През НОЕМВРИ сто слънца - грейват в нашите сърца!!!

  • 10 286
  • 291
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 328
Здравейте всички останали тук и завърнали се мами:))
ЧЕСТИТИ БЕБЕТА НА ВСИЧКИ !!!!

Получих и аз днес СМС за Весето, а таткото ли го е пратил, че не намерих никъде този тел.. Моля за извинение ако е на някой, а аз не съм го познала..
ОХХХ, като чета само разкази за новите бебета и за самото раждане не че не се разплаквам, ами не знам какво.. става ми едно такова странно, мило и като че ли все по-познато чувство. smile3541 Нямам търпение вече никакво.
Днес докато бях в Окръжна да ми мерят тоновете видях Веси1, но за малко..Изглеждаше много добре, с поспаднало шкембенце, но се вайкаше нещо че не искали утре да я изписват, ами в други ден.. Иначе били добре с бебето Simple Smile
Ще чакаме и от нея разказче после Simple Smile)
Айде приятна вечер на всички !!!!!
До утре - кой знае вече колко ще сме малко на лекциите:)

# 31
  • Мнения: 2 274
   Sofko, благодаря  Hug! Аз тази статия съм я чела! За съжаление в БГ смятат за ненужно вливането на антибиотик по време на раждане / за разлика от лекарите в цяла Европа и Щатите /! Смята се че лечението с таблети е достатъчно, а доколкото четох в една статия, тази терапия е неефективна и мнго често се получава рецидив на заболяването  Tired! В БГ смятат че ако кръвта се насити с достатъчно антибиотик, тогава няма проблем! Само се надявам да успея достатъчно време да пия хапчетата, че да се наситя! А и с моя късмет тези 1-2% заразени са ми напълно достатъчни, за да се наплаша!
   Lightblue, добре дошла сред нас и дано малката Тея е все така поспалива и послушна!   bouquet
   Иве, тия нещата са разкошни  Flutter! Направо ти завиждам на уменията   bouquet

# 32
  • Мнения: 2 673
Честита Дунда на Мама Елимира!!! Да е жива и здрава!  bouquet
lightblue поревах си, съпреживявайки твоето раждане!!! Добре, че всичко е минало успешно! Леко да ви е и вкъщи!!  bouquet
Ивиче, само ти можеш да изобретиш толкова артистични тоалети, с вплетени в тях - много майчинство и обич!!! Евала!  bouquet
Рени!!! Sofkobofko ти е написала неща, близки до тези, които ти казах и аз..ТОВА за венозния антибиотик - ударно по време на операция и пр..!! Айде момиче - стегни се ..не се подавай на лаиците, които пишат в нета щяло и нещяло...\един пък беше писал за този бактерий, че идвал от урината във влагалището, та една мацка му се подиграваше, че не е осведомен дори по анатомия, камо ли нещо повече\...Ама обясняват ли , обясняват. Sick

# 33
  • Мнения: 247
Честита госпожица на мама Елимира!

Тя нормално ли е родила или със секцио?

Рени, радвам се, че не е това, което предположих. Стискам палци да се намери изход.  newsm10Важно е човек да е мн. добре информиран в такива моменти за да взима правилните решения.

lightblue, и аз ти благодаря за разказа! Леле... щом мамите викат толкова, явно може и голям зор да бъде нормалното раждане. Дано имаме късмет!!! Praynig

За усещанията, че все едно ще ти дойде цикъла, аз питах в ЖК докторите и ми казаха, че е съвсем нормално и желателно явление в тия гест. седмици. Но не разбрах дали е признак за скорошно раждане... и колко скорошно...?!

# 34
  • София
  • Мнения: 38
Честита бебка на мама Елимира!
Lightblue, честно да ти кажа си поревах на разказа ти. Всеки път, когато някой сподели срещата с най-любимото си същество следват ред сълзи - ред сополи ... И честно да ви кажа, май не е от хормоните - просто това е нещо, към което никой не може да стои безучастен. Heart Eyes

# 35
  • Мнения: 708
4ЕСТИТА ПРИНЦЕСА НА МАМА ЕЛИМИРА.   bouquet

Бени радвам се,4е си се поуспокоила ве4е поне малко....сигурна съм 4е вси4ко 6те е наред и с теб и с бебко.  Hug

За сметка на това аз сега съм ужасно упла6ена и полу ревя6та  Cry
Не знам как е в БГ,но тук задължително около месец преди термина ти правят спецялни кръвни изследвания (разли4ни от рутинните всеки месец) и кардиограма ако има6 намерение да прави6 епидурална.
Та днес бе6е моя ред.Кардиограмата ми е ок,оба4е анестезиолога ми каза 4е нивото на пиастрините ми в кръвта бил малко нисък (126 000) и ако намалеел о6те (ако паднат под 100 000) нямало да може да ми направи епидурална  Cry Confused
Уфф изоб6то не съм си представяла 4е може да имам такъв проблем и сега ми е едно криво.Каза 4е като отида да раждам на момента 6те ми пуснат пак изследване и ако наистина спаднат тея пиастрини....кофти работа,6те си се мъ4а и това е  Shocked #Cussing out

Както и да е няма да ви занимавам пове4е,просто ми е много криво,ама освен да се моля друго не ми остава  Whistling


Цунки на вси4ки и дано скоро имаме добра вест за ново беб4е.

# 36
  • Мнения: 325
 Честито на мама Елимира  да се възтновява бързичко и да си идва у дома за да ни просълзи итя с един хубав разказ като lightblue!Ох тъкмо се колебая за епидоралната и хоп всики и благодарят!
   МАМИТЕ УТРЕ СРЕЩА НА ШАДРАВАНЧЕТО!!!!!!!!

# 37
  • Мнения: 558
luchia,
И на мен един от докторите ми каза, че не само са нормални, но и би трябвало да ги има повече тия болки. Тука им казват "cramps"...
Е мене само миналия понеделник цял ден и цяла нощ ме боля така и оттогава- нищо...
Уфф... още не мога да си се представя разчепатена и пищяща на оня стол  Embarassed Rolling Eyes ... което не значи, че ще съм лоша майка де Simple Smile... само да им хвана цаката на тия памперси.... Mr. Green

Bimba25,
И на тебе ще ти кажа да не се ядосваш предварително  Peace може пък да не ти спаднат пиастрините (между другото какво ли е това...?!?) и тогава язък за нервите, нали така Simple Smile?... Стискам ти палци   bouquet !!!!

# 38
  • Мнения: 1 986
  Лучия, Елимира е родила нормално Peace
 Бимба,не се шашкай напразно-нищо още не се знае с твоите пиастрини/каквото и да означава това Crazy/,а ако това ще те успокои поне малко,аз ще раждам БЕЗ епидурална упойка-просто,защото тук не се предлага тази екстра Crazy-е,и?!?Ами ще родя,къде ще ида Mr. Green

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 127
ЧЕСТИТО БЕБЧЕ НА МАМА ЕЛИМИРА!!!ДА Е ЖИВО И ЗДРАВО БЕБЕШОРЧЕТО А МАМА БЪРЗО ДА СЕ ВЪСТАНОВЯВЯ
За епидураланата и аз се двоумя дали да искам.Смятам да изчакам да видя как ще изтърпя контракцийките в началото и тогава...стига да не стане много късно да ми я бият Mr. GreenНаправо незнам  вече ...
Иве ,страшни неща си оплела.И аз се опитвам с плетките,но се справям с по- лесните неща .Оплела съм само 2шапчици и ръкавички за бебока.

# 40
  • Мнения: 2 673
Бимба какво е това пиастрини? Как се пише на латински?
Епидуралната, въобще няма да се колебая...искам я . Ако ще раждам нормално, че нищо не се знае....
Софи, толкова ли няма един свестен анестезиолог да се уговориш с него..Ми нали в града имате болница, правят се операции, и с обща и със спинална анестезия..Не разбирам как може да има анестезиолог за в коремна, а да няма в гинекология...Тези които анестезират при гинекологичните операции ще ти сложат епидуралната...Освен ако са толкова некадърни или са кът- ТОва не мога да си го обясня!!?? #Crazy #Crazy

# 41
  • Мнения: 1 986
  Ох,Карил,това е болна тема Confused-аз и преди се оплаках на останалите момичета/когато ти нямаше възможност да пишеш/,че тук просто никой не се наема да я постави тая пуста епидур.упойка Close Слагат,доколкто знам,само бусколезин или нещо подобно "болкоуспокояващо"....което,предполагаш,няма никакъв ефект CryАма....няма как....напълно "натурално" ще си раждам-после ще споделям Wink

# 42
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Май всеки път като вляза и намирам по 3 нови бебчета.
Честити рожбички на мама Аника 82, на мама Весето и на мама Елимира! Да бъдат много послушни, здрави и щастливи дечица! На мамите бързо възстановяване! На татковците и останалите членове на семействата - честити бебоци и много да ги радват!  bouquet  bouquet  bouquet
Добре дошли на мамите Евита, Дил и Lightblue!
На всички, които имат някакви тревоги, пожелавам всичко да отзвучи бързо и скоро лошото да бъде забравено. И аз се притеснявам за бебчето, за себе си, за всички, но се старая да прогонвам лошите мисли. Надявам се пиелонефритът ми да не се отрази на бебето и раждането, но ще видим. Дано всичко да е наред при всички нас! Ние сега се притесняваме двойно, но дано основанията да са нулеви!
Много благодаря на Карил за хубавите стихчета, които прочетох. Точно от такива неща имаме нужда сега, както и от разказите на другите мами. Мерси! Hug

# 43
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
 Здравейте мамета,бях обещала още инфо относно Анито.Вчера в 12 са и изтекли водите в 16 часа е постъпила в болницата и в 19.40 е родила нормално.Бебка е дълга 49см и засега е в кувиьоз на кислород защото се е родила много рано и мъничка.Казва се Александра  Mr. Green Flutter

# 44
  • Мнения: 183
  ЧЕСТИТИ БЕБЧЕТА НА МАМА АНИКА 82, НА МАМА ВЕСЕТО И НА МАМА ЕЛИМИРА! ДА СА ИМ ЖИВИ И ЗДРАВИ МАЛКИТЕ РОЖБИЧКИ, ДА СЛУШКАТ И ДА ПАПКАТ! НА МАМИТЕ БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ!  smile3525
    ДОБРЕ ДОШЛИ НА ЗАВЪРНАЛИТЕ СЕ МАМИ!
    КАРИЛ, благодаря за хубавите стихчета.
    ИВИЧЕ, бебешорските дрешки са страхотни  smile3501
На мамите, които имат притиснения дано всичко е наред и да се окажат неоснователни!
  ЛЕКА ВЕЧЕР!
 
   

Последна редакция: пн, 30 окт 2006, 19:43 от mamaminion

Общи условия

Активация на акаунт