Косопад - 21

  • 40 537
  • 766
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 6 916
Добро утро! Аз с малко позитивизъм се включвам днес Simple Smile
Най-после затихна ужасният следродилен косопад при мен и всички бяха прави - нищо не помогна през тези 3 месеца да намалее или спре, просто с хормоните тогава борбата е обречена кауза. Мисля обаче, че грижите не бяха излишни и продължавам със сериозна стимулация за растеж на скалпа. Много съм доволна от ефекта на избраната комбинация, косъмът ми се уплътни, усещам го по-силен и устойчив. А именно - редуване на ампули Стамиген и маслена  маска с ЯЧРМ, масло от ему и арган+ ЕМ розмарин, мащерка и лавандула. Махнах всяка козметика, съдържаща силикони и сега ползвам само Oway. От серумите наблягам на гела на Давинес и ГГ интенз, скоро ще взема пак кутия аминексил на ЛП, които мнооого харесвам и често ползвам. Върнах се и към по-редовна употреба на къна, страшно заздравява косата, велика е просто за мен. Надявам се съм била полезна Flowers Hibiscus

Каква къна ползваш?

# 751
  • Мнения: 229
Ползвам био къни - Хенафокс, Аюми и Индус вали от Зоя купувам. Ayumi имат страхотна смес за подхранване с къна и много и индийски билки, препоръчвам я:
https://www.zoya.bg/%D0%91%D0%B8%D0%BB%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0-% … 0-500-%D0%B3.8600

# 752
  • Мнения: 6 916
Да, видях я. Тази опаковка от 150гр. за колко употреби ще ми стигне? С много къса коса съм, пък и доста оредяла за съжаление. Гледах, имало е и 500, но не е налична.

# 753
  • Мнения: 229
За много къса коса ще стигне за поне 4-5 пъти. Като цяло - коса до раменете са 50 гр.

# 754
  • Мнения: 3 985
Ползвам био къни - Хенафокс, Аюми и Индус вали от Зоя купувам. Ayumi имат страхотна смес за подхранване с къна и много и индийски билки, препоръчвам я:
https://www.zoya.bg/%D0%91%D0%B8%D0%BB%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0-% … 0-500-%D0%B3.8600
Без цвят ли е?

# 755
  • Мнения: 229
Къната оцветява винаги само в червено. Добавени други билки нюансират. Безцветната къна е касия, но си е друго растение. Пак подхранва, но е нещо различно от къната.

# 756
  • Благоевград
  • Мнения: 2 849
Момичета, много ми е криво. Като се вържа на опашка, дебелината е колкото на малкия пръст. Направо не мога да повярвам. А косата продължава да капе и да капе. Виждам, че расте нова, но е много къса, а старата коса продължава да пада. Другата седмица ще я намаля до раменете, нещо от типа на каре, уж да изглежда по-обемна. Мия се през ден с Иралтон, редувам 2 измивания с него, 1 измиване с Алпецин.
Вчера пуснах ПКК, феритин, желязо, ТСХ, вит Б12 и вит Д. Желязото и хемоглобинът са в норма. В понеделник очаквам останалите.
Пия иначе от година и повече Б12 и Д и преде Ковид ми бяха в много добри стойности, приемам също и Еутерокс за щитовидната жлеза, фолат и Б6.
Преди Ковид ТСХ ми беше 0.5, 2 месеца след Ковид 1.5, независимо от лекарството. Не знам кога ще спре този косопад.
Искам да си взема Биотин, но не знам какъв и от колко мг. Ако някоя от вас е пила, ще се радвам на отзиви.

# 757
  • Мнения: 452
#signora_tina,
Какво е нивото на феритина? В норма да са показателите е добре,но много важно е да са и в оптимални нива. Специализираните шампоани са добре,но едва ли са достатъчни за подсилване на фоликулите.
Добре е да включиш и ежедневен серум/ Давинес, Епруваж, Медисютикъл/ или ампули с масаж за стимулиране на кръвообращението на скалпа.
Приема на добавки за запълване на дефицити е доста бавен и дълъг процес.

# 758
  • Мнения: 129
Здравейте, ползвала съм биотин от 10000 мг. за косопад след раждане, с две ръце го препоръчвам! Иначе да попитам дали някой е мазал вежди с миноксидил, тъй като много ми оредяха. Бих си помислила че може да е щитовидна жлеза, но косата ми не капе.

# 759
  • Мнения: 3 985
Здравейте, ползвала съм биотин от 10000 мг. за косопад след раждане, с две ръце го препоръчвам! Иначе да попитам дали някой е мазал вежди с миноксидил, тъй като много ми оредяха. Бих си помислила че може да е щитовидна жлеза, но косата ми не капе.
За окапването на вежди знам че е от стрес на мен също ми се получи едно петно на веждата миналия месец мазах с рициново масло всяка вечер и вече има космички.

# 760
  • Мнения: 39 051
Пробвайте първо и масла на веждите.
Искам да питам дали някой е гледал последния епизод от Клиника за косопад? Не хванах началото и ме интересува на русата жена какава диагноза сложиха и какво назначиха за мазане. Също така не разбрах след какво време направиха повторните прегледи, на които имаше видими резултати от леченията. Опредлено имаше значително подобрение, но както знаем, това става бавно, та искам да съм подготвена и аз психически.

# 761
  • Мнения: 452
#mariat,
На русата жена и назначиха два пъти на ден Миноксидил и добавки, прегледа и беше след 6 месеца.
Момичета дали някой от вас има възможност да направи нова тема!?

# 762
  • Мнения: 39 051
Благодаря, Лоринда.

# 763
  • Мнения: 406
Момичета, много ми е криво. Като се вържа на опашка, дебелината е колкото на малкия пръст. Направо не мога да повярвам. А косата продължава да капе и да капе. Виждам, че расте нова, но е много къса, а старата коса продължава да пада. Другата седмица ще я намаля до раменете, нещо от типа на каре, уж да изглежда по-обемна. Мия се през ден с Иралтон, редувам 2 измивания с него, 1 измиване с Алпецин.
Вчера пуснах ПКК, феритин, желязо, ТСХ, вит Б12 и вит Д. Желязото и хемоглобинът са в норма. В понеделник очаквам останалите.
Пия иначе от година и повече Б12 и Д и преде Ковид ми бяха в много добри стойности, приемам също и Еутерокс за щитовидната жлеза, фолат и Б6.
Преди Ковид ТСХ ми беше 0.5, 2 месеца след Ковид 1.5, независимо от лекарството. Не знам кога ще спре този косопад.
Искам да си взема Биотин, но не знам какъв и от колко мг. Ако някоя от вас е пила, ще се радвам на отзиви.

Може би ще е добре да изследвате и инсулин и Пролактин.

# 764
  • Мнения: 245
Signora_tina.... много гадна ситуация. Преди две години преживях нещо подобно. От дадох го на стрес, но после сестра ми и дъщеря ми се оплака ха от същото - зверски косопад. Тогава си спомням, че се пръсках с някакъв спрей на Фаромона, но мина бая време, докато спре. От два месеца ползвам един серум на Doori с криоефект и наистина съм като таралеж в главата от новопоникнали косъм чета. Но друго ми направи впечатление. Ползвах два пъти шампоан и балсама на Miriam Quevedo(шсмп е мостричка, поръчах само балсама) на серията черна роза, розовите шишета и един път серията с платина и диаманти. Буквално нямам никакъв косопад, 2-3косъма на, а имах нормално падане на косми при ресане. Не знам, дали е от новата козметика, или съвпадение, но ми направи впечатление. Не знам и колко време ще трае ефектът и дали наистина е от тази козметика. А точно тази серия я дават против косопад, събужда заспали луковици и т н. Отделно и двете серии са уникални и нямат вредни вещества.... уж. По - нататък ще си поръчам травъли на другите им серии. Лошото е, че са скъпи и не се прежалват лесно, ако се окажат неудачни.За протокола приемам вътрешно от 4 месеца Астаксантин и Кандитфрее, нищо друго.

Общи условия

Активация на акаунт