Какво да правя с това захранване

  • 1 569
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 830
Пробвай и с друго пюре,ако и него не го яде,то тогава изчакай няколко седмици и тогава предложи отново.
А събуждането през нощта не е признак,че детето е гладно.

# 16
  • Мнения: 104
След 2-3 дни ще я пробвам с тиква и картоф на Хипп и ако не ще, ще я оставя 1-2 седмици на спокойствие. Притеснява ме фактът, че и кърма не яде много - по 100-120 грама, даже понякога само 80 изпива и минават 4 часа, преди да си поиска пак. Следобяд пък се храним през час и половина-два. Абе объркахме конците нещо.

# 17
  • София
  • Мнения: 555
Здравеи, и ние имахме такъв период  с ядене и неядене на кърма. Аз реших да припиша заслугата на зъбите Simple Smile А за захранването и аз започнах на вашата възраст и досега яде само морков и тиква на Хип. Пробвала съм и други зеленчуци, но категорично ги отказва - затваря уста и плаче, просто не и харесват. Най-вероятно това е проблема и при вас. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 2 047
  
Притеснява ме фактът, че и кърма не яде много - по 100-120 грама, даже понякога само 80 изпива и минават 4 часа, преди да си поиска пак. Следобяд пък се храним през час и половина-два.
  Същото беше и при нас по това време. Сутрин огладнява бавно, а следобед и вечер не мога да я изхраня  Laughing
  Това пюре, което си избрала, много се харесваше   chef Успех!

# 19
  • ES
  • Мнения: 2 172
Това, че се буди вечер означава ли, че трябва да се започне захранване, щото сме още малки, а от едно известно време се буди по-често нощем да се кърмим  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 359
И Цвети е от юлските бебета доколкото занам не значи плюс това твърда храна не се дава вечер така че не влияе на нощното събуждане.

# 21
  • Мнения: 104
Ох, много лошо ще бъде, ако не ще да яде зеленчуците. Като се сетя каката на нейната възраст как лапаше всичко - от чушки до броколи и карфиол. Но пък като стана на годинка и половина отказа всякакви манджи и супи. При малката може пък обратното да стане.

# 22
  • Мнения: 4 399
Аз също имах много лош опит с домашно приготвено картофено пюре. Моята дъщеря е много лакома, но точно това не го искаше. А започна много ентусиазирано със захранването. Смени пюрето преди детето да добие лоши асоциации от храненето с лъжичка. На този етап според мен готовите пюрета са по-добрия вариант. Препоръчвам ти пюрето от моркови на Хип. След като въведеш морков, опитай пак тяхното пюре с моркови и картофи. Знам че това е по-скъпия вариант, но в началото ти трябват такива малки количества, че едва ли ще те затрудни финансово.

# 23
  • Мнения: 106
Не се заблуждавай за събуждането през нощта.Както вече ти писах най-вероятно отказва да яде твърда храна заради зъбоникненето.Затова и започва да се буди нощем,а не защото е гладно детето.
Абсолютно на същото мнение съм,защото и при нас беше така.

# 24
  • Мнения: 104
Сега пък нослето й е запушено. Пак трябва да отложа даването на пюрето. Нещо се закучи това захранване.

# 25
  • Мнения: 111
Meriam, аз пък те насърчавам изобщо да не се кахъриш с това захранване. Виж ни нас на колко сме - почти на 10 месеца сме  и до ден днешен Давид яде само няколко лъжички твърда храна / пюре, каша, иили каквото и да е там../, има интерес към всички видове храна, опитва всичко с ентусиазъм, но просто не желае да си пълни коремчето  и това е. За наяждене предпочита кърмата. Точка! В началото и аз се ядоствах, но сега виждам, че е нямало и  няма за какво...кърмата е най-добрата храна за детенцето до 1 година. Никакви пюрета, каши  и т.н не могат да дадат това, което кърмата дава. Има толкова много инфо изписано по този въпрос. Информирай се и спри да се притесняваш!   bouquet

# 26
  • Мнения: 104
Права си Веси, и аз съм на това мнение че кърмата е основното хранене. Но моята взе да намалява вече, и се притеснявам че ще ми се наложи да дохранвам с адаптирано. Така че май около 6 тия месец ще трябва да включа и твърди храни.

# 27
  • Мнения: 742
Сега пък нослето й е запушено. Пак трябва да отложа даването на пюрето. Нещо се закучи това захранване.

Няма от какво да се притесняваш-няма да остане незахранено детенцето. Всички тия неразположения и нервничения -аз ги отдавам на зъбоникненето Hug Криската също се мръщи на картофчето, но пък ябълка и морков - хапва. Записах я на кухня и от една седмица яде от млечната кухня. Но когато я храня на обяд - плаче и се сърди - оставям я да се успокои и я кърмя. Надвечер отново давам храна - и тогава си изяжда всичко Hug
Така, че не се отчайвай и опитвай - смени часовете, мястото, начина на хранене newsm78 Опитай всички вариянти и ще се получи! Не насилвай детенцето, за да не се отврати от храната - това трябва да е специален ритуал и да го прави с удоволствие Hug
Успех  bouquet
 

# 28
  • Мнения: 104
А не й ли е тежко на коремчето, като й даваш твърда храна вечер? Аз знам че въвеждането на новите храни става на обедното или следобедно хранене. А каква е тази млечна кухня, с какво ги хранят там?

# 29
Аз попрочетох доста за захранването, но е доста противоречиво. Моята дъщеричка е на почти 5 месеца. До навършване на 6 м. смятам да я кърмя, след което ще започваме да се захранваме. Въпроса ми е - кое е за предпочитане за първа храна - каша или пюре?

Общи условия

Активация на акаунт