Йога за напреднали, ентусиасти и начинаещи - 2

  • 60 939
  • 918
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18 429
Ей сега приключих с Витас/backbends. Ама накрая пак опъна хемстринговете и сега ми пулсира десният. Голямо напрежение е тия дни у нас. През деня не остава никакво време за йога (а и да има промеждутък, на човек му се отщява), та чак, като пратя всички по леглата идва моето време.

И да ви кажа, че да си взема телефона след края на практиката, докато още лежа на постелката и да се разпиша в темата, ми в втора шавасана. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 16
  • Мнения: 9 520
Тези дни съм на течни духовни практики. Много съм уморена и няма сили. Онзи ден в едната практика имаше медитация с купички. Е познайте кой заспа веднага, щом легна...

# 17
  • In transit
  • Мнения: 11 796
Аз съм от редовно правещите.
В петък правих 40 минути малко по-лека йога флоу от йога зона, че съм в цикъл.
Вчера имах главоболие и ми беше ужасно схванат гърба. Чудех се дали да правя нещо, но реших да се доверя на Витас и направих Daily Mobility, Get your back back и Sweet Stretch. Исках да направя и серията за разтягане на раменете, но младежа се върна умрял от глад и приключих.
Но искам да кажа,че се раздвижих страхотно и ми мина всичко. А за капак се и наспах чудно. Така, че и днес съм на линия.

# 18
  • Мнения: 5 234
Благодаря за темата! Изключително интересна и полезна.

# 19
  • Мнения: 1 715
lady laura,
Позата се нарича Прасарита подотанасана и става по лесна, когато стигнеш с глава до земята, защото имаш три опорни точки. За правилната постановка - представяме си, че ще се вдигнем в стойка на глава - триножника, което, всъщност, може и да пробваш.

# 20
  • Мнения: 773
Благодаря Milanda, това да си застана на главата все още ми се струва доста космическо нещо 😆😁. Имам чувството, че ръцете не са ми достатъчно зрави за ме издържат, а всъщност не се и стремя да насилвам нещата. Когато стане тогава! Днес правих това видео! Много съм зациклила на тази учителка! 😬😜Горе долу и това ми е нивото! Както тя казва йогата изисква търпение! Омммм🤗.

# 21
  • Мнения: 6 618
Днес тишина Thinking сигурно защото сте на постелката Yum
Съботно час и половина в студио ,вчера чистене ,чистене и малко гладене за разкош и все пак импровизирах с 20 мин. поздрави към слънцето преди вечеря .
Днес детоксицираща виняса флоу с Деви от Хоум йога .Много усуквания и обърнати пози даже се и поизпотих Simple Smile
Намасте !
И да попитам като кажат ,че трябва да се пие много вода ,бирата брои ли се Beers

# 22
  • In transit
  • Мнения: 11 796
Бяхме на постелката. Две серии с Витас, като едната беше йога флоу...обаче накрая бях мокра. Тоя Витя е голям шегаджия Simple Smile

Тили, прочетох му аз автобиографията. Наистина е интересна...имаше и някакви интервюта с него в сп. Ева и още на едно място, ама забравих къде...фенка съм му аз голяма вече.

Илиана, аз и виното и бирата ги броя, но при мен са в умерени дози...1 чаша макс. Досега бири не пиех, обаче мм реши да ме просвети в монашеските белгийски бири и взех, че се разпих...ама то разкош, няма нищо общо със силно газираните, с които сме свикнали....пък нали са монашески са разрешени предполагам.
Надявам се Жаки да не ни се кара много. Grinning

# 23
  • Мнения: 12 979
Аз днес Флоу 80 Мин с акцент на рамене и корем.

Ето още четири пози с имена и описания:






# 24
  • Мнения: 7 696
Уикенда нямах време за дълги пракитки и правих кратки Боховци.
Днес имаше майстори в нас цял ден, така че нищичко не съм правила.

За пиенето на вода, виното и бирата. Simple Smile Да се разберем- вода и чай (неподсладен) на корем , всичко друго влиза в графа "глезотийки".
За бирата не знам, но съм чела, че за да се възстанови водният баланс и да се компенсира задържането на течности от виното, с всяка чаша трябва да се пият и две чаши вода. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 25
  • Мнения: 3 331
Днес сме у дома със сина ми, болен е. Но пък ми остана време за йога. Снощи не спах добре, затова правих недолюбваната от мен ин йога. Но абсурд да стоя във всяка поза повече от 2 мин. Вие обичате ли да стоите по 5 мин примерно в поза? Може би медитиращите успяват и не им доскучава.

# 26
  • Мнения: 592
Здравейте на всички Simple Smile Правя йога от години, с прекъсвания от време на време. Преди две семици започнах отново да се включвам в групата, която се организира в града ни, веднъж седмично. Практиката включва асани, дишане, йога нидра и след нея се чувствам изключително спокойна и релаксирана. През следващите дни обаче съм изключително напрегната, раздразнителна и нервна. Нищо не съм променяла, освен йогата, но знам, че тя влияе благоприятно точно при такива неразположения, а не ги предизвиква... Някой имал ли е такива усещания?

# 27
  • Мнения: X
Някой да знае дали йога помага при силна разстроеност и тъга? (при положение, че човек се събере да опъне мата)

# 28
  • Мнения: 6 618
Zabraven Profil  на мен ми помага ,мисля че писах тук как няколко практики в студиото ми завършваха със сълзи ,но такива успокояващи и приемащи .Не знам как да го обясня ,но съм сигурна че ако не се бях напънала да опъна мата и да се запиша в студио щях да съм свършила ксанакса ,който ми дадоха за тежки моменти .
Днес почивам ,детето ми е взело мата на плуването ,а другата ми постелка не става въобще и няма да рискувам .


Ralikka зависи от настроението ми ,затова и практиката си я избирам спрямо моментното състояние .Аз не гоня някакви спортни цели обаче .

Feliche ,едва ли е от йогата -цикъл ,хормони ,щетовидна жлеза ?

# 29
  • Мнения: 12 979
Profil, аз лично ти гарантирам, че йога е най- доброто “лекарство” за тъга и всякви черни мисли!
Миналата година по това време животът ми беше ад- аз болна с Ковид, децата далеч от мен, майка и човекът, с който живя 20 г, в болница с Ковид в мн тежко състояние, него го загубихме…
Мъжът ми получи тежка диагноза, в пика на вируса трябваше се оперира. Изобщо не искам да ти описвам. През 14 дни карантина, твоа което ме спаси и психичвски и физически, беше йогата.
Само 1 ден не можах да стана и не правих, бях с пневмония … дихателните упражнения ми помагаха да дишам, когато нямах въздух Simple Smile

Последна редакция: вт, 19 окт 2021, 21:39 от JACKLIN*

Общи условия

Активация на акаунт