Как се пътува във времето на Коронавирус COVID-19? Какво изискват държавите по света? Тема 3

  • 42 763
  • 797
  •   1
Отговори
# 225
  • Пловдив
  • Мнения: 723
За Австрия нещо ново около локдауна чували ли сте? Остават броени дни до 12 декември. Трябва да купувам билети, но се притеснявам да не го удължат ...

# 226
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 514
До 11.12 е локдаунът в Австрия към момента. Ако го удължат, на 19.12 всички магазини ще работят. За музеи и пр. не знам.

# 227
  • Мнения: 113
Здравейте,
предстои ми пътуване до Германия на 23.12.2021 с wizzair.  Задължително ли е дигиталната регитрация да е на хартиен носител или може и на телефон?

# 228
  • Мнения: 1 031
Преди два дни се върнахме от Берлин-приемаха и по двата начина. Всъщност само на летището ни я провериха - и в Бг и в Германия

# 229
  • Мнения: 505
Нищо не трябва да принтирате.

# 230
  • София
  • Мнения: 16 095
То теоретично не трябва да се принтира.
Но съм пробвала да покажа нещата от тел.
Ама на паспортния контрол  вземат ми герм. полицаи телефона, пипат го, връщат го. Същото и тук на гишето за чекиране.
Ми не ми е приятно, знам, че няма да го повредят, но не обичам да го пипат. Затова предпочитам да им метна принтирания лист, после заминава в кофата.

# 231
  • Мнения: 376
Здравейте момичета, с антигенен може ли да се влезе в Англия? 24 или 48 часов? Някой поръчвал ли е скоро ПСР за 2 и 8ми ден с изпращане до адрес? Най-евтиното, което намирам е 55 паунда, има ли някаква уловка?
Благодаря предварително.

# 232
  • София
  • Мнения: 1 588
Не знам за изпращането до адрес, но знам, че с антигенен 48 часов се влиза.

# 233
  • Мнения: 376
Благодаря ти.

# 234
  • Sofia
  • Мнения: 4 715
55 паунда е добра цена за домашен тест. Мисля, че може по- евтино, ако отидеш в лаборатория.

# 235
  • Мнения: 204
Здравейте момичета, с антигенен може ли да се влезе в Англия? 24 или 48 часов? Някой поръчвал ли е скоро ПСР за 2 и 8ми ден с изпращане до адрес? Най-евтиното, което намирам е 55 паунда, има ли някаква уловка?
Благодаря предварително.
Тъй като щях да пътувам скоро и следя нещата - ако питането е за Англия (ЮК) от 07.12 задължетелен е ПСР-а преди отиване, дори за ваксинирани, не може с антиген.
За Шотландия все още може, за другите части не съм се интересувала.
Иначе с изпращането до адрес има много доставчици, цената ми се струва добра.

# 236
  • Мнения: 3 205
Здравейте момичета, с антигенен може ли да се влезе в Англия? 24 или 48 часов? Някой поръчвал ли е скоро ПСР за 2 и 8ми ден с изпращане до адрес? Най-евтиното, което намирам е 55 паунда, има ли някаква уловка?
Благодаря предварително.
... ако питането е за Англия (ЮК) от 07.12 задължетелен е ПСР-а преди отиване, дори за ваксинирани, не може с антиген.
...
Това не е вярно!
Може да се влезе с антигенен тест, дори за скоро боледували го препоръчват
You must take a COVID-19 test before you travel to England from abroad.
Some people, including children aged 11 and under, are exempt from taking the test.
When to take your test
You must take the test in the 2 days before your service to England departs.
For example, if you travel directly to England on Friday, you could take a test any time on the Wednesday, Thursday or Friday. The test result must be available for boarding.
If your journey to England is a multi-leg journey, you can take the test in the 2 days before the start of the first leg.

Type of test

The test must meet performance standards of ≥97% specificity, ≥80% sensitivity at viral loads above 100,000 copies/ml.

This could include tests such as:
    a nucleic acid test, including a PCR test
    a LAMP test
    an antigen test, such as an LFD (lateral flow device) test

You must check with your test provider that the test meets the standards. You may not be able to travel if it does not.
If you have recently had COVID

If you have recently recovered from COVID but are no longer infectious, you should use a lateral flow device (LFD) test. LFD tests have a lower sensitivity than PCR or LAMP tests, so they are less likely to return a positive result from a historic infection. The LFD test must meet the minimum performance standards as set out above.

# 237
  • София
  • Мнения: 1 588
И аз пътувам другата седмица за ЮК. Може с антигенен както казаха по-горе, за най-достоверна информация проверявайте официалния им сайт gov.uk

# 238
  • Мнения: 204
Моя грешка значи! Абонирана съм да получавам мейли и ми бяха пратили точно с думите, че трябва ПСР да е, затова така съм запомнила.
Проблемът лично за мен е ПСР-а до ден 2 и изолацията, тъй като исках да разглеждам туристически неща, та  пътуването пропада/отлага за неопределено време.. Simple Smile)

# 239
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 831
Аз също ще пътувам за Англия другата седмица.
В крайна сметка с антигенен може ли или е задължителен ПСР? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт