Подпис: Недоспала Изморена Изнервена

  • 8 798
  • 211
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 318
Записвам се и аз в темата. Имам ревливо и мрънкащо бебе, което спи три пъти по 30 мин, понякога и два пъти.


Най ме е яд, че лятото не излизахме, голям рев падаше и изобщо не искаше да се вози в количката. Купихме друга, същата работа. Само като се сетя-сутрин, започва да става горещо и бебето реве навън. Имах стрес и в един момент отказах да излизам сама, някой трябва да носи детето на ръце, пък друг да бута количката.
За коликите не искам да си спомням, след всяко хранене рев и няма успокоение. Мислех, че никога няма да приключат.

Ергономична раница?

# 106
  • Мнения: 2 352
Още изтръпвам като се сетя... Сутрин ме събуждаше с рев, защото е гладна. Виси ми на панталона и реве докато и направя ядене, дори и да я вдигна да гледа пак ревеше.
Иначе през другото време или е качена на стола и ми помага или пускам песнички.
И аз мислих за тази кула, но ми се струва излишен разход, а и заема доста място. Използвам кухненски стол.

# 107
  • София
  • Мнения: 1 368
Тия раници ги предлагате като панацея, но не всяка майка е ок да носи 7 кг с часове на кръста си, всеки Божи ден. Можеш да свършиш нещо ли? Пак е нещо, но не можеш да седнеш, не можеш да се наведеш, едвам клякаш, тежи та се не трае, да, бебето заспива бързо, но кажа ли думичка на каката, се е събудило, защото му говоря баш на ухото. Спра ли да се движа, почва да се бунтува.

Няма панацея. Имаш ли бебе, нвмаш успешен ход.

# 108
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 676
Тия раници ги предлагате като панацея, но не всяка майка е ок да носи 7 кг с часове на кръста си, всеки Божи ден. Можеш да свършиш нещо ли? Пак е нещо, но не можеш да седнеш, не можеш да се наведеш, едвам клякаш, тежи та се не трае, да, бебето заспива бързо, но кажа ли думичка на каката, се е събудило, защото му говоря баш на ухото. Спра ли да се движа, почва да се бунтува.

Няма панацея. Имаш ли бебе, нвмаш успешен ход.

Всеки според опита си предлага... За някой е било панацея раницата и/или слинга, за друг - друго работи.... Никой не е казал, че "всеки" е ОК да носи ... Просто като имаш позитивен опит - го споделяш, белким на някой помогне... Никой не Ви задължава да го приемате, използвате или каквото и да е. Просто идея.
Може пък да помогне.

Ергономичната раница не случайно се нарича така. Позата е добра за бебето, а на майката би трябвало да е удобна и да не тежи непреодолимо... Като е сложена правилно.

Лично аз, с новородено в слинг съм и обядвала на масата, и пазарувала, и в институция съм влизала, и какво ли не, което не ставаше с количката...

# 109
  • Мнения: 1 754
Още от началото взех раница на Boba, но до седми месец не пожела да стои в нея, как ли не опитвах. Не, не и не!

# 110
  • Мнения: 3 211
Още от началото взех раница на Boba, но до седми месец не пожела да стои в нея, как ли не опитвах. Не, не и не!


А след това пожела ли или се отказахте? Моето бебе също не иска да стои ни в слинг, ни в раница, та се чудя има ли надежда да происка...

# 111
  • Мнения: 7 898
Ако става въпрос за моето дете, надежда няма Simple Smile. Опитах и слунг и раница и крещи сякаш го колим.

# 112
  • Мнения: 488
И моето бебе не харесва ерго раници - пробвах два модела, нахранена, суха, доволна, сложа ли я вътре - рев и извиване... не харесва и количката си, реве и в нея  Grinning абе закъсала съм го с нейния инат,  а е само на 5 месеца. Моля ви, кажете - става ли по-лесно като станат по-големи? Grinning

# 113
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
И моето неспящо крещеше и като беше в слинг/раница се мяташе като бясна маймунка. Тез ръце и крака направо невъзможни теща постигаха. То и в количка беше същото де...

Моля ви, кажете - става ли по-лесно като станат по-големи? Grinning
Поне това при нас стана по-лесно, да Grin Помня, че последно влачих в ръце, щото отказваше всичко друго, като беше на 11 месеца. След това магически си одобри количката, а като проходи въобще няма стигане навън Satisfied

Последна редакция: вт, 09 ное 2021, 11:37 от InaV

# 114
  • Мнения: 318
И моето бебе не харесва ерго раници - пробвах два модела, нахранена, суха, доволна, сложа ли я вътре - рев и извиване... не харесва и количката си, реве и в нея  Grinning абе закъсала съм го с нейния инат,  а е само на 5 месеца. Моля ви, кажете - става ли по-лесно като станат по-големи? Grinning

Имате си детенце с характер ☺ Как процедирате тогава?

# 115
  • Мнения: 488
Ох, мъка е... доста си стоим вкъщи. Излизаме с количката все пак, защото е по-удобна за всякакви метеорологични условия и правим кратки разходки за по 15-20 мин. около блока. А понякога успявам да я изведа точно преди заспиване и ако е много изморена успява да заспи в количката, но тези случаи са редки Grinning Много е тежко, но все си казвам, че е период и ще мине.

# 116
  • Мнения: 204
И при мен не се получи с раницата, честно казано не се и чувствам виновна за това.
Бебето всеки път се расзхълцва силно като я сложа в рницата, според мен няма достатъчно пространство. А мен ме боли гърба доста, единия път ме боля и областта на корема от тежестта (тя е 9 кг).
Много по-лесно ми е да я нося на ръце, така поне тежестта й се разпределя и върху ръцете, не само върху гърба.
Няма как с голямо или шавливо бебе да се обикаля часове наред, да пия кафе над главата му или да ям докато то се опитва да се върти на всички страни да гледа. 😃

# 117
  • Мнения: 1 754
При нас изобщо не се получи в раницата, накрая се отказах и я продадох, просто не виждам смисъл да опитвам.
Пробвах и нахранен и минали час-два, преобут, с удобни дрехи, напред с лице, с гръб, не пожела.
Но, той и в количката не обича да стои, основно иска на ръце, но вече е почти 10 кг и аз не издържам да го разнасям.

# 118
  • Мнения: 43
Аз взех кула и страшно ми помогна, качва се и гледа, хапва или играе с нещо. Преди това беше кошмар, са о мрънкаше. Ако не иска да стои горе, поне ще се качва да си мие ръцете Simple Smile
 
Как се справяте с по- големи бебете ( 14м), които ти се увивата около краката, свалят ти панталоните и реват неистово, докато се опитваш да сготвиш ПОНЕ на въпросното бебе, че големите могат да минат и с хляб и салам.
В чудо се виждам, готвя почти всеки ден за нея, не отнема много като време, тъй като е малко количество, но се усеща като цял ден. Не се заиграва с нищо, види ли ме на мивката и все едно не знам какво се случва. Обмислям да взема образователна кула, но се опасявам, че ще е поредната неизползвана вещ.

# 119
  • Мнения: 3 138
При нас прие количката преди колко - 2-3 седмици. Преди това седеше извесно време и после започваше да плаче. Сега пак го гледам, че се бунтува или пък примрънква, но се правя, че ме няма и продължавам да бутам. Той гледа напред.
За ръцете - и ние много го носихме. Невролога каза, че не е добре за него и да го оставяме сам да драпа. Сега вече го вземем за малко като се разреве и пак го оставяме, но пък ние сме винаги до него. Като му се доспи почва да се катери по нас.
От няколко дни започна и сам да си заспива както лежи - пу-пу... И се буди в 7 сутринта- пу-пу и за това... Joy

Общи условия

Активация на акаунт