Родени през месец април 2021 - Тема 6

  • 17 560
  • 748
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 73
Аз извадих късмет с "моята " дружка. 10год. живеем на едно място, съседки сме на 1 етаж, но чак след като и двете родихме се запознахме. Та сега всеки ден сме заедно, шегуваме се че ако не бяхме заедно сигурно щяхме да си гледаме децата по различен начин. Иначе може да се каже, че съм пълен интроверт, но някак по-спокойно е да не си сама мама като писне да реве зверчето, а и ние бяхме цяло лято на ръце в парка, а като гледаш останалите бебета как гък не казват и не се показват извън количката, някак неудобно се чувствам като съм сама.
В кой квартал си Belle, ние сме в Кичука, събираме се една компания мами с по 40 дни разлики и друго си е.

# 61
  • Мнения: X
Belle_, аз си заговарям майки с бебета, дечица на 1,2,3 годинки. Приятелките ми които са с малки деца, са или на работа или живеят далеч от нас. Като съм си в София, излизам с количката сутрин и следобед, тук на вилата излизаме с количката следобед, след кашата, някак ми е по-спокойно като си е хапнал вкъщи и след това сме излезнали. Тук имам една приятелка с момиченце на 1.3 годинки. Излизаме понякога, но като че ли предпочитам да се наслаждавам на тишината и природата сама. Майка ми много ми помага, като се прибере от работа 18:30ч. минава през нас, взима малкия и го "отвлича" да го гледат с баща ми докато стане време за къпане в 20:30ч. Аз си оправям къщата през това време, къпя се, глезя се или приготвям вечеря. В София мъжът ми се включва в отглеждането на малкия след 19:30ч.

Ако има мами от София в кварталите Гео Милев, Слатина, Редута или Яворов, покажете се Simple Smile можем да организираме някое рали с количките по парковете Grinning

Аз съм в Редута и когато е хубаво времето се разхождам с бебето в парка Гео Милев Simple Smile Може да се уговорим да се видим.

# 62
  • София
  • Мнения: 333
Alegra03, суперррр другата събота се прибирам в София ще ти пиша да се разберем, стига и времето да позволява де Wink

# 63
  • Мнения: 1 206
Дани, супер звучи, ама съм в Съдийски. Не съм особено подвижна, защото Бухта не може да спи навън. Отделно чак тези дни започна да яде твърдата храна по-чисто, иначе беше абсурд да я нахраня в количката например. И все си се въртя около вкъщи, за да ми е удобно. Много доскучава обаче 😒.

# 64
  • Мнения: 426
Може и в началото да съм ви споделяла, но именно тук в бг мама преди 8 години срещнах една от най- близките ми вече приятелка! Та кой знае Simple Smile

# 65
  • Мнения: 60
На моите приятелки децата са по- големи и всички познати са на работа. Всеки ден обикалям сама из дебрите на Люлин, отскоро сме тук и нямам познати . С малката сме по 12 часа само двете.
Момичета, започнах по време на обяда с пюрета да предлагам вода. Давам вода от малка чашка за шот. В началото доста се оливаше, но вече започна да си пие нормално като аз и държа чашката. Мисля да взема и от неразливащите се чаши за времето, когато сме навън или пътуваме.

# 66
  • Мнения: 170
Проверих съдийски и кичука, но не сте ми близко 🙂 Аз живея до гребната. Не мога да кажа, че си имам компания. Също като Бел предпочитам да се навъртам около вкъщи, най много едно хранене са имаме навън и то ако е заради нещо конкретно. Покрай баткото имам познати майки от училището му, но близка не съм с никоя.
От това захранване на бебка й се появи нещо като разстройство, но педиатърката каза да не спираме. Вчера дадох картоф и морков и май го хареса. Още нямаме заместено хранене, иска си млякото. Пюретата ги яде защото й ги бутам с лъжицата иначе не е много възхитена. Може би започнах рано, още няма 6 месеца.

# 67
  • Мнения: 1 206
Всички сме разпръснати значи 😒. Като пораснат малко и започнат да спят на по-големи интервали, ще е по-лесно.

Ние започнахме захранването на 5+++ и първите 3 седмици беше ужас. Нищо не ѝ допадаше и някак изведнъж прояде. Гледам да ѝ ги овкусявам с магданоз, копър, лук, чесън, че да ѝ е по-вкусно. Само на сладкия картоф и тиквата май не е фен.
Днес съм решила каша от просо, ябълка и банан за СЗ.

И да се оплача, че имахме тежка нощ. Мисля, че са зъби 😞. 2 часа и половина се опитваше да заспи и се будеше с плач. Мазах я с гелче, ефект нямаше. Накрая към 6 и нещо се сетих да ѝ дам Нурофен и сме заспали. Едвам станахме после в 8, но много щеше да се измести режимът, ако бяхме поспали.

# 68
  • Мнения: 426
И при нас нощта беше кошмарна - сън 2 часа. Аз съм с мигрена от 2 дни, а бебето е със сополи от снощи, супер крив е, тъжен, плаче Sad. Зъбите мамАка им! Почнах го с хомеопатията и се надявам до утре да е пушка…

# 69
  • София
  • Мнения: 648
В същия глас - кърмене на 2 часа,мрън мрън,единият път през час даже и това от 22.30 до 6.30. Сутринта едва се надигнах в 8.30.
Рейчъл,сподели за хомеопатията. Днес ще ходя до аптеката,може да пробвам. Току виж се е успокоил малко поне.

# 70
  • Мнения: 476
на фона на вашите неволи със съня при нас има подобрение. бавно, но все пак. реших да не насилвам нещата и го даваме кротко. вечерната програма вече е такава:
19:30 къпане
20:00 вечерна каша
после игри и забавления до към 22:00
22:15-30 кърмене
после я гушвам в нашето легло, чета приказка, казваме си лека нощ и до 5-10 мин е заспала. изчаквам 5-10мин за всеки случай и я слагам в нейното легло. на моменти се разбужда леко (на 30-60мин), но за под минута заспива отново като ме види и я погаля. изкарваме така до към 4-5 сутринта. когато се размрънка няколко пъти подред през по-малко от 5-10мин я взимам при нас. спи до 6:30, когато я будя за кърмене. после спи в нейното легло до 8:30-9:15.
решихме че за момента няма да се мъчим да я учим да заспива сама. важно е че вече не пищи в момента в който я сложим в леглото. когато е заспала и я слагам, дори да се разбуди, бързо заспива.

с храненето е добре. днес за обяд ще има спанак с ориз + жълтък и малко масло. от утре въвеждаме телешко.

# 71
  • София
  • Мнения: 648
Обаче като прочетох sin_zaek,ще взема да спра със самообвиненията - около мен са все бебоци,които или много спят,или в 19.30-20 са заспали. Ами опитах безброй пъти,какво ли не,греда,рев,протести. Джиджо не държи да играе,но да е на вечеря с нас. Ако си легне в 21.30,викам ура.

# 72
  • Мнения: 476
лира, звярът сега по-рано заспива... до преди месец заспиваше чак след последното хранене в 12.. постепенно смъкнах храненето в 23:30, после в 23:00 и така.. тя иначе беше склонна на кратка дрямка от 23:00 до 12...
като четях за бебета дето в 8 заспиват и спят до сутринта и много се чудех. тя никога не е спяла по толкова много без прекъсване.

# 73
  • Мнения: 1 446
Мислех,че такива бебета не съществуват Grinning ,но се убедих с очите си,че има! Тъкмо снощи бяхме "на гости" на такова бебе.Ние,възрастните,ядохме,пихме,смяхме се до 22ч.,а нашия господинчо ни прави компания през цялото време.Другото  бебе спеше в съседната стая от 19.30-20ч,та чак до 7-8 сутринта.Мечтая си за толкова свободно  време вечер..

По-горе сте коментирали пюретата и добавките в тях.Казвате слагате АМ в пюрето,ама как?Лъжичка сухо мляко или разтворено във вода,колкото е най-малката доза за приготвяне?

И последно. Знаете ли нещо за храненето на деца с атопичен дерматит?Вчера се озовахме при дерматолог, заради обрив по вратлето,за който педиатърката каза,че е от обилното слюнкоотделяне.Дерматолога каза АД. Rolling Eyes
Каза ми да не давам яйца,риба..Аз три пъти съм давала по малко жълтък преди това.До кога обаче да не захранвам с тях?Не питах лекарката,защото не е педиатър.

# 74
  • Мнения: 8
Всички сме разпръснати значи 😒. Като пораснат малко и започнат да спят на по-големи интервали, ще е по-лесно.

Ние започнахме захранването на 5+++ и първите 3 седмици беше ужас. Нищо не ѝ допадаше и някак изведнъж прояде. Гледам да ѝ ги овкусявам с магданоз, копър, лук, чесън, че да ѝ е по-вкусно. Само на сладкия картоф и тиквата май не е фен.
Днес съм решила каша от просо, ябълка и банан за СЗ.

И да се оплача, че имахме тежка нощ. Мисля, че са зъби 😞. 2 часа и половина се опитваше да заспи и се будеше с плач. Мазах я с гелче, ефект нямаше. Накрая към 6 и нещо се сетих да ѝ дам Нурофен и сме заспали. Едвам станахме после в 8, но много щеше да се измести режимът, ако бяхме поспали.

Бел, може ли да попитам в какъв ред и под каква форма си въвела тези добавки /подправки към пюретата? Пасирано всичко заедно или едно по едно? А също и за плодовете - по колко дни и в какво количество даваш един вид плод, понеже ми прави впечатление, че твоето бебе се радва вече на доста разнообразна кухня Grinning

Моето също е захранено на 5 месеца и половина, но към момента съм минала горе-долу всичките зеленчуци и само един плод, плюс два вида каши, една от които той не я яде. Confused Без дохранване с кърма е само обедното хранене.

За зъбите препоръчвам на всички Дентокинд таблетки. При големия ми син помагаха много, а той си беше доста ревливо бебе на моменти... От гелчетата не бях доволна, ползвала съм Дентокинд гел и Пансорал. От хомеопатията давах Камилия един - два пъти може би, но според мен най-голямо облекчение получаваше от таблетките (разтварях ги в една малка лъжичка вода). Засега с малкия все още не ми се е налагало да прибягвам до тях, лиги текат обилно и нон стоп всичко е в устата, но е спокоен и все още изчаквам.

Общи условия

Активация на акаунт