Всичко за всички марки гел лакове -38 тема

  • 34 790
  • 794
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 2 274
Гел Х съм лепила по всички начини - с база, с твърд гел, с полигел. За мен най-добрият вариант е полигел, защото ноктите имат доста голям апекс, който моите нокти нямат и трябва да се запълни с нещо. Прюс това не трябва да се придържат д другата ръка докато са в лампата. Стоят ми по 3 седмици, след това попълвам израстналото с гел или полигел и си лакирам отгоре както обикновено. Сега са на 3-тата седмица след попълването, значи общо вече 6-7 седмици без забележка. Установих, че по-добре е да не се слагат много плътно до кутикулите, а да се остави малко място, ако е нужно там може да се допълни с малко гел.

# 331
  • Мнения: 2 645
Супер сте момичета. Енциклопедия, както винаги. Grinning
Никога не съм работила с подобни материали. Каква е всъщност основната разлика между тел, акригел, поли гел и този Х гел? И кое от всички е добре да си купя като за начинаеща както за типсове, така и за изграждане. Но изграждане едва ли ще правя скоро, защото нямам ел. пила

# 332
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 481
Алмира, аз имам само Х гел. За другите не съм наясно.
Аз ги придържам 10 сек в лампата. После ги пека още 60 секунди отделно.

# 333
  • Мнения: 3 308
Така, разбрах какво да купувам Grinning Мисълта ми беше да ги лепя с каучуковата база.
То ако ще ги лепиш с лепило е най-добре да си купиш от готовите нарисувани изкуствени нокти, които даже нямат нужда от подкъсяване. Типсовете пък не знаех, че са толкова дълги. То голяма игра се получава
Идеята е да си ги направя както на мен ми харесват. Доста често тези готови нарисувани са с качеството на тези, които ни се падаха от зрънчо едно време, а типсовете не са така, много са плътни и здрави. Може да си ги купиш в различни дължини, има и къси.

# 334
  • Мнения: 37
Герита85 благодаря за отговора!
Имайки предвид, че това ми е по-скоро хоби, не мога на този етап да изкарам курса. В майчинство съм с 2 малки деца и няма как да отсъствам целодневно за такъв дълъг период от време. Да не говорим, че на мен ми трябват по-скоро ултрабонд, база и топ, както и лакове за ефект котешко око. Нищо повече или по-малко. Ако няма как да поръчам от CND,  то вие на мое място коя друга или други хипоалергенни марки бихте ми препоръчали? Дали пък някой сертифициран не би се навил да ми поръча? Но ако няма, то тогава други подобни и класни марки също биха ми свършили работа. Просто не искам да ползвам китайски боклуци, искам да сведа риска от алергии до минимум, много съм се наплашила!
От съвсем скоро поради ред причини спрях да ходя в салон и започнах да си правя маникюра сама вкъщи с dip powders. Заради спецификата им има някои декорации и ефекти, които няма как да получа без гел лак. Купила съм си лампа 36вата Sun 5, имам и ел.пила, защото тия дипове се слагат с поне 4 слоя и махането е драма. Моите ОГРОМНИ притеснения са относно алергии, защото използвам и полигел, а установих,  че допускам много грешки, водещи до алергии. Изчетох увода с цялата информация и ви поздравявам за това колко много неща могат да се научат тук. В чуждестранните фейсбук групи никой не го е обяснил така детайлно!
Искам да попитам имате ли представа какви са цените на CND курсовете, за да се сертифицирам? Разгледах сайта им, но никъде  не видях цени. Само начален курс достатъчен ли е за сертифициране и право на закупуване на продуктите им? Всъщност при мен проблемът не е толкова в парите,  а във факта, че съм с две бебета и няма на кого да ги оставя за 2 седмици целодневно.
Та след cnd коя марка бихте сложили на 2ро или 3то място по хипоалергенност? OPI ли и кой е официалният им представител за бг, защото покрай Черния петък в гугъл ми излизат всякакви реклами и не искам да купувам ментета. Мога да си позволя оригинали и бих искала да ги поръчам от Бг.
Благодаря ви предварително!!!
1500 лв е пълният курс на Интеркозметика по последни данни, това е 4те модула, за 1 месец. Но не знам дали няма да има процент отстъпка. Аз като карах беше 1200 лв, но имах 20%, та излезе 960. Относно сертификат само за един модул идея си нямам, но може да питам моята преподавателка информативно тези дни 😉

# 335
  • Бургас
  • Мнения: 909
Аз също имам алергия и бях много наплашена относно лакиране то, но сега ползвам реформа, една идея по безвредни са и при мен лично не се е проявявал алергия та като се лакирам с тях. Но най най си остават СНД, няма какво да говорим 🙂💅

# 336
  • Мнения: 7 568
Моят нов маникюр. Влюбена съм в ефекта котешко око.


Лаковета на F.O.X се водят хипоалергенни. Даже го пише на бутилките им. Продават се на всеки, може да вземете от мейкъп или от сайта на фокс България, до днес има и намаления, за които писах преди няколко дни.

# 337
  • Down south
  • Мнения: 7 680
Имайки предвид, че това ми е по-скоро хоби...
Да не говорим, че на мен ми трябват по-скоро ултрабонд, база и топ, както и лакове за ефект котешко око. Нищо повече или по-малко. Ако няма как да поръчам от CND,  то вие на мое място коя друга или други хипоалергенни марки бихте ми препоръчали?
Опитвала ли си продуктите на Gelish? Ако не си, заслужават си инвестицията.
Топ им е страхотен. Доскоро ползвах цялата серия, от известно време смених само базата.

На предните страница питах, дали Kodi Lint base може да се сложи във водна баня - може, 5 минути в топла вода, променят гъстотата и базата става много по-лесна за нанасяне. Всъщност, същото важи и Kodi Rubber base.

# 338
  • Мнения: 1 538
Момичета, предложете нещо коледно -  брокатено, с едри или фини частици, което мога да поръчам, или закупя от бг.

# 339
  • Мнения: 7 568
Какво да е това брокатено нещо, лак ли? Ако да, лаковете от серията Full glitter на Клареса са страхотни, цветове 1, 2, 3 и 4 са ми фаворити.
Клареса има и уникални червени и сини лакове с едри брокатени частици, много красиви, разгледай. В момента са и на промоция.

# 340
  • Мнения: 2 274
Относно разликите гел, полигел, гел-лак - има сега в Инста една рускиня прави курс за 20-на долара онлайн. Хубавото е, че се води във Фейса (иначе повечето са в техния Телеграм, който аз така и не можах да си инсталирам). Много удобно за информация.
https://www.instagram.com/p/CW0u5Gbt9TR/

# 341
  • Мнения: 2 179
Отзив от базата на Клареса - ръбър 4
Страхотен бледо розов цвят, струва ми се една идея по-лесна за нанасяне от ръбър 17.
Изравнява се прекрасно!
Взех и номер 20 - уникално бледо розово със златисти частици+база/заздравител с кератин - отново много красив цвят.
С две думи препоръчвам Simple Smile
Скрит текст:

# 342
  • Мнения: 431
Момичета, препоръчайте ми гел, ще го ползвам за укрепване, не за изграждане. Ползвала съм само на Клареса, но много ми се отваря от към кутикула. Иначе е много лесен за работа.

# 343
  • София
  • Мнения: 10 309
Нещо, никак не ми е коледно още.... детето коментира, какъв е този вещичарски маникюр Mr. Green

Последна редакция: пн, 29 ное 2021, 15:19 от nad_tab

# 344
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 481
Над, признавам успя и мен да изненадаш! Grinning Hug

Общи условия

Активация на акаунт