Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори 73

  • 30 105
  • 791
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 585
Аз лично когато съм доволна от някого, намирам за нормално да му подаря нещо за да се отблагодаря. Под нещо аз лично залагам на кутия бонбони/вино, когато няма някакъв кой знае какъв повод и кошница тип тази от снимката с бутилка хубав алкохол.

Не ми допада идеята да купувам гривни/часовници и нещо подобно. За мен това е подарък за близък човек и повод като рожден ден. За пари в плик както вече казах ми се вижда неуместно. Бонбоните ми може да ги подари на някой друг, да ги даде на приятел, негова си работа. Аз не ги подарявам защото видиш ли човека не може да си купи кошница с шоколад, просто го намирам за начин да израза благодарност, без да е прекалено.
Струва ми се малко пресилено, че лекарите които получават подобни неща са едва ли не нещо сбъркани и не е правилно.
По-скоро би ми било обидно на мен да ми каже, че не ги иска при положение, че съм се постарала. Бих се почудила на какъв е прави 😂

# 676
  • Мнения: 247
Майка ми работи като мед. сестра в Спешен център. Преди години спаси живота на мъж около 50те, получил инфаркт, който беше почти пътник и неопитният и млад лекар не успял да се освести в ситуацията в линейката. Въпреки че е просто една сестра, опитът си казал думата. Пациентът я издири месеци по-късно за да ѝ благодари. Подари ѝ затно сърце с колие, защото благодарение на нея сърцето му още биело. Години по-късно тя си го носи, а с баща ми всяка година ходят на курбан, който човекът организира.

Та - искрената благодарност може да е под различни форми, направете каквото чувствате и ще бъде оценено. И понякога благодарност заслужават не само лекарите, а и други членове на екипа.

# 677
  • Мнения: 553
Надали има човек, на който да му дойде мисъл да "подпомогне" ремонта на лекаря парично. Казвам за какво моя зет си ползва парите, когато ги получи. И аз съм против да ремонтирам нечии дом. Дори аз им подарих предмети, не пари по повод този ремонт. Даже последното, с което се похвали беше, че отишъл на сватбата на свой пациент. Приел след много молби. Така на практика той се е бръкнал за подарък, пътни, престой... Но пък това, че е горещо е канен на най-личния празник - да ожениш детето си ( след раждането му) не е по-малко уважително от друг жест, с който ще напълни ръце.
 Парите винаги са били на дневен ред като подарък. Но ако за някого е абсурдно, то може със същото внимание към лекаря насреща да му подари домашно сладко с персонален етикет, диспенсър за алкохол, нещо, с което да се види, че сте мислили за него.
А и мотивите, с които се прави са много важни. Едно е да се каже" Благодаря, за грижите и вниманието!" или "Благодаря, че ми спасихте живота и..."

Последна редакция: пт, 26 ное 2021, 17:37 от palmi4kata

# 678
  • Мнения: 3 014
Бих се трогнала, ако беден човек ми донесе месо, домати, сладко или нещо произведено от него. Или закуска и кафе. Но лекарите в България трябва да си финансират рокличките за дъщерите, ремонтите и колата с пари от заплата или частна практика, не да се "радват на парички". Звучи ми като жестока професионална и лична нищета такова мислене и на мен. За сравнение, навсякъде в западна Европа паричките за рокличка, защото му е писнало от бонбони, биха стрували реномето и дори работата.
За съжаление, у нас от години се смята, че на чиновник, лекар, т.н. трябва да се подаде нещо за по-добро обслужаване, а се вижда, че и съсловието не полага особени усилия в обратната посока.
Аз лично предпочитам да се лекувам в система, където лекарят получава достойно възнаграждение за труда си, с което да си посреща спокойно разходите, а жестовете на благодарност да са символни и по преценка на пациента.

# 679
  • Мнения: 553
TeoYo а ти къде се лекуваш? Как отвръщаш на някого, когато си му благодарна? Твоята професия себераздаваща ли е? Там има ли професионална и лична нищета? Ти как се бориш с нея?
Бъди по-умерена в изказванията си! Крайните заключения не са подходящи за европейците!
Само с последното изречение съм съгласна и в горе написаното не твърдя обратното, а точно това!

Последна редакция: пт, 26 ное 2021, 17:55 от palmi4kata

# 680
  • Мнения: 4 852
Тя вече спомена, че в Англия, даването на пари се счита за подкуп. Не само за лекарите.
Ако получиш сума пари или скъп подарък от клиент/пациент, трябва да го декларираш пред работодателя, доколкото си спомням.
Наистина е интересно колко различни са разбиранията в различните държави. Там картичка и/или кутия с бонбони е нормата и никой не го изисква или очаква от теб.

# 681
  • Мнения: 3 852
Темата вече става невъзможна за четене с тези спорове кой, какво и защо. Всеки си има мнение, тук сме да се подкрепяме и да си даваме съвети за бременността или да се нападаме за глупости?

# 682
  • Мнения: 6 885
Като си благодарен на някого, му казваш "благодаря", не му даваш пари.
Извинявам се много за спора, Адриана е права, че последните две страници са спам.

# 683
  • Мнения: 3 014
Веднага ти отговарям. Аз също работя с хора. Имам право да приемам подаръци до 50 евро. Това покрива букет, бутилка вино, тефтер, нещо от този сорт. Забранено ми е да приемам подарък над тази стойност, а за прием на пари ще ме уволнят или ще ме накажат дисциплинарно. Всяка година подписвам документ, че съм запозната с тези условия и приемам да не ги нарушавам, или подлежа на съответната санкция.  Приемам, че клиентът вече ми е платил веднъж за услугата, че е мой професионален дълг да я свърша добре.

Заплащам на лекарите изискания от тях хонорар и вярвам, че в него те са изчислили своя труд, опит, усилия, време, професионална компетентност. Ако семейството ми или аз решим, че искаме да окажем жест на допълнителна благодарност, бих го запазила в рамките на нещо, което е точно това - жест. Картичка, нещо вкусно, нещо за пиене, дребен сувенир. В крайна сметка, схемата пари в плик не е на всеки приятна, етична и приемлива.

# 684
  • Мнения: 2 585
Някой с мнение за доктор Марина Михова - пренатална диагностика, болница Надежда? Simple Smile

# 685
  • Мнения: 858
Д-р Михова е страхотна. Прегледите са много подробни, обяснява през цялото време и не спира да говори Simple Smile
Определено най-приятните прегледи, които съм имала през бременността са при нея.
Горещо препоръчвам.

Някой с мнение за доктор Марина Михова - пренатална диагностика, болница Надежда? Simple Smile

# 686
  • Мнения: 413
Доктор Михова е страхотна, всички фетални тя ми ги прави, амниоцентеза също - много съм доволна, обяснява всичко подробно, показва, разказва. По време на амниоцентезана също беше много внимателна, успокояваше ме през цялото време и всичко мина без никакви проблеми.

# 687
  • Мнения: 1 981
Ако напишеш д-р Михова в търсачката, ще имаш възможността да прочетеш много повече от две мнения по въпроса ти. Simple Smile

# 688
  • Мнения: 1 990
Аз бях на късна ФМ при д-р Михова и останах с много добро впечатление. Много мила, подробна, обяснява всичко, което гледа.

Последна редакция: сб, 27 ное 2021, 17:55 от Елмайра

# 689
  • Мнения: 486
Здравейте! Момичета при вас видя ли се нещо в5 г.с ? Това е снимка от моя ехограф.

Общи условия

Активация на акаунт