Обучение в пандемия - дистанционно и присъствено Тема 21

  • 23 959
  • 733
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 19 315
.
Скрит текст:
Аз друго не разбирам, защо един тест на едро закупен от държавата да струва 8,125 лв - 4,15 евра. Ами те в Амазон.де тестовете на редовна цена може да се закупят 5 бр комплект за 8 - 10 евро да кажем.
https://www.amazon.de/-/en/Hotgen-Corona-Rapid-Test-Self-Test/dp … =8-7&th=1
Защо държавата плаща толкова скъпо? Явно защото пак наши хора ще внасят тестовете и едни няколко милиона отиват в нечий джоб.
И аз съм изумена от това. Как 8лв, като онлайн се намират одобрени тестове за 3-4лв бройката.
Тези са за бъркане в носа. А се говори за такива, които няма да има контакт, следователно, може би са по-скъпи, понеже мама не дава да ѝ пипат детенце.
Като поръчвах лятото от Германия такива за бъркане в носа, имаше и такива със слюнка на същата цена, но не можеха да се поръчат онлайн заради голямото търсене. Ето в ДМ например цена за 5 броя https://www.dm.de/mr-sanicom-corona-schnelltest-selbsttest-speic … 260729310002.html
Ти хубаво иронизираш мамата, а не коментираш нищо за тази будителка: https://www.otizvora.com/2021/10/14222/d-r-yana-shishkova-ne-poz … XhT9zAqn0PByv7D98

# 706
  • Мнения: 9 884
Момичета - нали всичките сме съгласни, че не всичките можем да се ваксинираме?
Не, не сме съгласни. Почти всички можем да се ваксинираме. Ваксините почти няма противопоказания, единици са тези, за които е противопоказано. В масовия случай хората със заболявания са първите, които трябва да се ваксинират.
Не ти е дошло до главата, затова така разсъждаваш.
Дори в Бг има хора, които са освободени от други ваксини чрез лекарска комисия. Но за ковидната ваксина никоя комисия не иска да ти се подпише и да те освободи. Това ако не е двоен стандарт, не знам какво е!

# 707
  • Мнения: 19 315
Румка, 80% от възрастните ли са с противопоказания? Интересно ми стана.
Явно само в България вирее този уникален ген на противопоказанията.

# 708
  • Мнения: 9 884
Не знам какъв е процентът. Аз съм против това да се обобщава "на кило". Ситият на гладния не вярва, нали

# 709
  • Варна
  • Мнения: 25 257
Аз не познавам в обкръжението си човек, освободен от ваксини по медицински причини, но познавам много, неваксинирани против ковид по техни си съображения. В смисъл не отричам, че има противопоказания, разбира се, та приказката "сит на гладен не вярва" няма никакво място в случая. И не мисля, че някой в тая тема или където и да е би настоявал и тропал човек, освободен по мед. причини от други ваксини да си сложи баш тая. Говорим си на кило, да, имайки предвид общия случай, а не частния.

# 710
  • София
  • Мнения: 813
Скрит текст:
Аз друго не разбирам, защо един тест на едро закупен от държавата да струва 8,125 лв - 4,15 евра. Ами те в Амазон.де тестовете на редовна цена може да се закупят 5 бр комплект за 8 - 10 евро да кажем.
https://www.amazon.de/-/en/Hotgen-Corona-Rapid-Test-Self-Test/dp … p;sr=8-7&th=1
Защо държавата плаща толкова скъпо? Явно защото пак наши хора ще внасят тестовете и едни няколко милиона отиват в нечий джоб.
И аз съм изумена от това. Как 8лв, като онлайн се намират одобрени тестове за 3-4лв бройката.
Тези са за бъркане в носа. А се говори за такива, които няма да има контакт, следователно, може би са по-скъпи, понеже мама не дава да ѝ пипат детенце.
[/quote]
Просто хванах първия тест попаднал ми пред очите, този с плюнката дето няма контак не е по скъп, пак в тоя ценови клас е, ето един с плюнка, първия ми попаднал отново.
 Не ми харесва да ни правят за пореден път на глупаци, ще тестваме, ама няма да тестваме, то пък как ще тестваме те родителите не искат, как пък да организираме, как да карантинираме ....
В али експреса сигурно са по долар два. Няма цена 8 лв тест по света, само в България на толкова ще си ги купим, защото сме "най-богатата" страна в Европа.
https://www.amazon.de/Realy-Antigen-Quick-Saliva-Self-Test/dp/B0 … 6VNM37G&psc=1

# 711
  • София
  • Мнения: 12 058
Момичета - нали всичките сме съгласни, че не всичките можем да се ваксинираме?
Не, не сме съгласни. Почти всички можем да се ваксинираме. Ваксините почти няма противопоказания, единици са тези, за които е противопоказано. В масовия случай хората със заболявания са първите, които трябва да се ваксинират.
Не ти е дошло до главата, затова така разсъждаваш.
Дори в Бг има хора, които са освободени от други ваксини чрез лекарска комисия. Но за ковидната ваксина никоя комисия не иска да ти се подпише и да те освободи. Това ако не е двоен стандарт, не знам какво е!
Как разсъждавам? Казах, че хората, които имат противопоказания за ваксината са единици и твърдо стоя зад това мнение.

# 712
  • Мнения: 9 884
20 теста за 3,5 евро

# 713
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Скрит текст:
.
Скрит текст:
Аз друго не разбирам, защо един тест на едро закупен от държавата да струва 8,125 лв - 4,15 евра. Ами те в Амазон.де тестовете на редовна цена може да се закупят 5 бр комплект за 8 - 10 евро да кажем.
https://www.amazon.de/-/en/Hotgen-Corona-Rapid-Test-Self-Test/dp … =8-7&th=1
Защо държавата плаща толкова скъпо? Явно защото пак наши хора ще внасят тестовете и едни няколко милиона отиват в нечий джоб.
И аз съм изумена от това. Как 8лв, като онлайн се намират одобрени тестове за 3-4лв бройката.
Тези са за бъркане в носа. А се говори за такива, които няма да има контакт, следователно, може би са по-скъпи, понеже мама не дава да ѝ пипат детенце.
Като поръчвах лятото от Германия такива за бъркане в носа, имаше и такива със слюнка на същата цена, но не можеха да се поръчат онлайн заради голямото търсене. Ето в ДМ например цена за 5 броя https://www.dm.de/mr-sanicom-corona-schnelltest-selbsttest-speic … 260729310002.html
Ти хубаво иронизираш мамата, а не коментираш нищо за тази будителка: https://www.otizvora.com/2021/10/14222/d-r-yana-shishkova-ne-poz … XhT9zAqn0PByv7D98
Трябваше ли?
В момента аз не виждам друг начин да се остане възможно повече на присъствено обучение, защото вече и децата започнаха масово да се разболяват от вируса. И ако не бъдат отстранени болните, здравите няма как да се пазят.

# 714
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 434
Да не забравяме, че има одобрен списък с тестове и няма как МОН да поръчва други, хубаво гледаме тестове от Германия, но т ене са от този списък. Аз купих и изпратих на приятели тестове от 0.80евро, купих ги от ДМ, нямаха налични от тестовете със слюнка.

В училище правят ето този тест: Produkt: CLINITEST® Rapid COVID-19 Antigen Self-Test Hersteller: Siemens Healthineers (одобрен е за училищата в Хесен). Сега погледнах за цена и тя е 4.50 евро на тест, но това е цена на дребно.

# 715
  • Варна
  • Мнения: 25 257
Верно, че не следя в подробности какво се случва по чужбината, но въпросната "будителка" от горния линк защо се опитва да всява паника като дава за пример Англия? Там мерки, доколкото знам няма, маски няма, фактът, че регистрират по 50 000 случая на ден не ги притесняваше ни най-малко, докато не започна да се увеличава смъртността. И все още доколкото знам мерки няма. Та за какви концлагери и затвори плещи точно? Не можах да дочета докрая, загуби ме още в началото с тези глупости.

# 716
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 679
А аз познавам в обкръжението си човек (приятел, съученик), освободен от всички ваксини заради проблем след сложена ваксина срещу полиомиелит, който си сложи ваксината на Пфайзер (по съвет на невролога си, с когото се консултира от край време - рНК) - реши, че по този начин ще предпази себе си и близките си.
Слава Богу, всичко е наред.

# 717
  • Мнения: 19 315
Да не забравяме, че има одобрен списък с тестове и няма как МОН да поръчва други, хубаво гледаме тестове от Германия, но т ене са от този списък. Аз купих и изпратих на приятели тестове от 0.80евро, купих ги от ДМ, нямаха налични от тестовете със слюнка.

В училище правят ето този тест: Produkt: CLINITEST® Rapid COVID-19 Antigen Self-Test Hersteller: Siemens Healthineers (одобрен е за училищата в Хесен). Сега погледнах за цена и тя е 4.50 евро на тест, но това е цена на дребно.
Преди да поръчам тестове на Clungene проверих дали са одобрени от ЕС. Не бих поръчала някакви непроверени китайски боклуци.
Щом цената е 9лв на дребно, на едро няма да е 8лв със сигурност.

# 718
  • София
  • Мнения: 813
Ако това е попод моя линк, цената излиза 2,27 евро на брой, не 3,5.

# 719
  • Мнения: 9 884
а, да, прощавай. Не съм догледала. Ами 4,50 срещу 110 лв - не е като да няма разлика Wink

Общи условия

Активация на акаунт