Подпис: Недоспала Изморена Изнервена

  • 8 737
  • 211
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 488
Ето от такава тема имах нужда! GrinningHeart
Да знам, че не съм сама в полудяването покрай моята 4-месечна сладурка.

Да си помрънкам малко и аз пък дано ми олекне... Падна ми се бебче, което хич не обича да спи, особено през деня. Спа каквото спа първия месец и след това се започна едно будуване по цял ден, което за бебе на 2-3 месеца не ми се струваше хич нормално, а и не е никак лесно по цял ден да забавляваш толкова малко бебе, което не иска да спи Grinning А вечер приспиването става все по-кошмарно. Къпем я към 20:00 и човек ще си помисли, че ще хапне и до 21 ще е заспала, но не... тя заспива чак към 23-24 часа след 300 мъки, слагане на гърда, люшкане, гушкане, бял шум и какво ли още не. Накрая с баща й сме трупове Grinning

Мислех си, че все ще имам малко време за себе си, но не ми остава такова, защото ако поспи 30 мин. през деня, е рекорд Grinning Сега и с този ковид съвсем съм се затворила вкъщи и се депресирам, че съм по пижама по цял ден, не се виждам с никой и дори нямам време да хапна или да отида до тоалетна... Станала съм супвр изнврвена и само ме избива на рев

Другата забава е, че бебка не иска да се вози в количката. Редовно се прибираме с писъци след 5-минутна обиколка пред блока, по-далеч не можем да стигнем... изпуснахме хубавото време, затворени вътре, защото понякога започва големия рев, докато я слагам в количката и дори не успявам да излезем през вратата Cry

# 31
  • Мнения: 43
Bibonss, вземи си раница, в която да я носиш. Така поне ще можеш да излизаш някъде Grinning. Дъщеря ми също не искаше в количката и спеше 20-30 мин на дрямка. Затова винаги с раницата, дори и когато бях с количка. Когато започна да се вози по-седнала, леко се подобриха нещата.
А вечер със сигурност преуморявате бебето, следете да не стои будна повече от необходимото за възрастта.

# 32
  • Мнения: 5 992
Хубава тема 😁 напоследък ми се четат само такива майчински неволи.
Моето бебе е мнооого малко (месец и половина) и на фона на вашите деца даже не трябва да се обаждам, но..
През деня спи само на мен, не мога да го преместя никъде - буди се дори и час да е бил гушнат. Вечер спи сам само след баня, после го взимам при мен, за да си спестя драмата..
Имам чувството, че по цял ден понякога е на гърда. Не знам яде ли, залъгва ли се. В количката да спи макс един час, което значително стеснява периметъра на разходка. Има дни, в които реве и е неспокоен постоянно.. Опитвам да го приспивам без гърда - неуспешно. Иначе като го взема и я захапе заспива за секунди.
Давам си сметка, че още толкова малко време е минало, а се усещам как понякога ми тежи или се изнервям. Представях си нещата малко по-организирани, да имам поне време нещо вкъщи да посвърша, но не..
Отделно дето покрай други майки се чувствам супер некомпетентна и непознаваща детето си..

# 33
  • Мнения: 2 862
Все пак си 24/7 до детето и е нормално да си изморена. Аз второто го оставях да спи само в кошарата. Като можеш оставяй на бащата и малко се откъси, за почивка.

# 34
  • Мнения: 10 967
Отделно дето покрай други майки се чувствам супер некомпетентна и непознаваща детето си..
Щото лъжат. Още години напред ще е така... като проходят, като проговорят, като държат матури... само спокойно. Безсънието е ад, но всичко минава и заминава. E, има и късметлийки, но неспящите бебета съвсем не са толкова малко.

# 35
  • Мнения: 1 560
И аз като Параход мисля, че дори да не лъжат, много силно преувеличават. Може и да е от майчина обич, но винаги си имай едно наум.
Ако поразгледаш из темите дори тук са се наредили вундеркиндче до еднорог😁

А за изнервянето - така е, и по-зле ще става, колкото повече расте, което изобщо не значи, че си лоша майка, а жив човек.

# 36
  • Мнения: 488
“Щото лъжат” много ми хареса! Grinning Аз се чудя как така ми изглежда, че всички други майки се справят супер, децата им са ангелчета и всичко е като във филм на Холмарк... или поне така го представят Grinning Майчинството било велико, вълшебно и т.н. Как пък никой не ми каза веднъж, че майчинството е и да си по пижама по цял ден, течаща кърма, падаща коса, тичания до тоалетната, хапване на два залъка на крак и безкрайно чудене какво му има на това бебе Grinning Да, прекрасно е, но не всеки ден и не във всеки един момент!

# 37
  • Мнения: 1 027
Не си лоша майка. Аз моето като го видях за първи път изръсих, че по-грозно бебе никога не съм виждала в цяла България🤣🤣. Всички сме изнервени, другото е по филмите..

# 38
  • Мнения: 2 485
Никога не съм харесвала периода на майчинството, както и бременността. Приемам го като необходимото зло.🙂 Обичам си децата безумно, стояла съм си в къщи общо 5 г. (Не последователно), Отдала съм им в този момент цялото си време, внимание, енергия и т.н, защото е било необходимо за пълноценното им развитие, но определено не ми е любимият период от живота.
Първият месец в къщи с новородено е много труден и изтощаващ. Докато се възстановиш от раждането, докато свикнеш с бебето и нуждите му, докато свикнеш с недоспиването....и тн. Но с времето организмът се настройва и свикваш. Разбира се, всяка помощ е добре дошла.

# 39
  • Мнения: 5 992
Момичета, аз не мисля, че съм лоша майка 😁 просто.. неподготвена. И понякога се чудя дали не трябва да се постарая малко повече за някои неща. Иначе супер-майки ще има, то е ясно. Предполагам има и такива, които предусещат нуждите на детето си, аз не съм от тях.
Въпреки това правя всичко, което е по силите ми да отглеждам това дете по най-добрия възможен начин, но толкова.. не изпадам във възторг, не мисля че това е нещо прекрасно и несравнимо.
Винаги съм предпочитала да общувам с по-големи деца, бебетата са ми скучни 😁
Ако можеше да се телепортирам и да го взема отбил кърменето, с пораснали зъби и махнал памперса ще е най-добре, ама нейсе 😁
С нетърпение чакам да мине този период, който bibonss е описала абсолютно точно.

# 40
  • Мнения: 6 539
Как ми става хубаво и спокойно като ви чета и знам че не съм само аз и като чувам от познати които наистина си признават че детето не спи,реве и т.н. майчини неволи 😄наистина някои прекаляват чак да им завидиш как спи по цели нощи от бебе,а ти като си ставал поне три пъти ....😕😃😕😩
Мисля че има надежда да  се спи по цяла вечер като привършат зъбите,ние сме на финала ама да видим.....
Изморен и нз още какво, защото  детето боледува често....а чуждото не го е хващало нищо 2 г 🤐

# 41
  • Мнения: 2 485
Мира, твоето бебе е още много малко. Ще видиш само след няколко месеца как ще става все по-забавно и интересно бебенцето.
А иначе и на мен ми се иска, ако можеха да се раждат направо на три годинки.🙂

# 42
  • Мнения: 2 862
Аз пък харесвам периода с малко бебе, може би защото поотраснаха, но още ревят и е изнервящи. То като почне да говори, та да не млъква...

# 43
  • Мнения: 383
Оох и аз ви разбирам. Ама дойдох да ви успокоя. Наистина ще мине е тва се чудех лъжат ли ме или е истина.
Синът ми ядеше нощем до ГОДИНА И Половина. Бях готова да скачам, само, че ме е страх от терасата и височината, та и това не проработи.
Заспиване и след 40 минути се започва мучене, бучене, лек, рев, силен рев, истерия и те така докато не се наяде агейн и тъкмо да заспи човек, ритуала започва от начало. Всичко при него беше ЗЪБИ, четири кътника наведнъж само аз си знам как са излезли..
Та цялата драма с безсъние, въртене, реване и всичко прилежащо приключи след като излезе и последния скапан зъб, кълна се. Или обобщено, първия започна на 5 месеца, първите ми осем часа сън бяха след две годишния му рожден ден.
За второ и дума са не става, бих Ви поискала в замяна тигана, за лична употреба. Търпение и.... и не знам какво.

# 44
  • Мнения: 1 560
Търпение и.... и не знам какво.

Коктейл 🤭

Общи условия

Активация на акаунт