Подпис: Недоспала Изморена Изнервена

  • 8 799
  • 211
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 388

А да, как забравих, имах период приспивам го, пия точно две глътки уиски щото от толкова се замайвам, имала съм случай, ставам сутрин и виждам, че съм ставала за мляко, обаче ми се губеше точния момент. Имаше проблясъци на по дълбок сън.
След като започна да спи, съответно да спя и аз, се събуждах сигурно 2-3 седмици в ужасно главоболие от наспиване. Няма угодия.

П. С марката на уискито няма значение.

# 46
  • Мнения: 204
Скарлет, това е твърде много за един човек, дори бебето да спеше по цяла нощ пак щеше да е трудно.
Опция е мъжът ти да поема дни/ смени каквото може или да поеме разход за гледачка ако работи и не може да помага…

Наистина каквото и да правиш, има си бебета, които реват много първите 2 години … terrible twos. :/
Цитат
И не мога нормално един душ да си взема.
Къпи се, когато каката или таткото са вкъщи. Отдели си време, направи си някоя маска, отпусни се във ваната, ако имате. Щом не кърмиш, разделете си нощта, така че и двамата да имате непрекъснат сън. Когато не си на "смяна" слагай тапите и заспивай.
Важното е да имаш време, в което да не си залепена за детето да можеш да презаредиш батериите, иначе нагоре ще става по-зле. Моето ядеше нощем до 3 г., а м/у 2 и 3 изкара кошмарен бебешки пубертет. Много е важно да имаш почивка. Няма такъв човек, който да кара 24-часови смени без почивен ден и да е адекватен.
Благодаря за коментара! Напълно съм съгласена.
Обаче аз правя всичко. Буквално. Доктори, училище, плащане на сметки, следене на акаунти и банки, готвене, чистене, къпане, хранене, приспиване,  дресиране на тинейджър и бебе, отглеждане на мъж + 4 часов работен ден от вкъщи. Не мога да легна с него през деня защото се възползвам да му сготвя или да прибера играчки, почистят, работя. За обяд за мен даже не стига време.
Осъзнавам, че много бебета не спят през ноща и има доста изморени майки, но това че съм постоянно без помощ ме измерва още повече, че не спя през нощта.
Самата мисъл че звуча като самотен родител е малко стряскаща
Съпруга ми става за робота в 4, защото започва рано и за да избегне трафика. Прибира се към 5. Къпе се и излизаме на разходка 1 час ЗАЕДНО понеже да е по-спокоен ако малкия се размрънка в количката 🤦♀ Та от 24 часа аз съм с бебо 23.5. От както е роден

Колкото повече пиша, толкова повече осъзнавам, че трябва да сменя графика на мъжа ми и после на бебето 😂
Поне ми олеква като пиша тук. 😁

# 47
  • Мнения: 2 491
Търпение....и малко коняк в сутрешното кафе😜(само за некърмещи)😂

п.с. това е шега. Някой да не си помисли, че започвам с алкохола от сутринта.🤣🤣🤣

# 48
  • Мнения: 6 007
п.с. това е шега. Някой да не си помисли, че започвам с алкохола от сутринта.🤣🤣🤣
И да започваш...... Никой тук няма да те съди 😂
Моето настроение рязко се оправя след малко вино.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 1 921
Оох и аз ви разбирам. Ама дойдох да ви успокоя. Наистина ще мине е тва се чудех лъжат ли ме или е истина.
Синът ми ядеше нощем до ГОДИНА И Половина. Бях готова да скачам, само, че ме е страх от терасата и височината, та и това не проработи.
Заспиване и след 40 минути се започва мучене, бучене, лек, рев, силен рев, истерия и те така докато не се наяде агейн и тъкмо да заспи човек, ритуала започва от начало. Всичко при него беше ЗЪБИ, четири кътника наведнъж само аз си знам как са излезли..
Та цялата драма с безсъние, въртене, реване и всичко прилежащо приключи след като излезе и последния скапан зъб, кълна се. Или обобщено, първия започна на 5 месеца, първите ми осем часа сън бяха след две годишния му рожден ден.
За второ и дума са не става, бих Ви поискала в замяна тигана, за лична употреба. Търпение и.... и не знам какво.

Все едно описа моите нощи последните две седмици. Еййййй тъкмо се унеса и айде пак мрънкане, въртене, айде пак шишето, детето заспи, аз тъкмо заспя и айдееееееее..... избиха сега някакви два зъба наведнъж и е малко по- спокойно сега, но пак си има 2-3 мрънкания за вода и мляко през нощта.
И чакам с ужас следващото никнене.
На година и два месеца е, яде си нощем, плаче си от зъби.... пълна нощна програма. Иначе през деня е супер, слуша, играе си, няма оплакване. Ама аз едва гледам през деня.

А и съм сигурна, че лъжат много хора за децата си. Имам няколко познати, дето за две години в ясла се кълнат, че детето им не се било разболяло нито веднъж?!?
Вече се научих да не се сравнявам , нито да вярвам на всеки. Иначе щях много да се сдухам, а само това ми липсва сега.

# 50
  • Мнения: 2 491
Това за яслата е абсолютна лъжа! Просто си им дават антибиотиците и си ги пращат на яслата. 😠 Лично съм се убедила в това. А моето, заради такива три дни беше на ясла и после 10 дни с АБ в къщи.😠

# 51
  • Мнения: 388
Ама то е закалено бе, то не знам какво мляко и храна поемало и по какъв метод е отгледано.
Пълни глупости, дават им антибиотиците и хайде в яслата, детската градина.
Синът ми винаги се разболяваше с хремите при смяна на сезоните. Е, седем дни на градина и първото разболяване е директно тежката артилерия, вирусна пневмония. Туй то. Зъбите да излязат, а другото са кахъри, ама от друго естество. Когато майката е наспана е пълноценна да се грижи за детето, дали болно, дали здраво. Сега дори ми е смешно колко трудно изжовявах този период с недоспиването и си блъсках главата, че аз съм единствената на света която не е научила бебето на режим, не съм приспособила себе си, ама какъв режим братче... Какво приспособяване. Мъжът ми иска второ, предложих му да му го родя и след две години ще започна да го отглеждам 24/7.

# 52
  • Мнения: 7 053
Нали искат бележка че са здрави или бъркам как доктор ще даде бележка при положение че детето е на Аб

# 53
  • Мнения: 388
Нали искат бележка че са здрави или бъркам как доктор ще даде бележка при положение че детето е на Аб

Не знам как, дори и да не е на антибиотик, отиваш искаш бележка и това е. Днес го пуснах на градина след боледуване, първо го оставих в градината, а после висях за бележка, тъй като вчера не успях. Тоест детето е на градина, не е прегледано дали е здраво, а бележка, че е здрав има. Сами си правете изводите. Всичко е на съвестта на родителя, някои нямат такава. Детето ми има 37 дни отсъствие, масово на 3-4 ден ги пускат с бележки, че са здрави, докато влачат сопол и кашлица. Няма да разводнявам темата, че се отдалечи. Съжалявам.

# 54
  • Мнения: 42
Това може да не сте го пробвали - моето дете от пет-месечно спи само по корем, може да пробвате така. Изпиваше си млякото, аз я обръщах и веднага заспиваше. Дори в количката се возеше само по корем, отстрани изглеждаше много смешно. Иначе при нас нямаше ден и нощ, по всяко време на денонощието будувахме, дори не се и опитвах да я приспя, нямаше смисъл да се изнервяме взаимно. И досега (година и девет месеца) има проблеми, буди се всяка нощ и не може да заспи два-три часа. От няколко дни почна да идва при нас, но като по-малка отказваше категорично да легне до мен. Преди седмица започнах да й отказвам мляко посред нощ, само веднъж на обяд, като ще спи и вечер. Не можех да й откажа, защото наставаше истерия. Сега реших да не се отказвам, защото ми писна от глезотии и знам, че не е гладна, докато преди нищо не ядеше и имаше вероятност да е гладна, и засега действа тази тактика, но първите две вечери беше кошмар, много рева. Давах й вода след млякото, след като мине истерията. Сега вече нормално (но знам, че пак ще стане нещо и ще зазлеят нещата). Също има и нощни ужаси, и сега като може да ходи и да излиза от леглото е много страшно, защото бяга, хвърля се, мята предмети наляво-надясно, а ние няма какво да направим.

# 55
  • Мнения: 488
Мами, аз да ви попитам вие имате ли време и желание да обличате нещо различно от пижама/домашни дрехи и да се гримирате, да си правите прическа? Така ми се иска да се наглася, да сложа гримче и косата ми да не е смотана на кок, но то нито има за къде да се глася, нито остава време, понякога и желанието ми секва като се сетя, че после трябва да се преобличам и да махам грима, докато бебка мрънка Grinning Не знам как някои жени успяват да го правят... пък и после се снимат с бебетата - облечени, нагласени, а ние с бебка по цял ден си ходим раздърпани и олигавени Joy

# 56
  • Мнения: 6 007
Аз много рядко се гримирам, но за косата и обличане - определено да! Доста често оставям малкия при баща му докато набързо си изправя косата, дрехи за излизане си приготвям от вечерта. Много ми липсва времето за фризьор, пък за масаж направо си мечтая с това вечно спане отгоре ми.
Като цяло свикнала съм да се поддържам в приличен вид и не ми е приятно да съм повлекана. Определено сега време няма почти, но пак според мен не е извинение за запуснатост.
Ако детето ми не спеше толкова често с мен през деня, щях да имам и доста повече време.
Обмислям да го сложа в раница, та поне да съм по-мобилна.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 1 921
Не ми се занимава честно казано, но винаги си оправям косата и слагам малко грим като излизам. За токчета не, защото не ми е удобно, но винаги съм с дънки, някакви готини удобни обувки и блуза+ яке сега. Не обичам да излизам по анцузи и клинове и не съм го правила досега.
Косата ми е дълга почти до кръста и я изправям всеки път, като я мия 🤣 или малката ме гледа и играе покрай мен, или я гледа баща и за 40-50 минути, докато съм готова. Сега като се замисля за година и нещо откакто съм с малката с кок намотан не съм излизала.

Но в нас никога не е перфектно наредено и оправени, нито винаги има сготвено. Просто си избирам за деня какво ше свърша и това е, всичко си има граници 😄

# 58
  • Мнения: 11 122
Това може да не сте го пробвали - моето дете от пет-месечно спи само по корем, може да пробвате така.
Спането по корем носи риск от синдром на внезапната бебешка смърт (SIDS) и наистина им е удобно така на някои бебенца, но е разумно да се практикува само върху родител/под постоянен надзор на (буден) родител.

# 59
  • Мнения: 1 035
Аз желанието за грим го имам, но времето го нямам 😃. По цял ден си ходя с пижама и клин мръсна и раздърпана 🤣🤣.. Немога да се изкъпя по седмица, все отлагам за утре.. Само тялото, косата не е толко важна може и веднъж седмично, понякога веднъж и на две седмици🤣🤣 Ужас.

Общи условия

Активация на акаунт