Раждане в МБАЛ ВИТА - тема 9

  • 53 257
  • 1 036
  •   1
Отговори
# 1 020
  • Мнения: 798
Даже се чудя къде точно се подават тези данни от кръвнинизследвания, като полетата са от преглед с ехограф🤔

http://genetika.maichindom.com/wp-content/uploads/2019/06/2019_B … zaiavka_11-13.pdf

ПП: поправям се, според инструкциите има

ПОЛЕЗНО

- Вземането на кръвна проба от Вас (0.5 мл серум) трябва да е НЕ ПО-КЪСНО от 2 /два/ дни от датата на УЗ преглед.
- НЕ Е необходимо кръвната проба да се взема на гладно.
- Резултатите се получават след 3 /три/ работни дни от постъпването на пробата в лабораторията.
- Резултатите може да се проверяват и по електронен път - на адрес genetika.maichindom.com.
- Телефони за контакт: 02 9172 468; 02 9172 469.
- Цена на изследването Биохимичен скрининг по ценоразпис на болницата е: 45 лв. + 3 лв. за пробовземането - при извършване на изчисление на риск в първи триместър и във втори триместър.

https://genetika.maichindom.com/за-пациенти/биохимичен-скрининг/

# 1 021
  • Мнения: 157
Здравейте, знаете ли какво АМ дават в неонатология на бебенцата?

# 1 022
  • София
  • Мнения: 813
Да ви кажа само че днес събота пуснах кръвни, урина и БХС. Всички изследвания излязоха в рамките на деня. Изследванията за БХС се правят там а не в МД както ми бяха писали, т.е не ги пращат и не се бавят.
Всички изследвания без този за кръвна група ( него го имам от преди ) струваха точно 150лв.

# 1 023
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 582
Явно вече са променили нещата, благодаря за ъпдейта!

През юли м.г. даваха НАН Комфортис.

# 1 024
  • Мнения: 174
Здравейте, знаете ли какво АМ дават в неонатология на бебенцата?

Аз бях питала - млякото е Нан. Това е сега от преди месец информация. 🤗

# 1 025
  • Мнения: 5 184
Информация от вчера - още е Нан Simple Smile

Ситуацията около изписването - таткото може да влезе в отделението, даже може да се наеме фотограф (120лв, кеш). Зяпа се обличането, гушкане, целувки и после във фоайето чакаха роднини на някои хора, та и с тях могат да се направят снимки. Даже чакащите хванаха мацката да снима и тях като приключи с нас Simple Smile

# 1 026
  • Мнения: 2 725
Като прочетох “кеш” за фотографа и се сетих как няколко родилки платихме също така в “кеш” на един външен кардиолог, който извикаха след раждането, понеже били констатирали някакви отклонения при бебчетата. Интересно, че после видях да имат детски кардиолог, а тогава така спешно го бяха извикали и му се плати без да даде бележка или нещо… Тогава ми стана странно и се замислих дали е практика това в болницата или единичен случай.

# 1 027
  • Sofia
  • Мнения: 6 121
Имат детски кардиолог, но тя е там само в сряда.

# 1 028
  • В твоето съзнание...
  • Мнения: 560
А как се получават снимките от тази фотографка?
Малко е тъп въпросът, но ми стана интересно.

Информация от вчера - още е Нан Simple Smile

Ситуацията около изписването - таткото може да влезе в отделението, даже може да се наеме фотограф (120лв, кеш). Зяпа се обличането, гушкане, целувки и после във фоайето чакаха роднини на някои хора, та и с тях могат да се направят снимки. Даже чакащите хванаха мацката да снима и тях като приключи с нас Simple Smile

# 1 029
  • Мнения: 5 184
Разменихме си телефоните и ще прати линк след 2-3 дни

Мацката не е тип случаен оркестър пред Майчин дом Simple Smile Реално от самото отделение ме питаха дали искаме, имахме час, тя ни снима в самата неонатология, в стаичката за изписване, после във фоайето. Те си работят с нея принципно.
(Сега се усетих как звучи уточнението за кеша. Просто предупреждавам, че трябва някой да има 120лв кеш Simple Smile Аз и ММ от време на време със седмици ровим запаси из вкъщи, защото обикновено оперираме с карта)

# 1 030
  • Мнения: 9
Здравейте,

Някой има ли мнение за доктор Кълвачева или доктор Кръстанова?

И двете виждам, че работят в частни кабинети и отделно във Вита.

Трябва ми лекар с опит, имам стари операции от хернии, едно секцио от първа бременност и втора бременност, която за съжаление загубих и ми се наложи да направя кюретаж. Виждам, че и двете имат опит в подобни ситуации и ще се радвам на мнение от вас. Идеята ми е да започна прегледи при тях и да се види в какво състояние съм след всички процедури.

Благодаря предварително!

Аз се следвам при Др Кръстанова, предстои ми даце раждане скоро при нея. Доволна съм и я препоръчвам. Преди беше в Токуда, работила е там дълги години.

# 1 031
  • Мнения: 41
Разменихме си телефоните и ще прати линк след 2-3 дни

Мацката не е тип случаен оркестър пред Майчин дом Simple Smile Реално от самото отделение ме питаха дали искаме, имахме час, тя ни снима в самата неонатология, в стаичката за изписване, после във фоайето. Те си работят с нея принципно.
(Сега се усетих как звучи уточнението за кеша. Просто предупреждавам, че трябва някой да има 120лв кеш Simple Smile Аз и ММ от време на време със седмици ровим запаси из вкъщи, защото обикновено оперираме с карта)

Inferiya, може ли да споделиш отзив след като получите линк със снимките. Или да споделиш името на фотографката, за да опитам да намеря някакво портфолио.

Благодаря Simple Smile

# 1 032
  • Венера
  • Мнения: 858
Здравейте, момичета,

Предстои ми раждане в болницата след около месец и имам няколко въпроса, чиито отговори подозирам, но не искам да приема хахаха

Първо показват ли изобщо бебетата на бащата след раждането или го вижда на изписването?

При секцио след колко време е раздвижването, тъй като чувам, че в различните болници е на 12, други на 24, а за една чух на 6 час след операцията.

За последния въпрос ме е малко срам да опитам, тъй като с когото споделя опасенията си и ми казват, че се лигавя и да се стегна, но за мен, наистина, е проблем. Изключително злояда съм. Виждала съм снимки и видеа на храната в болницата и просто знам, че няма да я ям. Имам ужасното качество нещо като не ми харесва, да се влача от глад, но да не го ям. Надявах се да мога да си взимам нещо за хапване от долу, имало и бистро, но не знам точно къде. Но от последните публикации тук, разбирам, че няма мърдане за мен от отделението. Има ли вариянт за вегетарианско меню, защото така ми се струва, че има по-голям шанс да ми допадне нещо. Или просто влизам с 15 пакета Бейкроуз в чантата?

# 1 033
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 582
Баш след секцио Бейкролз си е направо опасно. Ще дават супи и мляко, нищо запичащо, камо ли сухари…..

Раздвижването е предиобед обичайно, когато терапевтката е там, изключение е раздвижването вечер, ако секциото е било през нощта. Тоест раздвижването е между 12-24 часа според ситуацията (едната ми съквартирантка беше секцио късния следобяд, раздвижиха я на другата сутрин).

За останалото не знам, до лятото не допускаха бащите, сега явно на изписването поне ги допускат според горния разказ.

# 1 034
  • Мнения: 798
2020 секциото ми беше по спршност следобед 16ч, раздвижиха ме на др сутрин (но като ме върнаха в стаята и след като ми свалиха системата, ми казаха да опитвам от време на време да си мърдам краката)

Моят съвет е да следвате инструкциите на мед екип.

Не съм претенциозна на храна, но предлаганата тогава не ми хареса, даже ми се сърдеха, че не ям. Но след секцио пъврите храненяи са супа и най- добре не посягайте към бейкролс (едно от нещата, които ще ви питат, е дали сте ходили по голяма нужда и ако не, ще ви дадат и свещичка)

За бащата - на изписването беше тогава

Леко раждане 🍀

Общи условия

Активация на акаунт