Всичко за всички марки гел лакове -38 тема

  • 34 517
  • 794
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 13 906
Експрес топа на CND ми е фаворит за лесно махане на гел лака, но не е толкова издръжлив.

# 781
  • Мнения: 19
Здравейте отново, много благодаря на всички за изчерпателните отговори за съхранението на гел лаковете, страхотни сте!

Сега се замислям дали да не си купя електрическа пила, за да улесня свалянето на маникюр и педикюр. Свалянето с ацетон ми отнема много време, мирише ужасно и ми се отразява зле заради проблеми с дихателните пътища, после човъркам остатъците от лака с избутвача за кожички и накрая внимателно отстранявам каквото е останал с пила. Всички маникюристки, при които съм ходила досега бяха върли противнички на пилите, защото съсипвали ноктите и т.н., и най-интересното - имаха ел. пили в салоните, но отказваха да ги използват. Четох доста за електрическите пили и в тази, и в предишните няколко теми, но не мога да реша. Сега отново препрочетох заглавния пост, но повечето линкове за ел. пили в него вече не са активни.

Търся по-слаба пила, защото не съм много уверена в уменията си за работа с ел. пила и за да избегна препиляване, но пък прочетох, че слабите не вършат толкова добра работа, вибрират и цялостно не се представят добре.

Какво мислите вие? Да продължа ли да измъчвам с ацетона докато събера малко повече опит или да си поръчам някоя слаба пила от Али и да опитам? Вие как сваляте? Имате много по-голям опит от мен и съм сигурна, че ще ми дадете повече от адекватен съвет.

Хубав ден!

# 782
  • Мнения: 163
Лилава, може да си закупиш ел. Пила, на която се регулират оборотите. По този начин ще се чувстваш по-сигурна докато задобрееш.
Аз лично също се притеснявах от това, но след като имам дебел слой цветна база не се притеснявам, защото виждам какво свалям.
Не бих препоръчала покупката на слаба пила, защото след 4 използвания ще искаш да надградиш.

# 783
  • Мнения: 1 847
За пила знам, че есмералда е спец. Аз без да искам се оказа, че съ поръчала някаква прилична за дом. употреба, но не се наемам много да давам съвето освен да си купиш отделнно читави накрайници, че китайските, с които обиновено пристигат не стават за свят. Цветът на фрезите е от значение - не помня баш всички подред, но жълтата е най-нежна и след нея са червена и синя. Аз не съм посмяла над синьо да пазарувам. За кутикули има безопасни накрайници, коиот да не препилват плочката. И да сваляш сам си е малко играчка или поне първите пъти. Аз още се бавя със сваляне на дясната и ми е доста по-трудно, тъй като ми е водеща. Не свалям до нокът - гледам да оставя около 10-20% база и доизравнявам ръчно с пила. Между другото не съм пробвала, но около 10-тина теми назад чета за белещи се бази с лаково каре. Виж тук:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1122152
Мнение №13 виж като за начало. Невена е обяснила стъпка по стъпка. През страници отговаря на въпроси и пише за белещи се бази и протокола какви стъпки следва. От както чета темите, в обратна последователност, вече и аз почнах да си изяснявам за белещите бази. А има всякакви полезни съвети за всичко, което си помислим като въпрос и много неща научавам(но става бавничко четенето, но пък се набива инфо в главата, защото през страница подробно се обяснявт и разясяват едни и същи въпроси)Не съм спец, нямам опит с белещи бази но в старите теми много дами са писали по темата и има положителни отзиви при правилно нанасяне. Даже взех и аз да се чудя дали да не пробвам за спорта. Все пак ти си преценяваш, но е още една опция без ацетон Simple Smile

Последна редакция: чт, 13 яну 2022, 15:11 от karmilla

# 784
  • Мнения: 7 532
Всички маникюристки, при които съм ходила досега бяха върли противнички на пилите, защото съсипвали ноктите и т.н., и най-интересното - имаха ел. пили в салоните, но отказваха да ги използват.

Joy Joy
Това е, защото не са обучени и не знаят как да работят правилно с ел.пила.

При правилна работа с нея няма никакви проблеми за ноктите, напротив, даже са по-здрави. При неправилна работа обаче стават много лесно препилвания и скапване на ноктите.

Разгледай моите мнения в тази и предходните теми (търси с търсачката), аз съм голям фен на ел.пилите като цяло (не че с първия опит преди година и половина и аз не си окепазих ноктите де Joy), пробвах много модели, сигурно към 15-20, повечето разкарах и си оставих само най-доброто. Давала съм линкове многократно към различни видове пили. Преди няколко страници бях дала линк към най-новата ми пила, страхотна наистина, но не е от най-бюджетните. Давала съм по-напред в темата линкове и към други по-бюджетни и добри за мен пили.
Ще взема някой път да си направя един текст по темата, който да копи-пействам, че вече ми излязоха пришки на пръстите да пиша едно и също н брой пъти Grinning

Между другото, нещото, от което най-много трябва да се притесняваш, е слаба пила. Те са с кофти вибрация, натискаш повече, за да се случва нещо, и съответно скапваш нокътя.

# 785
  • Мнения: 2 021
Аз свалям с ел.пила и после с лакочестител/ацетон.
Аз свалям всичко защото, не ми е толкова добре работа с пилата и ми е по-лесно да сваля всичко и да изчистя хубаво плочката.  ( а при мен обикновено се бели на цяла люспа)
В салоните обикновено свалят с пила и само до база.

# 786
  • Мнения: 7 532
Между другото, да ви се "похваля", че на SUNUV лампата ми, която съм ползвала за не повече от 6-7 маникюра и за която платих 40 евро Rage Triumph Broken Heart, й изгоряха 3 странични лампички и то точно тези, които са за изпичане на палеца. Ако някой знае къде в София биха могли да я оправят, дайте знак, не ми се хвърлят 80 лв в коша. И да, бих могла да пека палците отделно, но ми е излишна занимавка.

# 787
  • Мнения: 19
Много благодаря за отговорите! Значи спокойно започвам да чета и препрочитам стари теми и да се информирам и ще се купува ел. пила.

Сега - с нов проблем. Ех, как ми се искаше да съм приключила с фаловете, когато изхвърлих китайските лакове. Когато изпробвах първия ми лак на Клареса (розов 550) ползвах каучуковата им база, но още бях с китайския топ на шу жи (или както се пише) и запечатах с него. Той беше на парцали, не покри хубаво и стана на дупки. След това хубаво огледах ноктите и видях, че и на двата палеца имаше набръчкване и "издуване" на лака на малки балончета на места. Реших, че не съм изпекла хубаво палците. Днес се обели (след малко помощ от моя страна) и реших да сваля лака на единия палец и да го поправя. Оставих цветната база. Намазах един тънък слой от същия цвят и сложих да пека. Пекох 60 сек. Лампата, ако не се лъжа, е 24 или 28 вата. Слабичка е, но досега не съм имала никакви проблеми с изпичането, дори с китайските лакове (от които слагах по 4-5 слоя, за да постигна покривност + база и топ). Извадих от лампата и лакът се беше набръчкал на две места (в двата края на усмивката). Ядосах се. Сложих да пека за още 60 сек. Изваждам и няма разлика. Слагам от новия топ от мейкъп, който частично замаза положението, обаче сега оглеждам под лампата и покритието е неравно.

Интересното е, че преди да поправя палеца си направих педикюр - използвах същата каучукова база на тънък слой, два тънки слоя Клареса (лилаво 603 - и на двата слоя нямаше набръчкване на нито един нокът), сложих конфети на палеца, отгоре новия топ. Минах отгоре със спирт и всичко беше точно. За това се чудя - какво става на ръцете? Да не би да има проблем с цветния лак?

А, и още нещо (извинявам се, ако ставам нахална) - наредих конфетите върху втория слой цветен лак и върху тях сложих топ лак. Топът, който беше върху конфетите се събра и остана на видими петна (малки капчици) по конфетите. Греша ли някъде?Конфетите са на Клареса, поръчах ги от мейкъп.

Пак благодаря, че отговаряте на всичките ми въпроси!

# 788
  • Мнения: 7 532
Щом веднъж лакът се е набръчкал, колкото и да го печеш след това, все тая. Продуктът не е добре полимеризиран и е останал мокър отдолу. Причините - дебело нанесен лак, слаба лампа, много силно питментиран лак. Клареса има някои много силно пигментирани цветове, които правят този номер. Нанасяй на тънък слой и печи двойно. Хубавата лампа е много важно условие също, да има поне 30 диода.
По въпраса за конфетите - вероятно не си сложила достатъчно топ. Трябва да е по-обилен, за да ги покрие.

# 789
  • Варна
  • Мнения: 68
На мен ми се е случвало да се набръчка цветния лак на Борн Прити (много светло прасковено, почти бяло) когато го изпека.  И на мострена плочка пак така се набръчкваше. Но смених базата отдолу и нямам никакъв проблем. Може би съставките на лака и базата не са съвместими и се получава това набръчкване. Lilava 9 пробвай с друга база, може да нямаш такъв проблем.
Много благодаря за отговорите! Значи спокойно започвам да чета и препрочитам стари теми и да се информирам и ще се купува ел. пила.

Сега - с нов проблем. Ех, как ми се искаше да съм приключила с фаловете, когато изхвърлих китайските лакове. Когато изпробвах първия ми лак на Клареса (розов 550) ползвах каучуковата им база, но още бях с китайския топ на шу жи (или както се пише) и запечатах с него. Той беше на парцали, не покри хубаво и стана на дупки. След това хубаво огледах ноктите и видях, че и на двата палеца имаше набръчкване и "издуване" на лака на малки балончета на места. Реших, че не съм изпекла хубаво палците. Днес се обели (след малко помощ от моя страна) и реших да сваля лака на единия палец и да го поправя. Оставих цветната база. Намазах един тънък слой от същия цвят и сложих да пека. Пекох 60 сек. Лампата, ако не се лъжа, е 24 или 28 вата. Слабичка е, но досега не съм имала никакви проблеми с изпичането, дори с китайските лакове (от които слагах по 4-5 слоя, за да постигна покривност + база и топ). Извадих от лампата и лакът се беше набръчкал на две места (в двата края на усмивката). Ядосах се. Сложих да пека за още 60 сек. Изваждам и няма разлика. Слагам от новия топ от мейкъп, който частично замаза положението, обаче сега оглеждам под лампата и покритието е неравно.

Интересното е, че преди да поправя палеца си направих педикюр - използвах същата каучукова база на тънък слой, два тънки слоя Клареса (лилаво 603 - и на двата слоя нямаше набръчкване на нито един нокът), сложих конфети на палеца, отгоре новия топ. Минах отгоре със спирт и всичко беше точно. За това се чудя - какво става на ръцете? Да не би да има проблем с цветния лак?

А, и още нещо (извинявам се, ако ставам нахална) - наредих конфетите върху втория слой цветен лак и върху тях сложих топ лак. Топът, който беше върху конфетите се събра и остана на видими петна (малки капчици) по конфетите. Греша ли някъде?Конфетите са на Клареса, поръчах ги от мейкъп.

Пак благодаря, че отговаряте на всичките ми въпроси!

# 790
  • Мнения: 19
esmeralda, наистина цветът е много пигментиран - покрива перфектно от един слой. Четох в групата при първото набръчкване и разбрах, че това се получава, когато лакът е нанесен дебело и отдолу остава продукт, който не се е полимеризирал. За това се постарах сега да нанеса още по-тънък слой лак, но резултатът беше същият, което ме учуди.

polieta, мислех си, че при положение, че са на една марка би трябвало да са съвместими, а и не съм попадала досега на подобни опаквания от други дами в групата. Ще поръчам друга база, за да видя дали проблемът е в каучуковата.

Мерси за отговорите!

# 791
  • Мнения: 14 715
Момичета,някой ще пусне ли нова тема или да се заема аз? Не ми е проблем,само да не се разсърди някой,който я пуска обикновено.

# 792
  • Мнения: 7 532
Лилава9, вземи си нова лампа. От несъвместимост лакът може да се отдръпва, да става на дупки и тн, но не се набръчква. Това е неполимеризиран продукт. Може би лампата ти е почнала да сдава багажа, първо си проличава винаги с черни, тъмни или силно пигментирани цветове.

# 793
  • Мнения: 13 906
Никой няма да се сърди, пускай смело 😀

# 794
  • Мнения: 14 715
Хайде скачайте в новата тема:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1402669.new#new

Общи условия

Активация на акаунт