Подпис: Недоспала Изморена Изнервена

  • 8 780
  • 211
  •   1
Отговори
  • East Coast
  • Мнения: 333
Темата е само за мрънкане. За изморени майки, които искат да се оплачат и да помрънкат от бебетата/ децата си, на които им растат зъби, не спят, не ядат, бодуват през нощта ... Които искат да получат съвет от други не спящи, изморени и недоспали майки.

* забранени думи и изречения в темата:
-бебето ми не се буди по цяла нощ
- нямаме проблеми с никненето на зъбите
- гушкане и ще мине
- нямаме колики
- бебето ми спи по 8, 10, 12 часа без проблем
- период е ще мине

моля четете последните редове с чувство за хумор 😁

Започвам.
Имам 8++ месечен син, който не спи. Започна от 4ти/5ти месец след регресията на съня. Буди се, върти се и е неспокоен. От 2 месеца си върна нощното хранене. Буди се на 2 часа, 2 часа и малко. Понякога и доста по-често. Като новороден е! Не винаги заспива след като е ял. Понякога откарваме с по 2 часа приспиване. Не съм спала с месеци. Не знам дали всъщност е гладен през нощта или е нещо друго, и не знам как да му помогна. Чувстваме се повече от безпомощна. Пробвах всичко. С шум, без шум. Ранно лягане и късно такова. С чувалче през нощта, гол, облечен. Да спи през деня повече, да не спи. Овлажнител за въздуха с лавандулови капки. На светло, на тъмно, на синя светлина. С баня без баня. ....не става.
Понякога яде в 23:00, и после 4. Понякога в 2 и в 5, понякога в 11, 3, 5:30... няма определено ставане през нощта и не мога психически да си настроя часовника. Няма проблем да го храня, ако той наистина е гладен...

Режима ни през деня от няколко дни.
Без вечерните хранения.
7ч. 200мл мляко (формула)
9ч. Плодово пюре ( преместих сутрин заради киселини и газове)
12:30 пюре зеленчуково с жълтък и сирене или месно.
17:00 овесена каша/ мляко с бисквити
19:30/20:00 250мл мляко
Бодува на 3/3часа и половина
Има 2 дрямки. Спи по 30 мин. Взимам го и спи още час.
Всяка вечер правим баня и заспива към 20:00/ 20:30.
Вижда се вече бяла точици на венеца. Давам хомеопатия.
Има 2 по-дълги разходки през деня
Нямам помощ и съм 24/7 на разположение Му.

Къде бъркам? През деня, с яденето, спането. Какво не правя както трябва? 🥺Омръзна ми да съм люлка, лъжица и биберон...знам, че звучи кофти, но така се чувствам

Последна редакция: ср, 20 окт 2021, 18:59 от Scarlett OHara

# 1
  • Мнения: 1 580
Скарлет, яде ли достатъчно и разнообразно? Да не би да се буди нощем, за да си дояжда от деня?

А другото е, че може в момента да придобива нови умения.

# 2
  • East Coast
  • Мнения: 333
И аз си мислех това с яденето. Готвя му и се опитвам да е разнообразно.
Започнах от няколко дни да слагам по две три бисквитки във вечерното мляко  (250мл.) и за сега вместо в 11:30 се буди в 2 да яде. Не знам дали е от млякото обаче.
Знам, че 8 месец е big deal при тях. Нова регресия, нови умения, пълзене, зъби, скок в 36та и 37ма седмица....но това при нас е от 6ти месец 🤔

# 3
  • Мнения: 2 883
Мазнина във всяко пюре слагаш ли? Зехтин/кокосово масло? Ако спи до теб пак ли се буди? Ние поне така поспиваме малко, но когато бебето спи, каката се буди или обратно. Кафето вече венозно трябва да го приемам, иначе не работи, само ми увеличава  безпокойството 😂

# 4
  • Мнения: 1 580
Бих махнала бисквитите, че има и захар в тях. А има ли заместена вечеря? Бих я въвела, ако няма.

Иначе кураж и сили ти пожелавам!, 🍀

Последна редакция: чт, 21 окт 2021, 01:08 от Threemafan

# 5
  • У дома
  • Мнения: 4 203
И аз в клуба Joy
На почти 9 мес., а де буди по абсолютно описания начин. Изброените от теб и аз съм пробвала. Записах я на кухня, за да е разнообразна храната, ами пак си се буди по няколко пъти на нощ . Съня е мираж Head Band

# 6
  • Мнения: 2 488
Скарлет,никъде не бъркаш. Просто някои бебета са по-трудни за гледане. Спят неспокойно, трудно заспиват, лесно възбудим са и т.н.
На всички майки с чувство за хумор препоръчвам да прочетат книгата на Калоян Явашев "Дневникът на един тактко (звероукротител)". Няма да ви помогне да си гледате детето, но пък ще ви разсмее и ще видите, че не сте сами в този труден период.

# 7
  • Мнения: 46 516
Scarlett OHara, съдейки по половинките на часовете ми се струва, че прекалено много се напрягаш на тема режим. Спри да гледаш часовника си, отпусни се и се води по детето. Като готвиш, гледай да е такова, което с малко промени да можеш да го приспособиш и за възрастен, за да не правиш 2 отделни манджи. Приготвяй си шишета с вода за необходимата доза и само добавяй сухото вещество, без да гледаш колко време е минало. Ако не се налага смяна на памперс, правете всичко в просъница, за да не се разбуждате и двамата.

Самотен родител ли си?

# 8
  • East Coast
  • Мнения: 333
Rain dance живея на кафе и бисквити 🥴
В пюретата слагам зехтин, в кашите масло. Като се замисля не всеки път.
Спя с него на спалнята. През деня спи в мен, но през нощта не иска. Събужда се, аз го взимам, друсам, люлям,заспива, как легна с него и се буди и почва да се извива на дъга...как ме усеща не знам.

Няма вечеря заместена. Последното му хранене с твърда храна е каша и производни в периода 4 до 5ч.

Не. Наистина не се напрягам по отношение на график. Дадох като пример, часовете, за да не е нещо в тях проблема 🥴😂

Не съм самотен родител, но понякога така се чувствам.
Онзи ден се оплаквам на мъжа ми, че се чувствам не красива и смотана и изморена. И не мога нормално един душ да си взема. Убавеца ми вика "Никога не си била по-красива!"
Ама като те излумбусам с тигана в главата
😂

Добре, че кака му го взима след училище да си поиграят. Мале това дете все едно не съм го гледала аз. Толкова различно от брат си. Ама то е така. Запълват те с първото 🤨

# 9
  • Мнения: 6 932
Аз съм в графа Изнервена (година и 9м ) особено на края на деня когато дойде време за нощното приспиване,то дрънкане,дрънкане  може да минат и 30 Мин напоследък и не заспива...чакам ...чакам...сменям тона.Не става.Заспива като си гушка играчка.Абе попринцип това е най-големия проблем от както се е родила -Съня !!!
Трудно заспиване,бавно.Будене с рев -преди.
Имаше период заспиваше за 15 Мин ех, кеф 😃

Нз дали има значение никой не ни помага нито баби никой,то се натрупва 😕мъжа ми всеки ден е на работа като два дни е от 7до 19 -12 часа,като днес...
Ами оплаках се 😇😭♥️

# 10
  • Мнения: 46 516
Цитат
И не мога нормално един душ да си взема.
Къпи се, когато каката или таткото са вкъщи. Отдели си време, направи си някоя маска, отпусни се във ваната, ако имате. Щом не кърмиш, разделете си нощта, така че и двамата да имате непрекъснат сън. Когато не си на "смяна" слагай тапите и заспивай.
Важното е да имаш време, в което да не си залепена за детето да можеш да презаредиш батериите, иначе нагоре ще става по-зле. Моето ядеше нощем до 3 г., а м/у 2 и 3 изкара кошмарен бебешки пубертет. Много е важно да имаш почивка. Няма такъв човек, който да кара 24-часови смени без почивен ден и да е адекватен.

# 11
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
И аз се включвам с една 13- месечна дама с растящи кътници и настинка и в зората на бебешкия пубертет. Свкаш не мога да я познав, беше толкова кротка, а сега плаче по цял ден от каприз. Почти не яде. Столчето хвана прах и скоро ще го разкарам. От месеци не го ползва. Не иска. Не може и 2 минуто да озкара в него, става ведната. Принудена съм да я храня в движение докато играе. Кога успявам, кога не. Често плюе храната и всичко става мазало.
Ама колкото хапне- толкова, вече не се тормозя.
Нощем се буди често и проплаква, да живее залъгалката. Върти се из цвлата кошара, заклещва си крайници.
Навън също са големи приключения, за секунди се измъква от коланите и иска да слиза от количката. Придвижването от точка А до точка Б се превръща в един малък кошмар, особено ако дръзнеш да разкараш фаса от ръката й.
Вкъщи е залепена за панталона ми. Невъзможна ми е всякаква домакинска дейност, особено готвенето.
И това ще мине, няма как. Кураж, друг акъл не се наемам да  давам 😁

# 12
  • East Coast
  • Мнения: 333
Цитат
И не мога нормално един душ да си взема.
Къпи се, когато каката или таткото са вкъщи. Отдели си време, направи си някоя маска, отпусни се във ваната, ако имате. Щом не кърмиш, разделете си нощта, така че и двамата да имате непрекъснат сън. Когато не си на "смяна" слагай тапите и заспивай.
Важното е да имаш време, в което да не си залепена за детето да можеш да презаредиш батериите, иначе нагоре ще става по-зле. Моето ядеше нощем до 3 г., а м/у 2 и 3 изкара кошмарен бебешки пубертет. Много е важно да имаш почивка. Няма такъв човек, който да кара 24-часови смени без почивен ден и да е адекватен.
Благодаря за коментара! Напълно съм съгласена.
Обаче аз правя всичко. Буквално. Доктори, училище, плащане на сметки, следене на акаунти и банки, готвене, чистене, къпане, хранене, приспиване,  дресиране на тинейджър и бебе, отглеждане на мъж + 4 часов работен ден от вкъщи. Не мога да легна с него през деня защото се възползвам да му сготвя или да прибера играчки, почистят, работя. За обяд за мен даже не стига време.
Осъзнавам, че много бебета не спят през ноща и има доста изморени майки, но това че съм постоянно без помощ ме измерва още повече, че не спя през нощта.
Самата мисъл че звуча като самотен родител е малко стряскаща
Съпруга ми става за робота в 4, защото започва рано и за да избегне трафика. Прибира се към 5. Къпе се и излизаме на разходка 1 час ЗАЕДНО понеже да е по-спокоен ако малкия се размрънка в количката 🤦‍♀️ Та от 24 часа аз съм с бебо 23.5. От както е роден

Колкото повече пиша, толкова повече осъзнавам, че трябва да сменя графика на мъжа ми и после на бебето 😂
Поне ми олеква като пиша тук. 😁

# 13
  • Мнения: 6 932
И работиш,мале 😳😳😳
Еми поне ни остава да си споделяме тук и да ни олекне ♥️
Когато на Мони й растяха кътници не ядеше нищо нито купено,нито аз да й направя нещо карахме на ам,кисело мл,солети хляб ...а тя си е много лакома и всичко иска да си куса беше чудооо🙄🤐😕
Аз когато мога винаги изчезвам обикновено уикенда ....за час два, дори ми стига да презаредя,ходих в мола или се виждах с приятелка после като се прибера ми е много мила и сме затъжени даже 😃

# 14
  • Мнения: 698
Имам син на 1.9, не съм спала повече от 4 часа без прекъсване откакто се е родил.
През деня в идеалния вариант спи по час и половина.
Все още има нощно хранене, винаги когато спи периодично проверява дали съм в стаята, ако ме няма става и после няма заспиване. В 6.00 е на крак кипящ от енергия.
Крепи ме надеждата, че като стане на 3 няма да е така и всъщност повечето мина

Кураж на всички!

# 15
  • Мнения: 2 887
Ужас, мойте порастнаха и не са съвсем бебета. Може би с момчетата е по-трудно  Вземи люлка шезлонг , на мен много ми помогна.

# 16
  • Мнения: 2 488
Скарлет, а защо правиш всичко сама? Нали не си самотна майка?!
"Излизам с таткото, за да е спокоен, ако бебето се размрънка"- аз това не го разбирам. И като се размрънка какво?! Ще люшка, ще пее, ще носи...всичко което и ти правиш. Дори и да не успее да го успокои, нищо страшно няма да стане. Бебето ще оцелее.
Това ни е грешката на повечето майки. Нагърбваме се с всичко и искаме да сме супер герои. Е, не става. Научете се да делегирате задължения. Полезно е за всички.

# 17
  • Мнения: 4 660
Scarlett OHara къде бъркаш спри това нощно ядене. Един порочен кръг пие мляко заспива пишка му се пак се буди яде пушка му се и така до сутринта.
Освен хранене бебетата се будят и за физиологични нужди пишкане акане болка и т.н

# 18
  • Мнения: 46 516
При нас опитите да спрем нощното хранене доведоха до тотална липса на сън. Ако не си получеше дозата мрънкането прерастваше в рев, а ревът в истерия, при която нямаше успокояване и цялата нощ заминаваше. Нито тя спеше, нито ние, а живеем и в блок, така че трябва да го отнасят и съседите. После и през деня беше кисела, което съвсем ни изцеди.
За пишкането не се е будила.

Затова решихме да си избира битките, бутахме шишето в просъница, още като чуем леко мрънкане и на практика не се и разбуждахме. Само за смяна на памперс, ако се налага, но бебето като се беше наяло си спеше и по време на смяната.

Пробвайте да го махнете, но и се водете по детето, всяко има различни нужди.

# 19
  • Мнения: 1 033
Малее, не трябваше да чета мислех, че тогава ще спим спокойно..🤣🤣 Така се успокоявах, че като стане 8,9м драмата ще мине сега, като гледам и по-лошо ме чака.😰 Това с къпането при вас помага ли, за сън? Ние сме на 3м и половина, е просто изкъпя ли я вечер е като върколак. Няма умора и сън. Все си казвам, още 5,6м и всичко ще мине.. Ама сега тотално се отчаях.. Идва ми да се продам на трафик за органи 😃😃

# 20
  • Мнения: 2 887
Е, четири месеца нищо не са. Нищо не сте усетил още. Давайте мляко и като заспи, ще заспи. Не е лесно.

# 21
  • Мнения: 2 488
Големият ми син се превъзбуждаше много от къпането и после нямаше заспиване. Преместихме къпането по-рано, към 4-5 часа и всичко си дойде на мястото.

# 22
  • Мнения: 1 580
Аз къпех сутрин след събуждане, че иначе не успявах изобщо.

# 23
  • Мнения: 6 932
Абсурд да й се приспи след като я изкъпем сякаш още повече се активизира 😃😃😃това с къпането,бял шум,сешоари и тема подобни няма шанс, тя ревеше от този тип шум 😃😭

# 24
  • Мнения: 1 600
И аз ш'са оплача!!!

На месец и половина е - братко, какво му става напоследък - все едно е изпил 3 кафета с 4 ред була ... толкова е превъзбуден. Нощем спи, но се разбужда лесно и мрънка, докато не го вземе някой на ръце. Тогава заспива за наносекунди.
Нещо съм яла и взе че се обрина целият..Сега е на антихистамин милият..

Имам чувството, че съм мега глупава и необразована майка, честно. Толкова неща не знам.. Толкова неща не прочетох като бях бременна... Постоянно мисля, дали не изпускам нещо, дали не правя нещо правилно.. Ако има някакви знаци рискови, които пропускам..

Много виновна се чувствам ...

# 25
  • Мнения: 11 088
Няма проблем с детето! Бебе на 8 месеца е. Деца и ние сме виждали (не еднорози, те са по форумите) - всичко, което описваш, е напълно нормално.
Проблеми с таткото, обаче, има. Не е на хотел ол инклузив, баща е. И освен в родителството, бива да е равнопоставен и в домакинството. Не е лошо да го лупнеш с тоя тиган най-сетне, не само да заплашваш Simple Smile

# 26
  • East Coast
  • Мнения: 333
Параход 😂 помага, помага. Може би не толкова колкото ми се иска, но помага. Той доста пътува и работният му ден е дълъг. Няма физическата възможност.

Аз пък мисля, че за да е неспокойно и ревливо едно бебе има все някаква причина. Или пък може би го сравнявам с кака му прекалено. Все казват дете с дете си неприлича.... ама те са като деня и нощта 🥴😁

# 27
  • Мнения: 2 488
Две еднакви деца няма. Всяко си е с характера си. Моите две деца са толкова различни, на двата полюса. Ако не бях ги родила лично аз, никога нямаше да повярвам, че са братя.

# 28
  • Мнения: 1 124
Аз ще се включа в темата с едно почти петгодишно "бебе".
Много ме изтормози това безсъние, ама много, съсипа ми мозъчните клетки...
Колики, зъби, сънища, биберони, нощно хранене, всичко преживях.
Може би към втората година започна да спи по-спокойно в смисъл, че като се събуди си заспива самО без излишни разговори и действия от моя страна. Но все още продължава да се събужда нощем от кошмар или нещо, което иска да сподели от случилото се през деня.
Майките на по-големи неспящи деца са ми казвали, че в един момент  се израства или децата добиват по-голяма увереност в себе си. Но на фона на бебешките мъки, това в момента е нищо.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 1 913
Нашата стана по зле съня отколкото беше.... през нощта преди поне само ядеше два пъти и това е. Сега проплаква на всеки 40 минути- час... това до 3:00 сутринта, до към 06:00 е спокойно и след това пак... съАва окончателно в 08:00.
Иначе заспива лесно, като стане е свежа, но цяла нощ с това въртене и мрънкане просто се побърквам. Не става да ида в другата стая, защото я чувам..... а ако не и се даде мляко към 4-5 надува гайдата и се буди..... на 14 месеца е...

# 30
  • Мнения: 488
Ето от такава тема имах нужда! GrinningHeart
Да знам, че не съм сама в полудяването покрай моята 4-месечна сладурка.

Да си помрънкам малко и аз пък дано ми олекне... Падна ми се бебче, което хич не обича да спи, особено през деня. Спа каквото спа първия месец и след това се започна едно будуване по цял ден, което за бебе на 2-3 месеца не ми се струваше хич нормално, а и не е никак лесно по цял ден да забавляваш толкова малко бебе, което не иска да спи Grinning А вечер приспиването става все по-кошмарно. Къпем я към 20:00 и човек ще си помисли, че ще хапне и до 21 ще е заспала, но не... тя заспива чак към 23-24 часа след 300 мъки, слагане на гърда, люшкане, гушкане, бял шум и какво ли още не. Накрая с баща й сме трупове Grinning

Мислех си, че все ще имам малко време за себе си, но не ми остава такова, защото ако поспи 30 мин. през деня, е рекорд Grinning Сега и с този ковид съвсем съм се затворила вкъщи и се депресирам, че съм по пижама по цял ден, не се виждам с никой и дори нямам време да хапна или да отида до тоалетна... Станала съм супвр изнврвена и само ме избива на рев

Другата забава е, че бебка не иска да се вози в количката. Редовно се прибираме с писъци след 5-минутна обиколка пред блока, по-далеч не можем да стигнем... изпуснахме хубавото време, затворени вътре, защото понякога започва големия рев, докато я слагам в количката и дори не успявам да излезем през вратата Cry

# 31
  • Мнения: 43
Bibonss, вземи си раница, в която да я носиш. Така поне ще можеш да излизаш някъде Grinning. Дъщеря ми също не искаше в количката и спеше 20-30 мин на дрямка. Затова винаги с раницата, дори и когато бях с количка. Когато започна да се вози по-седнала, леко се подобриха нещата.
А вечер със сигурност преуморявате бебето, следете да не стои будна повече от необходимото за възрастта.

# 32
  • Мнения: 5 998
Хубава тема 😁 напоследък ми се четат само такива майчински неволи.
Моето бебе е мнооого малко (месец и половина) и на фона на вашите деца даже не трябва да се обаждам, но..
През деня спи само на мен, не мога да го преместя никъде - буди се дори и час да е бил гушнат. Вечер спи сам само след баня, после го взимам при мен, за да си спестя драмата..
Имам чувството, че по цял ден понякога е на гърда. Не знам яде ли, залъгва ли се. В количката да спи макс един час, което значително стеснява периметъра на разходка. Има дни, в които реве и е неспокоен постоянно.. Опитвам да го приспивам без гърда - неуспешно. Иначе като го взема и я захапе заспива за секунди.
Давам си сметка, че още толкова малко време е минало, а се усещам как понякога ми тежи или се изнервям. Представях си нещата малко по-организирани, да имам поне време нещо вкъщи да посвърша, но не..
Отделно дето покрай други майки се чувствам супер некомпетентна и непознаваща детето си..

# 33
  • Мнения: 2 887
Все пак си 24/7 до детето и е нормално да си изморена. Аз второто го оставях да спи само в кошарата. Като можеш оставяй на бащата и малко се откъси, за почивка.

# 34
  • Мнения: 11 088
Отделно дето покрай други майки се чувствам супер некомпетентна и непознаваща детето си..
Щото лъжат. Още години напред ще е така... като проходят, като проговорят, като държат матури... само спокойно. Безсънието е ад, но всичко минава и заминава. E, има и късметлийки, но неспящите бебета съвсем не са толкова малко.

# 35
  • Мнения: 1 580
И аз като Параход мисля, че дори да не лъжат, много силно преувеличават. Може и да е от майчина обич, но винаги си имай едно наум.
Ако поразгледаш из темите дори тук са се наредили вундеркиндче до еднорог😁

А за изнервянето - така е, и по-зле ще става, колкото повече расте, което изобщо не значи, че си лоша майка, а жив човек.

# 36
  • Мнения: 488
“Щото лъжат” много ми хареса! Grinning Аз се чудя как така ми изглежда, че всички други майки се справят супер, децата им са ангелчета и всичко е като във филм на Холмарк... или поне така го представят Grinning Майчинството било велико, вълшебно и т.н. Как пък никой не ми каза веднъж, че майчинството е и да си по пижама по цял ден, течаща кърма, падаща коса, тичания до тоалетната, хапване на два залъка на крак и безкрайно чудене какво му има на това бебе Grinning Да, прекрасно е, но не всеки ден и не във всеки един момент!

# 37
  • Мнения: 1 033
Не си лоша майка. Аз моето като го видях за първи път изръсих, че по-грозно бебе никога не съм виждала в цяла България🤣🤣. Всички сме изнервени, другото е по филмите..

# 38
  • Мнения: 2 488
Никога не съм харесвала периода на майчинството, както и бременността. Приемам го като необходимото зло.🙂 Обичам си децата безумно, стояла съм си в къщи общо 5 г. (Не последователно), Отдала съм им в този момент цялото си време, внимание, енергия и т.н, защото е било необходимо за пълноценното им развитие, но определено не ми е любимият период от живота.
Първият месец в къщи с новородено е много труден и изтощаващ. Докато се възстановиш от раждането, докато свикнеш с бебето и нуждите му, докато свикнеш с недоспиването....и тн. Но с времето организмът се настройва и свикваш. Разбира се, всяка помощ е добре дошла.

# 39
  • Мнения: 5 998
Момичета, аз не мисля, че съм лоша майка 😁 просто.. неподготвена. И понякога се чудя дали не трябва да се постарая малко повече за някои неща. Иначе супер-майки ще има, то е ясно. Предполагам има и такива, които предусещат нуждите на детето си, аз не съм от тях.
Въпреки това правя всичко, което е по силите ми да отглеждам това дете по най-добрия възможен начин, но толкова.. не изпадам във възторг, не мисля че това е нещо прекрасно и несравнимо.
Винаги съм предпочитала да общувам с по-големи деца, бебетата са ми скучни 😁
Ако можеше да се телепортирам и да го взема отбил кърменето, с пораснали зъби и махнал памперса ще е най-добре, ама нейсе 😁
С нетърпение чакам да мине този период, който bibonss е описала абсолютно точно.

# 40
  • Мнения: 6 932
Как ми става хубаво и спокойно като ви чета и знам че не съм само аз и като чувам от познати които наистина си признават че детето не спи,реве и т.н. майчини неволи 😄наистина някои прекаляват чак да им завидиш как спи по цели нощи от бебе,а ти като си ставал поне три пъти ....😕😃😕😩
Мисля че има надежда да  се спи по цяла вечер като привършат зъбите,ние сме на финала ама да видим.....
Изморен и нз още какво, защото  детето боледува често....а чуждото не го е хващало нищо 2 г 🤐

# 41
  • Мнения: 2 488
Мира, твоето бебе е още много малко. Ще видиш само след няколко месеца как ще става все по-забавно и интересно бебенцето.
А иначе и на мен ми се иска, ако можеха да се раждат направо на три годинки.🙂

# 42
  • Мнения: 2 887
Аз пък харесвам периода с малко бебе, може би защото поотраснаха, но още ревят и е изнервящи. То като почне да говори, та да не млъква...

# 43
  • Мнения: 388
Оох и аз ви разбирам. Ама дойдох да ви успокоя. Наистина ще мине е тва се чудех лъжат ли ме или е истина.
Синът ми ядеше нощем до ГОДИНА И Половина. Бях готова да скачам, само, че ме е страх от терасата и височината, та и това не проработи.
Заспиване и след 40 минути се започва мучене, бучене, лек, рев, силен рев, истерия и те така докато не се наяде агейн и тъкмо да заспи човек, ритуала започва от начало. Всичко при него беше ЗЪБИ, четири кътника наведнъж само аз си знам как са излезли..
Та цялата драма с безсъние, въртене, реване и всичко прилежащо приключи след като излезе и последния скапан зъб, кълна се. Или обобщено, първия започна на 5 месеца, първите ми осем часа сън бяха след две годишния му рожден ден.
За второ и дума са не става, бих Ви поискала в замяна тигана, за лична употреба. Търпение и.... и не знам какво.

# 44
  • Мнения: 1 580
Търпение и.... и не знам какво.

Коктейл 🤭

# 45
  • Мнения: 388

А да, как забравих, имах период приспивам го, пия точно две глътки уиски щото от толкова се замайвам, имала съм случай, ставам сутрин и виждам, че съм ставала за мляко, обаче ми се губеше точния момент. Имаше проблясъци на по дълбок сън.
След като започна да спи, съответно да спя и аз, се събуждах сигурно 2-3 седмици в ужасно главоболие от наспиване. Няма угодия.

П. С марката на уискито няма значение.

# 46
  • Мнения: 204
Скарлет, това е твърде много за един човек, дори бебето да спеше по цяла нощ пак щеше да е трудно.
Опция е мъжът ти да поема дни/ смени каквото може или да поеме разход за гледачка ако работи и не може да помага…

Наистина каквото и да правиш, има си бебета, които реват много първите 2 години … terrible twos. :/
Цитат
И не мога нормално един душ да си взема.
Къпи се, когато каката или таткото са вкъщи. Отдели си време, направи си някоя маска, отпусни се във ваната, ако имате. Щом не кърмиш, разделете си нощта, така че и двамата да имате непрекъснат сън. Когато не си на "смяна" слагай тапите и заспивай.
Важното е да имаш време, в което да не си залепена за детето да можеш да презаредиш батериите, иначе нагоре ще става по-зле. Моето ядеше нощем до 3 г., а м/у 2 и 3 изкара кошмарен бебешки пубертет. Много е важно да имаш почивка. Няма такъв човек, който да кара 24-часови смени без почивен ден и да е адекватен.
Благодаря за коментара! Напълно съм съгласена.
Обаче аз правя всичко. Буквално. Доктори, училище, плащане на сметки, следене на акаунти и банки, готвене, чистене, къпане, хранене, приспиване,  дресиране на тинейджър и бебе, отглеждане на мъж + 4 часов работен ден от вкъщи. Не мога да легна с него през деня защото се възползвам да му сготвя или да прибера играчки, почистят, работя. За обяд за мен даже не стига време.
Осъзнавам, че много бебета не спят през ноща и има доста изморени майки, но това че съм постоянно без помощ ме измерва още повече, че не спя през нощта.
Самата мисъл че звуча като самотен родител е малко стряскаща
Съпруга ми става за робота в 4, защото започва рано и за да избегне трафика. Прибира се към 5. Къпе се и излизаме на разходка 1 час ЗАЕДНО понеже да е по-спокоен ако малкия се размрънка в количката 🤦♀ Та от 24 часа аз съм с бебо 23.5. От както е роден

Колкото повече пиша, толкова повече осъзнавам, че трябва да сменя графика на мъжа ми и после на бебето 😂
Поне ми олеква като пиша тук. 😁

# 47
  • Мнения: 2 488
Търпение....и малко коняк в сутрешното кафе😜(само за некърмещи)😂

п.с. това е шега. Някой да не си помисли, че започвам с алкохола от сутринта.🤣🤣🤣

# 48
  • Мнения: 5 998
п.с. това е шега. Някой да не си помисли, че започвам с алкохола от сутринта.🤣🤣🤣
И да започваш...... Никой тук няма да те съди 😂
Моето настроение рязко се оправя след малко вино.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 1 913
Оох и аз ви разбирам. Ама дойдох да ви успокоя. Наистина ще мине е тва се чудех лъжат ли ме или е истина.
Синът ми ядеше нощем до ГОДИНА И Половина. Бях готова да скачам, само, че ме е страх от терасата и височината, та и това не проработи.
Заспиване и след 40 минути се започва мучене, бучене, лек, рев, силен рев, истерия и те така докато не се наяде агейн и тъкмо да заспи човек, ритуала започва от начало. Всичко при него беше ЗЪБИ, четири кътника наведнъж само аз си знам как са излезли..
Та цялата драма с безсъние, въртене, реване и всичко прилежащо приключи след като излезе и последния скапан зъб, кълна се. Или обобщено, първия започна на 5 месеца, първите ми осем часа сън бяха след две годишния му рожден ден.
За второ и дума са не става, бих Ви поискала в замяна тигана, за лична употреба. Търпение и.... и не знам какво.

Все едно описа моите нощи последните две седмици. Еййййй тъкмо се унеса и айде пак мрънкане, въртене, айде пак шишето, детето заспи, аз тъкмо заспя и айдееееееее..... избиха сега някакви два зъба наведнъж и е малко по- спокойно сега, но пак си има 2-3 мрънкания за вода и мляко през нощта.
И чакам с ужас следващото никнене.
На година и два месеца е, яде си нощем, плаче си от зъби.... пълна нощна програма. Иначе през деня е супер, слуша, играе си, няма оплакване. Ама аз едва гледам през деня.

А и съм сигурна, че лъжат много хора за децата си. Имам няколко познати, дето за две години в ясла се кълнат, че детето им не се било разболяло нито веднъж?!?
Вече се научих да не се сравнявам , нито да вярвам на всеки. Иначе щях много да се сдухам, а само това ми липсва сега.

# 50
  • Мнения: 2 488
Това за яслата е абсолютна лъжа! Просто си им дават антибиотиците и си ги пращат на яслата. 😠 Лично съм се убедила в това. А моето, заради такива три дни беше на ясла и после 10 дни с АБ в къщи.😠

# 51
  • Мнения: 388
Ама то е закалено бе, то не знам какво мляко и храна поемало и по какъв метод е отгледано.
Пълни глупости, дават им антибиотиците и хайде в яслата, детската градина.
Синът ми винаги се разболяваше с хремите при смяна на сезоните. Е, седем дни на градина и първото разболяване е директно тежката артилерия, вирусна пневмония. Туй то. Зъбите да излязат, а другото са кахъри, ама от друго естество. Когато майката е наспана е пълноценна да се грижи за детето, дали болно, дали здраво. Сега дори ми е смешно колко трудно изжовявах този период с недоспиването и си блъсках главата, че аз съм единствената на света която не е научила бебето на режим, не съм приспособила себе си, ама какъв режим братче... Какво приспособяване. Мъжът ми иска второ, предложих му да му го родя и след две години ще започна да го отглеждам 24/7.

# 52
  • Мнения: 6 932
Нали искат бележка че са здрави или бъркам как доктор ще даде бележка при положение че детето е на Аб

# 53
  • Мнения: 388
Нали искат бележка че са здрави или бъркам как доктор ще даде бележка при положение че детето е на Аб

Не знам как, дори и да не е на антибиотик, отиваш искаш бележка и това е. Днес го пуснах на градина след боледуване, първо го оставих в градината, а после висях за бележка, тъй като вчера не успях. Тоест детето е на градина, не е прегледано дали е здраво, а бележка, че е здрав има. Сами си правете изводите. Всичко е на съвестта на родителя, някои нямат такава. Детето ми има 37 дни отсъствие, масово на 3-4 ден ги пускат с бележки, че са здрави, докато влачат сопол и кашлица. Няма да разводнявам темата, че се отдалечи. Съжалявам.

# 54
  • Мнения: 42
Това може да не сте го пробвали - моето дете от пет-месечно спи само по корем, може да пробвате така. Изпиваше си млякото, аз я обръщах и веднага заспиваше. Дори в количката се возеше само по корем, отстрани изглеждаше много смешно. Иначе при нас нямаше ден и нощ, по всяко време на денонощието будувахме, дори не се и опитвах да я приспя, нямаше смисъл да се изнервяме взаимно. И досега (година и девет месеца) има проблеми, буди се всяка нощ и не може да заспи два-три часа. От няколко дни почна да идва при нас, но като по-малка отказваше категорично да легне до мен. Преди седмица започнах да й отказвам мляко посред нощ, само веднъж на обяд, като ще спи и вечер. Не можех да й откажа, защото наставаше истерия. Сега реших да не се отказвам, защото ми писна от глезотии и знам, че не е гладна, докато преди нищо не ядеше и имаше вероятност да е гладна, и засега действа тази тактика, но първите две вечери беше кошмар, много рева. Давах й вода след млякото, след като мине истерията. Сега вече нормално (но знам, че пак ще стане нещо и ще зазлеят нещата). Също има и нощни ужаси, и сега като може да ходи и да излиза от леглото е много страшно, защото бяга, хвърля се, мята предмети наляво-надясно, а ние няма какво да направим.

# 55
  • Мнения: 488
Мами, аз да ви попитам вие имате ли време и желание да обличате нещо различно от пижама/домашни дрехи и да се гримирате, да си правите прическа? Така ми се иска да се наглася, да сложа гримче и косата ми да не е смотана на кок, но то нито има за къде да се глася, нито остава време, понякога и желанието ми секва като се сетя, че после трябва да се преобличам и да махам грима, докато бебка мрънка Grinning Не знам как някои жени успяват да го правят... пък и после се снимат с бебетата - облечени, нагласени, а ние с бебка по цял ден си ходим раздърпани и олигавени Joy

# 56
  • Мнения: 5 998
Аз много рядко се гримирам, но за косата и обличане - определено да! Доста често оставям малкия при баща му докато набързо си изправя косата, дрехи за излизане си приготвям от вечерта. Много ми липсва времето за фризьор, пък за масаж направо си мечтая с това вечно спане отгоре ми.
Като цяло свикнала съм да се поддържам в приличен вид и не ми е приятно да съм повлекана. Определено сега време няма почти, но пак според мен не е извинение за запуснатост.
Ако детето ми не спеше толкова често с мен през деня, щях да имам и доста повече време.
Обмислям да го сложа в раница, та поне да съм по-мобилна.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 1 913
Не ми се занимава честно казано, но винаги си оправям косата и слагам малко грим като излизам. За токчета не, защото не ми е удобно, но винаги съм с дънки, някакви готини удобни обувки и блуза+ яке сега. Не обичам да излизам по анцузи и клинове и не съм го правила досега.
Косата ми е дълга почти до кръста и я изправям всеки път, като я мия 🤣 или малката ме гледа и играе покрай мен, или я гледа баща и за 40-50 минути, докато съм готова. Сега като се замисля за година и нещо откакто съм с малката с кок намотан не съм излизала.

Но в нас никога не е перфектно наредено и оправени, нито винаги има сготвено. Просто си избирам за деня какво ше свърша и това е, всичко си има граници 😄

# 58
  • Мнения: 11 088
Това може да не сте го пробвали - моето дете от пет-месечно спи само по корем, може да пробвате така.
Спането по корем носи риск от синдром на внезапната бебешка смърт (SIDS) и наистина им е удобно така на някои бебенца, но е разумно да се практикува само върху родител/под постоянен надзор на (буден) родител.

# 59
  • Мнения: 1 033
Аз желанието за грим го имам, но времето го нямам 😃. По цял ден си ходя с пижама и клин мръсна и раздърпана 🤣🤣.. Немога да се изкъпя по седмица, все отлагам за утре.. Само тялото, косата не е толко важна може и веднъж седмично, понякога веднъж и на две седмици🤣🤣 Ужас.

# 60
  • Мнения: 42
Да, вярно е, и нас много ни беше страх, като започна да спи така, но по това време тя вече сама се обръщаше по корем, няма как постоянно да стои някой да я обръща по гръб, докато спи. Аз и затова започнах да я обръщам, защото тя така или иначе щеше се обърне сама и просто по този начин избягвах всичкия рев. Все пак не говорим за бебе на два месеца.
Това може да не сте го пробвали - моето дете от пет-месечно спи само по корем, може да пробвате така.
Спането по корем носи риск от синдром на внезапната бебешка смърт (SIDS) и наистина им е удобно така на някои бебенца, но е разумно да се практикува само върху родител/под постоянен надзор на (буден) родител.

# 61
  • Мнения: 7 898
п.с. това е шега. Някой да не си помисли, че започвам с алкохола от сутринта.🤣🤣🤣
И да започваш...... Никой тук няма да те съди 😂
Моето настроение рязко се оправя след малко вино.
Хората пиели поради 3 причини.
1. От радост
2. От мъка
3. От сутринта
Joy

Бих препоръчала на авторката вместо следобедна закуска да дава вечеря а за следобедна закуска давай мляко.
Важното е да има основните яденета, а междинните яденета, могат да почакат.
Другото което мога да я посъветвам, да запише детето на детска кухня, готвенето на вечерята да се поеме от съпруга и по- малко чистене и подреждане, за да имаш повече време за себе си.

# 62
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Мами, аз да ви попитам вие имате ли време и желание да обличате нещо различно от пижама/домашни дрехи и да се гримирате, да си правите прическа?
С първото много ми липсваше просто да съм човек. Ама най-базовото, като да си измия зъбите без да държа бебе и то да ми пищи в едното ухо. Или да вляза в банята и да си измия косата с две ръце, не с една.
Бях от майките по клин и тениска, с косата на кок, и така близо две години. Хич не ме притеснява да го казвам, щото като те наповръщат няколко пъти, напишкат, и напито изпусне, и разлеят няколко неща на теб, последното за което си мислиш е добре ли изглеждаш. Да не говорим колко бързо съхне тази комбинация, като имаш да изпереш три до пет сета за деня...

# 63
  • Мнения: 61
Леле хем ми е смешно ,хем ми се плаче 😂 моя още няма и 3 месеца ,а аз простата си виках само да му минат коликите и се почва спането 😂 като гледам най-лошото тепърва предстой 😂😂😂 включвам се в клуба да живее пижамата +грозния омотан кок . Понякога нямам време и краката да си обръсна ! Няма да се отчайваме ! Много сме ! Силни сме !

# 64
  • Мнения: 5 998
Стига де, аз за зъбите съм оптимист - познавам хора, които казват, че леко е минало при тях 😁

# 65
  • Мнения: 7 898
Зъбите при нас за сега са песен. Вади ги без излишни драми. За сметка на това беше със зверски колики и ядене през 3 часа до края на 8 месец.

# 66
  • Somewhere beyond the moon and stars
  • Мнения: 645
Наистина е различно, даже при едно и също дете. Нашата девойка (6 м) със зъбите е на седмици - една седмица не може да спи нито денем, нито нощем - в момента сме така, снощи сме с 4 часа сън.. За пореден ден; цяла нощ е мрънкане, рев, опити за приспиване. Махнали сме нощното хранене по принцип, но понякога единственият вариант да се приспи е да похапне. Борим се да се наспива поне през деня. Но миналата седмица си беше в нормален режим на съня, почти без да се буди през нощта и с нормално приспиване.

# 67
  • Мнения: 3 123
И аз съм от мамите с пижамите. Само като излизам съм с дънки, но те са ми бременните дънки, че аз напълнях след раждането и имам шкембе. Sob
За спането - спи от 20 до 5 сутринта, с някое и друго събуждане и едно ядене около 5. Това по новото време. Преди спеше до по късно 6-7, но всичко се промени с излизането на вторите резци. То хубаво спи до 5, ама да стане и да играем. Пък той стане, играе 10-20 мин и църка, че му се спи. И като се почне едно приспиване 30 мин на ръце /тежи 9.5 кг/. При другите приспивания няма такъв проблем, а свекървата почти изцяло го приспива в кошарата.
За недоспиването намерих лек за мен - просто лягам в 21.30-22 часа като бебо спи най спокойния сън. Ставам за храненето в 00 часа и пак лягам. Така съм достатъчно отпочинала да съм адекватна в 5 сутринта. А преди спахме с ММ до 9 почивните дни... Ех... спомени...

# 68
  • Мнения: 2 887
Пак ще се спи няма страшно.
От минаха ми бебешки те моменти, даже и не си спомням тежките периоди.

# 69
  • Мнения: 61
Много ми е интересно така като кажат,а те го казват всички с по-големи деца ,включително и мама . То се забравя ,не помня тия периоди . Аз имам чувството ,че тия колики никога няма да ги забравя . Тоя стрес бебето да реве до посиняване и да се превива  без да можеш да му помогнеш с каквото и да е направо ме свари неподготвена . Мисля ,че ми беше в плюс ,че нищо не знах преди да се появи малкият ,но сега живот и здраве ако решим да имаме 2ро не знам от къде ще сбера кураж или в идеалния случей ще съм забравила тия гадни,долни,мръсни колики 😂😂😂

# 70
  • Somewhere beyond the moon and stars
  • Мнения: 645
Според мен е нормално да се забрави, така действа паметта - с течение на времето емоциите изчезват от спомена. Аз помня само какво отчаяние ме обхващаше през периода на коликите, като ММ се обади, че ще закъснее на работа, а малката се дере вече часове.

За гласенето - аз пък, ако има кой да я гледа за малко, с удоволствие се гримирам и обличам. Ако сме двете, се оправям експресно; но само да дойде на гости някоя баба (веднъж на няколко месеца, че са далеч) - и маникюр ще оправя, и токове ще сложа. Но моята работа е по принцип представителна, така че винаги досега ми се е налагало. По-скоро ми е неприятно, че прекарвам толкова време вкъщи и по пижама. Joy

# 71
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
За гласенето - аз пък, ако има кой да я гледа за малко, с удоволствие се гримирам и обличам.
Ако имаше кой да нагледа децата дори сега, първата ми работа щеше да е да легна да се наспя Satisfied Stuck Out Tongue Closed Eyes

За забравянето, и аз не знам как става Worried Запечатани са ми в главата някои моменти, и дори сега само като се сетя ми се свива нещо...

# 72
  • Мнения: 6 932
Абсурд да ги забравя коликите,вкъщи сами,не можеше да се излиза по цял ден на ръце....не мога да ги сравня дори със зъбите или сополите или вирусчетата 😩

# 73
  • Мнения: 1 033
Най-лошото е, че започват да тежат много. Сега е 5,500кг, а имам мускулна треска даже незнам от кога свикнах с болките, а като стане 9,10кг не ми се мисли. Мисля да си сложа 1 нож в пижамата, в долнището😃 и някой, като ми каже нещо за 2ро дете, и бам ще му извадя нож от гащите..🤣🤣🤣 Никой няма да го очаква🤣😃

# 74
  • Мнения: 1 580
То, и за раждането така ми говориха. Пък нà, спомням си го като вчера след 4 години и.

# 75
  • Мнения: 7 898
5.5 кг беше когато беше на 2 месеца Simple Smile. Имаше зверски колики, но имам ли второ изобщо няма да се мъча с капки и други подобни, а веднага минавам на хипоалергично мляко. Друго спасение от зверски колики няма.

# 76
  • Мнения: 265
5.5 кг беше когато беше на 2 месеца Simple Smile. Имаше зверски колики, но имам ли второ изобщо няма да се мъча с капки и други подобни, а веднага минавам на хипоалергично мляко. Друго спасение от зверски колики няма.
И това опитах, не го харесваше, съответно не пиеше много и усвояваше по- бързо, та тогава беше рев от глад. Може би трябваше и с друга марка да опитам, обаче като прочетох за 8 месеца колики, ако продължат толкова и до там ще стигна.

# 77
  • Мнения: 7 898
Харесва, не харесва на края свикна Simple Smile. Просто нямаше избор.

# 78
  • Мнения: 2 352
Не мисля, че се забравят някои неща. Раждането пълен абсурд да го забравя, но въпреки това се навих за второ дете.
Ама сега ако някой ме пита за колики и зъби ще му кажа, че не е нищо особено, защото просто дъщеря ми нямаше силни колики и не е имало съвсем безсънна нощ. Останаха 2 зъба да избият, но за другите сме имали общо 6-7 нощи, в които е будувала по няколко часа, пак не е било цяло вечер. Даже някои не ги разбрахме кога излязоха. Просто няма как да кажа, че е било нещо тежко и трудно като период.
Обаче този бебешки пубертет, това тръшкане, това инатене, всичкото е Нееее.... Ще ме побърка!!! На моменти просто е непоносимо положението. Не съм на мнение, че шамарите са решение на проблемите, обаче понякога така искам да хвана и да я ошамаря, много сили ми коства да не го направя. Дано скоро да отмине този период на инатене, защото иначе ще ми побелеят косите преждевременно.
Отделно пък тези ясленски вируси, направо сърцето ме боли да я гледам болна...

# 79
  • Мнения: 6 559
Наистина избледняват някои по-тежки моменти. И аз вече не помня коликите, само че давах някакви капки да няма газове... Зъбите повечко ги помня, защото е периодично, пък и му остават последните четири кътника... Ама виж тоя бебешки пубертет не знам дали някога ще го забравя.. едва ли.. като ми се затръшка двегодишното в магазина за шоколад и изпаднах в тих ужас... Е, проблема е решен - не го водя с мен в магазина Joy поне докато не се развие контрола над импулсите,ама това, казват, ставало след третата година.. тааа, и аз чакам светлината в тунела Hug

# 80
  • Мнения: 3 123
Мисля, че всеки различно "забравя", защото просто това, което трябва да бъде забравено е различно. Ако си имал тук там по седмица-две будуване и после спокоен период си по склонен да забравиш, но ако недоспиването продължи с месеци - първо колики, после зъби, после будене ей така по навик, едва ли ще го забравиш толкова лесно. Различно е ако имаш повече помощ или си повечето сам също оказва влияние.

# 81
  • Мнения: 2 488
Не че се забравя, но просто толкова бързо растат децата (макар и сега това да не ви се вярва), че всичко избледнява и ти  се струва просто като един лош сън.

# 82
  • Мнения: 7 898
Оооо хич не ми е избледняло. Като знам как не спях месеци наред и ми става зле Simple Smile.

# 83
  • Мнения: 11 088
Малки са ви децата още и ви е прясно, затуй сте злопаметни Simple Smile За пръв път спах цяла нощ, след като дъщеря ми навърши 2 години, преди това се е случвало и по 10 пъти да се буди. Сега е на 13 и изобщо не си спомням тези моменти, защото ме ядосва с други неща!
Виж, тежката бременност и драматичното раждане са причина да нямам второ дете; но бебешките години не са нещо, от което се умира - минават и заминават Simple Smile

# 84
  • Мнения: 488
Мами, случва ли ви се понякога просто вече да треперите от умора и нерви Confused Напоследък ми се струпаха тегави дни, по цял ден се опитвам да приспя малката и не става, и не става... вчера без майтап я приспивах от 13 часа на обяд до 16 и заспа накрая за точно 5 минути! Разревах се от безсилие накрая.. как може бебе на 4 месеца грам да не иска да спи. Аз ли съм най-некадърната майка, която не може да приспи бебето си Confused Забелязах и, че откакто съм родила не само свалих качените кг през бтемеността, но и продължавам да отслабвам. Като забременях бях 62 кг, влязох да раждам 68-69, сега съм 59кг и малко се притесних да не би да ми има нещо. Има ли друга от вас като мен? Може ли да е от факта, че бебка доста често е на гърда ( кърмя я на поискване)Thinking

# 85
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 670
Мами, случва ли ви се понякога просто вече да треперите от умора и нерви Confused Напоследък ми се струпаха тегави дни, по цял ден се опитвам да приспя малката и не става, и не става... вчера без майтап я приспивах от 13 часа на обяд до 16 и заспа накрая за точно 5 минути! Разревах се от безсилие накрая.. как може бебе на 4 месеца грам да не иска да спи. Аз ли съм най-некадърната майка, която не може да приспи бебето си Confused Забелязах и, че откакто съм родила не само свалих качените кг през бтемеността, но и продължавам да отслабвам. Като забременях бях 62 кг, влязох да раждам 68-69, сега съм 59кг и малко се притесних да не би да ми има нещо. Има ли друга от вас като мен? Може ли да е от факта, че бебка доста често е на гърда ( кърмя я на поискване)Thinking

Уви, още ми се случва - и да треперя от нерви, и да плача от безсилие... Макар, че далеч не са бебета децата ми...

Аз ли съм най-некадърната майка, която не може да приспи бебето си - съвсем сериозно ти казвам - НЕ! Не си!
Спокойно... Има такива дни... Ще отмине...

Не е най-адекватния съвет - но! Като се усетиш така - остави я на безопасно място - в кошара или креватче - и излез от стаята. Да реве, да се дере... Каквото.... След 5-10 минути ти ще си отпушила ума си, а тя може и да е заспала сама...
Дай си 5 минутка...

# 86
  • Мнения: 6 559
Да, от кърменето се отслабва, защото гори към 400-500 ккал дневно /кърмене на поискване при незахранено бебе демек 8-10-12 кърмения на денонощие/.
За приспиването, аз съм стигнала до следния извод - не заспи ли за половин час, спирам, играем половин час и пак опитвам половин час приспиване и ако и тогава не заспи, значи няма да заспи и приключвам и чакам следващия час за сън по режима на който е в момента. За спането трябва да напипате правилния режим на вашето бебе, да не е прекалено преуморено или пък да не му се спи още.

# 87
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Разревах се от безсилие накрая.. как може бебе на 4 месеца грам да не иска да спи. Аз ли съм най-некадърната майка, която не може да приспи бебето си Confused
Колко часа сън прави на денонощие всъщност? Спи ли нощем?
Съвета на Мая е добър Hands Plus1
Скрит текст:
Едното ми дете, това дето ми съкрати живота с 20години, не спеше. Правеше отвратителни бързи дремвания от по 15-20мин на всеки няколко часа, денонощно, т.е. без стабилен нощен сън. Събираха се общо към 5-8 часа, като 8ч беше в добър ден. Следяха ситуацията няколко лекари, и на края ми се каза, че всичко е наред на бебето, просто има и такива деца. И до ден днешен не спи нормално, но вече схванах че просто има нужда от по-малко сън в сравнение с другите деца. Разказа ми се играта в първите години де, няма да те лъжа, откачих леко от перманентното недоспиване Disappointed Но с времето нещата се подобряваха, и сега се подобряват Hands Plus1

# 88
  • Мнения: 488
През нощта спи по 8-9 часа с едно прекъсване за хранене. Заспива между 23-24h, буди се някъде към 4-5 за хранене и след това си доспива до 8-9 сутринта. След това се случва да поспи за час някъде между 11-12h и вече следобедният сън е мираж... приспиване с часове, заспива на гърда и в момента, в който я оставя се събужда или я приспивам над час, за да задреме за 10 мин. И така чак до вечерта си изкарва с едно, две задрямвания за по 10-15 мин макс... И вечерта съответно приспиването е кошмар, защото вече е крайни преуморена и кисела.

Много ви благодаря за подкрепата и съветите! Hug Има дни, в които се чувствам много безсилна и като лоша майка. Вниманието ми е насочено на 100% към бебчето, кърмя я на поискване, играя с нея, следя за признаци за сън, приспивам, старая се да имаме няккаъв режим, но изобщо не се справям Confused

# 89
  • Мнения: 2 352
Имах моменти, в които оставях бебето на мъжа ми и влизах в банята. Плачех под душа, докато не се успокоя и не си събера мислите в главата, или топлата вода не свърши Grinning
Ако мъжа ми го нямаше, оставях бебето на безопасност място(кошарата), отивах в другата стая за 1-2 мин, да се нарева и навикам. Много усещат, когато ние сме изнервени и те започват да нервничат повече. Имало е случаи, в които се мъча да я приспивам и започвам да се изнервям, тя започва да плаче. Взима я някой друг, баща и или баба и, заспива за секунди в тях...

# 90
  • Мнения: 3 190
Аз следобед спя с нея. Тя е на гърда, аз съм легнала настрани, така си заспива и няма мърдане, едно бебешко краче е преметнато през мен за всеки случай, да не избягам. Нищо не мога да свърша, но това е.... Иначе ще се мъчим и двете. Ако за половин час не заспи, правя като Мама Мая - отиваме да играем и следя за прозявки.

# 91
  • Мнения: 1 580
И моята мома правеше същото като на Наивница, че и блузата ми държеше с една ръка. Понякога и не успявах даже на разходка да излезем, защото и двете се успивахме. Моето дете без мен денем също не спеше, но Слава Богу имаше добър нощен сън.
Къде ме подсетихте...така ми залипсва това гушкане❤️

# 92
  • Мнения: 61
А кога започват да проявяват предпочитания . Моя го гледаме аз ,майка ми и баща му . Имам чувството,че не му дреме кой от нас го обслужва. Все ми се ще е така да ревне за майка си 😂😂😂 чисто от егоизъм ,че аз съм му най-важна и най ме обича 😂😂😂 От друга страна не държа ,че ми е добре да го преспива вечер баща му ,а през деня чат пат баба му 😂😂😂 ама пък поне от кортуазия така да проличи ,че съм му майка

# 93
  • Мнения: 2 488
Trev1, на колко месеца е твоето бебе? Обикновено след 6м започват да делят хората.  Спокойно и за теб ще реве(внимавай какво си пожелаваш 😉). Моето имаше период, само мен търсеше - за хранене, приспиване, обличане... всичко. Бяхме като залепени. Така ми се е искало в този период някой да ме отмени поне за малко. Ако друг трябваше да го обгриже, това значеше водене на война за най-елементарно нещо. И това мина...

# 94
  • Мнения: 6 559
Аааа внимавай какво си пожелаваш. Моя към 1,6г като се залепи за мен и няма оттърване - за всичко мама мама мама, вече е на 2г4м и леко започна да се подобрява, защото се върнах на работа и няма избор Joy

# 95
  • София
  • Мнения: 1 363
Големият ми син е на 8 год, но още помня ужасът когато беше бебе.
Мислех, че само аз рева под душа докато бебето се дере в другата стая.
Tired Face

# 96
  • Мнения: 1 033
Аз днес изтрещях, зарязах моята с баща ѝ, тръшнах вратата и излязох ей така.. Имат късмет, че сме от малко градче и нямам автобус да си хукна за София.😃 Не издържам болят ме ръце,крака, глава. Изнервена съм, направо ми става лошо по цял ден реване, за ръце. Ад е. Мислех, че съм най-лошата та сега, като ви чета се поуспокоих....

# 97
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
bibonss, добре го докарва. Вероятно си пробвала, но нещо дето ни помагаше ако не спи но се изнервя от умора - down time. Което буквално беше да спра всякакви шумове (тв, радио, звук на играчки), и намалявах осветлението. Всякакви видове тихи игри и книги бяха точно за такива моменти. Много успокояваха малкото. И макар и да не решаваха проблема (и не винаги сработваше), цялата ситуация се подобряваше.

Все ми се ще е така да ревне за майка си...
Ще ревне, и ще искаш да спре Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 98
  • Somewhere beyond the moon and stars
  • Мнения: 645
Изнервена съм, направо ми става лошо по цял ден реване, за ръце. ....

Напълно те разбирам, моята девойка от ден 1 е така, само носене на ръце. 3-4 месеца изобщо отказваше да си спи в креватчето, в момента, в който я оставим, подскачаше и се събуждаше. Сега (около 6 м.) успявам да я оставя понякога в кошарката за игра, да си поиграе сама за 5-10 минутки.
За сметка на това снощи реши, че цяла нощ трябва да си играем, вместо да спи. Grin
Разбира се, с татко ѝ много обичаме да си играем в 5:00 сутринта.

# 99
  • Мнения: 318
Ах,каква хубава тема❤ Моята бебка е на 4 месеца,успокоява се само на гърда и ме ползва за биберон май 😅 Спи при нас,като реша да я махна от възглавницата за кърмене да я сложа в гнездото веднага отваря очи-бандитка е 😃 И я свикнах на ръце.Всичко това,май още не ми тежи,даже все още ми е много мило 😁😄

# 100
  • Мнения: 1 752
Записвам се и аз в темата. Имам ревливо и мрънкащо бебе, което спи три пъти по 30 мин, понякога и два пъти.
Най ме е яд, че лятото не излизахме, голям рев падаше и изобщо не искаше да се вози в количката. Купихме друга, същата работа. Само като се сетя-сутрин, започва да става горещо и бебето реве навън. Имах стрес и в един момент отказах да излизам сама, някой трябва да носи детето на ръце, пък друг да бута количката.
За коликите не искам да си спомням, след всяко хранене рев и няма успокоение. Мислех, че никога няма да приключат.

# 101
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Как се справяте с по- големи бебете ( 14м), които ти се увивата около краката, свалят ти панталоните и реват неистово, докато се опитваш да сготвиш ПОНЕ на въпросното бебе, че големите могат да минат и с хляб и салам.
В чудо се виждам, готвя почти всеки ден за нея, не отнема много като време, тъй като е малко количество, но се усеща като цял ден. Не се заиграва с нищо, види ли ме на мивката и все едно не знам какво се случва. Обмислям да взема образователна кула, но се опасявам, че ще е поредната неизползвана вещ.

# 102
  • Мнения: 7 898
Спокойно, всички са така на тази възраст. Просто не се нервирай или го давай на градина Simple Smile.

# 103
  • Мнения: 6 559
Вики, и моя беше така, не знам защо му ставаше нещо точно като взема да готвя или да мия чинии, точно тогава почваше да ме дърпа и събува и тн. След известно време открих причината - искал да гледа мама какво прави. Решението - купуваш едно детско стъпало /от тези за тоалетна/ и да гледа до теб какво правиш. Това реши проблема при нас, ама докато се сетя, се измъчих и аз.

# 104
  • Мнения: 2 887
Аз я слагам на кошарата, отсреща е компютъра и и пускам да гледа нещо докато върша работата вкъщи. Не е хубаво да гледат, обаче как да стане. Когато ми се спи много след нощна смяна, пак я слагам да гледа. Но тя е вече към 3г.

# 105
  • Мнения: 318
Записвам се и аз в темата. Имам ревливо и мрънкащо бебе, което спи три пъти по 30 мин, понякога и два пъти.


Най ме е яд, че лятото не излизахме, голям рев падаше и изобщо не искаше да се вози в количката. Купихме друга, същата работа. Само като се сетя-сутрин, започва да става горещо и бебето реве навън. Имах стрес и в един момент отказах да излизам сама, някой трябва да носи детето на ръце, пък друг да бута количката.
За коликите не искам да си спомням, след всяко хранене рев и няма успокоение. Мислех, че никога няма да приключат.

Ергономична раница?

# 106
  • Мнения: 2 352
Още изтръпвам като се сетя... Сутрин ме събуждаше с рев, защото е гладна. Виси ми на панталона и реве докато и направя ядене, дори и да я вдигна да гледа пак ревеше.
Иначе през другото време или е качена на стола и ми помага или пускам песнички.
И аз мислих за тази кула, но ми се струва излишен разход, а и заема доста място. Използвам кухненски стол.

# 107
  • София
  • Мнения: 1 363
Тия раници ги предлагате като панацея, но не всяка майка е ок да носи 7 кг с часове на кръста си, всеки Божи ден. Можеш да свършиш нещо ли? Пак е нещо, но не можеш да седнеш, не можеш да се наведеш, едвам клякаш, тежи та се не трае, да, бебето заспива бързо, но кажа ли думичка на каката, се е събудило, защото му говоря баш на ухото. Спра ли да се движа, почва да се бунтува.

Няма панацея. Имаш ли бебе, нвмаш успешен ход.

# 108
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 670
Тия раници ги предлагате като панацея, но не всяка майка е ок да носи 7 кг с часове на кръста си, всеки Божи ден. Можеш да свършиш нещо ли? Пак е нещо, но не можеш да седнеш, не можеш да се наведеш, едвам клякаш, тежи та се не трае, да, бебето заспива бързо, но кажа ли думичка на каката, се е събудило, защото му говоря баш на ухото. Спра ли да се движа, почва да се бунтува.

Няма панацея. Имаш ли бебе, нвмаш успешен ход.

Всеки според опита си предлага... За някой е било панацея раницата и/или слинга, за друг - друго работи.... Никой не е казал, че "всеки" е ОК да носи ... Просто като имаш позитивен опит - го споделяш, белким на някой помогне... Никой не Ви задължава да го приемате, използвате или каквото и да е. Просто идея.
Може пък да помогне.

Ергономичната раница не случайно се нарича така. Позата е добра за бебето, а на майката би трябвало да е удобна и да не тежи непреодолимо... Като е сложена правилно.

Лично аз, с новородено в слинг съм и обядвала на масата, и пазарувала, и в институция съм влизала, и какво ли не, което не ставаше с количката...

# 109
  • Мнения: 1 752
Още от началото взех раница на Boba, но до седми месец не пожела да стои в нея, как ли не опитвах. Не, не и не!

# 110
  • Мнения: 3 190
Още от началото взех раница на Boba, но до седми месец не пожела да стои в нея, как ли не опитвах. Не, не и не!


А след това пожела ли или се отказахте? Моето бебе също не иска да стои ни в слинг, ни в раница, та се чудя има ли надежда да происка...

# 111
  • Мнения: 7 898
Ако става въпрос за моето дете, надежда няма Simple Smile. Опитах и слунг и раница и крещи сякаш го колим.

# 112
  • Мнения: 488
И моето бебе не харесва ерго раници - пробвах два модела, нахранена, суха, доволна, сложа ли я вътре - рев и извиване... не харесва и количката си, реве и в нея  Grinning абе закъсала съм го с нейния инат,  а е само на 5 месеца. Моля ви, кажете - става ли по-лесно като станат по-големи? Grinning

# 113
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
И моето неспящо крещеше и като беше в слинг/раница се мяташе като бясна маймунка. Тез ръце и крака направо невъзможни теща постигаха. То и в количка беше същото де...

Моля ви, кажете - става ли по-лесно като станат по-големи? Grinning
Поне това при нас стана по-лесно, да Grin Помня, че последно влачих в ръце, щото отказваше всичко друго, като беше на 11 месеца. След това магически си одобри количката, а като проходи въобще няма стигане навън Satisfied

Последна редакция: вт, 09 ное 2021, 11:37 от InaV

# 114
  • Мнения: 318
И моето бебе не харесва ерго раници - пробвах два модела, нахранена, суха, доволна, сложа ли я вътре - рев и извиване... не харесва и количката си, реве и в нея  Grinning абе закъсала съм го с нейния инат,  а е само на 5 месеца. Моля ви, кажете - става ли по-лесно като станат по-големи? Grinning

Имате си детенце с характер ☺ Как процедирате тогава?

# 115
  • Мнения: 488
Ох, мъка е... доста си стоим вкъщи. Излизаме с количката все пак, защото е по-удобна за всякакви метеорологични условия и правим кратки разходки за по 15-20 мин. около блока. А понякога успявам да я изведа точно преди заспиване и ако е много изморена успява да заспи в количката, но тези случаи са редки Grinning Много е тежко, но все си казвам, че е период и ще мине.

# 116
  • Мнения: 204
И при мен не се получи с раницата, честно казано не се и чувствам виновна за това.
Бебето всеки път се расзхълцва силно като я сложа в рницата, според мен няма достатъчно пространство. А мен ме боли гърба доста, единия път ме боля и областта на корема от тежестта (тя е 9 кг).
Много по-лесно ми е да я нося на ръце, така поне тежестта й се разпределя и върху ръцете, не само върху гърба.
Няма как с голямо или шавливо бебе да се обикаля часове наред, да пия кафе над главата му или да ям докато то се опитва да се върти на всички страни да гледа. 😃

# 117
  • Мнения: 1 752
При нас изобщо не се получи в раницата, накрая се отказах и я продадох, просто не виждам смисъл да опитвам.
Пробвах и нахранен и минали час-два, преобут, с удобни дрехи, напред с лице, с гръб, не пожела.
Но, той и в количката не обича да стои, основно иска на ръце, но вече е почти 10 кг и аз не издържам да го разнасям.

# 118
  • Мнения: 43
Аз взех кула и страшно ми помогна, качва се и гледа, хапва или играе с нещо. Преди това беше кошмар, са о мрънкаше. Ако не иска да стои горе, поне ще се качва да си мие ръцете Simple Smile
 
Как се справяте с по- големи бебете ( 14м), които ти се увивата около краката, свалят ти панталоните и реват неистово, докато се опитваш да сготвиш ПОНЕ на въпросното бебе, че големите могат да минат и с хляб и салам.
В чудо се виждам, готвя почти всеки ден за нея, не отнема много като време, тъй като е малко количество, но се усеща като цял ден. Не се заиграва с нищо, види ли ме на мивката и все едно не знам какво се случва. Обмислям да взема образователна кула, но се опасявам, че ще е поредната неизползвана вещ.

# 119
  • Мнения: 3 123
При нас прие количката преди колко - 2-3 седмици. Преди това седеше извесно време и после започваше да плаче. Сега пак го гледам, че се бунтува или пък примрънква, но се правя, че ме няма и продължавам да бутам. Той гледа напред.
За ръцете - и ние много го носихме. Невролога каза, че не е добре за него и да го оставяме сам да драпа. Сега вече го вземем за малко като се разреве и пак го оставяме, но пък ние сме винаги до него. Като му се доспи почва да се катери по нас.
От няколко дни започна и сам да си заспива както лежи - пу-пу... И се буди в 7 сутринта- пу-пу и за това... Joy

# 120
  • Мнения: 2 488
За 14 месечно бебе защо приготвяте храна? Взимайте от детска кухня. Голямо улеснение е.

# 121
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
За 14 месечно бебе защо приготвяте храна? Взимайте от детска кухня. Голямо улеснение е.
Приготвям, защото съм в чужбина. Ако имаше кухня ехееее, хич нямаше и да се замисля. Ама няма 😒 така ми е писнало с това готвене. Понякога като не хареса обяда и давам 270мл АМ, може и някоя бисквита. Не знам дали е правилно, ама на човек му писва.

# 122
  • Мнения: 2 352
При нас ситуацията е още по- гадна. Имаме 3 кухни в града и детето не одобри нито една... Яде или домашна храна или купешки пюрета.

# 123
  • Мнения: 6 559
На 1г2м дете /за мен е дете, не бебе/ може спокойно да яде обща храна /без сол и подправки/ и не виждам защо трябва да му се готви специално. Нищо по-специално не съм готвила след годинката, давах каквото ние ядем. А когато не беше подходящо, давах купено пюре или някакъв сандвич или мъфин. За обяда и вечерята, нали. Закуската и СЗ си правех специално за него, защото аз не ям тогава, но те са някакви бързи неща като макарони със сирене, мюсли, палачинки, КМ с плодове и тн.

# 124
  • Мнения: 1 033
Много зор давах, за тази раница .. е реши,че няма да стои вътре. Отказах се. Ще я подаря някой, да не се дразня, като я гледам 😃

# 125
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Тя не яде от нашата храна, 100пъти съм пробвала. Не става и това е. Плюе, отказва и пак минаваме на ам. Някой като ми каже " давай от вашата храна" и откачам. Ами давам, но не я иска. И то отдавна я пробвам, преди да каже някой, че не е свикнала. Отделен е въпросът, че готвя супер рядко, не мога да й предлагам манджа на 2 д и, защото ние обикновено дояждаме, но общо взето не й допада я консистенция, я вкус, я нещо друго. Например суха храна не желае. Пробвала съм всякакви зеленчукови и месни кюфтенца, зеленчуци на пара- не. Хапва два пъти и губи интерес.
Синът ми също е много труден, яде малко и определени неща.

# 126
  • Мнения: 7 898
Откраднато от фейсбук, но да се посмеем Simple Smile.



Ше ме умОрите с тия ваши комплицирани и важни равносметки. Аз па почти нищо не помня от 2020-2021-та, освен че по едно време родих (чудно, мило и прекрасно дете), после настъпи нещо като едногодишна  полярна нощ, в която явно все пак съм хранила бебето и съм му давала вода и разни вещества (пащърнак, тиква, ЗАЕШКО С КОПЪР!!), щото му пораснаха зъби и чакам да проходи, може би, да се надяваме, съм се и къпала редовно, освен това успях да се подстрижа два пъти, оскубах си веждите, отидох 1 (един път) на бар за 16 минути и много ми хареса - имаше ХОРА и пиене, и всички говореха за всичко без кърмене, колики и захранване. В общи линии - прекрасна година, въпреки че сумарно помня около три дни от нея(в момента работя върху теорията, че човечеството е оцеляло и хората продължават да се размножават САМО защото жените изпадат в амок и не помнят нищо от първата година след раждането на дете - нямам друго логично обяснение как се навиваш да раждаш второ, трето, ЧЕ И ЧЕТВЪРТО, ако помниш всичко!). Благодаря на всички, които бяха до и около мен, съжалявам, ако някого нещо съм засегнала или съм го забравила, настъпила или наплюла, но такъв е периодът, хормон до хормона, майно ЛЬО - официалната нАучна данна твърди, че по време на бременност мозъкът на жената се свива с 5% и то и като без тва не ти е много, представете си кво остава - само някакви стърготини (за да ви илюстрирам - все още наричам хладилника 'радио', прибирам кафеварката в него и забравям как се наричат разни прозаични неща, като нощница и кашкавал). От 2022-ра искам само всички да са здрави и да нямат сополи, също така, ако е удобно - по един 8-часов НЕПРЕКЪСНАТ сън в рамките на денонощието - не всяко, разбира се, но и да не е разпръснат в месеца... нещо средно, примерно всеки четвъртък и събота. Тва е! Приятна година и бъдете щастливи! Аз ще си стоя вкъщи, щото ако отида някъде, вероятно ще се задавя с фъстъци и ще заспя зад пердето. 😴

# 127
  • Мнения: 4 660
Дълго време нямах деца и като си помисля това сега с две породени ревящи понякога дружно, си мисля за ония години когато се молех за чудото.
Има хиляди жени които искат да са на вашето място и да ви имат грижите.
Да признавам майчинството не е онова точно което си представях преди време.
Но съм благодарна на Бог че ме дари с деца. И ще изживея майчинството със всичките му нюанси.

# 128
  • Мнения: 388
Нали не мислите, че ние не сме благодарни за децата си?
Просто си споделяме емоциите и неволите. Когато знаеш, че има и други като теб, периода минава по - леко.
Така написано, все едно съжаляваме, че ни се е случило да имаме деца, което е абсурдно.

# 129
  • Пловдив
  • Мнения: 1 913
Не зная защо фактът , че има хора с репродуктивни проблеми , има общо с това, че на мен ми се е виело свят от недоспиване? Темата е да споделим неволи, не да кажем, че не искаме да имаме дете и не сме готови да си изживеем всеки момент от майчинството.

# 130
  • Мнения: 2 887
Според мен всяка майка има периоди, в които се чуди защо е родила.
Да ти ревят всяка нощ не е лесно, да се тръшка също, е разбира се че все пак им се радваме понякога и не бихме живели без тях.

# 131
  • Мнения: 1 033
Жестоката истина😃. Помня една вечер беба беше на около 2 месеца, само на ръце. Без сън. Една вечер, просто се предадохме. Сложих я в люлката, люлеех, тя ревеше. Нямах сили да я вдигна ММ също, тя ревеше, аз ревах над нея и се чудих защо съм родила след, като не съм готова. ММ седеше и се държеше за главата😃. Сега съм доволна, спя нощем.

# 132
  • Мнения: 318
Не,разбира се! Просто Кики ги приема по-философски нещата Simple SmileАз също се старая да мисля за хората които искат да изживеят това чудо,когато мойта бандитка реве или не иска да спи или пък е само на ръце. Сложно е като цяло майчинството и аз си го представях някак по-романтично но живот 😀😀😀

# 133
  • Мнения: 5 998
И аз си го представях едно, а то какво стана... 😁
Моят не ще и да чуе за залъгалка, съответно за хранене, успокоение, приспиване съм все аз..
Защо не спял в количка, защо не се успокоявал без цица, защо, защо... Много взеха да ми тежат коментарите на баба му и околните. Вече отнасям критики, а е само на два месеца. Затова спрях да им давам информация кога спал, кога ял..

# 134
  • Мнения: 1 580
Затова спрях да им давам информация кога спал, кога ял..

Поздравления! На мен бая повече време ми отне, докато бетонирам, че съм си научила урока Joy

# 135
  • Мнения: 2 887
То май всички си го представяме по-хубаво отколкото е, идеално.

# 136
  • Мнения: 1 033
Охх, тези баби са просто феноменални. Толкова са ми писнали...  Беба се дави, когато пие вода не винаги, но се дави. Бабата веднага си каза непоисканото мнение, че сигурно и били паднали сливиците и трябвало някоя баба да и ги вдигне, представяте ли си. Също още да и била правила "каша с брашно" .. У нас е постоянна битка, аз срещу тях. Все още печеля, но обмислям бягство в друг град, никой да незнае къде сме.

# 137
  • Мнения: 2 887
Еми слушай ги, но си прави каквото знаеш, не го правят от лошо, но тяхното е било отдавна.

# 138
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Поздравления! На мен бая повече време ми отне, докато бетонирам, че съм си научила урока Joy
Признавам, и мен ми отне доста над 2 месеца преди да се усетя Wink

Има хиляди жени които искат да са на вашето място и да ви имат грижите.
Това е отровна реплика...

# 139
  • Мнения: 488
Разбира се, че всяка една от нас тук, а и всяка майка по света обожава детето си и би направила всичко за него! Благодарни сме, но това не значи, че щом станем майки спираме да бъдем човешки същества с емоции и свои нужди, които понякога се изнервят или изморяват. Детето е щастие, но и мама е човек! Grinning Никога не съм била привърженик на идеята да се превърна в мъченица в името на детето. Да, обгрижвам го, обичам го, отдадена съм, но все пак не бива да се заличавам като човешко същество. Признавам си, че е имало моменти, в които съм толкова изнемощяла, че съм си казвала “Ех, сега ако все още нямах дете как щях да си хапна на спокойствие и после да си легна” И не мисля, че това ме прави лоша майка Blush

# 140
  • Мнения: 2 887
О, да определено не може да си легнеш когато решиш и да ти е спокойно.

# 141
  • Мнения: 2 488
Ох, това с падането на сливиците е уникално.🤦🤣🤣🤣
Аз пък на един комшия, дето питаше що бебето ревяло през нощта, му казах, че нарочно го щипем, за да плаче. 🤦 Повече не попита нищо.

# 142
  • Мнения: 1 033
Нали, аз като го чух просто ми се прииска да я запиша за Гинес. Няма кой да я бие, по простотия.

# 143
  • Мнения: 4 660
Тия които имат малки бебета прочетете малко за четвъртия триместър

# 144
  • Мнения: 7
Здравейте и от мен - недоспала и изнервена майка. Бебето ми не е спало добре от месеци. Предполагам, че са зъби, защото е почти на 10 месеца и няма нито един. Започвам да си мисля, че съм го изнервила, защото имаше период на спокоен нощен сън, макар и дневният винаги да е бил кратък. Въпросът ми е по-скоро как се справяте с тази умора. Алкохол не смея да пия, защото няма да го чуя като плаче нощем, пих чайове с мента/лайка..., но не помагат. Хобито ми е да плета и ми действа терапевтично, когато имам време, но коства допълнителна умора. Та, моля споделете какво правите, за да ви е свежо съзнанието. Не искам да предам на детето стреса и тревогата, защото от това най ме е страх, а вече си изпусках нервите пред него. Благодаря предварително! Желая здраве и СЪН на всички ви!

# 145
  • Мнения: 488
Включвам се да помрънкам след една тегава нощ. Бебка се буди буквално на всеки час... нямам обяснение защо и  се успокояваше само на гърда, разбира се. Изгубих бройката колко пъти я кърмих. Тя е на 5 месеца, чудя се да не са тръгнали зъби или пък да не й достига кърмата Confused Случвало ли ви се е бебето да се буди цяла нощ през 30 мин. - 1 час? В момента толкова ми се спи, че не знам как ще изкарам деня Flushed

За свежо съзнание най-много ми помага да оставя бебка на баща й за половин час и да си свърша нещо мое - я да си взема дълъг душ, я да  се епилирам Grinning ех, малките радости Grinning

# 146
  • Мнения: 3 190
Ралче, само сън може да помогне, трябва някой да те отмени за малко - мъж, баба...

# 147
  • Мнения: 2 887
Жалко, че понякога няма кой да те отмени. Трябва ти поне ден почивка, да се на спиш и да не се грижиш за никого. Няма ли на кой да го оставиш, дори на бащата почивните дни, пък ти може да преспи при вашите или при приятелка или на спа хотел да отидеш.

# 148
  • Мнения: 5 998
bibonss, и моето дете има такива моменти, отдавам го на скок в растежа 🤗 но твоето детенце е малко по-голямо, може и зъби да го мъчат.

# 149
  • Мнения: 7
Пояснявам, че моето дете също се буди на всеки час. Уикендът бяхме при баба му, ставала съм 18пъти за 2 вечери. Пробвахме всякакви неща за зъби и от нищо не виждам ефект. Не мога да дам съвет. На този етап няма кой да ме отмени, което е другата ми болка. Затова искам да намеря нещо паралелно, което да ме разсейва. Телевизия, подкасти, сериали... не мога да ги чуя в повечето случай от мрънкане. Но...запопвам да търся ентусиаст сред роднините за един следобед поне Simple Smile

# 150
  • Мнения: 488
Пояснявам, че моето дете също се буди на всеки час. Уикендът бяхме при баба му, ставала съм 18пъти за 2 вечери. Пробвахме всякакви неща за зъби и от нищо не виждам ефект. Не мога да дам съвет. На този етап няма кой да ме отмени, което е другата ми болка. Затова искам да намеря нещо паралелно, което да ме разсейва. Телевизия, подкасти, сериали... не мога да ги чуя в повечето случай от мрънкане. Но...запопвам да търся ентусиаст сред роднините за един следобед поне Simple Smile

Съчувствам ти и те прегръщам! Да няма кой да ти вземе детето от ръцете за половин час, е ужасно изтощително - и физически, и психически. А и щом сънят му през нощта е така постоянно, просто сигурно си на ръба на силите си. Най-добре помоли някой близък да ти помогне макар и за малко или поне да дойде да ти прави компания. Голяма помощ е дори и да има с кой да си поговориш, да има още един човек ундома, да хапнеш една супа на спокойствие Hug

# 151
  • Мнения: 7
Почувствах прегръдката Simple Smile Затова писах тук, дадохте ми малко кураж. Наистина съм на ръба, но...предстои по-трудното, както всички казват. Прегръдки и от мен за всички вас!

# 152
  • Мнения: 2 887
А бащата? Преди не знам как са се справя ли, мисля че роднините са били по жертвоготовни за гледане, баби, лели и т. н роднини. Не знам как са отглеждали толкова деца.

# 153
  • Мнения: 61
По Моят малък "дзвер" съм забелязала,че колкото повече не спи ,толкова повече ,не му се спи . От 2 седмици става *баси ла*ното като му се доспи . Започва да реве ,да се тръшка ,чак до захласване ,а му се спиииии та 2 невиди . Гледам ,колкото и да ми е изнервящо да го преспа поне за 20-30 мин.защото мрънкането и реването му ще ме побъркат . Поне вечер съм оставила баща му да го приспива ,аз да се скрия в хола и да погледам нещо(понякога в точка) . Не винаги се справя и таткото и се включвам и аз де ,но дори 1 от 6те приспивания на ден си е помощ . 😂

# 154
  • Мнения: 7
А бащата? Преди не знам как са се справя ли, мисля че роднините са били по жертвоготовни за гледане, баби, лели и т. н роднини. Не знам как са отглеждали толкова деца.

Той работи дори и през уикенда. Като е вкъщи поомага, но това е предимно вечер, когато детето вече трябва да яде и спи. А за да получа някакъв сън, от известно време го слагам до мен. В началото спеше по-продължително, но и спането заедно вече не помага

# 155
  • Мнения: 488
По Моят малък "дзвер" съм забелязала,че колкото повече не спи ,толкова повече ,не му се спи . От 2 седмици става *баси ла*ното като му се доспи . Започва да реве ,да се тръшка ,чак до захласване ,а му се спиииии та 2 невиди . Гледам ,колкото и да ми е изнервящо да го преспа поне за 20-30 мин.защото мрънкането и реването му ще ме побъркат . Поне вечер съм оставила баща му да го приспива ,аз да се скрия в хола и да погледам нещо(понякога в точка) . Не винаги се справя и таткото и се включвам и аз де ,но дори 1 от 6те приспивания на ден си е помощ . 😂

Абе май наистина има нещо такова - и моята таласъмка, колкото повече не спи, толкова повече не й се спи Grinning Вчера цял ден не е мигнала - ЦЯЛ! Как ли не опитвах да я приспивам. И си викам добре, избутахме някак деня, ще спи през нощта най-малкото от умора и вечерта вземи това будене на всеки час Grinning Исках да си хвана шапката и да си изляза по нощите Grinning

# 156
  • Somewhere beyond the moon and stars
  • Мнения: 645
Исках да си хвана шапката и да си изляза по нощите Grinning

О, това ми се е случвало. Веднъж ми накипя много, сложих едни кецове и излязох да потичам в квартала (беше към 11-12 вечерта). А никога не съм тичала за спорта преди това. Grinning

Моята девойка също изкара тежка нощ, понеже напоследък пак не иска да си спи в креватчето и изобщо по никакъв друг начин, освен някой от нас да я държи. А като е будна малко и до нас в леглото, ѝ е страшно интересно да бърка в очите, носа, устата...
Иначе буденето на всеки час наистина може да е от зъби, това е много характерни.

# 157
  • Мнения: 7 898
А бащата? Преди не знам как са се справя ли, мисля че роднините са били по жертвоготовни за гледане, баби, лели и т. н роднини. Не знам как са отглеждали толкова деца.

Той работи дори и през уикенда. Като е вкъщи поомага, но това е предимно вечер, когато детето вече трябва да яде и спи. А за да получа някакъв сън, от известно време го слагам до мен. В началото спеше по-продължително, но и спането заедно вече не помага


Ако трябва намери си някоя жена срещу заплащане да ти го гледа поне 1 час.

# 158
  • София
  • Мнения: 1 363
Това е особеното в съня на бебетата - колкото по-малко спят, толкова по-малко спят и сутрин се будят по едно и също време, независимо в колко ги сложиш да спят.
При някои късметлии важи и правилото колкото по-рано заспи вечер вечер (оптимално 19-20ч), толкова по-добре ще спи и евентуално до по-късно.
Моят е будещите се през час, не иска да суче, търка челце и носле и мрънка. Тая нощ ще пробвам да му бутна АМ.
През деня си търси на два часа, не издържа повече, а е почти на пет м. Дали пък не му стига?

# 159
  • Мнения: 488
И моята през деня яде на 2 часа и аз се чудя дали не й стига, пробвам да предлагам АМ понякога, но отказва категорично и сме си понякога на цицка и през час като новородено, а също е на 5 месеца. Мислех, че вече ще имаме някакъв режим, а то... режимът ни е, че нямаме режим Grinning Кърмене до откат по всички поводи - глад, за успокоение, за приспиване. За половин час не мога да изляза някъде без нея да дишна въздух Sweat

# 160
  • Мнения: 744
Ние снощи се разнасяхме, пяхме и ревахме от 1 до 3.30. Днес е злоба и половина, но да ми е здрава.
Каква е според вас причината за събуждане с рев? От вчера го прави без значение дали е дневна дрямка или събуждане през нощта. На 5 месеца и половина е.
Аз си почивам когато баща и ме смени или събирам катуна и ходя при родителите ми. Не е често, до сега 2 пъти, но ми е релакс цяла седмица. Пак си е лепната за мен, но обича вниманието и там цъфти.

# 161
  • Мнения: 7 898
В момента се опитваме да ходи по 2-3 часа на градина и ми се къса сърцето. Предпочитам да си го гледам сама независимо от това колко ми е трудно, пред това цял ден да мисля дали не реве, дали яде, дали спи и т.н.

Последна редакция: вт, 16 ное 2021, 14:53 от G.Savova

# 162
  • Мнения: 3 123
За буденето с рев - при нас е защото не се е наспал. Много рядко от глад, понеже е свикнал с режима на хранене.  Повечето пъти го приспиваме пак, но понякога не успяваме и си е мрънкало после. Като се е наспал се събужда усмихнат, весел и гукащ - абе блажено ангелче направо.

# 163
  • Мнения: 5 998
Бях си взела едни лекции за детския сън, та там консултантката обясняваше, че ако детето спи пълноценно се буди спокойно и без рев. Съответно, ако нещо го смущава или боли се буди плачейки. Та това беше единият от ориентирите дали детето се наспива добре.

Колкото до кърменето на поискване - аз почти никога не знам кога е гладен 😁 естествено, ако е спал 2-3 часа и ревне ще е на глад, но има дни в които буквално не спира да мрънка и реве, тогава няма друг начин за успокоение освен на гърда.
Има и дни, в които успявам да го приспя с песнички, бял шум и т.н.
Бебешка му работа.

# 164
  • Мнения: 42
Дайте им гризалки от хладилника за зъбчетата, нашето дори обожаваше да ближе ледчета. И анафтин бебе, да се чеше с него. А пък може да им е горещо и затова да се будят. Например оня ден в нейната стая беше 23 градуса и се събуди потна и ревяща, а снощи беше 22 и се събуди от студ. Няма угодия, не знам как да я завивам и обличам. Или пък имат много впечатления или са преуморени, ако не са спали добре през деня. Ние имахме период втория сън само в количка го спеше, после и това не щеше, пробвах в колата, всякак. А знаех, че ако не спи, после нощта ще е кошмарна. Може да са научили нещо ново да правят и да са превъзбудени. Може да ги приспивате малко по-рано, малко по-късно, с мляко, без мляко, с вода, може и нищо да не подейства, може просто да е ужасен период, който обаче слава богу ще мине все някога. Ние имаме добър период от почти една седмица, да видим докога. Сега е на година и десет месеца и имаме някаква комуникация поне. Но преди беше ужас, нито тя може да ми каже, нито аз я разбирам. Само мога да кажа, че в много отношения ще се подобрят нещата, за сметка на други естествено. Но ми се струва, че става по-лесно. Например вчера се возихме в колата 15 минути без да реве, но сега мога да й говоря и тя що годе разбира, а преди файда нямаше и беше невъзможно да отидем само двете някъде по-надалеч с колата. Тоест исках с всичко това да кажа, че има надежда нещата да станат по-добре и за вас!

# 165
  • Мнения: 488
Как сте, изморени мами? Hug Дано вече не сте чак толкова изнервени и уморени! Аз да се оплача, че вече няколко седмици бебка се буди през нощта през час-два и се успокоява само на гърда... не съм спала непрекъснат сън повече от 2 часа не помня от кога и това започва сериозно да ми тежи. Не знам каква е причината да се буди толкова често през нощта... а пре деня пък не иска да спи грам. Приспиваме се само на гърда (което отчитам като грандиозна грешка) и ако задреме върху мен през деня, се буди като опитам да я преместя да спи до мен или в кошарата. Та това е сируацията при нас - приспиване само на гърда, често будене през нощта, приспиване с часове денем и нощем, за да спи 6 минути Grinning Кажете как да не полудея?! Че на всичкито отгоре като склони да заспи най-после и трябва да й пазим пълна тишина, защото се буди дори като ми изпука някой кокал Grinning

# 166
  • Мнения: 1 752
Да се надяваме, че е само период (дано да е кратък) и ще отмине.
Аз, също, съм все по-изморена. Денем едва му намирам занимания, всичко му омръзва и хленчи. Спи по 30 мин, вчера само един час за целия ден и вечерта едва заспа. Явно е вярно, че колкото по-малко спи и почива, по-трудно заспива...
През нощта спи, но се върти, проплаква, изобщо пак няма спокоен сън.
Това е при нас.
Кураж на всички майчета! ♥️

# 167
  • Мнения: 3 190
Покрай зъбките бебето стана по-неспокойно, сега избива втори горен и май се поуспокояват нещата. Всичко е период при бебетата, и това ще мине, ще дойде друго. Ох. Thinking Приспивам я на гърда, легнали заедно, добре, че са ми дълги гърдите... И баща й се включва да я полюшка малко. Правилно-грешно, това е...

# 168
  • Somewhere beyond the moon and stars
  • Мнения: 645
Как сте, изморени мами? Hug Дано вече не сте чак толкова изнервени и уморени! Аз да се оплача, че вече няколко седмици бебка се буди през нощта през час-два и се успокоява само на гърда... не съм спала непрекъснат сън повече от 2 часа не помня от кога и това започва сериозно да ми тежи. Не знам каква е причината да се буди толкова често през нощта... а пре деня пък не иска да спи грам. Приспиваме се само на гърда (което отчитам като грандиозна грешка) и ако задреме върху мен през деня, се буди като опитам да я преместя да спи до мен или в кошарата. Та това е сируацията при нас - приспиване само на гърда, често будене през нощта, приспиване с часове денем и нощем, за да спи 6 минути Grinning Кажете как да не полудея?! Че на всичкито отгоре като склони да заспи най-после и трябва да й пазим пълна тишина, защото се буди дори като ми изпука някой кокал Grinning

Сигурно още е мъничка и не си е напаснала организма към съня на големите; бързо храносмила кърмата и огладнява пак. Стискам палци скоро да отмине!
Ние се справихме с проблема с тишината и разбуждането, като ѝ пускаме музика или бял шум, докато спи (имаме и домашен любимец, който също вдига шум).
Наистина всичко е период при бебоците, отминава и друго идва. По-напред в развитието и ние успяваме да се наспим, понякога.

Колкото са по-преуморени, толкова по-трудно заспиват, факт.
Ние снощи допуснахме същата грешка - видяхме, че ѝ се доспива, но се забавихме с около час да я приспим, защото ММ искаше да свърши някои шумни неща из къщи и да не я събуди - и след това поне час сме я приспивали, разнасяхме я на смени с него...

# 169
  • Мнения: 2 488
Bibonss, пробвала ли си да я кърмиш легнала? Така няма да заспива върху теб, а направо на леглото до теб.

Наивница, това с дъгите гърди много ме разсмя.😃

# 170
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 788
Покрай зъбките бебето стана по-неспокойно, сега избива втори горен и май се поуспокояват нещата. Всичко е период при бебетата, и това ще мине, ще дойде друго. Ох. Thinking Приспивам я на гърда, легнали заедно, добре, че са ми дълги гърдите... И баща й се включва да я полюшка малко. Правилно-грешно, това е...
Ох Леле и при нас така. Дълги може би не, ама обемни и има да си подметне настрани... При нас на почти година без 9 дни в 98 % от времето приспиването ни е на гърда. Вечер същи по 3-4-5 пъти се събужда да цока. Свикнах, не че оплаквам и въпреки това съвсем съм си изморена и изнервена. Добре поне, че недоспиването никога не ми е било проблем.
С шест зъбчета за три месеца и седмо избиващо на връх годинката, просто вече сама си говоря. Ама добре, че е тази тема, Та да си помрънкам малко. Е те тая сутрин от 3:30 до 5:00 се гушкахме, ядохме, пихме вода, сменяхме памперс, пях песнички, играхме с играчки и както си играем-изведнъж бух и заспа в ръцете ми. Е нищо де-преместих я да спи и станах да правя кафе и закуска. То след толкова будуване... аз се превъзбудих и не заспах пак, а тя как успя просто не знам... А в 8 се събуди бодро, седнала в леглото и с оглушителен писък ми викна веднага “Мамааа...” Пък аз тичам от тоалетната към леглото и пътьом си вдигам гащите... и тъй...

# 171
  • Мнения: 488
Bibonss, пробвала ли си да я кърмиш легнала? Така няма да заспива върху теб, а направо на леглото до теб.

Наивница, това с дъгите гърди много ме разсмя.😃

Опитвах, но изобщо не ми е удобна тази поза или аз нещо не заставан като хората Grinning Гърдите ми не са от най-големите и само се мъча да стигнат някак до бебето, таа не ни се почучава легналото кърмене. Може би е за жени с по-големи гърди:thinking:

# 172
  • Мнения: 11 088
Опитвах, но изобщо не ми е удобна тази поза или аз нещо не заставан като хората Grinning Гърдите ми не са от най-големите и само се мъча да стигнат някак до бебето, таа не ни се почучава легналото кърмене. Може би е за жени с по-големи гърди:thinking:
Ако бебето е над 2 месеца и вече не е съвсем плазмодий, става и с почти липсващи гърди Simple Smile Само ако е много мъничко може да е трудно.

# 173
  • Мнения: 2 352
Бременна в 8 месец и дете на 2г и 6м, съм много недоспала и много изнервена... По принцип вечер и да се събудя заспивах много бързо, сега по 1 час се въртя, ама наистина съм засичала, голям кошмар. Отделно ставаме рано сутрин, защото водя детето на ясла и понякога се връщам и пак заспивам Grinning
Иначе за кърменето е най- лесно легнала на една страна, ако успеете да се нагодите. Много е лесно вечерно време.

# 174
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Може би е за жени с по-големи гърди:thinking:
До намиране на подходящата поза е. С първото никакви гърди нямах (с всяка бременност растяха), но в един момент се напаснахме някак. Отне време обаче, че не бях сигурна как точно да се получи. Със следващото вече знаех и тествах като акробат, та бързо намерихме удобна позиция.

Относно спането - зъби, или скок в растежа? И двете могат да са от лек дискомфорт до откровена болка. Обезболяващо за бебето, евентуално, и здрави нерви за тебе Expressionless

# 175
  • Мнения: 2 488
Bibonss,  кърменето легнала изобщо не е само за жени с големи гърди. Моите са малки, но така кърмих бебето без проблем. Спеше си в кошарата, но към 5-6 часа сутринта го взимах при мен на леглото, кърмих го легнала и после двамата си доспивахме докъм 9ч. Голямо удобство е. Не се отказвай. Пробвай, докато се нагодите.

# 176
  • Мнения: 3 190
Вчера приспах бебето в 20 часа. В 20.20 мъжът ми дойде да кихне. Последва рев до 23.30. Sob Никога не съм мислила за развод толкова сериозно. Но накрая мъжът ми успя да го приспи, така че засега му се размина. Sob Laughing

# 177
  • Мнения: 7
Здравейте пак от мен, наскоро ми препоръчаха да опитам с различни възглавници спрямо възрастта на детето. Споделям и на вас, ако някоя не е опитвала. Дано помогне за приспиване и по-дълъг и спокоен сън. Желая го на всички ни Simple Smile

# 178
  • Мнения: 744
Ралчев, в какъв смисъл възглавници? Бихте ли споделила?
Моята госпожица продължава да се буди за хапване поне веднъж нощно време, ама го прави с такъв рев все едно я дереш. С баща и я изпуснахме да падне по веднъж от спалнята докато сме заспали и сега при всяко такова изреваване скачаме в просъница.

# 179
  • Мнения: 7
нали уж разрешават да се слагат възглавници за сън още от 6я месец. Моя близка каза, че откакто е сложила на детето възглавница в 7 месец, спи непробудно. Аз опитах с такава, но не му беше удобна. Има за до 12 месеца и за 1 + година, като идеята им е да правят съня по-спокоен

# 180
  • Мнения: 5 998
Аз не съм много информирана по отношение на възглавници, нещо ми се върти, че поне до годинката трябва да са без.
Имам такава за количката, но никога не съм я слагала.

# 181
  • Мнения: 1 033
Моята я слагам от третия месец, спи непробудно.

# 182
  • Мнения: 7
аз също не смеех да сложа преди годинката, но опитах с най-малките само по време не следобвдния сън, за да е по-кратко времето върху възглавницата.

# 183
  • Мнения: 1 122
Момичета, някак закрепвате ли ги тези възглавници, под пеленка или нещо друго? Моята Беба е на седем месеца, иска ми се да пробвам с възглавничка, но тя пипа и мачка всичко, до което се добере, особена мания й е всичко текстилно, покривки, завеси, пелени, одеяла. Страх ме е, че ще напипа възглавницата, докато спим и ще се задуши. Моля, дайте идеи.

# 184
  • Мнения: 3 190
Бебето ми само да набара възглавница и веднага си я слага на лицето. Започва да мята крайници все едно се задушава, макар че е за една секунда. Може би е някаква игра как да изкараме акъла на родителите. Затова не бих рискувала с възглавница.

# 185
  • Мнения: 7 898
Възглавница сложих още в 2-3 месец, заради рефлукс. Никога не си в слагаш на главата, но и взех специална “дишаща” възглавница, чийто дунапрен е на големи дупки.

# 186
  • Мнения: 6 559
Моето дете е на 2г7м. Не е спал на възглавница до сега. Има си възглавници, естествено, но нощем ги бута и спи без. Аз също спя без възглавница. То ще си покаже, иска ли, удобно ли му е и тн. Ти и да му сложиш, то като се завърти и до там.

# 187
  • Мнения: 1 033
Аз "ограждах" моята с възглавници (нашите), за да мога да отида до тоалетна без да падне. НО, вече и това не помага още щом се научи да се върти взе да си слага нейната възглавничка на главата, препълзява влиза в калъфките на нашите 🤣🤣🤣... Вдига ги, размята, хапе, вдига завивките с крачета и тях хапе.. Нещо страшно е, но спи на гръб и единственно си мести главата на ляво и дясно, докато спи въобще не се обръща

# 188
  • Мнения: 3
Хайде и аз да се разпиша, темата много ми хареса.
Мойто бебе е на 4м (почти) и  изобщо не иска да спи - не ще да го люшкам (бута ме), не ще на гърда, не ще в слинг, не ще в количка, не ще биба, не ще в креватче, не ще в кола, не ще в люлка/шезлонг … абе нищо не ще. Вече съм се видяла в чудо как да я успокоя преди да заспи. Към момента гледам интервалите на будуване и по тях се водя - аз я виждам, че й се спи та две не вижда, но не … няма пък да спя. И те така - майка тиранин съм - взимам я на една възглавница, увивам ръцете леко и друсам на фитнес топка. Дере се там 5-6 минутки и кротва. Но емоционалните ми травми са по 5 пъти на ден .. на всяко приспиване се чувствам като насилник, който едва ли не я принуждава да спи. Разбира се спи по 30 минутки, не повече. От оня ден е нещо страшно - дори на топката не иска. Приспивам я по 35 м , че и повече. Вечер да не говорим - там поне час ревтуни и с таткото на смени я друсаме, носим , аз я кърмя. Пробвала съм какво ли не - по-рано да я приспивам, по-късно, с бял шум, с люшкане, с друсане, в слинг, друг да я приспива , да й правя ритуал преди лягане, да я масажирам, да й пея, да я повивам, да не я повивам … усети ли, че идва време за сън - край. Ужким трябва да правиш едно и също преди лягане, детето да свикне и да си знаело - е, при нас като си знае какво я чака още по-зле. Денем ми иде да я оставя да реве и да избягам, много ми е тъпо че не мога да я успокоя и че ми се дере в ръцете. Само като я видя с очички пълни със сълзи и вика мама за помощ … а аз нищо не мога да направя, просто ми иде и аз да рева. При никой не се успокоява. На всичкото отгоре денем суче по 3-4 минути макс и се наяжда.  На моменти просто ми се иска да заспиваше на гърда и така да го караме до 2 годинки, ама няма. До преди няколко дни заспиваше с плач за макс 10 минути, включително и вечер … но всеки ден е ново 20 и вече не ще. Ох, оплаках се , спирам се вече.

# 189
  • Мнения: 6 559
Сигурно я мъчат зъбите. Пробвай Анафтин бебе. То е с апликатор с четчица и хем масажираш венците, хем стискаш малко от гелчето. Моето бебе много харесваше апликатора, даже и без гелче го успокояваше. В краен случай съм давала Панадол половин доза, но само като видя, че вече ще избива зъба. Също може да пробвате от тези бебешките дъвкалки с течност, които са и с уребренията, да го сложите в хладилника и студено да го гризе.

# 190
  • Мнения: 3 123
За да работи нещо за съня трябва да сте упорити и да прилагате нещото дълго време. За белия шум при нас помогна, но когато нацелих точния шум, а именно шум от уличен трафик. Това го разбрах, защото винаги заспиваше когато минавахме покрай главната улица, където има движение.

# 191
  • Мнения: 7 898
Опитай когато детето е нахранено и дойде време за спане да го изведеш навън. Мое спеше по 3 часа навън.

# 192
  • Мнения: 1 489
Моят бебок е на 8 месеца. Става ли времето за разходка/да няма силен вятър и дъжд, мъгла/ задължително едното му спане е навън.

# 193
  • Мнения: 1 033
Ние след 3 дни ставаме на 7 месеца, едвам захранеени нямаме заместено ядене все още само пробва. От седмица е ад, не иска да яде, незнам защо зъби ли е какво е това чудо... А вече е близо 10кг ръце, кръст, крака не ми останаха, за нерви пък да не говорим... Усещам се как и подвиквам от време на време

# 194
  • Мнения: 7 898
Рано е да заместваш хранене. Изчакай и всичко ще си дойде на мястото и не насилвай детето, за да няма обратен ефект.

# 195
  • Somewhere beyond the moon and stars
  • Мнения: 645
Аз имам малко особен проблем. Grin
От седмица-две, като приспивам малката (9 м., люлеем се на ръце), тя някакси се успокоява, като ме дере и щипе силно по ръката. Разбира се, ако трепна, дръпна се или издам звук, се разбужда.
Съответно, тази ми ръка е вече цялата посинена и надрана, добре, че все още времето е за дълъг ръкав.
Имате ли идеи как да преодолеем или овладеем този странен навик?
(Също, в момента твърдо отказва татко ѝ да я приспива, така че само аз страдам.)

# 196
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 670
Най-вероятно ѝ е нужна тактилна стимулация. Опитайте да дадете в ръчичката ѝ меко одеялце, плюшка иле нещо, което няма да страда от мачкането и щипането.
И двете ми деца притежават неща, наречени "куяйчо" - някакво парче плат, с което заспиват. Дъщеря ми лесно се отказа и от смукането на палеца си, също с помощта на тези успокояващи предмети.
Опитайте - може да помогне. Blush

# 197
  • Мнения: 744
И според мен заменете този "навик" възможно по-скоро за да не се затвърди. Дори с риск да се събуди или разстрои. Моята дъщеря преди дни навърши 8 месеца, но обича да скубе. И то нарочно. Правя и забележки, хващам ръката, показвам с пръст НЕ, но тя си се хили и посяга отново. Веднъж ми откъсна цял сноп коса с корена.
Вие как се справихте с този проблем, ако сте имали такъв? Или споделени идеи пак ще са от помощ.

# 198
  • Мнения: 6 559
Ами имат си такива прояви, мисля, всички бебета/тодлъри. Но те не знаят, че причиняват болка и не го правят нарочно. Просто изследват света, причина-следствие, реакции и тн. Част от процеса на учене, съвсем нормално е скубане, щипане, хапане, ритане и тн. Просто се дръпваш, казваш НЕ и хващаш ръчичката/крачето. Като порасне започваш да обясняваш, че боли и тн. Ама и тогава пак понякога продължават вече наистина нарочно. Ама бебето със сигурност не иска да ви причини болка нарочно. За косата - само вързана и готово.

# 199
  • Мнения: 3 123
За косата задължително вързана, така че да не я докопа. Мисля, че и е смешно като правите гримаса и издавате звук, така де, защото ви боли, ама бебето не разбира и му е смешно. При нас сякаш поотмина, но все още се присяга ако види висящ кичур, аз все прибирам да не стърчи.

# 200
  • Мнения: 1 752
Аз съм с коса, педя над кръста и откакто започна да скубе, я държа на висок кок. Въпреки това, все изкача по някой косъм и бебокът го издърпва. Чудя се как улавя и единични. Мислила съм, да си купя тюрбан, и с него да ходя из къщи.
Смятам че е период и ще отмине, стискайте зъби и прибирайте косата, това е. Не разбират, че причиняват болка.

# 201
  • Мнения: 7 898
Скубането и хапането отминава. И при нас го имаше този период, но вече отмина.

# 202
  • Somewhere beyond the moon and stars
  • Мнения: 645
Сърдечно благодаря на всички за отговорите!
Скубането също го имаме, но го прави, когато е будна и с него по-лесно се справяме...

# 203
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
И аз бях щипана, драна, скубана, ритана, удряна, хапана - пълна програма. Но наистина щом почнаха да схващат, че причиняват болка, много бързо отминаха тзи неща. Само трябва да се оцелее до като стигнат момента с разбирането Laughing

# 204
  • Мнения: 1 752
Как пропуснах ритането, не знам. 😂
Ужасно е, но се радвам, че има невероятна сила в краката.😀

# 205
  • Мнения: 6 559
За такива и подобни неща си повтаряйте мантрата "всичко е период, ще мине". Така е за всяко нещо - и за буденето през нощта, и зъби, и сученето по сто пъти, и ритането, хапането, скубането, захранването, мацането с храна по тавана, прохождането, тръшкането, гърнето, самостоятелно спане, търчането голо, целенето с тежки дървени играчки /имам белег Joy "Всичко е период, ще мине" ей това си повтарям, когато изпуша и съм на ръба да превъртя. Има светлина в тунела.. към 2,6-3 г. се очовечават. Търпение и "всичко е период, ще мине"

# 206
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
В работата още ме майтапят за тогава, щото периодично се появявах в офиса с посинено око, или надут нос, или натъртено на челюстта... Болката отминава, ама майтапа остава Laughing

# 207
  • Мнения: 2 352
Да имаш дете боли физически! Толкова бой изядох, че не е истина...

# 208
  • Мнения: 3 190
Удари с играчка, скубане на отделни косми, хапане... Сега започна да замахва с ръка и да дере лица, като котка... Нямам съвети, само да се оплача.

# 209
  • Мнения: 744
Хапането отмина, за сега. Косата откакто е родена е само вързана на кок, но тя успява да се хване и да мъкне, мъкне и мъкне. 😁😁😁
Съчувствам на вас и мен, естествено.
Хубави почивни дни и намаляващи травми. 🤗❤️

# 210
  • Мнения: 318
Днес времето беше страхотно! 3 часа спа!!! 😁😁😁 Храненето го докарваме,има си вече вкусове…на някои неща се мръщи,други хапва с удоволствие.През ноща си е същото,като до преди седмица заковаваше 21ч/буди се да цока по5-6 пъти/ и тъкмо се похвалих та се урочасах сама 😁😁😁 върнахме се на заспиване в 11:30.Живи и здрави пък и това ще мине…предполагам 😁

# 211
  • Мнения: 34
Оле, спомням си го като вчера... по 5 пъти нощем ставах и понякога исках да скоча от терасата. Ревеше и мрънкаше това дете. След втората година почна подобрение а като стана на 3 започна да спи добре. На 4 и половина е вече и спим като порове. Снощи даже гледах филм до 2ч и сега съм пушка. Споко мами, минава.

Последна редакция: пн, 07 фев 2022, 14:55 от klodin_

Общи условия

Активация на акаунт