Чувствам се зле психически

  • 927
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 61
Здравейте.Благодаря на всеки един,който се отзове. Проблемът ми е,че се чувствам странно,като постигна нещо или някой ме похвали,срам ме е когато някой ме похвали,дори бих казала се чувствам неудобно. Не знам на какво се дължи и от това цялото нещо,не искам да правя нищо. От друга страна искам да накарам семейството ми да се гордее с мен. Просто това чувство все едно ми е чуждо,не знам от къде идва това цялото нещо. Моля,ако някой е изпитвал същото да сподели. БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!

# 1
  • Мнения: 1 992
И какво от това? Просто се усмихни и благодари, никой не те кара да изнасяш реч. Сподели как се е стигнало до успеха и ще видиш, че ще се успокоиш докато говориш. Вероятно не обичаш да си център на вниманието, затова ти става неудобно.
Прави ми впечатление от предните ти теми, че се оплакваш от други подобни психически проблеми, най-добре отиди на психолог да  споделиш тревогите си, доколкото видях имаш и ИР това също оказва влияние, потърси ново лечение за това заболяване - начин на хранене, билки и т.н., отиди  и на гинеколог.

# 2
  • INFJ
  • Мнения: 9 328
Аз бих тръгнала в посока защо смятам себе си и постиженията си за незначителни. Сама не вярваш в собствената си стойност, вероятно затова, когато някой те похвали или поздрави за нещо, се чувстваш не на място.
Цялото нещо вероятно идва от родителите, или авторитет, който си искала дълго време да впечатлиш, но каквото и да си правила, все не е било достатъчно.
Това си мисля аз.

# 3
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 941
Заучи си една стандартна реакция и я повтаряй всеки  път като те похвалят, примерно усмихваш се, благодариш и ако искаш може и да им кажеш, че славата те притеснява и се изчервяваш като те хвалят, това са съвсем нормални неща и спокойно можеш да ги комуникираш с другите. Това, че преживяваш силна емоция е съвсем нормално, няма защо да го отдаваш на психически разстройства и да се задълбочаваш.

# 4
  • Мнения: 12 725
Здравейте.Благодаря на всеки един,който се отзове. Проблемът ми е,че се чувствам странно,като постигна нещо или някой ме похвали,срам ме е когато някой ме похвали,дори бих казала се чувствам неудобно. Не знам на какво се дължи и от това цялото нещо,не искам да правя нищо. От друга страна искам да накарам семейството ми да се гордее с мен. Просто това чувство все едно ми е чуждо,не знам от къде идва това цялото нещо. Моля,ако някой е изпитвал същото да сподели. БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!
Срам те е да те хвалят, значи си стеснителна. Няма нищо лошо в това, много хора са така и няма психически проблеми. Понякога си се справила добре и заслужаваш похвала.

А да накараш семейството ти да се гордее - това според мен е признак на незрялост. Ти не живееш за тях, а за себе си. Предполагам, че си много млада. Ще мине, ще разшириш хоризонта си, ще придобиеш самочувствие. Старай се да постигаш неща, които правят теб щастлива, а не се съобразявай на всяка цена с мненията на семейството си. Тогава ще постигаш удовлетворение лично ти, няма да ти е нужно чуждото одобрение.

Мисли повече за себе си, не за другите.

Късмет!

Общи условия

Активация на акаунт