Подпис: Недоспала Изморена Изнервена

  • 8 774
  • 211
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 488
Пояснявам, че моето дете също се буди на всеки час. Уикендът бяхме при баба му, ставала съм 18пъти за 2 вечери. Пробвахме всякакви неща за зъби и от нищо не виждам ефект. Не мога да дам съвет. На този етап няма кой да ме отмени, което е другата ми болка. Затова искам да намеря нещо паралелно, което да ме разсейва. Телевизия, подкасти, сериали... не мога да ги чуя в повечето случай от мрънкане. Но...запопвам да търся ентусиаст сред роднините за един следобед поне Simple Smile

Съчувствам ти и те прегръщам! Да няма кой да ти вземе детето от ръцете за половин час, е ужасно изтощително - и физически, и психически. А и щом сънят му през нощта е така постоянно, просто сигурно си на ръба на силите си. Най-добре помоли някой близък да ти помогне макар и за малко или поне да дойде да ти прави компания. Голяма помощ е дори и да има с кой да си поговориш, да има още един човек ундома, да хапнеш една супа на спокойствие Hug

# 151
  • Мнения: 7
Почувствах прегръдката Simple Smile Затова писах тук, дадохте ми малко кураж. Наистина съм на ръба, но...предстои по-трудното, както всички казват. Прегръдки и от мен за всички вас!

# 152
  • Мнения: 2 886
А бащата? Преди не знам как са се справя ли, мисля че роднините са били по жертвоготовни за гледане, баби, лели и т. н роднини. Не знам как са отглеждали толкова деца.

# 153
  • Мнения: 61
По Моят малък "дзвер" съм забелязала,че колкото повече не спи ,толкова повече ,не му се спи . От 2 седмици става *баси ла*ното като му се доспи . Започва да реве ,да се тръшка ,чак до захласване ,а му се спиииии та 2 невиди . Гледам ,колкото и да ми е изнервящо да го преспа поне за 20-30 мин.защото мрънкането и реването му ще ме побъркат . Поне вечер съм оставила баща му да го приспива ,аз да се скрия в хола и да погледам нещо(понякога в точка) . Не винаги се справя и таткото и се включвам и аз де ,но дори 1 от 6те приспивания на ден си е помощ . 😂

# 154
  • Мнения: 7
А бащата? Преди не знам как са се справя ли, мисля че роднините са били по жертвоготовни за гледане, баби, лели и т. н роднини. Не знам как са отглеждали толкова деца.

Той работи дори и през уикенда. Като е вкъщи поомага, но това е предимно вечер, когато детето вече трябва да яде и спи. А за да получа някакъв сън, от известно време го слагам до мен. В началото спеше по-продължително, но и спането заедно вече не помага

# 155
  • Мнения: 488
По Моят малък "дзвер" съм забелязала,че колкото повече не спи ,толкова повече ,не му се спи . От 2 седмици става *баси ла*ното като му се доспи . Започва да реве ,да се тръшка ,чак до захласване ,а му се спиииии та 2 невиди . Гледам ,колкото и да ми е изнервящо да го преспа поне за 20-30 мин.защото мрънкането и реването му ще ме побъркат . Поне вечер съм оставила баща му да го приспива ,аз да се скрия в хола и да погледам нещо(понякога в точка) . Не винаги се справя и таткото и се включвам и аз де ,но дори 1 от 6те приспивания на ден си е помощ . 😂

Абе май наистина има нещо такова - и моята таласъмка, колкото повече не спи, толкова повече не й се спи Grinning Вчера цял ден не е мигнала - ЦЯЛ! Как ли не опитвах да я приспивам. И си викам добре, избутахме някак деня, ще спи през нощта най-малкото от умора и вечерта вземи това будене на всеки час Grinning Исках да си хвана шапката и да си изляза по нощите Grinning

# 156
  • Somewhere beyond the moon and stars
  • Мнения: 644
Исках да си хвана шапката и да си изляза по нощите Grinning

О, това ми се е случвало. Веднъж ми накипя много, сложих едни кецове и излязох да потичам в квартала (беше към 11-12 вечерта). А никога не съм тичала за спорта преди това. Grinning

Моята девойка също изкара тежка нощ, понеже напоследък пак не иска да си спи в креватчето и изобщо по никакъв друг начин, освен някой от нас да я държи. А като е будна малко и до нас в леглото, ѝ е страшно интересно да бърка в очите, носа, устата...
Иначе буденето на всеки час наистина може да е от зъби, това е много характерни.

# 157
  • Мнения: 7 898
А бащата? Преди не знам как са се справя ли, мисля че роднините са били по жертвоготовни за гледане, баби, лели и т. н роднини. Не знам как са отглеждали толкова деца.

Той работи дори и през уикенда. Като е вкъщи поомага, но това е предимно вечер, когато детето вече трябва да яде и спи. А за да получа някакъв сън, от известно време го слагам до мен. В началото спеше по-продължително, но и спането заедно вече не помага


Ако трябва намери си някоя жена срещу заплащане да ти го гледа поне 1 час.

# 158
  • София
  • Мнения: 1 363
Това е особеното в съня на бебетата - колкото по-малко спят, толкова по-малко спят и сутрин се будят по едно и също време, независимо в колко ги сложиш да спят.
При някои късметлии важи и правилото колкото по-рано заспи вечер вечер (оптимално 19-20ч), толкова по-добре ще спи и евентуално до по-късно.
Моят е будещите се през час, не иска да суче, търка челце и носле и мрънка. Тая нощ ще пробвам да му бутна АМ.
През деня си търси на два часа, не издържа повече, а е почти на пет м. Дали пък не му стига?

# 159
  • Мнения: 488
И моята през деня яде на 2 часа и аз се чудя дали не й стига, пробвам да предлагам АМ понякога, но отказва категорично и сме си понякога на цицка и през час като новородено, а също е на 5 месеца. Мислех, че вече ще имаме някакъв режим, а то... режимът ни е, че нямаме режим Grinning Кърмене до откат по всички поводи - глад, за успокоение, за приспиване. За половин час не мога да изляза някъде без нея да дишна въздух Sweat

# 160
  • Мнения: 744
Ние снощи се разнасяхме, пяхме и ревахме от 1 до 3.30. Днес е злоба и половина, но да ми е здрава.
Каква е според вас причината за събуждане с рев? От вчера го прави без значение дали е дневна дрямка или събуждане през нощта. На 5 месеца и половина е.
Аз си почивам когато баща и ме смени или събирам катуна и ходя при родителите ми. Не е често, до сега 2 пъти, но ми е релакс цяла седмица. Пак си е лепната за мен, но обича вниманието и там цъфти.

# 161
  • Мнения: 7 898
В момента се опитваме да ходи по 2-3 часа на градина и ми се къса сърцето. Предпочитам да си го гледам сама независимо от това колко ми е трудно, пред това цял ден да мисля дали не реве, дали яде, дали спи и т.н.

Последна редакция: вт, 16 ное 2021, 14:53 от G.Savova

# 162
  • Мнения: 3 120
За буденето с рев - при нас е защото не се е наспал. Много рядко от глад, понеже е свикнал с режима на хранене.  Повечето пъти го приспиваме пак, но понякога не успяваме и си е мрънкало после. Като се е наспал се събужда усмихнат, весел и гукащ - абе блажено ангелче направо.

# 163
  • Мнения: 5 998
Бях си взела едни лекции за детския сън, та там консултантката обясняваше, че ако детето спи пълноценно се буди спокойно и без рев. Съответно, ако нещо го смущава или боли се буди плачейки. Та това беше единият от ориентирите дали детето се наспива добре.

Колкото до кърменето на поискване - аз почти никога не знам кога е гладен 😁 естествено, ако е спал 2-3 часа и ревне ще е на глад, но има дни в които буквално не спира да мрънка и реве, тогава няма друг начин за успокоение освен на гърда.
Има и дни, в които успявам да го приспя с песнички, бял шум и т.н.
Бебешка му работа.

# 164
  • Мнения: 42
Дайте им гризалки от хладилника за зъбчетата, нашето дори обожаваше да ближе ледчета. И анафтин бебе, да се чеше с него. А пък може да им е горещо и затова да се будят. Например оня ден в нейната стая беше 23 градуса и се събуди потна и ревяща, а снощи беше 22 и се събуди от студ. Няма угодия, не знам как да я завивам и обличам. Или пък имат много впечатления или са преуморени, ако не са спали добре през деня. Ние имахме период втория сън само в количка го спеше, после и това не щеше, пробвах в колата, всякак. А знаех, че ако не спи, после нощта ще е кошмарна. Може да са научили нещо ново да правят и да са превъзбудени. Може да ги приспивате малко по-рано, малко по-късно, с мляко, без мляко, с вода, може и нищо да не подейства, може просто да е ужасен период, който обаче слава богу ще мине все някога. Ние имаме добър период от почти една седмица, да видим докога. Сега е на година и десет месеца и имаме някаква комуникация поне. Но преди беше ужас, нито тя може да ми каже, нито аз я разбирам. Само мога да кажа, че в много отношения ще се подобрят нещата, за сметка на други естествено. Но ми се струва, че става по-лесно. Например вчера се возихме в колата 15 минути без да реве, но сега мога да й говоря и тя що годе разбира, а преди файда нямаше и беше невъзможно да отидем само двете някъде по-надалеч с колата. Тоест исках с всичко това да кажа, че има надежда нещата да станат по-добре и за вас!

Общи условия

Активация на акаунт