С какво ви дразнят свекървите? – 132

  • 35 895
  • 753
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 376
Довери се на сина й - щом смята, че може да се справи сама, значи е така.

# 361
  • Мнения: 18 546
Ако има възможност я достави на адреса ,пък да се прибира сама.Поне да почнеш нещо.Аз така предпочитам и смятай, трудно се оправям по други причини ,но обратното е повече лесно.Щом знае пътя, малко по малко ще свикне сама, стига ,че има спирка у вас, отправна точка.

# 362
  • Мнения: 18 498
Бих оставила мъжът ми да взима всички решения, свързани с нея - ако реши той да я вози, ок, ако не - да ѝ обясни как се ползва метро и такси, ако реши да дава или да спира пари, пак ок. Не бих се месила повече.

# 363
  • Мнения: 2 039
Не се месете,освен ако изрично Ви помолят.

# 364
  • София
  • Мнения: 7 990
За карането няма да е той със сигурност, поне и докато е в изпитателен срок. Сега тя е обидена, така че ще видя дали изобщо ще се обади, за да се уговаряме. Ако не ми звънне, мисля да не си предлагам услугите. Иначе по финансовите въпроси така или иначе не се меся, с изключение на вчерашната разправия.
Благодаря за мненията на всички!

# 365
  • Мнения: 738
Единственият ви шанс е да й направите сметка на пенсия+добавки и т.н., да сметнете колко пари са за храна и ток, тя да си ги плаща от нейната пенсия, а вие да продължите да й плащате само лекарствата и каквото друго остава.
Да й обясните, че са ви се вдигнали много разходите за детето+за тока и се налага да съкратите досегашните разходи по нейната сметка.
За развеждането в София също ще откажа, заради "ангажименти". Ако не е в състояние да ходи, тогава не знам.
Синът й да си вземе отпуска.
А тази показност, какво е купила на внука си е доста неприятна.

# 366
  • Мнения: 13 767
Има семейства, при които доходите са такива, че оправдаването с увеличени разходи е неадекватно и дори грозно. А при тях явно е така и момичето самО не поставя така този въпрос. Щом не ги събарят нейните сметки, няма нужда да ги вкарват в спора. Майка му е, като има нужда, а той - възможност,  ще помага. Ако един ден се наложи, ще помагат и на нейните родители. Дразнещо е, че явно свекървата дотолкова е свикнала да я подпират финансово, че не се усеща и върши глупости. Там трябва да се разберат и да я резнат.

Последна редакция: ср, 24 ное 2021, 21:40 от птица

# 367
  • София
  • Мнения: 7 990
Ще разговаряме довечера и ще предупредя, че пренасочвам към мъжа ми всичките ѝ въпроси и размисли - от най-дребните до най-значителните. Ако не се обади, проблем нямам, а ако звънне, ще се заема. Ще огранича функциите до шофьорски с пусната музика, за да не се налага разговор, а след изпитателния срок е негов ангажимент.
Не тънем в охолство, но мразя безцелните разходи (по повод ябълката на раздора - синтезатора). По финансови въпроси сме в уведомителен режим, така че ще запазя неутрална позиция.
Излишните подаръци ще се продадат, като изрично ще помоля мъжа ми да я уведоми, че това ще е съдбата и на синтезатора, ако реши да купи такъв. Все ще зарадваме някого с предстоящите празници.
Още веднъж благодаря на всички за мненията, полезни ми бяха, за да си сверя часовника.

# 368
  • Варна
  • Мнения: 1 782
........  Аналогичен беше случаят и с два банкови кредита за ремонт, а малко след отпускането им я уволниха от работа. Вече е възрастна, та слава Богу, тези опции отпаднаха.

Не ща да наливам масло в огъня, но възрастта не е проблем за Кт. От една банка звъннаха на 82 годишната ми майка да я зарибяват. Добре, че предвидливо бях оставила моя номер... Тия за бързи кредити също нямат скрупули.
Мъжете обикновено по-лесно вземат крайни решения, но обикновено рефлектират върху жените им, та аз не бих резнала до дъно свекървата.  Ако не се налагат отсъствия от работа, ще я придружавам (стига да не е често, разбира се), но иначе не е оправдано. За подаръците... няма да я откажеш, заменяй/продавай/хвърляй и гледай доколкото може да не си го слагаш на сърце. Знам, че е по-лесно на приказка, но и имаш отговорности и грижи и без нея.

# 369
  • София
  • Мнения: 12 229
За подаръците си спомням как когато децата бяха на 2-3 г специално ми звънна свекървата да пита дали да им купи спални комплекти. Обясних, че не ни трябват. Каква беше изненадата ми след като месец по-късно им подари и на трите, три различни цвята с олекотена завивка. Вече 12 години стоят в мазето.
Исках да ги подаря по едно време, но вече са толкова престояли, че ми е неудобно.
След това почнаха само пари да им подаряват. Сега съм доволна от това, но когато бяха все още на 5 години и им ги даваха лично на тях и те ги губеха, не бях много щастлива Simple Smile . От няколко години имат детски и младежки карти. Дадат ли им кеш пари, ги прибирам и съответната сума им я превеждам в картите, за да съм сигурна, че няма да ги загубят отново Simple Smile

# 370
  • Мнения: 2 580
Милинка, ако свекървата не е инвалид, да не може да се качва или слиза от автобуси без придружител, не виждам смисъл да се ходи с нея всеки път някъде. Има разлика между възрастен, физически болен човек и подвижен човек, дори и пенсионер. За способността ѝ да се ориентира сама няма да питам, щом купува телескоп, знае с колко октави е синтезаторът и подписва договори за таблет, това не е някоя незнаеща селска баба, която не може да запомни един номер на трамвай и името на спирката, на която трябва да слезе.
Не си губи отпуската за да бъдеш с човек, който не го оценява и не харесваш, а и най-вероятно още няма нужда от помощ. Използвай я за детето си по-добре.
Подаръците веднага ги продавай, докато не са физически и морално остарели, така загубата на пари ще е по-малка.

# 371
  • София
  • Мнения: 7 990
Благодаря за мнението! Не, бабата е подвижна, от провинцията до София пътува сама. Има си болежки, на 67 е все пак, но е с акъла си. Просто е свикнала да бъде обгрижвана, очаква го и го изисква.
Иначе снощи се разбрахме, както бях описала и тук, сега ще видя дали от мен ще се очаква нещо. Доколкото я познавам, тя ще пише на мъжа ми, а няма да се свърже с мен.

# 372
  • София
  • Мнения: 19 249
Вчера се сетих за разказ на А. Азимов за един робот, който казва: (разказът го няма в Читанка, иначе направо щях да копирам)
"Аз съм създаден да се подчинявам на човека, но границите определям аз. Мога да го правя скъпернически или щедро. "

# 373
  • Мнения: 13 767
За да идва всеки месец жената, сигурно не идва да й мерят кръвното!
Ако е за хемодиализа, напр.!? Или с онкологично заболяване!?
Вие вашите майки така ли ще ги оставите да се качват и слизат от автобуси, обикаляйки из града! И то в това болно време!
Малко емпатия няма да ви навреди! Вярно, свекърва е, но е човек все пак!

# 374
  • София
  • Мнения: 7 990
Да, именно в границите е въпросът. Ако приемем, че мъжът ми има ангажимент да я търпи, то аз имам такъв към моите роднини.
Идва за процедура, която се прави на кожата, защото е оперирана от меланом. Не е инвазивна, болезнена или нещо подобно, но се прави само в София.
Нямам против да я ескортирам, стига да не се опитва да ми натрапва възгледите за това как да живея. Отношенията ни имат предистория, така че към момента не може да има никакви очаквания към мен. А тя не само, че ги има, но ми говори и за задължения.

Общи условия

Активация на акаунт