Косопад - 21

  • 41 068
  • 766
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 276
Megito1, проблемите с щитовидната жлеза явно са свързани с косопада при теб конкретно. Не, че съм лекар, но по съвпадение в края на декември посетих ендокринолог  и той като ми задаваше въпроси , ме попита конкретно, дали имам косопад. Явно при дисфункция на щитовидна жлеза се стига до косопад и това е в пряка връзка с хормоните.

# 736
  • Мнения: 418
Д-р Елена Ангелова е дерматолог, който работи с проблемите на трихологията.В медицинския център до Синия пазар работи, /забравих му името/.
Но вероятно ще трябва да направиш още изследвания.
Успех ти желая от сърце!

# 737
  • Мнения: 2
Благодаря ви!

# 738
  • Мнения: 541
Да се включа и аз Blush След тримесечно ползване на анакапс витамините +витамин Д има осезаема разлика . Както и миналата година след като пих Приорин около 5 месеца косата беше видимо в по-добро състояние, така е и сега с тази разлика, че от анакапса резултат усетих след около месец и нещо прием всеки ден. Явно Приорина е по слаб, при него резултатът беше след около 2 месеца и половина.  Анакопса последния месец го пия изключително нередовно на 2-3дни веднъж , т.е. Когато се сетя. Та реално приемът му се удължи, от тримесечната опаковка имам още … но ще го изпия целия , дано пак да изкарам до края на лятото, че тогава мисля да го повторя. Освен че нямам косопад (освен нормалния) нямам сърбежи и раздразнение по скалпа. От другите продукти ползвам все още гела на Давинес и открих , че шампоаните здраве ми понасят доста добре. Все още си имам подръка и шампоан Низорал , въпреки че отдавна не съм го ползвала. Сега ползвам Здраве с хума и съм доволна, в тях има и цинк, който също успокоява скалпа. А от опит вече знам , че започне ли сърбеж , то косопада се е активизирал…. Та някак се научих да го усещам кога започва. Говорих и с моята лекарка , която доста изследвания ми пусна тази година, та от тях само Вит В и Д бяха в ниските стойност. Затова си мисля, че има връзка, може би ни се усвояват достатъчно , а витамините за коса са пълни с тях и сигурно ми наваксват липсите. Според нея няма проблем веднъж годишно да ги пия по 3 месеца… Това е от мен, дано да съм полезна на някого и успех на всички. mariat, как е при теб положението с миноксидила? Има ли вече резултат?

# 739
  • Мнения: 75
Здравейте, търсих назад в темите, и си мисля, че беше коментирано, но не мога да го намеря, има ли някой отзиви за терапия с лазерна каска?

# 740
  • Мнения: 289
Здравейте, момичета! Някоя правила ли си е маска с чесън веднага след дермаролинг на скалпа? Май не трябваше да се слага нищо 12 часа след това 🤔

# 741
  • Мнения: 453
Здравейте, момичета! Някоя правила ли си е маска с чесън веднага след дермаролинг на скалпа? Май не трябваше да се слага нищо 12 часа след това 🤔

Веднага след микронидълинг съм слагала Нуминокс и също специален мезококтейл против косопад.
Рисковано ми се струва да сложиш чесън.
Колко често правиш дермаролинг, ползваш ли д-р Пен или се спря на дермаролер?

# 742
  • Мнения: 289
Веднъж в седмицата правя и използвам дермапен.

# 743
  • Мнения: 239
Добро утро! Аз с малко позитивизъм се включвам днес Simple Smile
Най-после затихна ужасният следродилен косопад при мен и всички бяха прави - нищо не помогна през тези 3 месеца да намалее или спре, просто с хормоните тогава борбата е обречена кауза. Мисля обаче, че грижите не бяха излишни и продължавам със сериозна стимулация за растеж на скалпа. Много съм доволна от ефекта на избраната комбинация, косъмът ми се уплътни, усещам го по-силен и устойчив. А именно - редуване на ампули Стамиген и маслена  маска с ЯЧРМ, масло от ему и арган+ ЕМ розмарин, мащерка и лавандула. Махнах всяка козметика, съдържаща силикони и сега ползвам само Oway. От серумите наблягам на гела на Давинес и ГГ интенз, скоро ще взема пак кутия аминексил на ЛП, които мнооого харесвам и често ползвам. Върнах се и към по-редовна употреба на къна, страшно заздравява косата, велика е просто за мен. Надявам се съм била полезна Flowers Hibiscus

# 744
  • Мнения: 6 952
Да не се хваля предварително но след 4месеца обилен косопад (след Ковид)доста намаля косопада 🥳,естествено и косата ми  не е толкова обемна.
Изпих една опаковка Калмацин и разни други витамини за имунитет нз дали влияят...🙂 и серията от златна рибка ползвам все още

# 745
  • Мнения: 419
Здравейте, дами! Пиша с много притеснение относно обилен косопад при майка ми. На 57 е, скоро беше на ендокринолог, няма проблем с хормоните. Изрусява си косата и предполагам това в някаква степен допринася косата да е изтощена и тънка ... но такъв косопад вече ме тревожи. Рядка, слаба и гребена - все пълен. Много се тревожа и не знам какво да направя. На мен ми е помагала хума и мисля днес да й купя хума (с оцет за подхранване на косата) и четох, че синапеното и рициновото масло в чиста форма помагат много на растежа. Може ли да споделите впечатления, ако сте ползвали такива продукти или някакъв съвет какво да направя, защото съм много разтревожена. ПОлзотврна седмица на всички Simple Smile

# 746
  • Мнения: 418
Gera, според мен чесъна е доста агресивен, ще възпали скалпа мисля...
За маската с хума - според мен доста изсушава тънките коси, по-скоро маски с масла и витамини и добавки не във формули, а по отделно - Вит Д и С, цинк, Биотин, магнезий.

# 747
  • Мнения: 5 096
Здравейте, дами! Пиша с много притеснение относно обилен косопад при майка ми. На 57 е, скоро беше на ендокринолог, няма проблем с хормоните. Изрусява си косата и предполагам това в някаква степен допринася косата да е изтощена и тънка ... но такъв косопад вече ме тревожи. Рядка, слаба и гребена - все пълен. Много се тревожа и не знам какво да направя. На мен ми е помагала хума и мисля днес да й купя хума (с оцет за подхранване на косата) и четох, че синапеното и рициновото масло в чиста форма помагат много на растежа. Може ли да споделите впечатления, ако сте ползвали такива продукти или някакъв съвет какво да направя, защото съм много разтревожена. ПОлзотврна седмица на всички Simple Smile

Много е относително това с ендокринолога, при мен също така се произнесе, че всичко е наред, но след десетки консултации и във форума и с друг специалист, оказа се, недостиг на сума ти витамини и от там разбутване на щитовидната и влизане в лека хипофункция.

# 748
  • Мнения: 453
violet318,
Важно е майка ти да направи консултация и с друг ендокреноог/ вероятно е в постменомауза / и да проследи и за дефицити феритин, витамин Д и т.н.
Ще трябва да се насочите към комбинация от лечение вътрешно и външно. Масло от розмарин разредено в рициново масло е добър натурален избор,но ефекта от него е след минимум 6 месеца.
Добре е да комбинирате и с по силен серум за ежедневна употреба Нуминокс, Целаген, Давинес.
Последно четох мнение на лекар трихолог, който казва,че косата има 4 месечен цикъл и всяко лечение трябва да се прилага поне толкова време за да се наблюдава ефект. Т.е. след месец или два употреба на серум или добавка ако не виждате ефект не бива да се отказвате.

# 749
  • Мнения: 2 826
На тази възраст, и ако има генетично предразположение, за съжаление няма много варианти на действие. Ако наистина всички основни показатели са добре и няма дефицити за попълване, по всичко, което съм чела, решението е само миноксидил.
Нека направи консултация с добър дерматолог, той е задължителна стъпка, още повече щом няма ендокринен проблем.

Общи условия

Активация на акаунт