Как се прави промивка на носа на съпротивляващо се дете

  • 3 130
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 764
На 2 години, първо дадох спрея да го разгледа, разреших да пръска с него на ръчичка да види, че е вода. Пръскахме и кукли. С обяснения успях да я убедя да си пръска сама, аз само придържах ръката. И така, сама пръскаше. След това баща й успя да я научи да си духа носа. Не знам как го направи, но това беше революционно. Улесни живота ни стократно.

# 16
  • Мнения: 3 096
Отказахме се от промивките. Като не става, просто не става. Днес бяхме на лекар, изписа Назик кидс и Еириус. Дано се повлияе, че станаха вече 9 дена откак е с хрема. Вече даже не опитва са диша през носа. А за издухването на носа, правеше го първите два дена, но после категорично отказа. Едвам успявам да избърша носа, ако нещо изтече. Днес на прегледа едвам я озаптихме с баща ѝ. Егати кошмара Close

# 17
  • София
  • Мнения: 6 726
Аз само да попитам защо всеки път тъпчат децата с противоалергични? Те какво спомагат за хремата?

# 18
  • Мнения: 11 970
Има и алергични хреми, а и предпазва от алергична реакция от лекарството.
Съвет - при упорита хрема заведете детето в лаборатория за секрет и пуснете антибиограма. Така, ще знаете с какво си имате работа (обичайно упоритите хреми се оказват бактериални - стафилококи или стрептококи най-често) и с какво да лекувате. Ако е бактериална няма да мине без АБ.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 726
Има ама това се доказва предполагам Simple Smile Не може на всяко второ дете да се изписва противоалергично, защото сополите му не минавали...

# 20
  • Мнения: 10 794
Покрай детето и аз боледувам всеки път и на мен всеки път ми изписват противоалергични хапчета. Честно казано вече нито ги пия, нито на детето давам.

# 21
  • Мнения: 3 096
Не знам за противоалергичните, но при условие, че днес е вече 9-ти ден, реших, че ще давам изписаните лекарства. Проточи се твърде много просто. Пуснахме и секрет в петък, но още няма резултат. Яд ме е, че не го направих по-рано, но се подведох по бистрия цвят на секрета. Ще си знам за следвия път.

Някой знае ли дали Еируса може да се взима по-кратко от предписаното? Дали мога да го спра след първия прием? Сега ми е кофти дали не сбърках, че ѝ го дадох... Ако можеше да си издуха носа и да изкара поне малка част от секрета, може би нямаше

# 22
  • Мнения: 10 794
Много патихме миналата зима точно с 2.5 годишно с яслени сополи. Последното УНГ каза като видиш сопол веднага носен секрет, за да знаем как да лекуваме. То хубаво, ама тя беше със сопол през 1 седмица, може ли да бъркат на детето постоянно в носа...

# 23
  • София
  • Мнения: 6 726
Не знам за противоалергичните, но при условие, че днес е вече 9-ти ден, реших, че ще давам изписаните лекарства. Проточи се твърде много просто. Пуснахме и секрет в петък, но още няма резултат. Яд ме е, че не го направих по-рано, но се подведох по бистрия цвят на секрета. Ще си знам за следвия път.

Някой знае ли дали Еируса може да се взима по-кратко от предписаното? Дали мога да го спра след първия прием? Сега ми е кофти дали не сбърках, че ѝ го дадох... Ако можеше да си издуха носа и да изкара поне малка част от секрета, може би нямаше
При нас лично са ги спирали от раз. Не е антибиотик, за да има проблем. Но наистина пуснете секрет. Въпреки, че дъщеря ми е влачила толкова дълго и всичко е било чисто.

Последна редакция: нд, 24 окт 2021, 11:48 от I.R.

# 24
  • Мнения: 3 096
Ох, рефрешвам през 5 минути от петък следобед и още няма резултати. Малко ме притеснява, че аз взех секрета вкъщи, но нослето беше сухо, а не съм бъркала мнохо надълбоко. Дано все пак е достатъчно това, което съм обрала. И следващия път вече ще действам по-адекватно. Дано само не е скоро Grinning

# 25
  • София
  • Мнения: 6 726
Резултата обаче по спомен излиза до 3 работни дни. Не се притеснявайте взели сте го както трябва.

# 26
  • Мнения: 580
Аз всеки път гледам това видео и се възхищавам на детето и майката: https://www.youtube.com/watch?v=qKxNZNBioEY&ab_channel=%D0%9Eurhealth . Определено в началото не е било така, но с времето сами си искат като видят, че им помага. Пробвала съм само веднъж на дъщеря ми и изчистваше доста добре нослето. Детето обаче не бива да мърда много, защото в възможно да възпалите ухо.
Аз такива промивки правя на каката (4). Малката не е била скоро хремава, но ако се наложи и на нея ще правя. И на себе си правя. Има голям ефект.

# 27
  • Мнения: 4 755
Аз само да попитам защо всеки път тъпчат децата с противоалергични? Те какво спомагат за хремата?

Сигурно така е по клинична пътека. Когато синът ми беше на 8 месеца, ни приеха в болница заради бронхиолит. Без никакви изследвания му започнаха да му слагат Урбазон венозно. Когато след една седмица го изписаха почти без подобрение и дробове пълни със секрети, никой дори не си зададе въпроса защо след една седмица инхалации с много тежки лекарства и венозно урбазон, резултатът е почти никакъв. Дори не ни посъветваха да направим някакви изследвания, да търсим причината другаде. По клинична пътека за бронхиолит пише това и това, ама това, че при съответния човек тези неща не действат, явно е без значение. Когато се прибрахме от България, педиатърката изпадна в потрес, като видя какво е давано на детето и как не са му направени никакви изследвания. Впоследствие се установи къде е ключът от  палатката.

# 28
  • София
  • Мнения: 6 726
По клинична пътека ако си в болница. Иначе говорим за педиатрите и ако не е прието детето в болница, че се процедира така.

# 29
  • Мнения: 4 755
По клинична пътека ако си в болница. Иначе говорим за педиатрите и ако не е прието детето в болница, че се процедира така.

С една дума, карат по една и съща схема. Още беснея, като се сетя за престоя ни болницата преди осем години, но тогава все още нямах опита, който впоследствие натрупах.

Общи условия

Активация на акаунт