Всичко за всички марки гел лакове -38 тема

  • 34 827
  • 794
  •   2
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 797
Вени, с обикновен гел лак само не става добре, защото много бързо се разтича. Ползвам или гел боя, която е по-гъста, или ако искам конкретен цвят - към капката от гел лака добавям малко акрил, за да стане по-гъст, с консистенцията на паста, и така не се разтича. Тези пуловерчета съм ги правила по втория способ.
Ей вярно, че и така можело. Благодаря,ще пробвам.

# 376
  • Мнения: 2 276
Аз го оформям с четка,но ми е трудно и бавно. Използвам чист спирт,мисля че е90%.

Със спирт 70% трябва. 90-те много бързо се изпарява.

# 377
  • Варна
  • Мнения: 631
Полигела не става ли най-лесно с връхни форми? Аз не изграждам, но ми изглежда най-лесно така

# 378
  • Мнения: 2 276
И с връхни и с долни и без - вскак става. Всеки трябва да си намери неговият начин. По-назад съм дала няколко линка на рускини (или украинки са, както и да е). Можете да ги разгледате. Те обясняват как, защо и дават указания. За четката специално казаха, че не трябва да е много напоена със спирт, а съвсем леко влажна. Дават указания и как с пръчица се работи - на мен лично така ми е най-лесно.

# 379
  • Мнения: 7 569
Да допълня, че много зависи и от самия полигел и неговата консистенция. Например този на Клареса е доста мек и се размества при най-малкото движение, яко се измъчих, като правих укрепване на няколко нокътя на майка ми с него и накрая пилих много. Затова пък с горни форми той работи прекрасно.

За директно нанасяне на нокътя и укрепване ми е по-лесно с по-твърд полигел, който се мести по-трудно - такъв имам на Yayoge. Неговото нанасяне в горните форми обаче е по-трудно.
Така че и според продукта човек трябва да нагласи техниката.

# 380
  • до морето
  • Мнения: 2 284
Точно на Клареса е моят! Grinning

# 381
  • Мнения: 1 797
Момичета, препоръчайте ми лампа (за осветление), на която при изравняване се получава кръглото й отражение,(или там както се казва) Joy дано ме разбрахте Joy

Такъв ефект търся

# 382
  • Мнения: 7 569
Вени, лампата няма значение, каквато работна/нощна лампа ти е под ръка. Ал лично ползвам една със щипка и си я закачам на етажерката над бюрото, много е удобно.

Важно е да е кръгла лед крушка със студена или поне неутрална светлина ( 4000 - 6500к).

# 383
  • Мнения: 1 797
Благодаря, може ли снимка на крушката, имам такава лампа(т.е. детето има, но няма значение) .

# 384
  • Мнения: 7 569
Съвсем обикновена лед крушка, моята е на Филипс от този тип.

# 385
  • Мнения: 87
Здравейте, ще правя поръчка от prettyzone и искам да попитам някой дали е ползвал базата и топа на pretty и тази на best, може ли мнение за тях? Начинаеща съм, ползвам продуктите за домашна употреба и искам нещо по бюджетно ако може да споделите мнение. Благодаря! Simple Smile

# 386
  • Мнения: 137
Здравейте пробвах базата на Клареса 5 в 1 за укрепване, консистенцията е като на каукуковата, т.е като на сопол, но при леко затопляне, става по-приятна за работа.
Взех си и едно много приятно коледно червено със ситен брокат red 411.
Скрит текст:

# 387
  • Пловдив
  • Мнения: 13 482
Страхотно червено, Gab170

# 388
  • Мнения: 2 276
Взех си една лампа, която се оказа малко по-малка он Сън1 и без дъно. Направих и една облепена с алуминиево фолио подложка и ще я пробвам как пече. Много евтина беше и я взех за резевна, но сега като гледам ще е май за разхождане насам-натам.



Относно полигела - аз досега само китайски съм изпозвала и са си доста твърди и лесни за работа. Според мен може да се добави акрилна пудра към всеки полигел или гел и да се направи желаната гъстота.

# 389
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 482
Мелани,:hugs: пробвай я, можеш и да и направиш теста с лак на наелонка на Есмералда.
Моята sun 7 си я ползвам без дъно, защото редовно си пека по 2- те ръце вътре. Изпича всичко, няма проблем. Палците ги слагам на х преплетени вътре.
Така пестя много време. Базата си я слагам на двете ръце и пека заедно. 2 слоя. Лак на едната - пека я 30 сек. Слагам лак на другата и ги пека и 2-те 30 сек. И после пак така. Така че на всеки слой да има по минута печене. Така ми остава много време за декорации. Иначе преди правех декорациите на другия ден.
Също педикюр като си правя я ползвам без дъно.

Общи условия

Активация на акаунт