С какво ви дразнят свекървите? – 132

  • 35 868
  • 753
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 19 221
Някои приемат като знак на неуважение дори факта, че свеки съществува

# 16
  • Мнения: 481
Някои приемат като знак на неуважение дори факта, че свеки съществува
Аа нека си съществува , ама да си налага мнението какво ще ям, как ще живея и дали ще кърмя ми идва в повече. 🤣

# 17
  • София
  • Мнения: 28 464
Е, това и на мен би ми дошло нанагорно. Въпросът е защо тя е наясно с такива подробности. Освен мъжа ми и педиатъра никой друг не знаеше дали кърмя, например.

# 18
  • София
  • Мнения: 19 221
Аа нека си съществува , ама да си налага мнението какво ще ям, как ще живея и дали ще кърмя ми идва в повече.
Интересно по какъв начин свеки ще си наложи мнението как да живее чужд човек, който няма желание да се съобразява с нея.

# 19
  • Мнения: 481
Е, това и на мен би ми дошло нанагорно. Въпросът е защо тя е наясно с такива подробности. Освен мъжа ми и педиатъра никой друг не знаеше дали кърмя, например.
ММ споделя всичкоооо… това е основната причина за скандалите ни. 😞

# 20
  • София
  • Мнения: 19 221
Ами той прави 2 грешки - че й казва всичко и че казва на теб.
Има и много по-зле - тя да го подковава, но привидно да не се меси, да изглежда, че е негово мнение.
Със скандали не се стига далече. Но щом имате вече 2 деца, явно не е толкова зле

# 21
  • Мнения: 6 527
Мен пък би ме учудило ако не знае дали кърмиш.. ми нали това са най-близките ти хора - мъжа ти, родителите, неговите родители и няколко по-близки приятели.. ако с тях не споделяш, не знам с кой. Ми и нашите искат всичко да знаят за внука си, вкл. и дали ака редовно и какво яде и тн. всякакви подробности. И понеже аз поддържам връзка с всички, вкл. и свеки, естествено аз споделям пълна информация за внука й. Мисля, че е неморално да се лишава баба от информация за развитието на внука й, особено ако не се виждат често. Но аз съм поставила ясни граници за кое и колко понасям съвети, а това дали ще ги следвам тези съвети е ясно на всички, че е моя и на мъжа ми работа. Граници, ей това е, поставяне на ясни граници, а не лишаване от информация и връзка с внучето. Една жена може да е ужасна свекърва/тъща, но прекрасна баба.

# 22
  • Мнения: 40 741
И аз мисля, че конкретно кърменето е интерес към бебето, а не към интимностите на майката. Кърменето не е нещо срамно, че да се крие, а е много важно за бебето. Странно ми е бабата и дядото да нехаят как се храни внучето.
Не е като да се интересуват какво правите в леглото.

# 23
  • Мнения: 481
Нещата стоят по друг начин, но няма да изпадам в подробности. Среднощен тормоз и чатове , в които се пише за кърменето. Постоянен стрес и тормоз и заради това и кърмата ми спря. Едно е да имаш интерес към внучето си, друго е да се налагаш и да контролираш всичко.

# 24
  • Мнения: 18 492
Никога няма да забравя снаха си като кърми и гушка бебе.Бе като мадона и може да съм се загледала дълго ,но не се е крила.Помислих за скулптура, за картина на мадона като гледах.
Сега видях да водят малчугани от детската , стана ми смешно какви мънички са, а  скоро  питах за размер ,122  и са им станали точно.Кога пораснаха не знам.И вече ще се измъкват бързо, та размерът има значение , няма да им стават дрехи по моите представи.Били умалени ми викат размерите. Колко да са умалени, колко да са порасли, но  ...радвам се.
Не обича снахата гости никакви ,не е лично ,сигурна съм.
Но инфо си дава, за децата де, пък и  ако попитам обяснява ,за разлика от сина ,дето е лаконичен. Сега скоро гледах Менталистът, сериал , гледала съм го ,но забравила и  не докрай, нещо хванала. Та има един Чо  герой, помислих, че е като сина ми.Той кореец артистът, но само това е разликата.
И все пак научих рано да не се завирам дето  не е ми работа.Може би за това изслушват каквото кажа, поне това.Ако тътнеш непрекъснато , няма да си парвят труда.

# 25
  • при късмета
  • Мнения: 23 995
Не е проблем, че са питат кърми ли се бебето. Нито един чифт родители. Проблем става, когато се информират и започнат да опонират, критикуват и променят мнението на родителите и се налагат в тази насока. Ако просто се информират и не се месят нататък, без значение дали тяхното мнение съвпада с това на майката, всичко ще е наред

# 26
  • София
  • Мнения: 19 221
Хора, живеещи отделно, на които се налага такъв тормоз, че кърмата спряла. Въпреки този тормоз и скандалите с мъжа - имате второ дете.
И един мармот завива шоколади....

# 27
  • при късмета
  • Мнения: 23 995
В темата е имало стотици направо примери за намеса от далеч. Да, вината в голяма част е в мъжете, но фактора свекърва изобщо не е за пренебрегване. Защо от нея не очакваш да спре да всява раздор, а приемаш, че прави нещо напълно нормално? Не е нормална намесата, особено ако е стигнала до тормоз, независимо колко е далеч. И да, свекървата е причината, а сина просто не реагира. Въпреки всичко, нередните действия са от страна на свекървата

# 28
  • София
  • Мнения: 19 221
Таман се бях притеснила, че рицарят на снахите нещо се изгуби

Чак тормоз...как? Не може да се затвори телефона или да се блокира чатенето? Мисълта ми е, че се ползват прекалено силни думи. Или по-скоро - има си хора, за които всяко несъгласие с тях вече е тормоз.
И да се повторя - вече имат второ дете със същия този лош мъж. А съфорумката е поне по диплома психолог, обаче с една свеки не може да се справи.

# 29
  • при късмета
  • Мнения: 23 995
Е, поне няма притеснения, че рицаря на свекървите си е тук.
Те на снахите проблемите, винаги са измислени, само горките свекърви имат истински проблем със снахата

Общи условия

Активация на акаунт