Задължителен ренген на стави след 4-тия месец?!

  • 3 187
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 942
При нас педито имаше съмнения за луксация и ни прати на ортопед. отидохме и човека ни гледа като и прави разни неща на крачетата /т.е. проверява дали може свободно да ги движи в разни посоки/ не са ни правили рентген или ехограф. Имаш ли възможност да отидеш при друг ортопед? Не мисля, че могат да те задължат да направиш ренгенова снимка /все пак това не е ваксина да си опасна за другите/ Peace

# 16
  • Мнения: 306
добре,че прочетох какво сте написали момичета,защото беба е вече на 4м.и личната не ме е пращала на ортопед,то май и нямаме тук в нашия град.още утре ще се обадя,за да разуча.благодаря newsm51

# 17
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 221
Първичният преглед при ортопед се прави до края на първия месец най-късно. После е хубаво да се направи още един в 4-тия месец, както и един при прохождането. За съжаление така и не разбрах поемат ли се тези прегледи от Здравната каса, понеже нешето педи до сега за всичко казва, че не се поемало от ЗК  newsm78! Ако някой има конкретна информация по въпроса, моля да сподели!

# 18
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
От поне три години насам рентгеновите снимки за луксация на 4мес. възраст вече не са задължителни.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 951
Доколкото знам, прегледът е след 3 месец, с ехограф - поне при нас така беше.
[/quote
И аз така смятам.Не трябва ,не е хубаво да се провежда рентгеново лъчение.

# 20
  • в баира
  • Мнения: 861
И при двете ми деца ехографията, направена им на 40 дена не показа никакви проблеми. Но, когато децата навършиха 4 месеца, аз по собствено желание им направих рентгенова снимка (поема се от здравната каса)и се оказа, че имат дисплазия. И двете носиха каишки. Ако се съмняваш, защо да не направиш рентгенова снимка?

# 21
И при двете ми деца ехографията, направена им на 40 дена не показа никакви проблеми. Но, когато децата навършиха 4 месеца, аз по собствено желание им направих рентгенова снимка (поема се от здравната каса)и се оказа, че имат дисплазия. И двете носиха каишки. Ако се съмняваш, защо да не направиш рентгенова снимка?

Интересува ме - след ехографията повивала ли си, натоварвала ли си по някакъв начин ставите.
Друго също - къде са правили ехографията, и преди това правиха ли тестове с крачетата - докъде се сгъват и разгъват?
Също и след снимката - тестваха ли крачетата с гимнастика?

# 22
  • София
  • Мнения: 418
Първичният преглед при ортопед се прави до края на първия месец най-късно. После е хубаво да се направи още един в 4-тия месец, както и един при прохождането. За съжаление така и не разбрах поемат ли се тези прегледи от Здравната каса, понеже нешето педи до сега за всичко казва, че не се поемало от ЗК  newsm78! Ако някой има конкретна информация по въпроса, моля да сподели!


не само се поемат, а СА ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ и личната Ви лекарка е ЗАДЪЛЖЕНА ДА ВИ изпрати. Виж останалите задължения в програмата за детско здравеопазване - изтегли са файла оттук - http://www.nhif.bg/downloads/06-Prilojenie-2006-12-01-2006.zip[/url

# 23
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 221
не само се поемат, а СА ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ и личната Ви лекарка е ЗАДЪЛЖЕНА ДА ВИ изпрати. Виж останалите задължения в програмата за детско здравеопазване - изтегли са файла оттук - http://www.nhif.bg/downloads/06-Prilojenie-2006-12-01-2006.zip[/url
Благодаря ти! И аз се основавам именно на този документ, обаче педиатърката продължава да твърди, че прегледът не се поема от ЗК!

# 24
  • в баира
  • Мнения: 861
Интересува ме - след ехографията повивала ли си, натоварвала ли си по някакъв начин ставите.
Друго също - къде са правили ехографията, и преди това правиха ли тестове с крачетата - докъде се сгъват и разгъват?
Също и след снимката - тестваха ли крачетата с гимнастика?
Не, не съм повивала децата си, не съм им натоварвала ставите по никакъв начин. Преди ехографията правят такива тестове за разгъване на краката. На рентгена - не, не са ги тествали, направо снимат.

# 25
  • София
  • Мнения: 418
Благодаря ти! И аз се основавам именно на този документ, обаче педиатърката продължава да твърди, че прегледът не се поема от ЗК!

Хм, ами значи си е време да си смените лекарката. Като преди това си информираш съответната РЗОК за поведението й. Нищо чудно след това да намериш след първи декември на вратата й лаконичното съобщение, че ВЕЧЕ няма договор с НЗОК и "моля, обърнете се към друг ОПЛ", както стана с моята първа ОПЛ  hahaha

# 26
  • София
  • Мнения: 418
А, забравих, не САМО тези изследвания се поемат от НЗОК, ами аболютно ВСЯКАКВО лечение на лица до 18 години се поема изцяло от здравната каса, та докторката ви си плаче направо за сериозна санкция.  Twisted Evil Изнудвачка с изнудвачка такава!

Общи условия

Активация на акаунт