Многодетни мами 5

  • 11 578
  • 273
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 069
 baloniЧестито на рожденничката, да е жива и здрава baloni
Днес студ не студ сме решили да тръгнем с мъжа ми и детето и започваме с коледните подаръци, че после ще ми дойде нанагорно.Преди Коледа е такава навалица навсякъде, затова сега ще я свършим тази работа.Много празнично започнах да се настройвам но ми е простено, пристрастена съм към Коледата Laughing
Приятен ден на всички  bouquet

# 91
  • Мнения: 3 740
Честит Рожден ден на Мария! newsm59  ura newsm59
Нека празниците във вашия дом да не свършват!

Момичета, вижте това.

НАРЕДБА за определяне и администриране на местни такси и цени на услуги, предоставяни от Столична община
http://sofiacouncil.bg/index.php?page=ordinance&id=24
            Чл. 19.  (Изм. - Решение № 2 по Протокол № 50 от 24.03.2003 г.) За ползване на детски ясли и детски градини се събират от родителите или настойниците следните месечни такси:
Б) целодневни - 40,00 лв.
   Чл. 20.  (1) Не се заплаща такса за:
              3.  (изм. - с Решение № 11 по Протокол № 52 от 12.05.2003 г., изм. - с Решение № 111 по Протокол № 71 от 23.02.2006 г.) трето и следващи деца на многодетни родители.
           Чл. 21.  (1)  (Изм. - Решение № 2 по Протокол № 50 от 24.03.2003 г., Решение № 11 по Протокол № 52 от 12.05.2003 г.) Таксата се заплаща с 50 на сто намаление за деца на самотни родители, деца, единият от родители на които са редовни студенти или отбиват редовната си военна служба.
            (2) Когато две деца от едно семейство са приети в едно или в различни детски заведения, таксата за второто дете се заплаща с 50 на сто намаление. Когато децата са повече от две, таксата се заплаща с 50 на сто намаление за първото и със 75 на сто за второто дете.
Чл. 22а. (1) За ползване на детски кухни се събира дневни такси в размер ма 1,00 лв.
            (2) Таксата се заплаща с 50% намаление за:
     4. Трето и следващи деца на многодетни родители, когато са отглежданив едно и също семейство.

# 92
  • Мнения: 11 607
Ей по тези привилегии - като се роди Йоан за Рая за Дг при пълен месец посещаемост съм плащала най-много 5лв., а за Йоан само една молба попълвам в ДГ на място и прилагам копия от трите акта за раждане и не плащам за него нищо!

# 93
  • Мнения: 71
Честит рожден ден на Мими!!! Много здаве, успех в училище и весели игри! nbirthday   Gift  newsm59  Tada   bigdance2
 Мамо Сvyrche, хубави снимки си направила. Наистина у вас купона не спира. Блазе ви! А къде се намира този клуб? За колко дечица на брой е удобен?

Приятни събота и неделя на всички мами, на техните слънца и съпрузи.

# 94
  • Мнения: 191
Здравейте момичета!   bouquet
Изчетох и разгледах всичко най подробно  newsm51 и да знаете само как ви завиждам за това, че успяхте да се срещнете. Имам чувството, че на мен нещо започва да ми куца, не успявам да се справям с домакинството, да съм търпелива с децата и да не обръщам сериозно внимание на капризите на половинката  smile3518 Я ми кажете как се справяте с татковците, че тях май ги клати пубертета непрекъснато  smile3515
Бабче ти си нашата гордост  smile3521 много се радвам, че успя да ковнеш темичката ни и вече когато успея да се докопам до компа мога веднага да си вляза у дома  Heart Eyes
Дидке извинявай онзи ден за обаждането  Embarassed ама така ме е завъртяла шайбата, че май не знам на кой свят съм. Днес ми е първият ден от почти месец в който съм в къщи цял ден.
   newsm59 на Мими да е много здравичка и весела!
Нашия малчо си има нова дума в речника -Глупак  Embarassed а баткото е много чувствителен и в другата стая май се заформя търкал  #Cussing out и май пак аз ще съм рефера......

# 95
  • София
  • Мнения: 1 677
ЧЕСТИТ  РОЖДЕН  ДЕН  НА  МИМИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Желаем й много,много здраве и щастие!  ura newsm67 Tada nbirthday


Мами3,съжалявам за напрежението,което преживяваш  Sad Надявам се скоро да премине и да си по-добре  HugНе можеш ли да си вземеш малко отпуска,да си починеш малко?Идват празници,трябва да си свежа и усмихната.

# 96
  • Мнения: 11 607
Добро утро! С Дидка до преди малко си писахме в кю-то! Станала рано за да прави закуски от бутер тесто. Аз пък имам намерение да правя гофрети. Ама ако се застоя още малко пред компа - ще си остана с намерението!
Черпя ви с чаша чай - това пия в момента!
И да се отчета - цяла седмица обувахме децата и най-накрая сме обути - имаме си вече ботуши - нови,че на всички крака им пораснал и чехли за вкъщи! Последен бе останал Йоан,но снощи и него го оправихме! Сега вече всички сме с топло на краката! Извадили сме якета, от вчера и шапки, днес трябва да видя къде са ръкавиците ни и така.
 Днес смятам да тупам из къщи,че смятаме да правим реорганизация из къщи! Тъй като не мога да паля редовно парното през седмицата - смятаме да живеем в двете стаи,които са свързани - кухнята и нашата спалня. По-лесно се отопляват две стаи! И за целта искам да си изчистя навсякъде! Ето едно решение на въпроса за топлото - давам една хитринка. Ако няма достатъчно средства и време за отопление - се правят размествания и се използват по-малко стаи! Кухнята ни е голяма и могат преспокойно Вили и Рая да си пишат домашните!
Какво друго да ви пиша скъпи мами?????? Нещо не се сещам!
Хайде споделете и вие някоя хитринка как се справяте с трудни ситуации, с битовизми и т.н.
Оставям ви и да видя ще направя ли най-накрая закуска! Лек ден!

# 97
  • Мнения: 186
Мамо Цоцоланке, аз съм Боряна-21.02.1970 от София, но щастливо омъжена в Пазарджик. Да ти кажа честно и ние решаваме проблема със студа като намаляваме обитаемите стаи, зазимяваме спалнята, че тя е северна и трудно се топли.Хола е преходен, така или иначе го ползваме, детската става за нас с тати и бебето.Кухнята е с чудо на въглища и става за хранене и готвене.От години сме така, децата са свикнали, просто няма избор.Днес ще преместим спалнята в детската стая, та и мен ме чака чистене.Иначе грее слънце, но е студено и каквато съм зиморничава пак няма да излизаме. Успешна нова седмица!   bouquet

# 98
  • Мнения: 532
mami3, не мисли, че само при теб е така. Аз също не се справям с всичко  Naughty За срещата, например, просто грабнах децата и отидохме, въпреки че имах куп работа и то не само домакинска.
Цоцоланке, позволих си да обработя малко снимката от първата страничка, че е малко тъмна, качила съм я в албума на многодетните

# 99
  • Мнения: 11 607
За срещата, например, просто грабнах децата и отидохме, въпреки че имах куп работа и то не само домакинска.
Цоцоланке, позволих си да обработя малко снимката от първата страничка, че е малко тъмна, качила съм я в албума на многодетните
Мама с 4 деца в колата - събира очи откъдето и да го погледнете! А и пропътувала разстоянието от ВТ до Сф..... Това вече е достойно за титла! Така че отново и отново  smile3501 smile3501 за теб wright!

А от снимката ще се възползваме за другата тема,че тази вече няма как да редактирам. Благодарско!

Аз мами да ви се оплача и да ви се похваля! Започвам с хваленето - днес свърших всичката работа в къщи, която си бях запланувала - сам самичка, щото мъж на работа! Тупах, чистих, бърсах, мих, прах, готвих, къпах, огняр бях и пр., което се сетите, а въобще не очаквах,че и наполовина ще я свърша!  Hug На всичкото отгоре свърших една работа на една позната и не ми стигаха моите грижи, ами се и натоварих и с чужди!
 А лошото - мама ще идва на гости - за цял месец! Представяте ли си! Че децата били гладни, стояли на студено, да ми помагала! А аз нямам нужда от помощ!!!!! Свикнала съм си сама да живея и сега майка ми ще ми дойде нанагорно! Но как да и кажа по телефона - Не идвай! А тя иска да види и ремонта дето го направихме, а и домъчняло за децата..... Ох, в сряда идва.... Не ми се мисли! Децата са толкова щастливи,а аз - не! Леле с какво заслужих това наказание!!!!! Да изпращала и да посрещала децата! Обичам майка си,но обичам да живея сама! Сега ще се развали дисциплината ... Опитвам се да и говоря,че така както тя иска аз не искам, ама не слуша. Един ден върви по моите наставления,и на втория - пак започва да глези децата и да не ги учи на самостоятелност. Била баба, радва им се е и т.н. Ох, кога ще мине този месец.....

И след целия този ден - ще си легна в нормално време! Това направо не е истина!
Мами, само аз ли давам отчети тук.... Пишете хора, пишете!

# 100
  • София
  • Мнения: 1 677
Ех,Цоцоланке,направо ти съчувствам!Аз понякога се оплаквам,че майка ми,която живее на 20 мин. от нас,не идва да ми помага,но май е по-добре.Децата не са свикнали с нея,тя ги наставлява и им прави кога уместни,кога неуместни забележки,а те се ядосват.Да не било толкова разхвърляно,така да се направи,онака да се подреди...Понякога и мен ме изнервя.Съчувствам ти за предстоящия месец  spoko
Браво за свършената работа!Ти си като фурия!
Ние днес си стояхме у дома.Мама имаше почивен ден от разходки. LaughingИма дни,в които никъде не ми се ходи,за разлика от децата  Joy


Спорна седмица,момичета и здрави дечица у дома! Hug

# 101
  • Мнения: 1 744
Привет и от мен!
Аз също не обичам да има около мен някой, който да коментира всичко, което правя или не правя. Когато родих близнаците баба ми дойде да ми помага и цели 6 месеца живя в нас. Вярно помагаше ми доста за децата и домакинството, но страшно ме изнервяше в някои ситуации. От месец насам съм сама и ми е доста нанагорно, но пък ми е спокойно. Така че бих се радвала само на такава помощ, която идва веднъж, два пъти седмично за по два часа. Всичко останало си е изтезание, а не  помощ.
Да се похваля - вчера бяхме на пазар с мъж ми, за първи път от два месеца насам, и купихме преносима кошарка за сън на Бертони, защото едното бебе спеше при мен в спалнята. Сега сме се сбутали всички в една стая, щото ...парното скъпо....пари нема. smile3549
Приятна вечер на всички!
lovekiss

# 102
  • Мнения: 1 400
Отчет на дейността (войната на бебешкият фронт).
Втори разговор - пак неуспешен  Confused. Нали скоро съм юбилярче, та си поръчах бебе за подарък  Mr. Green, а милото каза - "Аааа, че много голям тоз подарък беее."  "Ами голям - юбилей имам все пак  Wink" Както и да е .... Ще чакам, ще се ослушвам и при първата отворила се възможност - АТАКААААА.
Да питам нещо в страни от темата - може ли да се забремене при положение, че единственото средство за предпазване е прекъснат полов акт?? Четох тук из форума, някой казват, че може - други че не може... Вашето мнение какво е?
Сещайте се защо питам Blush Blush Blush Надеждата крепи человека.....  Embarassed

# 103
  • Мнения: 525
Мисля,че има такава вероятност,но не разчитай на това.

# 104
  • Мнения: 3 326
Здравейте, най после се добрах до компа от къщи! Вече аз ще съм му цар и господар! (Поне до 15 часа , като си дойде баткото!)
ОТ 4.11. съм в отпуск - 45 дни преди раждането. А сега като гледам до 8.12. останали само...31 дни! Страх ме ееее! Не че не съм го преживяла вече ама....
Мами на бебета, с кой прах перете? АЗ веднага ще почна в пералнята щото, няма кой да ми помага (свекърва ми сме врата до врата, ама нейната помощ - по добре - не!), пък не пера нищо на ръка.
Диянче пиши сега скайпето с подробни указания - че нали знаеш...с кой си имаш работа! #Puppy dog smile3555.
Отоплението - ние сме с камина в хола, обаче за включването на водната риза ми искаха около 2000 лева , и да ми разбият цялата къща , а пък ние се нанесохме 2-3 години преди това и всичко ми е ново! АЗ не се съгласих, ще чакам още малко - те децата имат грижа да проимаме нужда от смяна на подовете. В кухнята плочките от толкова изпускане на посуда вече дават фира, та ще изчакам още малко и... Но незнам дали не е прегоряла вече водната риза.

Общи условия

Активация на акаунт