Е, поне имах надежда, че ще имам бебче, да - две е по-добре от едно, но пък мечтата ми беше БЕБЧЕ Simple Smile
Забравих да уточня, че ходих в клиниката на д-р Щерев Neutral Face
Отидих в болница Надежда и казаха същото за сака, а повръщането било нормално...
Таа, 16 дни с мъки и борба, повръщането се увеличаваше и стигнах до там, че започнах обилно да повръщам и водата, която пиех...
Приеха ме в клиниката на Щерев и ми вливаха какво ли не, останах 3 дни и за престоя ми там, хората бая ми помогнаха и обърнаха внимание, изключително доволна останах... и сумата, която взеха бе доста добра, а именно с платени здравни осигуровки ми взеха 500 лева и ми казаха, че мога да остана максимум 10 дни, но аз глупачката сама в стая се побърквах и пренабрегнах бебока ми и помолих за изписване...
Бях добре, добре още 8 дни, върнах се към бурния си начин на живот, като изведнъж всичко се повтори, но с много по голяма скорост.., от Щерев ми казваха да пия хапчета "Деган" , ако ми прилошава и аз взех та и за капак получих халюцинации от предозирането на "Деган" на ампули, които приемах през устата в големи количества по 4,5 на ден, като имах надежда да ми помогнат, но уви...
Борех се, не можех да спя, ако заспивах започвах да сънувам страшни неща случващи се с мен и близките ми, не можех да ставам от леглото, всичко ми беше отвратително, не понасях никакви миризми, не можех с дни да се изкъпя, всичко ме дразнеше и имах чувството, че ще умра, нямах сили да говоря... свалих 11кг за 5 седмици..
Приеха ме по спешност в Майчин дом, с обезводняване и тежко повръщане, реших да отида там, защото нямах възможност за нови 500 лева за Щерев... сложиха ми системи, състоянието ми се подобри една идея и повръщането спря на третият ден, проклета болница, никакво внимание и отвратително отношение, на пети  ден ме
изписаха и се прибирах у дома, два дни бях спала като къпана, в момента в който влезнах във входа, чистачката миеше и започна отново повръщането, цял ден и нощ не спря, на другия ден също... молех се за системи, защото те ме държаха жива (така се чувствах), отидох в Майчин дом...
Голяма грешка, поредна.., отново по спешност, този път на инвалидна количка...
През ноща към 01:00 ме приеха по здравна каса с тежко и усилено повръщане, сложиха ме на системи в 08:00 сутрин, а през цялото денонощия повръщане и нямаше кой да ми помогне...Системите не помагаха, не можех да стигна до коридора с WC-то, бях изтощена... Повръщането намаля, но не изчезна... мечтаех за вода, мечтаех да съм добре... и на пети прекаран ден в Майчин дом - без успех и с думите на лекаря " Така ще продължи до 9-ят месец", 12 седмица и 2 дни - поисках да ми направят спешен аборт... казаха, че трябва да изчакам комисия и това ще се случи в близките 10 дни, помолих да ме изпишат, а те ми връчиха квитанция със сумата от 1134 лева, поради причината, че искам да напусна по рано от периода на здравната каса и тнт, това е сумата за извършените маниполации и престоят в болницата, ако платя ще ме изпишат...
Час по късно...
Избягах от болницата и отидох в частна клиника за аборт, платих 560 лева и убих мечтата си Cry ...
Възстановяването беше трудно, хранопровода ми беше разранен, пиех вода и ме дереше всичко, ходих на лекар преписа ми Гавискон и на третия ден, пиех нормално вода...

*Забравих да уточня, че в Щерев ми даваха да се храня и ми казваха да пия повече вода, а в Майчин дом - не позволяваха нито едното...
* Третият път ме заведоха отново в Майчин дом, защото нямало места другаде...

Искам бебе !!! Обичам партньора ми и искам бебе !!!

Помогнете ми, пак ли ще трябва да мина през същият АД ??
Критикувайте ме, не се надявам всеки да ме разбере, защото миналите през това ще знаят за какво говоря...
Моля за вашите съвети !!
Знаете ли билки или лек ??

Благодаря ВИ, всеки ваш коментар е важен за мен !!

Последна редакция: ср, 13 окт 2021, 08:54 от Tatti

# 1
  • Мнения: 5 257
Искаш да кажеш, че си направила аборт по свое желание, защото си повръщала докато си бременна?

# 2
  • INFJ
  • Мнения: 9 333
Защо не отиде пак в Щерев, щом са ти помогнали там, а даде 560лв за аборт?
Опитвам се да си представя причина, която да ме накара да махна дете от човека, който обичам... и не мога да си представя.

# 3
  • Мнения: 5 257
Е, аз не мога да си представя как ще си махна детето, защото съм повръщала. И щото някой в болницата ми казал, че щяло да бъде така до края на бременността. Като повръщаш се ядат бисквити.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 258
Аз бях долу горе така и до някъде те разбирам, повръщах непрекъснато от 6 седмица, до четвърти месец, дори и водата я повръщах. След около седмица в такова състояние вече не разсъждаваш адекватно, толкова издържах аз и си хванах багажа за болницата, обикновена държавна, където нищо не плащах, въобще не ме интересуваше какво е отношението на персонала, единствено системите ме оправяха и после след няколко дни постепенно захранване по малко с щадящи храни, след по малко от месец бях в същото състояние и пак в болницата.
Според мен при следваща бременност, да те следи и гастроентеролог същевременно, промяна в начина на хранене и въобще повече почивка и лежане, ако се чувстваш по добре от системите, помисли за вариант у дома някой да ти включва такива. При мен Дегана също води до дезориентация и обърканост, и други неврологични странични ефекти.
Желая ти успех!

# 5
  • Мнения: 5 563
И аз не разбирам защо не си послушала докторите в Щерев? Организмът има нужда от храна и вода, дори и да изхвърлиш нещо след това. В много голяма част от случаите бременните жени повръщат много, но само до 3-4 месец и изведнъж всичко спира от раз. Рядко да е до края на бременността.
Не се ли консултира със следящия те АГ, че системите те поддържат добре и успокояват повръщането?  Много жени изкарват така бременността - често в болница - по една или друга причина. Не те виня, чувствала си се в безизходица, но шансът със следващата бременност (дай Боже!) да повръщаш отново е много голям. И аз си мислех, че с първата бременност щом съм повръщала много с втората няма да е така, но всичко си беше абсолютно същото. Просто стискам зъби и търпя.

# 6
  • Мнения: 5 128
Бети, за съжаление няма как да се прогнозира каква бременност ще имаш. Има дами, които не повръщат, има дами, които повръщат само първия триместър, има дами, които повръщат до финал, има дами, които са на легло до финал, има дами, които са по болници до финал. За съжаление някои изтеглят късата клечка, а други правят красивите фотосесии, по които се подлъгват много хора, че бременността ще е песен. Едно е да искаш бебе, друго е да си психически готов да жертваш целия си живот до сега, ако се наложи.

В такива моменти правиш, каквото трябва - без значение с какво си свикнала, колко си активна и бурна и т.н. Даже съм забелязала, че по-активните хора го преживяват по-тежко, защото смятат, че активния им начин на живот ще ги предпази от такива неща. Трънки. Хвърляш всички очаквания в кофата и се изолираш в една стая, за да не те дразни миризма от готвено, ако в дома ти се готви. Сама? Ами сама. Телевизор, списания, книги, чат, видеоразговори, някой гост, когото да предупредиш да е без парфюм. Хипоалергенни препарати за пране, без мирис. Ядеш само бисквити и сварен ориз. Ако трябва - болница, системи и това е. За бременността и съпътствията ѝ има две лечения - раждане и аборт.

По другите питания - да, ако не се изпълни клиничната пътека, по която са те приели, трябва да си заплатиш всичко. НЗОК плаща пакет, ако не си използвала целия - не плаща.
Докато си на системи не би трябвало да си гладна и жадна, по-скоро на психологична основа е била жаждата.
Да, с Дегана лесно се предозира, при мен при тежко повръщане помагат само свещички, които даже успиват и проспивам лошите усещания.
Прости ми следващото изказване, но с напредването на бременността, с раждане и отглеждане на дете тия 500лв в Щерев ще ти се сторят капка в морето.

# 7
  • Мнения: 439
А пък аз имам буквално стотици прегледи при десетки лекари сигурно, правила съм три цветни снимки, една лапароскопия, две хистероскопии, четири инсеминации и два неуспешни инвитро опита, 6 упойки, предстои ми трета биопсия (и кой знае какво още), а нямам търпение да продължа и да направя всичко необходимо, за да забременея. За парите, времето и емоционалното състояние няма да разказвам, но от доста време накрая на месеца съм на 0, да не кажа на минус. И не се отказвам. Мечтая за момента, в който ще повръщам и ще се наложи да захвъля активния си начин на живот и любимите тренировки, да лежа вкъщи или в болница и да си слагам ежедневно инжекции докато коремът ми посинее и стане на буци, а и след това въпреки тях. Само и само накрая да прегърна детенце. Предвид борбата ми дотук, която никой в моето положение не е очаквал, че ще му се наложи, съм наясно, че и мечтаната бременност може да е тежко и мъчително преживяване. Това важи за всяка бременност. От къде знаеш, че при следващата няма да повръщаш? От къде знаеш, че в резултат на аборта няма да имаш трудности със забременяване от тук нататък? Аз не мога да си кривя душата и си признавам, че виждам такива ситуации през собствения си мироглед. Не изпитвам съчувствие, а гняв. Защото съм готова да се подлагам до безкрай на всички гадости и болки само за да забременея. А хора, на които се случва естествено, не оценяват какъв дар е това. И се оплакват от придружаващия некомфорт, че даже и аборти правят... Парите, които  казваш, че и похарчила за болници, аз давам почти ежемесечно +/- някой лев. Няма да те съдя, просто ти давам идея и за друга гледна точка.

# 8
  • Мнения: 3 728
Отиди на психолог и се лекувай. Не си готова да бъдеш майка. Има хора, които се борят за дете години и не успяват, а ти мислиш само за г..за си и за комфорта си. Да те разбирам? Ами не! Нито те разбирам, нито те съжалявам! Била повръщала! Само ти си повръщала! Голяма драма, голямо чудо! Аз започнах да повръщам преди да си направя теста и да видя двете чертички. Отчете ми 2 дни преди предполагаемият ден за цикъл. Повръщах денонощно. Имаше моменти, в които не можех да стана от леглото-лежах с легена до мен. Толкова зле ми беше. Ставаше ми зле от всякакви миризми. Не можех да погледна неща като месо и кафе, камо ли някой в стаята да ги консумира. Така до края на 4 месец. След това повръщането намаля, но до последно си повръщах. Имаше дни само по 1-2 пъти, но имаше дни и по 15 пъти на ден. Въпреки това, не съм си позволила да  изпия и едно хапче за повръщане, камо ли да се тъпча с по 4-5 дегана на ден.Не съм от София и нямаме 10 болници в нашият град. Налагаше се за всеки един преглед да пътувам 100км в посока до Стара Загора (почти всяка седмица или през седмица). Последният месец пътувахме и през 3 дни, за да ходим на тонове.За капак се наложи да пия хапчета за задържане. Цяла бременност бях на хапчета за ускорен пулс. От 5-ти месец се наложи да спра с дългите разходки, заради контракции. Имах зверски киселини последните 3-4 седмици и спях полулегнала, подпряна на възглавници. И за киселините категорично отказах лекарства. Стоях и търпях.Бебето вървеше голямо и при въртене много често ми притискаше седалищен нерв. Нямаш си на идея за какви болки става дума, а с нищо не може да се облекчи. Стоиш и чакаш да благоволи да се завърти отново.Целия 8-ми месец бях с 2см разкритие и едва бебка дочака да вляза в 9м. Родих 3 седмици по-рано със спешно секцио.  Сега имам една прекрасна госпожица на 2г и знам, че всичко си е заслужавало.
За миг не съм си помислила, че ще махна детето, заради собственият си комфорт. Напротив! Живот и здраве се надяваме, скоро отново да видим двете чертички. Хич не се надявам, че повторна бременност ще е лека. Бих родила и втори и трети път.

Последна редакция: ср, 13 окт 2021, 13:27 от Desi1989

# 9
  • Мнения: 652
На мен по-скоро впечатление ми направи репликата "нямах още 500 лв. за Щерев" и малко по-надолу "направих аборт в частна клиника за 560 лв." т.е. за продължаване на бременността няма, но за аборт - има. Момичетата тук са прави, че може би е по-добре да изчакаш и може все още да не си готова да имаш дете.

# 10
  • Мнения: 12 725
Не може да се каже, че както е протекла едната бременност, така ще е и другата. Може да е коренно различно, но може и да е подобно.
Учудвам се на импулсивните ти действия. С основание изпитваш страх, защото при следваща бременност сама не знаеш какво може да ти хрумне. Ако се почувстваш зле, когато родиш детето, или ако много плаче, какво ще направиш - ще го дадеш за осиновяване? Ще го оставиш самичко и ще заминеш нанякъде?

Работи върху себе си, ходи на психолог и не помисляй да забременяваш, докато не се убедиш, че няма да съчиняваш повече мелодрами, ще действаш в интерес на детето си и ще слушаш лекарите. В момента не ставаш за майка, казвам ти го съвсем сериозно.

# 11
  • Мнения: 3 172
Само за бурния начин на живот не разбрах в какво се състои и толкова ли е важен... За съжаление бременността не е като в Инстаграма - фотосесии с мечета и с ръце, правещи знака на сърце над сладко коремче... Понякога може да е много тежка и се иска търпение, кураж и жертва. Не се наемам да коментирам състоянието ти, нито някой може да предвиди следващата ти бременност каква ще бъде.

# 12
  • Мнения: 5 257
И аз съм повръщала, в началото на бременността до 3 месец, след това от 5-6 месец до края. Имах ужасни киселини, но не това е въпроса. Въпросът е, че за тези несгоди се изписват лекарства. Не са ми изписвали деган. В началните месеци ми бяха изписали едно лекарство (не го пих, защото не беше чак толкова зле положението), след това за киселините ми бяха изписали друго. Него вече го вземах, защото положението беше ужасно.
Но, това е за човек, който иска да има дете. Вие не сте такъв човек и явно бурния живот в рамките на 9 месеца не може да бъде жертва на една бременност. Лошо няма, обаче не знам защо се мъчите да бременеете, като не ви е дошъл момента.
Ами след като бебето се роди, тогава какво ще правите? Кърмене, ставане през нощта, недоспиване, ставате трима и единият от вас е напълно безпомощен и зависи от вас. Какво ше се случи с бурния ви живот тогава? Хубаво си помислете искате ли дете или искате да се снимате с количката в парка. Защото снимката отнема 5 секунди, обаче смяната на памперси, хранене, обличане...отнемат доста повече време.

# 13
  • Мнения: 1 858
Какъв е този лекар, който е прогнозирал че "това ще продължи до 9-ти месец" и той кристално кълбо ли има? Случаите, при които повръщането продължава до 9-тия месец са много малко. При повечето жени след 12-14 г.с. повръщането спира или поне много намалява и не е така тежко. Как ли не си щяла да изкараш цяла бременност обезводнена. Трябвало е да изтърпиш още малко.

Иначе определено мисля, че не си готова за дете и е редно да изчакаш преди да опиташ да забременееш отново. Не се знае какво ще ти поднесе една нова бременност. Освен ужасно гадене и повръщне, за съжаление има и много други страшни неща, които могат да се случат, за раждането да не говоря. Звучиш ми доста незряло (не е с лоши чувства), отказваш се при първата трудност, определено ти е рано.

# 14
  • Мнения: 308
Изключително безотговорно поведение на жена на 25г. Другото ще спестя. 😒

Общи условия

Активация на акаунт