Коледа 2021/2022

  • 90 684
  • 1 123
  •   1
Отговори
# 390
  • In transit
  • Мнения: 12 047
Мики, много е сложна рецептата, тази която ми предложи,  не толкова сложна, но с много стъпки, затова съм избрала друга, на която стъпките са по-малко, ще ти я пусна да я видиш, да, не е с бял шоколад, но не е лоша, а и по-бързичко ще стане с бигата, приготвям я, лягам си и на сутринта довършвам  - Le ricette di zia Francahttps://www.facebook.com/lericettediziafranca/,  та с една дума - рецептите на леля ти Франка, аз я следя тази дама и никак не е лоша, може би тя ще е за тази година, също така и RitaChef и последната е много обяснителна, ще помисля още, времето е напълно достатъчно до Коледа. Благодаря за предложението!
Душата, да беше дала линк...досега рових да намеря рецептата на леля ти Франка. Изгледах я...разликата с моята е, че тя добави цялото масло накрая в тестото, не го разточва. Т.е липсва само фолирането на крема накрая...ама той е песен. И такава гледах като нейната като избирах, на коя да се спра, но варианта с фолирания маслен крем е класическия начин. По нейния начин прилича повече на бриош. Иначе формата и е същата като моята 1:1. Но нейното тесто много малко дойде за тая форма...нали видя колко втасва? Т.е ако ползваш 500г мисля, че може да не променяш количествата. Нещо странно забелязах в началото с бигата и... С толкова мая и 12 часа на стайна температура, която се подразбира 20+С няма как да остане така на топка, както беше нейната. Сподели като я почнеш рецептата как е при теб? При мен никога не ми остава в такава форма бигата, дори и на по-хладно да я държа. Интересно ми е.

# 391
  • София
  • Мнения: 11 754
............
...................... Нещо странно забелязах в началото с бигата и... С толкова мая и 12 часа на стайна температура, която се подразбира 20+С няма как да остане така на топка, както беше нейната. Сподели като я почнеш рецептата как е при теб? При мен никога не ми остава в такава форма бигата, дори и на по-хладно да я държа. Интересно ми е.
М...да, на леля ти Франка бигата също ме озадачи,  как ще остане такава съвършена топка, което ми говори, че дамата не живее на парно и 24 градуса , а много, много по-малко ,като температура, та тя ще втаса и превтаса.?? Твоята рецепта е най-добра, няма две думи по въпроса, това фолиране ме затруднява, ще си играя както при френските кроасани, а насам, а натам, това ме бърка. Защо всичко ме затруднява и защо търся най-лесното, защото до момента не съм приготвяла Пандоро, то си е малко майсторлък, изисква се време,  най вече опит,  не са лесни рецептите им, с много стъпки, много изчакване и когато не съм работила такова нещо, а е по коледен повод малко ме плаши, дали ще се справя и дали няма да го хвърля, защото ако не стане няма и да го предложа  и отива в мелачката за боклук, и жалко за времето което ще отделя, а разочарованието ми ще е голямо, защото ми се иска, това е. Нищо де, ще се пробвам, пък каквото стане, с бига ли ще е, с фолиране ли, ще съобщя, какво съм сътворила, не ме е срам от несполучливите ми рецепти. Няма весел емотикон, ама все едно съм го турнала.

# 392
  • София
  • Мнения: 2 896
Скрит текст:
Аз правих тези на Люси, някой беше цитирал нейната рецепта, обаче не ми станаха меки изобщо, хем и с ябълка в кутията ги съхранявах.

По тази рецепта остават меки. Това е снимка около 7-8 ден. Не се задържат в къщи повече.
https://ipeychev9.blogspot.com/2014/08/blog-post_27.html

Много благодаря! Направих ги, много добре ми се получиха. Утре ще ги опитам, за да видя колко са меки. И една доза локумки с тъмна бира направих. Запланувала съм и мини щолени и това ще бъде.

Да ви питам от чисто любопитство - толкова много видове сладки как успявате да ги изядете? Ние обичаме да си хапваме, малко подарявам, но въпреки това повече от 3-4-5 вида не приготвям.

# 393
  • Мнения: 10 354
Аз на работа нося. В нас даже не ги и опитват мойте. Познатите ми също не ядат сладко и захар. Та да подарявам не смея. Аз изяждам от всички по една за проба и другото на работа. Там всичко се омита.

# 394
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте неуморни!

Тази година май само ще ви се радвам. Ръцете ме сърбят, но за съжаление лежа с коронавирус и нямам сили за каквото и да е било. Но ви се радвам и подкрепям поне виртуално! Успех на всички с приготовленията! ❤️🤗

# 395
  • София
  • Мнения: 6 293
Здравейте неуморни!

Тази година май само ще ви се радвам. Ръцете ме сърбят, но за съжаление лежа с коронавирус и нямам сили за каквото и да е било. Но ви се радвам и подкрепям поне виртуално! Успех на всички с приготовленията! ❤️🤗

Нат, бързо да се оправяш и без никакви последствия. Пази се, а красоти пак ще твориш.

Аз повече от половината раздавам (за което ММ мрънка, че се юркам да правя, а после раздавам, ама пък ми е кеф, макар и да се уморявам), нося и на работя като си праивм импровизирано Коледно парти. До сега никой не се е оплакал като съм му дала Simple Smile А след това си имаме сладки до след НГ.

# 396
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Пожелавам ти бързо възстановяване!!!

ММ яде доста сладко, аз по празниците също се освинвам. 😃 На малката даваме също да си хапне. И правя торбички за мама, тати и за свекърва ми. Тази година се сприятелихме и с две семейства, с които вероятно ще празнуваме нова година, та на тях също ще направя торбички.

# 397
  • Мнения: 15 108
Нат, бързо да ти минава. Без твоите красоти темата няма да е същата.
И аз правя и раздавам. Чудесен подарък за Коледа. Освен това запалих много хора да си правят домашни сладки.

# 398
  • Мнения: 39 746
Нат, леко да мине и замине и за Коледа да си пушка.
Тази година все още не съм решила какво да приготвя.

# 399
  • София
  • Мнения: 2 896
Да, точно така правя аз - торбички за близки, в този смисъл имам предвид подарявам. Преди носех и в офиса, но сега работим отвкъщи и няма как.

# 400
  • Мнения: 3 286
Нат, бързо да се въстановиш. Така бях миналата година. Аз още нищо не съм почвала защото  децата няма да ги оставят до Коледа. Със сигурност ще има рохлички на Наталина и линцери.

# 401
  • София
  • Мнения: 11 805
Natalyna скорошно оздравяване от мен!След това отново ще твориш твоите красоти.
Сложих началото аз.Снощи забърках рохличките.Трябва и за меденките да намеря време тази седмица.

# 402
  • In transit
  • Мнения: 12 047
Наталина, бързо и леко възстановяне ти желая!

Марчева, на твое място бих опитала една малка доза...нали каза, че си взела две по 500г форми. Направи в едната за пробва. Имаш достатъчно време. Сигурна съм, че ще се справиш. Такива завъртяни десерти приготвяш Hug, козунаци правиш, едно пандоро няма да ти се опре. Фолирането не е трудно, важното е и двете теста да са ти студени, т.е по-стегнати. Ако е много превтасало основното тесто е по-трудно да се смеси с маслото. Затова при мен второто тесто не е втасало колкото първото, защото се разточва по-лесно после с маслото.

И аз раздавам сладки, но като цяло не правя много...правя по една доза от 2-3 вида. После сутрин с кафето свършват.

# 403
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 785
Наталина, бързо оздравяване.
У нас се хапва сладичко и по празниците това закусваме с кафе или чай. Сладки давам на свекърва ми и на майка ми.

# 404
  • Мнения: 1 833
И у нас вече замириса коледно. Едни бързи мъфини ябълков пай

Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт